Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βοηθηστε με για το θεμα της βαφτισης!!


xiaouita

Recommended Posts

μμμ..θεμα...πιτερ παν?

η κατι πιο αφηρημενο..παραμυθι ας πουμε.. με πολλα τουλια, κερακια, λουλουδακια σε αποχρωσεις του σιελ ή ακομα και του λαχανι..ή πιο συγκεκριμενο τον ηρωα ενος παραμυθιου που αρεσει σε σενα...

αλλο θεμα...ζαχαρωτα..γλυφειτζουρια, καραμελες...(μπορεις να κανεις και πολυ ωραιο στολισμο με αυτα και οικονομικο)

 

η μπορεις να μην εχεις απαραιτητα θεμα, να κανεις ενα απλο κ ομορφο προσκλητηριο με το αστερακι που σου αρεσει, να παρεις ενα ωραιοτατο κοπτικο σε σχημα αστεριου, χαρτονακια σε μπλε και σιελ χρυσοσκονες και να κανεις στολισμο με αυτα(οσο το σκεφτομαι πολυ ωραιο θα γινοταν!) τωρα για μπομπο μπορεις να παρεις ενα πουγκακι σε λινατσα η υφασμα και να βαλεις παραμανες με διαφορα μπιχλιμπιδακια(και αστερακια)..

ελπιζω να βοηθησα..Καλη επιτυχια και καλη βαπτιση!

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ κουράστηκα να ψάχνω και δε θα βάλω κανένα θέμα γιατί δε με ενθουσίασε τπτ.Θα παίξω σε χρώματα λαχανι τυρκουαζ λευκό.Εφτιαξα το προσκλητήριο με αυτά τα χρώματα απλό,μπομπο για τους μεγάλους εκανα κουτάκια με αυτά τα χρώματα και ψιλές σατέν κορδελίτσες αλλά καλό κουφέτο(0,80).Στα παιδιά, πήγα στο τζαμπο και πήρα σετ χρωματιστά μολυβάκια σε μια στρογγυλή θήκη μολύβι που έχει και ξύστρα,αγόρασα αυτό που κάνει φουσκίτσες και τα έβαλα μαζί με ένα γλυφιτζούρι και σμάρτις σε πουγκί απο γάζα(1.30).αυτά θα τα βάλω στα ραπέζια των παιδιών οπου θα είναι γεμάτα με γυάλες με ζαχαρωτα μαρσμελοουσ και γλυφιτζούρια.Θα υπάρχουν επίσης σακουλάκια να βάλουν όσο θέλουν τα παιδάκια φευγοντας.Το τραπέζει ευχών θα είναι με λευκο τραπεζ/μαντιλο και τυρκουάζ/λαχανί γάζα.γυάλες γεμάτες κουφέτα και δίπλα του ένα τρίποδο με καμβά που θα γράφει χαρίστε μου μια ευχή με αυτους τους μαρκαδόρους με στρας.

Θα αγοράσω και ένα αερόστατο με ήλιον γιατί το έιδα στης αδερφής μου και μου άρεσε.

Για στολισμό κολυμπήθρας θα πάω στο Τατόι που είναι οι αποθήκες που προμηθευουν όλη την Ελλάδα και θα πάρω λουλούδια(τιμή για 600 λευκά τριανταφυλλα 150 ευρώ)

Στα τραπέζια θα βάλω λευκό τραπεζομάντιλο και γάζα τυρκουάζ/λαχανί και γυάλες που έχω απο το γάμο μου με υπο σκέψη τι θα βάλω μέσα.(Ισως κεράκια).

Αγόρασα γάζα τόπι και θα το κάνω διακόσμηση διαδρόμου στο τραπέζι με σετ 3 φαναρια λευκά(9.90) απο τα τζαμπο.

Νομίζω οτι αν και δεν έχω θέμα θα είναι εντυπωσιακό.Μήπως να μην εσπαγες το μυαλό σου και να παίξεις με χρώματα?

Τα λεφτά που γλυτώνω,θα τα δώσω σε κετερινγκ να φχαριστηθουμε οι μεγάλοι και σε κλόουν για τα παιδάκια μιάς και θα είναι και τα γενεθλια του γιού μου.

