Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ερωτήσεις και απορίες σε θέματα χρήσης εργαλείων του forum της ΕΕΕΓ


Recommended Posts

πήγα να γράψω στο θέμα για τη γονική άδεια διδύμων και μου λέει ότι δεν μπορεί να καταχωρηθεί γιατί είανι σύντομο και να προσθέσω 5 χαρακτήρες. συνεχίζω να γράφω και τίποτα. Τί γίνεται

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 611
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας

Το σύστημα δεν επιτρέπει τόσο σύντομες απαντήσεις (παραδειγμα : οκ , ναι , χμ, ... , κοκ ) Για αυτό σας έβγαλε και το εν λόγο μήνυμα .

 

The message you have entered is too short. Please lengthen your message to at least 5 characters.

( Μετάφραση : Το μήνυμα που έχετε εισάγει είναι πολύ σύντομο. Παρακαλούμε να επιμηκύνει το μήνυμά σας με σε τουλάχιστον 5 χαρακτήρες ακόμα .)

 

 

Αν επιμηκύνετε το μήνυμα σας θα μπορέσει και να δημοσιευτεί . Τι εννοείτε :

συνεχίζω να γράφω και τίποτα
;

εφοσον επιμηκύνατε το μήνυμα σας πατήσατε κάνοντας κλικ, το κουμπί :

Υποβολή

ή

Καταχώρηση απαντήσης ;

 

Σας εμφανίστηκε κάποιο άλλο μήνυμα από το σύστημα και αν ναι, τι έλεγε το μήνυμα αυτό ;

 

ευχαριστούμε

Link to comment
Share on other sites

Αν επιμηκύνετε το μήνυμα σας θα μπορέσει και να δημοσιευτεί . Τι εννοείτε :

;

εφοσον επιμηκύνατε το μήνυμα σας πατήσατε κάνοντας κλικ, το κουμπί :

 

 

 

Συνέχισα να γράφω και μου έβγαζε το ίδιο μήνυμα. Και το πρώτο μήνυμα δεν ήταν σύντομο ήταν δύο σειρές και χθες το βράδυ που πήγα να απαντήσω εδώ όχι μονολεκτικά δεν μπόρεσα. Νομίζω πάτησα καταχώρηση απάντησης με παράθεση

Link to comment
Share on other sites

Αν επιμηκύνετε το μήνυμα σας θα μπορέσει και να δημοσιευτεί . Τι εννοείτε :

;

εφοσον επιμηκύνατε το μήνυμα σας πατήσατε κάνοντας κλικ, το κουμπί :

 

 

 

Συνέχισα να γράφω και μου έβγαζε το ίδιο μήνυμα. Και το πρώτο μήνυμα δεν ήταν σύντομο ήταν δύο σειρές και χθες το βράδυ που πήγα να απαντήσω εδώ όχι μονολεκτικά δεν μπόρεσα. Νομίζω πάτησα καταχώρηση απάντησης με παράθεση

γεια σας

πιθανολογουμε ότι στην παράθεση που κάνατε γραψατε το μύνημα σας εντως του quote ..

δλδ

το μήνυμα του χ μέλους σε παράθεση

το διικό σας το μήνυμα επίσης μεσα στην ίδια την παράθεση

 

όταν γίνεται αυτο , το σύστημα δεν αναγνωρίζει καποιο μήνυμα και για αυτό πιθανών να μην σας επέτρεπε να καταχωρίσετε καποιο μήνυμα .

 

Όταν επιθυμείτε να απαντήσετε με παράθεση σε καποιο μέλος θα πρέπει το μήνυμα σας να είναι με την παρακάτω μορφή :

 

το μήνυμα του χ μέλους σε παράθεση

το δικό σας το μήνυμα μετα το δεύτερο όχι μέσα στην παράθεση

 

ελπίζουμε να σας βοηθήσαμε

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;Έχω δημιουργήσει μια υπογραφή για τα μηνύματά μου από ένα site,την αποθήκευσα στον υπολογιστή και ενώ την ανέβασα κανονικά εκεί που λέει signature picture,στα μηνύματά μου δεν εμφανίζεται...Τι κάνω λάθος;;;;

