Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Είδη βάφτισης από το Χαμόγελο του παιδιού


fatsoula

Recommended Posts

virginia σου στέλνω πμ με το email μου για να μου στείλεις και εμένα τις φωτο, αν φυσικά μπορείς 8)

Ειστε η ζωη μου: Θεοδώρα 3ων, Στελα 2, Μπεμπης-Αποστολος!

Νεκταριε Σ' ΑΓΑΠΩ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 117
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια επικοινωνησα με το "Χαμογελο" στην Νικαια,

εκει ειναι τα γραφεια τους (τηλ. 210-4256040)

και μου ειπαν πως εκτος απο αυτα τα 4 εχουν κι αλλα σχεδια

και μαλιστα μποουν αντι για κουφετα να βαλουν μεσα και smarties

σε καποια παιδικα!!!!!!!!

Θα παω Τεταρτη πρωι, καντε λιγο υπομονη και

θα φερω ολα τα σχεδια να τα δειτε!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια επικοινωνησα με το "Χαμογελο" στην Νικαια,

εκει ειναι τα γραφεια τους (τηλ. 210-4256040)

και μου ειπαν πως εκτος απο αυτα τα 4 εχουν κι αλλα σχεδια

και μαλιστα μποουν αντι για κουφετα να βαλουν μεσα και smarties

σε καποια παιδικα!!!!!!!!

Θα παω Τεταρτη πρωι, καντε λιγο υπομονη και

θα φερω ολα τα σχεδια να τα δειτε!!!!!!!!!

 

Virginia θα σου ήταν κόπος να μου τις στείλεις και εμένα στο mail μου? Αν μπορείς πες μου να σου στείλω πμ. Thanks!!!!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟ "ΧΑΜΟΓΕΛΟ", ΕΧΕΙ ΚΙ ΑΛΛΑ ΣΧΕΔΙΑ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ,

ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΠΟΥΓΚΙ ,

ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΙ

Ο ADOREX (ΘΑ ΒΡΩ ΚΑΙ ΘΑ Σας ΠΩ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ) 1,50ευρω,

ΕΧΕΙ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ Σας ΕΣΤΕΙΛΑ ΜΕ 1 ΕΥΡΩ

ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΕΣ ΜΕ 1,20Ε. ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ

ΤΟΥΣ ΚΥΛΙΝΔΡΟΥΣ ΠΟΥ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΜΕ ΦΕΛΟ

ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΤΗ ΜΟΔΑ, ΜΕσΑ ΣΟΥ ΒΑΖΕΙ

ΚΑΙ SMARTIES ΑΝ ΘΕΣ...

ΕΓΩ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ

ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ,

ΑΝΤΙ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΑΣ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΕΝΑΝ ΠΑΠΥΡΟ,

ΔΕΜΕΝΟ ΜΕ ΠΟΛΥΧΡΩΜΕΣ ΚΟΡΔΕΛΙΤΣΕΣ ΠΟΥ ΜΕΣΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ

ΤΑ ΔΙΕΘΕΣΕΣ ΣΤΟ ΙΔΡΥΜΑ

ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΙΡΑΖΕΙΣ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ.....

ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ, ΘΑ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ 30ΑΡΙΑ, ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΥΤΕΣ

ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΑΝ ΧΩΝΙΑ ΜΕ 1Ε ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΘΑ ΜΟΥ ΒΑΛΕΙ

SMARTIES ΚΑΙ ΠΟΛΥΧΡΩΜΕΣ ΚΟΡΔΕΛΙΤΣΕΣ!!!

ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΓΛΥΚΟ ΕΙΧΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ

ΜΙΚΡΑ ΒΑΖΑΚΙΑ ΓΥΑΛΙΝΑ,

ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ELXIDORO, ΓΥΡΩ ΣΤΑ 40-50 ΛΕΠΤΑ ΤΟ ΕΝΑ

ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΓΛΥΚΟ ΤΟΥ ΚΟΥΤΑΛΙΟΥ, ΕΤΟΙΜΟ Η΄ ΑΓΟΡΑΣΤΟ

ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΦΕΡΩ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ.

(ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΚΟΨΩ ΤΟΥΡΤΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΚΑΙ

ΘΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΓΛΥΚΑ.....)

