Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

στεγνωτηριο


froufrou

Recommended Posts

κοίτα κι εδώ

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=34320&highlight=%F3%F4%E5%E3%ED%F9%F4%E7%F1%E9%EF

 

έχει αρκετές πληροφορίες αν έχεις χρόνο να διαβάσεις

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

φοβερή λύση το στεγνωτήριο. Σώθηκα από στοίβες άπλυτα και ασιδέρωτα!!!!!!!!!!!! Μειώνει τραγικά το σιδέρωμα εκτός αν είσαι υστερικιά και τα θέλεις όλα τσίτα. Πρόσεξε μόνο να πάρεις ενεργειακής κλάσης Α γιατί τα άλλα ανεβάζουν πολύ τη ΔΕΗ

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι για ενεργειακή κλάση Α+++, για να το χρησιμοποιώ χωρίς μεγάλες τύψεις. Αυτές τις μέρες πλένω και σιδερώνω τα πρώτα τους ροχαλάκια (τα οποία είχα κρατήσει από τα αδέρφια τους πλυμένα και σιδερωμένα ... 3.5 χρόνια μετά και μοσχοβολάνε ακόμα). Ελπίζω όμως μέχρι να γεννήσω να έχω καταλήξει και σε στεγνωτήριο. Όσο αφορά το αν τα θέλω όλα "τσίτα" ... ευτυχώς είμουνα πάντα της θεωρίας ... "η γη μας δεν είναι επίπεδη, γιατί να είναι τα ρούχα μας", αλλά παρόλα αυτά ένα σιδέρωμα τα περνούσα όλα τα ρούχα. Τώρα όμως με την κοιλιά στο στόμα και τα παιδάκια μου τριγύρω, δυσκολεύομαι ακόμα και για το άπλωμα των ρούχων. Οποιαδήποτε άλλη συμβουλή ή εμπειρία σας που μπορεί να με διαφωτίσει, είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτη.

FHkYp3.png

 

7B9qp3.png

Link to comment
Share on other sites

...και εγω εχω στεγνωτηριο,και ειμαι πολυ ευχαριστημενη!!!

ακομα δεν εχει γεννηθει η μπουμπου μου...αλλα τοσο καιρο στα δικα μας ρουχα εχω δει τρελλη διαφορα...οσο αφορα το σιδερο, τον χρονο στεγνωματος...και φυσικα τον καιρο (δεν με νοιαζει πλεον αν βρεχει!!!!!!!)...απλα θα ελεγα να κοιτας την ταμπελα τους αν μπαινουν σε στεγνωτηριο...η να τα βαζεις σε ελαφρυ προγραμμα οποτε να σιγουρεψεις για τυχον καταστροφουλες...πχ.εχω βαλει βελουτε φορμα δικια μου και βγηκε πιο κοντη 3 δαχτυλα...τωρα τα βαζω ολα στα ευαισθητα και ηρεμισα.;)

να κοιταξεις να μην κανουν πολυ θορυβο...εχω δει μερικα που λες οτι γινετε σεισμος...ζεστο αερα βγαζουν ολα...απο εκει και περα κοιτας και τι λεφτα διαθετεις και επιλεγεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σκέφτομαι να πάρω το "wt46w561by της siemens", ενεργειακής κλάσης Α+++. Έχει καμία σας εμπειρία από το συγκεκριμένο στεγνωτήριο; Σκέφτομαι να το παραγγείλω μέχρι τη Δευτέρα.

FHkYp3.png

 

7B9qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λιγότερο σε 1,5 μήνα εποκτάω τα 2α διδυμάκια και αν δε λύσω το θέμα του σιδερώματος νομίζω ότι θα πρέπει να επεκτείνω το 24ωρο ...

Συγνώμη για το οφ τοπικ. Δεύτερα διδυμάκια!!!!!!!??????????

Με το καλό! Και κουράγιο....