Ujhhp3.png

NNSNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας!Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;Έχω δημιουργήσει μια υπογραφή για τα μηνύματά μου από ένα site,την αποθήκευσα στον υπολογιστή και ενώ την ανέβασα κανονικά εκεί που λέει signature picture,στα μηνύματά μου δεν εμφανίζεται...Τι κάνω λάθος;;;;

γεια σας

 

παρακαλούμε δείτε εδώ :

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1446650&postcount=24

 

ευχαριστούμε

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

με βοηθατε please?Πως μπορω να καταχωρησω μια αγγελια και να προσθεσω και φωτογραφιες?:|

 

γεια σας

Η δημοσίευση μιας νέας αγγελίας είναι ακριβώς όπως και η δημοσίευση ενός νέου θέματος

Συνοπτικά :

- Συνδεθείτε με τον λογαριασμό χρήστη που έχετε δημιουργήσει

- Πηγαίνετε στην ενότητα της οποίας ανήκει η αγγελία βάση του περιεχομένου της

- πατήστε το κουμπί (πάνω αριστερά ) που λέει Νέο Θέμα

- Δώστε τίτλο στην Αγγελία σας και πληκτρολογήστε τις πληροφορίες- κείμενο

- τέλος πατήστε Υποβολή νέου θέματος

και η αγγελία σας θα δημοσιευτεί

Διαβάστε προσεκτικά επίσης Τους όρους χρήσης της ενότητα αγγελιών

καθώς και τις οδηγίες μεταφοράς ανενεργής αγγελίας στο αρχείο

Είναι σε μορφή υπομνήματος σε κάθε ενότητα Αγγελιών

ΣΗΜΕΊΩΣΗ : Η ενότητα Αγοραπωλησίες μεταφέρθηκε στο ParentsCafe.gr !

Η ενότητα αυτή είναι πλέον κλειστή για νέα θέματα/απαντήσεις.

Εάν θέλεις να έρθεις σε επαφή με κάποιο μέλος για αγγελία που εμφανίζεται σε αυτή την ενότητα, θα χρειαστεί να στείλεις προσωπικό μήνυμα (πμ). (Πώς: Πατάς πάνω στο όνομα χρήστη και επιλέγεις "αποστολή προσωπικού μηνύματος".)

Αν θέλεις να τοποθετήσεις νέα αγγελία μπορείς πλέον να την αναρτήσεις εδώ http://parentscafe.gr/forumdisplay.php?f=168 , στην αντίστοιχη ενότητα - οι ενότητες έχουν ακριβώς τις ίδιες ονομασίες όπως αυτές που βρίσκονται εδώ στο φορουμ της ΕΕΕΓ .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
Καλησπέρα,πώς βάζετε τίς φωτογραφίες?

Καλησπέρα. Πρέπει να γραφτείς σε ένα ιντερνετικό άλμπουμ φωτογραφιών, πχ εγώ χρησιμοποιώ αυτό: http://imageshack.us/

Πάνω δεξιά γράφει sign up, εκεί θα πατήσεις να γραφτείς (πρόσεξε να θυμάσαι τον κωδικό σου για να μπαίνεις!! )

Αφού γραφτείς, πατάς την καρτέλα εκεί που λέει Media upload, πατάς το κουμπί Browse κ σου ανοίγει παράθυρο που μπαίνει στα αρχεία του υπολογιστή σου.

Βρίσκεις τις φώτο που θες ν'ανεβάσεις, πατάς άνοιγμα κ ξεκινά να τις φορτώνει μόλις πατήσεις το Media upload.

Αφου ανεβούν οι φωτο κ στις δείξει, πατάς δίπλα απ'τη φώτο το μικρό κουμπάκι με το i κ σου βγάζει τις πληροφορίες της φωτο.

Κάνεις αντιγραφή το λινκ δίπλα απο'κει που γράφει Forums κ το κάνεις εδώ επικόλληση.

Ελπίζω να σε βοήθησα κ να τα καταφέρεις, ίσως κάπου εδώ στο φόρουμ αν ψάξεις να βρεις επιπλέον οδηγίες. ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εαν δεν τα καταφερεις μπορω να σε βοηθησω εγω να ανεβαζεις στο photobacket που ανεβαζω εγω αλλα και αυτο ειναι λιγακι πολυπλοκο και εγω πεδευτηκα να μαθω και δεν θα μαθαινα εαν δεν με βοηθουσε μελος μας εδω στην σελιδα.;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα.