ΤΩΡΑ, ΒΡΗΚΑ ΩΡΑΙΑ ΧΡΩΜΑΤΙΣΤΑ ΠΟΥΓΚΑΚΙΑ ΑΠΟ ΟΡΓΑΝΤΙΝΑ,

ΘΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ΒΑΖΑΚΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΟΥΓΚΑΚΙ ΚΑΙ ΘΑ ΡΙΞΩ

ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΡΙΑ ΚΟΥΦΕΤΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ

ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΓΚΑΚΙ ΘΑ ΚΟΛΛΗΣΩ ΜΙΝΙΑΤΟΥΡΑ ΝΕΡΑΙΔΟΥΛΑ ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΗ

(neraidorama-πηγα και τις ειδα απο κοντα, ειναι τελειες.....

ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΚΟΛΛΗΜΑ ΜΕ ΑΥΤΕΣ!!)

ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!!!!

Εσεις τι λετε??? Θα ειναι φτωχο χωρις κανονικη μπομπονιερα???

Δεν αξιζει ομως τον κοπο???????

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου αρέσει πολύ αυτό που έκανες και σε καμία περίπτωση δεν φαίνεται φτηνιάρικο, αφού εξάλου έδωσες και στο ίδρυμα κάποιο ποσό για αυτά τα παιδιά. Επίσης το γλυκό που θα φτιάξεις (το ίδιο θα κάνω και έγώ by the way) πολλοί το δίνουν για μπομπονιέρα! Άσε που όχι μόνο δεν θα σας κατακρίνουν αλλά θα ακούσεις και πολλά μπράβο για την ευαισθησία σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπράβο πολύ όμορφη κίνηση!!!!Μακάρι να σκεφτόμασταν όλοι έτσι,μάλλον σκεφτόμαστε αλλα τι κάνουμε;πράτουμε;Χίλια μπράβο!!!!!!!!!! :lol:

Δεν θεωρω οτι κανω κατι φοβερο, ειναι μαλλον το λιγοτερο που θα μπορουσαμε ολοι να κανουμε....

Ακουσα και μια αποψη πως ειναι υπερτιμημενος ο συλλογος αυτος,

μπορει να ειναι και ετσι, εγω αυτο που ξερω και πιστεψτεμε απο

προσωπικη εμπειρια ειναι πως κανει πραγματικα εργο!!!!

Και ο κ.Γιαννοπουλος ειναι εξαιρετικος ανθρωπος, τον εχω γνωρσει

και απο κοντα, παντως η αληθεια ειναι πως μου ειπαν πως

δεν εχουν την δυνατοτητα να εξυπηρετησουν και πολυ κοσμο

για μπομπονιερες και ηδη υπαρχει πολυ ζητηση.....

Και για να ειμαι απολυτα ειλικρεινης δεν ενθουσιαστικα και ιδιαιτερα

με τα σχεδια αυτα, οποτε θεωρησα καλυτερο αυτο με την ολοκληρωτικη συνεισφορα.....

Η μητερα μου δε μου ειπε πως καλο θα ηταν να μην εχω ουτε τους παπυρους, γιατι οταν θες να κανεις κατι δεν χρειαζεται να το ξερει ολος

ο κοσμος, αλλα απο την αλλη δεν θελω να με πουν "τσιφουτα" πως δεν εκανα μπομπονιερα στην βαφτιση του παιδιου..........

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου δεν πρέπει να ανησυχείς καθόλου για το αν θα σε πουν τσιφούτα ή όχι.

Κατ' αρχάς, το πουγκάκι με τα κουφέτα και το γλυκό ΕΙΝΑΙ μπομπονιέρα. Την ίδια ακριβώς θα κάνω και εγώ, μόνο που αντί για πουγκάκι θα βάλω κουτάκι. Σε όλα τα μαγαζιά που ρώτησα μου έλεγαν ότι η ιδέα του να βάλεις το γλυκό σε κουτί ή σε πουγκάκι είναι πολύ καλή, αλλά ανεβάζει το κόστος (αυτοί τα υπερτιμολογούν όλα έτσι κι αλλιώς).

Τι μου πρότειναν για το πουγκάκι: Βάζεις μέσα στο πουγκάκι ένα κομμάτι τούλι ή χαρτί για να μην πολυκουνάει το βαζάκι. Βάζεις μόνο ένα κουφέτο (μεγάλο, στυλ βότσαλο), το οποίο το τυλίγεις με τούλι και το δένεις πάνω στό φιόγκο. Δοκίμασέ το. Βγαίνει πολύ καλό.