Πόσο είναι τα πρώτα;

Link to comment
Share on other sites

οπως και δηποτε ενεργειακη α+++++++++

γιατι καιει πολυ το ατιμο..το δικο μου δεν ειναι αλλα με ΕΣΩΣΕΕΕΕΕΕ

οσο ηταν μωρουλια τα στεγνωνα εκει και δεν τα σιδερωνα ισα ισα νομιζω με τετοια θερμοκρασια τα σκοτωνει ολα.....τωρα που μεγαλωσαν το χρησιμοποιω λιγοτερο αλλα και παλι το χειμωνα ειναι σωτηριο ειδικα εδω που το κλιμα ειναι υγρο και κανουν 2-3 μερες να στεγνωσουν..στα καλοριφερ δεν θελω γιατι σκληραινουν....να δεις τι ωραια-απαλα και μυρωδατα θα ειναι.....ειναι καλη επενδυση.

Link to comment
Share on other sites

κασσιανη μαλλον το εχουν τα πατρια εδαφη της ηπειροου με τα διδυμα!

εχω μια ξαδερφη στα γιαννενα με 2 γεννησεις διδυμων (μεσα στο χρονο ξαναεμεινε εγκυος αυτη:shock:), αν θες να την ρωτησω να ανταλλασετε ζουρλομανδυες!

την ρωταγα κ εγω διαφορα οταν μου ηρθαν τα διδυμα, μετα το 1ο παιδι!!!!!

 

(σορρυ για το οφ τοπικ.)

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω στεγνωτήριο και παρ'όλο που δεν έχω παιδιά με έχει σώσει. Ειτε βρέχει, χιονίζει, έχει ήλιο, εγώ βάζω πάντα στεγνωτήριο. Δεν σιδερώνω σχεδόν τίποτα, μιας και δεν είμαι περίεργη με τα ρούχα μου. Πολλά λένε οτι δεν μπαίνουν στεγνωτήριο, αλλά βάζω πάντα το πρόγραμμα για ευαίσθητα, και αν είναι να πάθουν κάτι θα το ευχαριστηθεί όμως. Μία φορά την εβδομάδα χώνω και 5 πατάκια μέσα (μεγαλούτσικα). Πλυντηριο και καπάκι στεγνωτήριο και βγαίνουν αφράτα αφράτα!

 

Με το σίδερο παρ'όλο που εχω το juro pro και είναι εκπληκτικό μηχάνημα, είμαστε ψιλοτσακωμένοι. Δεν μπορώ καθόλου την ορθοστασία!

Και παρ'όλο που το δικό μου δεν είναι ενεργειακής κλάσης Α+++ δεν παραπονιέμαι. Οτι ρεύμα γλιτώνω απο το σίδερο το καίω στο στέγνωμα.

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να γεννήσεις τα διδυμάκια σου!Στεγνωτήριο θα χρειαστείς οπωσδήποτε και ενεργειακής κλάσης Α γιατί δουλεύει για αρκετή ώρα και καταναλώνει το μισό ρεύμα σε σχέση με ένα κλάσης C.

Πέρσι που πήρα εγώ το δικό μου,ενεργειακής κλάσης Α,είχαν μόνο 3 εταιρείες: miele, AEG, seimens.

Εγώ πήρα το ΑEG(κλάση Α) γιατί ήταν το πιο οικονομικό σε σχέση με τα άλλα δύο στο μαγαζί που το πήρα.

Είναι πολύ καλό και σε σχέση με άλλα σπίτια που έχω "ακούσει" άλλα στεγνωτήρια το δικό μου είναι το πιο αθόρυβο.Είναι σημαντικό να ελέγξεις και τα επίπεδα θορύβου (στα χαρακτηριστικά της συσκευής αναγράφονται τα ντεσιμπέλ) για να μπορείς να το βάλεις και σε ώρες ύπνου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κασσιανη μαλλον το εχουν τα πατρια εδαφη της ηπειροου με τα διδυμα!

εχω μια ξαδερφη στα γιαννενα με 2 γεννησεις διδυμων (μεσα στο χρονο ξαναεμεινε εγκυος αυτη:shock:), αν θες να την ρωτησω να ανταλλασετε ζουρλομανδυες!