 

Θέλω να ρωτήσω τα εξής :

 

1) Γιατί δεν λαμβάνω ειδοποίηση για νέα μηνύματα, μέσω μέιλ, σε κάποια θέματα - τα οποία έχω δηλώσει να παρακολουθώ - παρ' ότι μπαίνω κι ενημερώνομαι για την (τελευταία) κίνησή τους?

 

2) Προσπαθώ να επικοινωνήσω με μέλος που είναι αποκλεισμένο κι είναι αποκλεισμένα? και τα πμ του. Συμβαίνει όντως αυτό? Κι αν ναι, αυτό είναι μέρος μιας "ποινής", μια επέκταση της κόκκινης κάρτας? Για ποιό λόγο - για ποιά παράβαση?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

σχετικά με αυτο :

Καλησπέρα.

 

Θέλω να ρωτήσω τα εξής :

 

1) Γιατί δεν λαμβάνω ειδοποίηση για νέα μηνύματα, μέσω μέιλ, σε κάποια θέματα - τα οποία έχω δηλώσει να παρακολουθώ - παρ' ότι μπαίνω κι ενημερώνομαι για την (τελευταία) κίνησή τους?

 

Είστε βέβαιη /βεβαιος οτι έχετε επιλέξει σωστά την επιλογή άμεση ειδοποίηση μέσο email για το συγκεκριμένο θέμα - thread ;

Αυτην την επιλογή την έχετε για όλα τα θέματα που παρακολουθείτε ή για μερικά;

 

Έχει συμβεί στο παρελθόν σε ώρες υψηλής επισκεψιμότητας της σελίδας να υπάρχει κάποια καθυστέρηση παράδοσης των email όχι όμως να μην στέλνονται ποτέ

 

Παρόλα αυτα θα ελέγξουμε το ζήτημα με τους τεχνικούς της σελίδας μας καθώς τα email αυτα στέλνονται αυτόματα απο το σύστημα

 

2) Προσπαθώ να επικοινωνήσω με μέλος που είναι αποκλεισμένο κι είναι αποκλεισμένα? και τα πμ του. Συμβαίνει όντως αυτό? Κι αν ναι, αυτό είναι μέρος μιας "ποινής", μια επέκταση της κόκκινης κάρτας? Για ποιό λόγο - για ποιά παράβαση?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Όταν ένα μέλος εχει επαναλάβει πάνω απο 4 φορές την ίδια η παρόμοια παράβαση και έχει ειδοποιηθεί για αυτο απο μέλος της συντονιστικής ομάδας πάνω απο 4 φορές λαμβάνει αποκλεισμό ενός μήνα χωρίς πμ

 

όπως αναφέρετε κι εδώ :

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=55586

Τα βήματα που ακολουθούνται, συνοπτικά

 

1.ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα (2x)

2.ΚΟΚΚΙΝΗ κάρτα -3ήμερος (ή και 7ήμερος ανάλογα με βαρύτητα συμβάντος) αποκλεισμός

3.1μήνας αποκλεισμός

4. αν χρειαστεί εκ νέου παρέμβαση θα δίνεται πάλι 1 μήνας αποκλεισμός

 

Πληροφορίες για τους λόγους που καποιο μέλος έχει αποκλειστεί απο τις δημόσιες συζητήσεις δεν παραδίδονται σε τρίτους

 

 

ευχαριστούμε

απο τη διαχείριση

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

σχετικά με αυτο :

 

 

Είστε βέβαιη /βεβαιος οτι έχετε επιλέξει σωστά την επιλογή άμεση ειδοποίηση μέσο email για το συγκεκριμένο θέμα - thread ;

Αυτην την επιλογή την έχετε για όλα τα θέματα που παρακολουθείτε ή για μερικά;

Είναι πολλά τα θέματα που παρακολουθώ κι είναι δύσκολο να θυμηθώ για κάθε ένα χωριστά αλλά πάντα - νομίζω πως - επιλέγω την άμεση ειδοποίηση. Θα ξαναρίξω μια ματιά σ' αυτά που παρουσιάζουν πρόβλημα.