Νομίζω ότι έχει δίκιο η μαμά σου. Δεν μου φαίνεται καλή ιδέα να το λες ότι έδωσες χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πιστεύω γενικά πως όταν κάνεις κάτι καλό, δεν είναι ανάγκη να το διατυμπανίζεις... αλλά εδώ είναι κάπως ιδιαίτερη περίπτωση. Όλοι έχουν συνηθίσει να παίρνουν μπομπονιέρα στη βάφτιση και θα φανεί κάπως. Αν ετοιμάσεις αυτό με το γλυκάκι για όλους όμως, δεν θα υπάρχει πρόβλημα, γιατί όντως αυτό ΕΙΝΑΙ μπομπονιέρα....

 

Εξάλλου το τί θα δώσεις είναι δικό σου θέμα και δεν χωράει σχολιασμός - ο καθένας κάνει ότι μπορεί να σηκώσει η τσέπη του, πώς θα τον σχολιάσει ο άλλος?

 

Και πολύ ασχολιόμαστε μου φαίνεται με το τί θα πει ο ένας κι ο άλλος. Και στην τελική ο κακοπροαίρετος σχολιαστής, τις περισσότερες φορές, είναι κι άνθρωπος που δεν τον συναναστρέφεσαι πολύ, οπότε γιατί να χολοσκάμε?ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ :evil:

Link to comment
Share on other sites

Virginia μην στεναχωριεσαι καθόλου για τις μπομπονιερες! Ακριβως το ιδιο εκανα και εγω στον πρωτο μου τον γιο, παπυρο και τουλι με κορδελιτσες (απο το συνδομο Down στη Θεσσαλονικη) και ολοι καταενθουσιαστηκαν και με την ιδεα και με το design! ΜΑλιστα υπηρχαν μερικοι που διαβασαν τα λογια στο παπυρο και συγκινηθηκαν. Και νιωθεις και ωραια γιατι κανεις κατι καλο για καποιους που εχουν αναγκη.!

Αντε με το καλο η βαφτιση :wink:

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο πολύ όμορφη κίνηση!!!!Μακάρι να σκεφτόμασταν όλοι έτσι,μάλλον σκεφτόμαστε αλλα τι κάνουμε;πράτουμε;Χίλια μπράβο!!!!!!!!!! :lol:

Δεν θεωρω οτι κανω κατι φοβερο, ειναι μαλλον το λιγοτερο που θα μπορουσαμε ολοι να κανουμε....

Ακουσα και μια αποψη πως ειναι υπερτιμημενος ο συλλογος αυτος,

μπορει να ειναι και ετσι, εγω αυτο που ξερω και πιστεψτεμε απο

προσωπικη εμπειρια ειναι πως κανει πραγματικα εργο!!!!

Και ο κ.Γιαννοπουλος ειναι εξαιρετικος ανθρωπος, τον εχω γνωρσει

και απο κοντα, παντως η αληθεια ειναι πως μου ειπαν πως

δεν εχουν την δυνατοτητα να εξυπηρετησουν και πολυ κοσμο

για μπομπονιερες και ηδη υπαρχει πολυ ζητηση.....

Και για να ειμαι απολυτα ειλικρεινης δεν ενθουσιαστικα και ιδιαιτερα

με τα σχεδια αυτα, οποτε θεωρησα καλυτερο αυτο με την ολοκληρωτικη συνεισφορα.....

Η μητερα μου δε μου ειπε πως καλο θα ηταν να μην εχω ουτε τους παπυρους, γιατι οταν θες να κανεις κατι δεν χρειαζεται να το ξερει ολος

ο κοσμος, αλλα απο την αλλη δεν θελω να με πουν "τσιφουτα" πως δεν εκανα μπομπονιερα στην βαφτιση του παιδιου..........

 

Virginia, αν επιτρέπετε τι ποσό έδωσες στο Χαμόγελο του Παιδιού? Θέλω να πω δηλαδή την αντιστοιχία του ποσού που θα έδινες για μπομπονιέρες ή κάτι άλλο?

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το ποσο ακριβως που θα διεθετες για μπομπονιερες,

ξερεις εκει ακομη και το 1 η' τα 100 ευρω πιανουν τοπο!!!!

 

Κοριτσια σας ευχαριστω ολες θερμα, η αποψη σας με βοηθαει,

οπως και ιδεες σας , αφανταστα!!!!!!!!!!!!