την ρωταγα κ εγω διαφορα οταν μου ηρθαν τα διδυμα, μετα το 1ο παιδι!!!!!

 

(σορρυ για το οφ τοπικ.)

 

Αλήθεια, υπάρχει και άλλη περίπτωση στην Ήπειρο ;;; Η αλήθεια είναι πως ειδικά τον πρώτο καιρό που το έμαθα, είχα την κατάθλιψη στο χεράκι μου, αλλά τώρα προσπαθώ να το βλέπω θετικά. Κανένα παιδάκι δεν αξίζει να έχουν οι γονείς του γι'αυτό αρνητικά συναισθήματα. Θα μπορούσαν τα "μεγάλα" μου να έχουν έρθει δεύτερα, και δε μπορώ να φανταστώ να μην είχα πλημυρίσει από ευτυχία για τον ερχομό τους.

Προσπαθώ πάντως να βρω τρόπους να κερδίζω κάποιο χρόνο από τις αγκαρίες, και μια από τις πιο χρονοβόρες είναι η όλη διαδικασία των ρούχων (πλύσιμο - άπλωμα - μάζεμα - σιδέρωμα - φύλαγμα) οπότε αν την περισσότερη δουλεία μπορούν να την κάνουν κάποιες μηχανές, σίγουρα θα επενδύσω σε αυτές.

Τα μεγάλα μου παιδάκια εμένα πάντως θα έχουν 4 χρόνια διαφορά από τα αδέφια τους, οπότε θα είμαι σε καλύτερη κατάσταση φαντάζομαι από την ξαδέρφη σου. Αλήθεια (κι εγώ οφ τόπικ) τι αυτοκίνητο έχει, που να χωράει 4 καθισματάκια;

FHkYp3.png

 

7B9qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, υπάρχει και άλλη περίπτωση στην Ήπειρο ;;; Η αλήθεια είναι πως ειδικά τον πρώτο καιρό που το έμαθα, είχα την κατάθλιψη στο χεράκι μου, αλλά τώρα προσπαθώ να το βλέπω θετικά. Κανένα παιδάκι δεν αξίζει να έχουν οι γονείς του γι'αυτό αρνητικά συναισθήματα. Θα μπορούσαν τα "μεγάλα" μου να έχουν έρθει δεύτερα, και δε μπορώ να φανταστώ να μην είχα πλημυρίσει από ευτυχία για τον ερχομό τους.

Προσπαθώ πάντως να βρω τρόπους να κερδίζω κάποιο χρόνο από τις αγκαρίες, και μια από τις πιο χρονοβόρες είναι η όλη διαδικασία των ρούχων (πλύσιμο - άπλωμα - μάζεμα - σιδέρωμα - φύλαγμα) οπότε αν την περισσότερη δουλεία μπορούν να την κάνουν κάποιες μηχανές, σίγουρα θα επενδύσω σε αυτές.

Τα μεγάλα μου παιδάκια εμένα πάντως θα έχουν 4 χρόνια διαφορά από τα αδέφια τους, οπότε θα είμαι σε καλύτερη κατάσταση φαντάζομαι από την ξαδέρφη σου. Αλήθεια (κι εγώ οφ τόπικ) τι αυτοκίνητο έχει, που να χωράει 4 καθισματάκια;

 

Δεύτερα δίδυμα; Πω πω!

Καλέ θα μας πεις το μυστικό;:P:p:p

 

Με το καλό να τα κρατήσεις αγκαλίτσα. Όσο για το στεγνωτήριο το δικό μου δεν μπορώ να πω οτι με έχει απαλλάξει τελείως από το σίδερο, παρόλο που συμφωνώ με τη θεωρία της ανισόπεδης γης, αλλά και μόνο που έχω γλιτώσει από εσώρουχα, πετσέτες, σεντόνια και τις φόρμες δουλειάς του άντρα μου είμαι ευχαριστημένη. Ίσως δεν το χρησιμοποιώ σωστά, αλλά το δικό μου (Bosch) τα μπλουζάκια τα βγάζει τσαλακωμένα.

