Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ


Recommended Posts

Εγώ την περασμένη εβδομάδα έκανα την εξής εξυπνάδα, ένα ωραιότατο παιχνιδάκι για την οδοντοφυία (όχι με νερό) το έβαλα μέσα στον αποστειρωτή των μπιμπερό. Ευτυχώς που δεν πέταξα και τον αποστειρωτή

 

χαχαχα

αυτο το εχω κανει και εγω

οταν ηταν μηνων τα εβαλα ολα τα πλαστικα παιχνιδια που μασουλουσε στο αποστειρωτη αποτελεσμα να παραμορφωθουν απο την ψηλη θερμοκρασια

χαχαχα

 

 

Μην το κανετε βρειτε κατι αλλο... :lol::lol::lol::lol: ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θα ήθελα να προσθέσω ότι πολλές φορές τα πλαστικά Μήπως έχει να προτείνει κάποιος ένα καλό ατμοκαθαριστή :?:

Αυτός που έχω εγώ είναι αρχαίος και βγάζει ατμό μόνο για λίγα λεπτα.

Μου προτειναν εναν Γερμανικο, κιτρινο που βρισκεις σε καταστηματα με επαγγελματικα ειδη καθαριοτητας..ελπιζω να καταλαβατε ποιον εννοω..

.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια διαβάζοντάς σας αισθάνομαι βρωμιάρα...κυριολεκτικά.

Εγώ τα πλένω όταν τα αγοράζω και μετά μία στο τόσο.

Δεν έχω πρόγραμμα κάθε εβδομάδα ή ακούμπησε εδώ, ακούμπησε εκεί τρέχω για αποστείρωση.

Και έπειτα άλλο η καθαριότητα και άλλο να τα αποστειρώνουμε.

Τα λούτρινα όλα τα πέταξα.

Μια στοιχειώδη καθαριότητα στα παιχνίδια και ένα καλό αερισμό στο σπίτι πιστεύω πως φτάνει. Άποψη μου φυσικά.

Αυτά που σας λέω τα εφάρμοζα στα δύο άλλα μου παιδιά γιατί η μικρή ακόμη δεν παίζει.

Όπως είπε και καποια κοπέλα πιο πριν στο τρίτο παιδί την πιπίλα την πάει ο σκύλος...

:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Aνθουλα, μην φανταστεις οτι ειμαι μανιακη με την καθαριοτητα..

τα παιχνιδια τα πλενω όποτε πεσουν κατω, τα λουτρινα το ιδιο

Τον ατμοκαθαριστη μαλλον για δικη μου ευκολια τον θελω , για να αποφευγω το πλυσιμο στο πλυντηριο κάθε τόσο..ασε που δεν στεγνωνουν με τετοιο καιρο..

.png
Link to comment
Share on other sites

Πριν από χρόνια που ο γιος μου είχε ένα αρκουδάκι που κοιμόταν με αυτό είχα αναγκαστεί να αγοράσω 3 ίδια για τον ίδιο λόγο και για να μην το χάσει.

Τώρα η μικρή έχει και αυτή ένα αρκουδάκι και το βάζω στεγνωτήριο.Πρέπει να πάω να πάρω και άλλα. Ο μεσαίος το έχει ακόμη άλλα όχι σε βαθμό που θα του λείψει κιόλας.

Τα κουκλάκια για λόγους αναπνευστικών προβλημάτων δεν είναι λούτρινα τριχωτά αλλά βελουτέ σαν τα μπεμπε τα φορμάκια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια ειχα και εγω τον ιδιο προβληματισμο αλλα η μαμα μου, μου ειπε οτι μπορω να τα πλενω εξωτερικα και μετα με το σιδερο να τους ριχνω αρκετο ατμο!!! Βεβαια και ο ατμοκαθαριστης η το στεγνωτηριο ειναι πολυ καλες ιδεες!

Η Αναστασια μου γεννηθηκε 07/08/08...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...