Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Που κάνω Ρινοπλαστική βοηθείστε με


klarita

Recommended Posts

Που κάνω Ρινοπλαστική βοηθείστε με

Γεια σας σε όλους σας θέλω να πω για το πρόβλημα μου

Είμαι 23 και θέλω να κάνω Ρινοπλαστική από τα 17

έχω αυτοπεποίθηση με τον εαυτό μου είμαι γενικά όμορφη αλλά

Πιστεύω ότι η μύτη μου με χαλάει δεν είναι γαμψή αλλά έχει μικρή καμπούρα Και αναγκάζομαι να κάνω φωτοσκίασης με μακιαζ χρόνια τώρα

Ο φίλος μου έχει μικρότερη μύτη από εμένα και αισθάνομαι άσχημα

Αυτός δεν έχει πρόβλημα με εμένα αλλά εγώ έχω με τον εαυτό μου

Οι γονείς μου δεν συμφωνούν στις πλαστικές που είναι μόνο για εμφάνιση

αλλά αν πετύχει η πλαστική θα τους αρέσει

Ενώ αν αποτύχει θα με βρίζουν συνέχεια που καταστράφηκα και εγώ θα αισθάνομαι άσχημα Θα ήθελα να μου προτείνετε έναν καλό ΩΡΛ στην Αθηνά για πάρω την γνώμη του Και έναν καλό γιατρό εξειδικευμένο στην Ρινοπλαστική.Στείλετε μου με προσωπικό μήνυμα τα ονόματα γιατρών

Ευχαριστώ για οποιαδήποτε απάντηση σας

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Έκαναν δυο φίλες μου σ΄έναν πλαστικό χειρουργό κι έμειναν πολύ ευχαριστημένες. Αυτό που είδα εγώ ήταν οτι δεν είχαν και μελάνιασμα! Κι ήταν φυσικό το αποτέλεσμα! Αν ενδιαφέρεσαι πες μου, εγώ είχα κάνει μινι κοιλιοπλαστική παλαιότερα κι έτσι είχα ψάξει τους πάντες!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Με λένε Φένια και είμαι καινούρια εδώ! Εωδιαφέρομαι κι εγω για ρινοπλαστική και θα ήθελα την βοηθειά σας. Να μου προτείνεται κάποιον καλό γιατρό. Ευχαριστώ πολυ! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

εγω ειμαι πολυ fun των πλαστικων επεμβασεων ...εχω ηδη κανει μια ρινοπλαστικη αψογη...και θα εκανα και αλλα πραγματα αν ειχα τα χρηματα..

το ΜΟΝΟ που δεν θα εκανα ειναι η λιπαναρροφηση επειτα απο ΤΟΣΑ πολλα που ειδα και στο διαβαλκανικο που εκανα την επεμβαση αλλα και στο ιατρειο του πλαστικου...

μονο λιπαναρροφηση και προσθετικη στηθους δεν θα εκανα ποτε και για κανεναν λογο..

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλημέρα σε όλους σας

Σκέφτομαι να κάνω Ρινοπλαστική

έχω σκεφτεί να πάω σε 3 γιατρούς στον Βασίλης Παυλιδέλη , Παναγιώτης Παναγιωτουνάκος και στον Α Σκούρα για να πάρω γνώμες θέλω να ρωτήσω αν έχετε κάνει Ρινοπλαστική σε κάποιον από αυτούς στείλτε μου προσωπικό μήνυμα να μου πείτε αν είστε ευχαριστημένη. Συγνώμη για το χρόνο σας. Ευχαριστώ για κάθε απάντηση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=56646&highlight=%F0%EB%E1%F3%F4%E9%EA%EF%F2

http://parents.org.gr/forum/showthre...67#post1387867

 

μαλλον το τελευταιο λινγκ εχει διαγραφει!!! Δεν ξερω γιατι ισως υπηρχε καμια ασυμφωνια αποψεων (Χιχι) ως συνηθως.... ΠΑντως λιγο που ειχα διαβασει ηταν πολυ κατατοπιστηκο και ειχε αναφορα σε γιατρους και κοπελες που ειχαν κανει πλαστικη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Διαφημίσεις

  • 1 month later...

καλησπερα σε ολους!

ξερω οτι ειναι ενα θεμα που εχει πολυσυζητηθει εδω αλλα αυτη τη στιγμη καιγομαι κ θα θελα την βοηθεια σας.σκεφτομαι να προβω σε επεμβαση(ρινοπλαστικη) για αισθητικους καθαρα λογους αλλα εχω δι και τριχασθει με τους γιατρους.μεχρι στιγμης εχω ακουσει καλες κριτικες για τους εξης: Σκουρας, Κολλιας και Παυλιδελης.αν γνωριζει καποιος ας μου δωσει το εναυσμα που χρειαζομαι.επισης και οι 3 ειναι αθηνα υπαρχει καποιος αξιολογος θεσ/νικη οπου ειναι η πολη που διαμενω?χωρις αυτο να σημαινει οτι με ενοχλει η μετακινηση

ευχαριστω εκ των προταιρων:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

εκανα ρινοπλαστικη επειτα απο φοβερη αναζητηση σε αθηνα και θεσ-νικη στον παπαιωαννου κωστα που ειναι στη θεσ-νικη..ειμαι πολυ ενθουσιασμενη διοτι απο πονο δεν καταλαβα ΤΙΠΟΤΑ και το αποτελεσμα ηταν θεικο.μου ειχε εξηγησει βεβαια τι θα κανει..

αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν οτι ζητησε τις φωτο απο την οκογενεια μου και κανεις δεν ειχε σαν την δικη μου αθλια μυτη..

μου λεει κατι δεν παει καλα διοτι δεν εχεις κληρονομικοτητα..

ειχε δικιο διοτι ως αθλητρια και πρωταθλητρια στο tae kwon do ειχα χτυπησει και εκανε οστιτη οστο πραγμα που δεν ειχα καταλαβει.

τωρα μου ελεγαν για κατι τεραστια ταμπον μετεγχειριτικα και διαφορα φρικτα πραγματα αλλα αυτος ειχε φερει σιλικονη απο την αμερικη και ηταν σαν 2 φακοι επαφης τοσο ψιλα και ουτε τα καταλαβαινα..

καλη αντιμετωπιση και συμπεριφορα απο μερους του δεν εχω παραπονο αλλα φιλος σου δεν θα γινει ποτε..κρατει και σωστα κανει τις αποστασεις..ειμαι πολυ ευχαριστημενη διοτι δεν ειμαι και απο τα ατομα που θελουν pampering απο τον γιατρο τους.

τι αλλο να σου πω??ρωτα οτι θες

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα demi,

σ ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον όμως γνώμη μου ειναι πως για μια τέτοια επέμβαση αρμόζει περισσότερο ενας Ω.Ρ.Λ χειρουργός απ ότι ενας πλαστικός.σε εσένα τον συστησε κάποιος δικός σου εννοω ειχες δει δουλειά του?το χρηματικό ποσό αν επιτρέπεται που χρειάστηκε?και τέλος σου είχε δείξει πως θα είναι το μετεγχειρητικο αποτελεσμα αν ναι τι αποκλιση υπηρχε?

σ ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Θεωρείται κορυφαίος στο είδος του. Εμείς είχαμε 2 περιπτώσεις φίλων που μετά από πολύ ταλαιπωρία, πήγαν στον Παυλιδέλη και επιτέλους είχαν υπέροχα αποτελέσματα.

Επίσης, η μία νονά μας πήγε στον Παυλιδέλη για κάποια επέμβαση με πολύ καλά αποτελέσματα.

 

Τυπικά πρέπει και εγώ να κάνω επέμβαση στο "διάφραγμα", αλλά το καθυστερώ όσο μπορώ γιατί με τα ώρες ώρες άγαρμπα μικρά μου, έχω περισσότερες πιθανότητες να πάνε όλα χαμένα λόγω μικρών παρά λόγω γιατρών.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα σε ολους!

ξερω οτι ειναι ενα θεμα που εχει πολυσυζητηθει εδω αλλα αυτη τη στιγμη καιγομαι κ θα θελα την βοηθεια σας.σκεφτομαι να προβω σε επεμβαση(ρινοπλαστικη) για αισθητικους καθαρα λογους αλλα εχω δι και τριχασθει με τους γιατρους.μεχρι στιγμης εχω ακουσει καλες κριτικες για τους εξης: Σκουρας, Κολλιας και Παυλιδελης.αν γνωριζει καποιος ας μου δωσει το εναυσμα που χρειαζομαι.επισης και οι 3 ειναι αθηνα υπαρχει καποιος αξιολογος θεσ/νικη οπου ειναι η πολη που διαμενω?χωρις αυτο να σημαινει οτι με ενοχλει η μετακινηση

ευχαριστω εκ των προταιρων:lol::lol:

 

Πρωτοχρονια και εγω ειμαι στον υπολογιστη!!Δεν πειραζει εχω και την μικρη μου και κοιμαται το αγγελουδι μου!!Λοιπον γι'αυτο που ρωτησες εγω εκανα ρινοπλαστικη πριν απο 10 χρονια στον Φουστανο στο Ιασω, γιατι η μυτουλα μου ηταν χαλια.Να φανταστεις οτι δεν θυμαμαι πως ηταν πριν απο την επεμβαση!! Πηγα στο γραφειο του με ειδε και μου ειπε πως θα την κανει.Ο κοσμος που περιμενε εκει τοτε τουλαχιστον ηταν πολυς!!Δεν πονεσα καθολου στην επεμβαση ,ολικη αναισθησια κρατησε 2 ωρες, 2 μερες στο νοσοκομειο και μετα σπιτι.Τα ματια μου για μια εβδομαδα μαυρα και πρησμενα και η μυτη επισης.Μετα ολα μια χαρα κανενα προβλημα ευτυχως!!Στοιχισε 2.500 ευρω αλλα τα καλυψε η ασφαλεια αν σε ενδιαφερει στειλε μου πμ να σου πω κατα ιδιαν.Λιγολογος γιατρος αλλα πολυ γλυκος και καλος.Τον προτεινω!!:roll::roll:

 

an1cF0B0g410010MTIwZHwzMTc1NTYwZGF8bXkgYmFieSBsb3ZlLi4.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Γεια σας. Ενδιαφέρομαι να κάνω ρινοπλαστική με ταυτόχρονη εγχείρηση διαφράγματος. Υπάρχει κάποιος καλός γιατρός να μου συστήσετε?? Σκέφτομαι τον Ευθύμιο Χριστόπουλο. Έχετε ακούσει κάτι για αυτόν??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
εκανα ρινοπλαστικη επειτα απο φοβερη αναζητηση σε αθηνα και θεσ-νικη στον παπαιωαννου κωστα που ειναι στη θεσ-νικη..ειμαι πολυ ενθουσιασμενη διοτι απο πονο δεν καταλαβα ΤΙΠΟΤΑ και το αποτελεσμα ηταν θεικο.μου ειχε εξηγησει βεβαια τι θα κανει..

αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν οτι ζητησε τις φωτο απο την οκογενεια μου και κανεις δεν ειχε σαν την δικη μου αθλια μυτη..

μου λεει κατι δεν παει καλα διοτι δεν εχεις κληρονομικοτητα..

ειχε δικιο διοτι ως αθλητρια και πρωταθλητρια στο tae kwon do ειχα χτυπησει και εκανε οστιτη οστο πραγμα που δεν ειχα καταλαβει.

τωρα μου ελεγαν για κατι τεραστια ταμπον μετεγχειριτικα και διαφορα φρικτα πραγματα αλλα αυτος ειχε φερει σιλικονη απο την αμερικη και ηταν σαν 2 φακοι επαφης τοσο ψιλα και ουτε τα καταλαβαινα..

καλη αντιμετωπιση και συμπεριφορα απο μερους του δεν εχω παραπονο αλλα φιλος σου δεν θα γινει ποτε..κρατει και σωστα κανει τις αποστασεις..ειμαι πολυ ευχαριστημενη διοτι δεν ειμαι και απο τα ατομα που θελουν pampering απο τον γιατρο τους.

τι αλλο να σου πω??ρωτα οτι θες

 

poso s kostise??? egw skeftomai n katevw athina kai m zitisan 3.500 . euxaristw

Link to comment
Share on other sites

Στον Παυλιδέλλη έκανε ρινοπλαστική η αδερφή μου και έμεινε πάρα πολύ ευχαριστημένη! Δεν καταλαβαίνει κανείς ότι έχει κάνει επέμβαση, όλοι νομίζουν ότι είναι η κανονική της μύτη! Επίσης, δεν είχε κανένα μελάνιασμα! Τον συνιστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 3 εβδομάδες μετά...
καλησπερα demi,

σ ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον όμως γνώμη μου ειναι πως για μια τέτοια επέμβαση αρμόζει περισσότερο ενας Ω.Ρ.Λ χειρουργός απ ότι ενας πλαστικός.σε εσένα τον συστησε κάποιος δικός σου εννοω ειχες δει δουλειά του?το χρηματικό ποσό αν επιτρέπεται που χρειάστηκε?και τέλος σου είχε δείξει πως θα είναι το μετεγχειρητικο αποτελεσμα αν ναι τι αποκλιση υπηρχε?

σ ευχαριστω

 

πραγματικα δεν θυμαμαι ποσο πληρωσα αλλα η μυτη δεν ειχε αποκλιση απο αυτο που μου ειπε .ειναι αψογη πραγματικα..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...

γεια σας!

ειμαι και εγω αλλη μια από τους αναποφάσιστους. Μήπως ξέρει κανείς το Γεώργιο Παπαγεωργίου, πλαστικό χειρούργο στο metropolitan?

Στη διαπροσωπική επαφή μου έκανε καλή εντύπωση αλλά θα ήθελα περισσότερες πληροφορίες για τη δουλειά του. τον ξέρει κανείς?

 

ευχαριστώ προκαταβολικά για κάθε απάντηση

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια, οι τιμές που αναφέρετε είναι αστρονομικες.ίσως επειδή είναι αθηνα. Πάντως εδώ στο Ήρακλειο μια φίλη μου έκανε ρινοπλαστικη με τέλειο αποτέλεσμα.είχε μύτη με καμπούρα και στραβό διαφραγμα.πήγε στον φραγκιαδακη που είναι ιδιώτης Ωρλ και έμεινε ενθουσιασμενη με το αποτέλεσμα και της κόστισε τα μισά απο αυτά που λέτε..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...