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα τα Χριστούγεννα αυτό http://www.skroutz.gr/s/243504/Morris-CDR-97577.html

Είναι πλυντήριο στεγνωτηριο

Πλένει 9 κιλά και στεγνώνει 7κιλά.

Έχει πρόγραμμα στο πλυντήριο που βγάζει ατμό και έτσι απολυμαίνει τα ρούχα. Επίσης επειδή έχει μεγάλο κάδο χωράει άνετα το υπέρδιπλο στρώμα μας και διάφορες τεράστιες κουβέρτες που πριν τα έπλενα στο χέρι!!!

Έχει μοτέρ που δεν κάνει θόρυβο με 10 χρόνια εγγύηση. Βέβαια όταν στύβει στις 1400 στροφές ακούγεται λιγάκι ... αλλά δεν με πειράζει!

Με το καλό ότι κι αν αποφασίσεις. Απλά όταν πας να τα δεις και από κοντά ρίξε μια ματιά στον κάδο τους. Από κει θα καταλάβεις διαφορά ποιότητας!

Link to comment
Share on other sites

Λιγότερο σε 1,5 μήνα εποκτάω τα 2α διδυμάκια και αν δε λύσω το θέμα του σιδερώματος νομίζω ότι θα πρέπει να επεκτείνω το 24ωρο ... τουλάχιστον κατά ένα 10ωρο. Θέλω λοιπόν να δω αν η αγορά στεγνωτηρίου θα με απαλλάξει από άπλωμα - μάζεμα - σιδέρωμα τουλάχιστον των μωρουδιακών. Κοιτάζοντας τις ετικέτες σχεδόν όλων των μωρουδιακών όμως έχουν το σήμα ότι δε μπαίνουν σε στεγνωτήριο. Εφόσον όμως δεν έχουν αυτοκόλλητες στάμπες, το τηρείται αυτό κατά γράμμα; Και τελικά μετά το στεγνωτήριο, τα ρούχα για μωρά χρειάζονται σιδέρωμα; Η λογική μου μου λέει πως όχι μια και δεν εκτίθετναι σε μικρόβια, και οι 60 οC του πλυντηρίου συν το απορρυπαντικό συν οι υψηλή θερμοκρασία του στεγνωτηρίου ... νομίζω οως το σιδέρωμα είναι τελείως άχρηστο από άποψη απολύμανσης. Πείτε μου όμως τη γνώμη σας.

 

Το άλλο που θέλω να με συμβουλέψετε είναι για το μοντέλο πλυντηρίου. Καθοριστικό παράγοντα θεωρώ την ενεργειακή του κλάση ... πείτε μου λοιπόν τις απόψεις, και αν κάποιος έχει κάνει πρόσφατα έρευνα αγοράς και ξέρει κάποια καλή προσφορά ας μου τη στείλει ...

 

Ζητάω πολλά ;;; Βοηθήστε με όσο μπορείτε γιατί με την κοιλιά στο στόμα και τα άλλα δυο ζουζούνια μου τριγύρω, μόνο μέσω διαδικτύου μπορώ να κάνω οποιαδήποτε έρευνα ....

 

Εγώ βάζω τα πάντα μέσα! Μόνο μια φορά μου είχε καταστραφεί μία στάμπα... Θεωρώ και εγώ περιττό το σιδέρωμα μετά.

 

Πάρε ενεργειακή κλάση Α και κατά προτίμηση σκέτο στεγνωτήριο (και όχι πλυντήριο-στεγνωτήριο).

 

Με το καλό τα διδυμάκια! Να είσαι σίγουρη ότι το στεγνωτήριο θα σε βοηθήσει πολύ και θα εξοικονομήσεις πολύ χρόνο!!!

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites

Μόλιε τώρα παρέλαβα το "wt46w561by της siemens", ενεργειακής κλάσης Α - 50%. Θα το δοκιμάσω και θα σας πω τις εντπώσεις μου ... Ευχαριστώ πάντως για τις συμβουλές ...