Link to comment
Share on other sites

Δειτε λιγο στο www.liveloula.gr στα προσκλητηρια για αγορι μου αρεσει το Νο 41 που ειναι αστερακι!!! Αν ειχα θεμα το αστερι τι μπομπο να κανω? Εχετε δει τιποτα ωραιο με αστερακι??

 

Tι θα έλεγες για αστερία;

 

 

 

http://www.google.gr/images?um=1&hl=el&tbs=isch:1&sa=1&q=%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%AF%CE%B1%CF%82+%CE%BC%CF%80%CE%BF%CE%BC%CF%80%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%B5%CF%81%CE%B1&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=

.pngy3DLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν σε ξεχασα!!!!

Απλά προσπαθησα να τις βάλω εδώ και μάλλον τα κατάφερα!!!

Την μπομπονιερα και το προσκλητήριο τα έκανα όλα μόνη μου.

Εκτός από το κοπτικό της κορώνας που μου το έκανε τυπογράφος καθως και τα καρτελάκια.

 

 

150lhx.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ioanna καταπληκτικες οι μπομπονιερες σου!!!!!! Το λευκο ειναι καρδουλα?? Δεν θυμαμαι απο που τις πηρες??? Το προσκλητηριο ειναι σχετικα απλο, εχω δει κατι τετοιο! Τα cupcake επισης τελειααα! Μπραβο σου! Αυτο το υφος εχω και εγω στο μυαλο μου!!!;)

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites

νομιζω ψαχνει τον συγκεκριμενο πριγκηπα του παραμυθιου και οχι γενικα μικρο πριγκηπα και γι αυτο ειναι περιορισμενα τα πραγματα που μπορει να βρει...παντως το πρωτο που εβαλες ειναι πολυ καλο αν και νομιζω πως απευθυνεται στη νονα ( δε ξερω, σας φαινεται και λιγο ακριβο?)!!!!

 

Kornilia μου σε ευχαριστω για το κοπο αλλα οπως λεει και η v & a ψαχνω για το μικρο πριγκηπα! Το πρωτο ειναι σουπερ αλλα ειναι της νονας! Ευχαριστω παντως:)

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς σαν θέμα είχαμε ζωάκια της ζούγκλας, έχω βάλει φωτο στο http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1591765#post1591765

 

Οι μπομπο μάς των μεγάλων ήταν λίγο άσχετες, γιατί δεν βρήκα μπρελόκ με ζωάκια που να μου αρέσει

Πάντως, στα χρώματα που θες, είναι λίγο άσχεο το θέμα. Εμας ήταν λαχανί, τυρκουάζ και κίτρινο τα χρώματα μας

 

Πολυ ωραιο το προσκλητηριο!!!! Τα χρωματα δεν ειναι ακριβως αυτα που θελω αλλα... πολυ ωραιες ιδεες!!! Μου αρεσε και η ιδεα με την ελια! Ποσο σου την χρεωσαν?

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι καρδούλα είναι!

μόνη μου τις έκανα....... και τα προσκλητηρια επίσης!!

Τα κεκάκια απο τη www.sketiglyka.gr ειναι στη Λάρισα αλλά στέλνει και Αθήνα.

 

Ααα το ειδα μετα οτι τις εκανες μονη σου! Πολυ ωραιες!! Ποσο περιπου σου ζητησαν για την κορωνα? Μαλλον θα κανω τα αστερακια!

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites

Joela ωραια ακουγονται ολα αυτα που εφτιαξες για την βαφτιση!!! Μπραβο! Με το καλο και να σου ζησει το μπεμπακι σου! Αν δεν βρω τιποτα εκει θα καταληξω, να εχω θεμα τα χρωματα. Να σου κανω και μια ερωτηση? Απο που θα παρεις τα λουλουδια? Απο εκει που ειναι πανω απο τη σχολη της αστυνομιας? Μπορεις σαν λιανικη? Μενω παρα πολυ κοντα και πριν χρονια ειχε παει η μαμα μου και δεν την αφησαν να μπει!

 

Μarilina, δεν θα βρω ευκολα πραγματακια να συνδιαζω με αυτα τα θεματα!

Αλλα ο Πιτερ Παν ειναι παρα πολυ ωραιο και πολυ πρωτοτυπο! Δεν το εχω ξαναδει πουθενα! Αλλα οπως λεω και στην joela αν δεν βρω τιποτα με βλεπω για θεμα το χρωμα!!