 

Όταν ένα μέλος εχει επαναλάβει πάνω απο 4 φορές την ίδια η παρόμοια παράβαση και έχει ειδοποιηθεί για αυτο απο μέλος της συντονιστικής ομάδας πάνω απο 4 φορές λαμβάνει αποκλεισμό ενός μήνα χωρίς πμ

 

όπως αναφέρετε κι εδώ :

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=55586

Τα βήματα που ακολουθούνται, συνοπτικά

 

1.ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα (2x)

2.ΚΟΚΚΙΝΗ κάρτα -3ήμερος (ή και 7ήμερος ανάλογα με βαρύτητα συμβάντος) αποκλεισμός

3.1μήνας αποκλεισμός

4. αν χρειαστεί εκ νέου παρέμβαση θα δίνεται πάλι 1 μήνας αποκλεισμός

 

ευχαριστούμε

απο τη διαχείριση

Ευχαριστώ για την απάντησή σας.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θέλω να ρωτήσω γτ δεν μπορώ να στείλω και να λάβω προσωπικο μήνυμα εφόσον οι ρυθμίσεις μου είναι εντάξει?

Γεια σας

παρακαλούμε ελέγξτε τα παρακάτω :

 

από

- Πίνακας Ελέγχου

- Επεξεργασία Επιλογών (αριστερό μενού )

- Μηνύματα & Ειδοποιήσεις

 

βεβαιωθείτε ότι έχετε μαρκάρει (κάνοντας κλικ ) το κουτάκι που λέει :

Ενεργοποίηση προσωπικών μηνυμάτων

Αν δεν θέλετε να στέλνετε ή να λαμβάνετε προσωπικά μηνύματα, μπορείτε να απενεργοποιήσετε το σύστημα προσωπικών μηνυμάτων.

βεβαιωθείτε ότι έχετε μαρκάρει (κάνοντας κλικ ) το κουτάκι που λέει :

Ενεργοποίηση προσωπικών μηνυμάτων

Επίσης βεβαιωθείτε ότι η από κάτω επιλογή :

(αποδοχή μηνυμάτων μόνο από τις επαφές μου και τους moderators)

δεν είναι μαρκαρισμένη (ν) :

 

You may limit the receipt of private messages to just moderators and your contacts. Other members who attempt to send messages to you will be told that you have disabled private messaging.

Receive Private Messages only from Contacts and Moderators

(αποδοχή μηνυμάτων μόνο από τις επαφές μου και του moderators)

 

υπενθυμίζουμε οτι :

Αν καποιο μέλος έχει ενεργοποιήσει την δυνατότητα αποδοχής προσωπικών μηνυμάτων μόνο απο επαφές και moderators ή και σας έχει προσθέσει στην λίστα "αγνόησε αυτόν τον χρήστη" ( πληροφορίες δείτε εδω : http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=90298 )τοτε δεν θα έχετε την δυνατότητα να στείλετε και (κατα συνέπεια να αποδεχθεί ) το προσωπικό μήνυμα σας ο αποδέκτης

 

 

ευχαριστούμε

απο τη διαχείριση

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εχω αλλαξει εδω και χρονια το email μου γιατι δεν θυμομουν το κωδικο προσβασης. Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να κανω εγγραφη στο parents cafe γιατι μου στελνουν κωδικο επιβεβαιωσης στο email που δεν εχω πια. Τι να κανω????????????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προσπαθώ να βάλω στην υπογραφή μου 3 mini tickers (ένα για κάθε μου παιδί) αλλά μου βγαίνει μήνυμα ότι είναι πολύ μεγάλη η υπογραφή. Ακολούθησα τις σχετικές οδηγίες αλλά πάλι δεν το δέχεται. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το κάνω; Ευχαριστώ πολύ

Qep5p3.pngrWtbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! θέλω να αλλάξω τον τίτλο του θέματος που έχω βάλει είτε να σβήσω τελείως αυτό το θέμα και να φτιάξω καινούργιο αλλά δεν βρίσκω πως γίνεται κανένα από τα δύο..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...