FHkYp3.png

 

7B9qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

κορίτσια, πηρα πριν λιγες μέρες το πλυντηριο στεγνωτήριο hoover 964. 'Ηθελα να ρωτήσω κάτι σε όποιον το έχει, έβαλα πλύση για λευκα. Πριν πατήσω το start έβαλα την θερμοκρασία και τις στροφές και τα λοιπά,όταν όμως πάταγα το κουμπί για να προγραμματίσω την ώρα που θα ξεκινήσει, για να το βάλω αργότερα δεν μου έβγαζε καθόλου την επιλογή στο πάνελ. Μήπως έπρεπε να είναι το πρώτο που θα πατήσω? Σας παρακαλώ όποιος ξέρει να ενημερώσει.

[URL="http://daisypath.com"]
[/URL]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κασσιανή το συγκεκριμένο μοντέλο ο ζαχαρώνω αρκετό καιρό τώρα, από τη στιγμή που αγόρασα το πλυντήριο της siemens και έχω σωθεί και από κατανάλωση ρευματος (-30%) σε όλα τα προγράμματα και από καθαρότητα ρούχων. Για πες εντυπώσεις ??? Τα αξίζει τα λεφτά του???

Link to comment
Share on other sites

Κασσιανή το συγκεκριμένο μοντέλο ο ζαχαρώνω αρκετό καιρό τώρα, από τη στιγμή που αγόρασα το πλυντήριο της siemens και έχω σωθεί και από κατανάλωση ρευματος (-30%) σε όλα τα προγράμματα και από καθαρότητα ρούχων. Για πες εντυπώσεις ??? Τα αξίζει τα λεφτά του???

 

Εγώ είμαι ευχαριστημένη. Δεν έχω ξανασιδερώσει μωρουδιακά από όταν το αγόρασα. Τα ρούχα τα δικά μας γτα απλώνω ακόμα έξω, μια και τώρα το καλοκαίρι το θεωρώ υπερβολή να τα στεγνώνω για 2 ώρες με ηλ. ρεύμα, ενώ στην απλώστρα στεγνώνουν σε μισή ώρα ... δεν είναι οικολογικό, ούτε και λογικό.

FHkYp3.png

 

7B9qp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπέρα,

 

Μόλις πήραμε το νέο στεγνωτήριο της Bosch WTY86700 αλλά οι οδηγίες είναι μόνο στα γερμανικά. Γνωρίζετε που μπορώ να τις βρω στα αγγλικά ή τα ελληνικά?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

Μόλις πήραμε το νέο στεγνωτήριο της Bosch WTY86700 αλλά οι οδηγίες είναι μόνο στα γερμανικά. Γνωρίζετε που μπορώ να τις βρω στα αγγλικά ή τα ελληνικά?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

 

Ακολούθησε το link

http://portal.bsh-partner.com/portal%28bD1lbiZjPTA2MA==%29/PORTALFRAME.HTM

 

έχω κι εγώ bosch εδώ και 7 χρόνια. Είναι φανταστικό! βέβαια δεν τα βγάζει και σιδερωμένα, αλλά είναι πολύ ανθεκτικό στην κακομεταχείρησή μου :-D

Link to comment
Share on other sites

δεν το βγάζει το link. Δεν ξέρω γιατί.

 

Πάρε τηλέφωνο την εταιρία και ζήτησέ το. Το δικό μου έχει τα κουμπιά στα ελληνικά, οποτε είναι πολύ απλά τα πράγματα. Επιλέγεις το πρόγραμμα και τυχόν άλλες επιλογές (όχι σίδερο, ευαίσθητα, κλπ) και πατάς το ΟΝ. Ο χρόνος προσαρμόζεται κατά τη διάρκεια στεγνώματος.