 

Ευχαριστω πολυ κοριτσακια για τις ιδεες σας!!!!:):):)

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites

Περίπου 0,40.

 

Ωραιο είναι και το αστερι!!

 

0,40 για τη μια κορωνα?? Πολυ λιγα σου πηρε! θα ρωτησω και αλλου γιατι εμενα μου ειπαν πολλα!! Ειμαι και Αθηνα!!!

Στις μπομπο η πλεξιδα απο τι ειναι? και η καρδουλα εινα υφασμα? μπραβο σου παλι!!!!

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites

0,40 για τη μια κορωνα?? Πολυ λιγα σου πηρε! θα ρωτησω και αλλου γιατι εμενα μου ειπαν πολλα!! Ειμαι και Αθηνα!!!

Στις μπομπο η πλεξιδα απο τι ειναι? και η καρδουλα εινα υφασμα? μπραβο σου παλι!!!!

 

καλα το ιδιο αυτό μου το ζητησαν 4,5 ευρω!!! Μόνο μου το έκοψε τιποτα άλλο!!

Οι καρδουλες είναι απο χαρτόνι και τις έντυσα με καρω ύφασμα.

Η πλεξίδα είναι κορδόνι σατεν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Joela ωραια ακουγονται ολα αυτα που εφτιαξες για την βαφτιση!!! Μπραβο! Με το καλο και να σου ζησει το μπεμπακι σου! Αν δεν βρω τιποτα εκει θα καταληξω, να εχω θεμα τα χρωματα. Να σου κανω και μια ερωτηση? Απο που θα παρεις τα λουλουδια? Απο εκει που ειναι πανω απο τη σχολη της αστυνομιας? Μπορεις σαν λιανικη? Μενω παρα πολυ κοντα και πριν χρονια ειχε παει η μαμα μου και δεν την αφησαν να μπει!

 

Μarilina, δεν θα βρω ευκολα πραγματακια να συνδιαζω με αυτα τα θεματα!

Αλλα ο Πιτερ Παν ειναι παρα πολυ ωραιο και πολυ πρωτοτυπο! Δεν το εχω ξαναδει πουθενα! Αλλα οπως λεω και στην joela αν δεν βρω τιποτα με βλεπω για θεμα το χρωμα!!

 

Ευχαριστω πολυ κοριτσακια για τις ιδεες σας!!!!:):):)

 

Ναι άυτό πάνω απο την αστυνομία.Δε δίνει λιανική όντως αλλά η ξαδερφη μου που πήγε την αφήσανε.

Link to comment
Share on other sites

Φανταστικά όλα!!!!!!!!!!!

Μπραβο σου να σου ζήσει!!!!!!!!!!!!

Παιρνω κ εγώ ιδέες για τον γαμο-βαπτιση που θα εχουμε του χρόνου κ επειδή η κρίση δεν μας επιτρέπει να κανουμε υπερβολές μαλλον κ εγω θα φτιάξω μόνη μου τις μπομπο!!!!!!!!

Αληθεια τα cupcakes ποσο τα πλήρωσες?

Απ'ότι είδα στη σελιδα γραφει 2.5-3 ευρω!!!Τοσο είναι?

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

Φανταστικά όλα!!!!!!!!!!!

Μπραβο σου να σου ζήσει!!!!!!!!!!!!

Παιρνω κ εγώ ιδέες για τον γαμο-βαπτιση που θα εχουμε του χρόνου κ επειδή η κρίση δεν μας επιτρέπει να κανουμε υπερβολές μαλλον κ εγω θα φτιάξω μόνη μου τις μπομπο!!!!!!!!

Αληθεια τα cupcakes ποσο τα πλήρωσες?

Απ'ότι είδα στη σελιδα γραφει 2.5-3 ευρω!!!Τοσο είναι?

 

2.5 ευρω το ένα είχε. Έκανα μόνο για τα παιδάκια 40 τεμάχια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.,..

εγω θα βαλω καποιες φωτο που βρηκα για να παρετε εμπνευση... ;)

(πατηστε στα λινκ)

 

για θεμα βαφτισης με μικρο πριγκηπα

 

 

φωτο1

φωτο2

φωτο3

φωτο4

φωτο5

φωτο6

 

και για για θεμα βαφτισης με τον πητερ παν

 

φωτο1

φωτο2

φωτο3

φωτο4

φωτο5

φωτο6

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...