 

Με το καλο ολες να βαφτισουμε τα αγγελουδια μας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Βιργινία ευχαριστώ για το μαιλ!!!

Επικοινώνησα και εγώ μαζί τους, για την ακρίβεια ο άντρας μου που είχε συνεργαστεί παλιότερα μαζί τους (το είχα ξεχάσει αυτό) και μου είπαν που μπορώ να δω τα δείγματα.

 

Αυτό με το κουταλάκι του γλυκό πολύ ωραία ιδέα και θα συμφωνήσω πως αυτό είναι μπομπονιέρα :wink::wink: !

 

Daffy μήπως σου είναι εύκολο να μας δείξεις κάποια φωτό από τον πάπυρο που λες ... έτσι για να πάρουμε μια εικόνα ... και πάλι αν ειναι εύκολό έτσι;;;

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να τα δούμε κάπου στο σάιτ?

Γιατί εγώ όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα τίποτα!

Τους έστειλα μειλ και μου έδωσαν ενα τηλ να επικοινωνήσω,θα το κάνω εντος των ημερών αλλά ήθελα αν μπορούσα να δω κάπου τα δείγματα

.png.png.png
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να τα δούμε κάπου στο σάιτ?

Γιατί εγώ όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα τίποτα!

Τους έστειλα μειλ και μου έδωσαν ενα τηλ να επικοινωνήσω,θα το κάνω εντος των ημερών αλλά ήθελα αν μπορούσα να δω κάπου τα δείγματα

Αν μενεις ΑΘΗΝΑ, ειναι στην Νικαια τα γραφεια τους,

αν θες να βρω την διευθυνση και να σου την στειλω....

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να τα δούμε κάπου στο σάιτ?

Γιατί εγώ όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα τίποτα!

Τους έστειλα μειλ και μου έδωσαν ενα τηλ να επικοινωνήσω,θα το κάνω εντος των ημερών αλλά ήθελα αν μπορούσα να δω κάπου τα δείγματα

Αν μενεις ΑΘΗΝΑ, ειναι στην Νικαια τα γραφεια τους,

αν θες να βρω την διευθυνση και να σου την στειλω....

 

Δε μένω Αθήνα,στην Ξάνθη μένω!

.png.png.png
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να τα δούμε κάπου στο σάιτ?

Γιατί εγώ όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα τίποτα!

Τους έστειλα μειλ και μου έδωσαν ενα τηλ να επικοινωνήσω,θα το κάνω εντος των ημερών αλλά ήθελα αν μπορούσα να δω κάπου τα δείγματα

Αν μενεις ΑΘΗΝΑ, ειναι στην Νικαια τα γραφεια τους,

αν θες να βρω την διευθυνση και να σου την στειλω....

 

Δε μένω Αθήνα,στην Ξάνθη μένω!

ΓΡΑΨΕ ΣΕ ΠΜ ΤΟ ΜΑΙΛ ΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΟΣΕΣ ΕΧΩ...

Link to comment
Share on other sites

Virginia, θα αντιγράψω και εγώ την ιδέα σου για τον πάπυρο αντί της μπομπονιέρας! Το συζήτησα και με τον άντρα μου και συμφώνησε πως τουλάχιστον εκεί θα πιάσουν τόπο, ενώ "συνήθως" στην μπομπονιέρα δεν δίνουν όλοι και πολύ σημασία!!!!

Τελικά εάν δεν υπήρχε το parents.gr δεν ξέρω σε τι "μαύρο" σκοτάδι θα βρισκόμουν, για όλα τα θέματα που αφορούν πλέον τους γονείς!!!!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

πήγα σήμερα στο χαμογελο του παιδιου κ ειδα τις μπουμπονιερες. Ισως επειδη δε περιμενα πολλά πραματα, ενθουσιαστηκα. Τραβηξα και καποιες φωτο με το κινητο μου αλλα δε ξερω πως μπορω να τις βαλω για να τις δειτε :oops:. Θα προσπαθησω, αλλα αν ξερει καποιος, ας μου πει

Αν ενδιαφερεστε παντως, ειναι στη Νικαια (δε ξερω αν εχει και αλλου) Αργυρουπολεως 9 & Ανω Τζουμαγιας απο τις 9.00 μεχρι τις 17.00, Δευτερα με Παρασκευή (κα Βουτσα). Το τηλ ειναι 210 4256040

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...