Το σημαντικό είναι να αφαιρείς πάντα το χνούδι από το φίλτρο μπροστά στην πόρτα, και το νερό φυσικά. Μία στο τόσο να πλένεις το μεγάλο φίλτρο που είναι κάτω κάτω (ανοίγεις πορτάκι, ξεκουμπώνεις και το παίρνεις).

Καλά στεγνώματα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Εγώ είμαι ευχαριστημένη. Δεν έχω ξανασιδερώσει μωρουδιακά από όταν το αγόρασα. Τα ρούχα τα δικά μας γτα απλώνω ακόμα έξω, μια και τώρα το καλοκαίρι το θεωρώ υπερβολή να τα στεγνώνω για 2 ώρες με ηλ. ρεύμα, ενώ στην απλώστρα στεγνώνουν σε μισή ώρα ... δεν είναι οικολογικό, ούτε και λογικό.

 

Με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο; Πόσο το πήρες;

Μετά από τόσους μήνες τι έχεις να πεις; Αξίζει;

Ειδες μεγάλη επιβαρυνση στους λογαριασμούς της ΔΕΗ;

Και από τσαλάκωμα με τα σεντονια τι γινεται;

.pngy3DLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο; Πόσο το πήρες;

Μετά από τόσους μήνες τι έχεις να πεις; Αξίζει;

Ειδες μεγάλη επιβαρυνση στους λογαριασμούς της ΔΕΗ;

Και από τσαλάκωμα με τα σεντονια τι γινεται;

 

Από τιμή δε θυμάμαι να σου πω ... νομίζω 800 αλλά πρέπει να ψάξω στις αποδείξεις ... ούτε για τη ΔΕΗ μια μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν ακολουθώ συνολικά ίδιες δραστηριότητες ... πάντως δεν είναι πολύ υψηλός ... όσο για τα μεγάλα σεντόνια προς το παρόν τα απλώνω έξω μια και έχω αρκετό χώρο. Μόνο τα μωρουδιακά και τα παιδικά ρούχω στεγνώνω προς το παρόν, και από αυτά σιδερώνω μόνο κάποια παιδικά ... Δεν ξέρω πόσο σε βοήθησα ...

FHkYp3.png

 

7B9qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Από τιμή δε θυμάμαι να σου πω ... νομίζω 800 αλλά πρέπει να ψάξω στις αποδείξεις ... ούτε για τη ΔΕΗ μια μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν ακολουθώ συνολικά ίδιες δραστηριότητες ... πάντως δεν είναι πολύ υψηλός ... όσο για τα μεγάλα σεντόνια προς το παρόν τα απλώνω έξω μια και έχω αρκετό χώρο. Μόνο τα μωρουδιακά και τα παιδικά ρούχω στεγνώνω προς το παρόν, και από αυτά σιδερώνω μόνο κάποια παιδικά ... Δεν ξέρω πόσο σε βοήθησα ...

 

 

Όταν απλώνω έξω τώρα το χειμώνα 1ον κάνουν 3 μέρες να στεγνώσουν και 2ον καπνίζονται κυριολεκτικά από τις καπνοδόχους από καλοριφέρ και τζάκια της διπλανής οικοδομής (μένουμε στον 6ο και η διπλανή οικοδομή φτάνει μέχρι 5ο)

Απελπισία. Γι΄αυτό σκέφτομαι τη λύση του στεγνωτηρίου....

.pngy3DLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω σωθεί. Στο προηγούμενο σπίτι (ήταν και μικρό) που δεν είχα στεγνωτήριο είχα την απλώστρα μέσα στο σαλόνι δίπλα στο καλοριφέρ. Δεν χωράγαμε στην κυριολεξία να περάσουμε να πάμε στην κουζίνα.

Απο τότε που ήρθαμε εδώ πήραμε και στεγνωτήριο, και σώθηκα. Αφήστε που ο διπλανός μου έχει ξυλόσομπα και απο το μεσημέρι και μετά την ανάβει και βρωμοκοπάει ο τόπος. Όχι ρούχο να απλώσω αλλά ούτε παράθυρο δεν ανοίγω.

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...