Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης - και πρώτο τρίμηνο


Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Χθες έκανα τη πρώτη χοριακη. Και αύριο θα κάνω την επόμενη. Τη Πέμπτη θα παω στο γιατρό κι εύχομαι για ενα καλο υπέρηχο και μια καλή χοριακη...

 

Με το καλό σου ευχομαι κοπέλα μου να πάνε όλα καλα. Κοίταξε μόνο να πας για χοριακη την ίδια ωρα ή λίγο πιο αργά μην πας νωρίτερα γιατί πρέπει να έχεις συμπληρώσει τις 48 ώρες από τον προηγούμενη χοριακη Αυτα από εμενα και τις καλύτερες ευχές μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 90
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια...ειμαι στην πρωτη μερα καθυστερησης..τπτ τρελο δλδ...ποναει το στηθος μου κατα διαστηματα κοιλια κ μεση...εχω αρκετα υγρα,συχνοουρια εδω κ μερικες μερες κ σημερα απ το πρωι αρκετο σαλιο!! Ειμαι συνεχεια στο μπανιο στη δουλεια!!! Μπορει να μου πει καποια μια γνωμη?? Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια! Βρίσκομαι στη 34 μέρα του κύκλου μου σε έναν κύκλο που διαρκεί 28-32 μέρες... Τους τελευταίους 3 μήνες δεν έχω υπερβει τις 29-30 μέρες..με τον σύντροφό μου έχουμε επαφές χωρίς προφυλάξεις αλλά όχι ελεύθερη επαφή...κατά τη διάρκεια της ωορρηξίας και λίγο μετά είχα πολλούς πόνους χαμηλά σαν περίοδο, μία δυο φορές έντονο πόνο χαμηλά, πονουσε η πλάτη και η μέση μ, είχα της ημέρες που είχα ωορρηξία αναγουλες, μου μύριζαν πράγματα όπως κρουασάν αλλά στον σύντροφό μ δεν μύρισε τπτ εκείνη την ώρα, και από τότε γενικά ποναω χαμηλά, έχω βαρύ στομάχι σαν να με ενοχλεί κάτι και έχω συμπτώματα περιόδου χωρίς αυτήν φυσικά... τέλος το στήθος μου είναι πρησμένο μέρες ίσως από τότε που είχα ωορρηξία, πονάει το αριστερό μου στήθος αριστερά ψηλά, οι θηλές μ είναι ερεθισμένες μόνιμα χωρίς όμως να πονανε ή τπτ άλλο, με πιάνει που και που φαγούρα στο στήθος και φαίνονται και φλέβες γύρω από τις θηλές...ίσως έχουν σκουρυνει ελαφρά αλλά δεν είμαι σίγουρη... τέλος έχω συχνοουρια και πηγαίνω συχνά πυκνά τουαλέτα ακριβώς το αντίθετο της δυσκοιλιότητας...πιστεύετε ότι είναι πιθανή εγκυμοσύνη;;; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Βρίσκομαι στη 34 μέρα του κύκλου μου σε έναν κύκλο που διαρκεί 28-32 μέρες... Τους τελευταίους 3 μήνες δεν έχω υπερβει τις 29-30 μέρες..με τον σύντροφό μου έχουμε επαφές χωρίς προφυλάξεις αλλά όχι ελεύθερη επαφή...κατά τη διάρκεια της ωορρηξίας και λίγο μετά είχα πολλούς πόνους χαμηλά σαν περίοδο, μία δυο φορές έντονο πόνο χαμηλά, πονουσε η πλάτη και η μέση μ, είχα της ημέρες που είχα ωορρηξία αναγουλες, μου μύριζαν πράγματα όπως κρουασάν αλλά στον σύντροφό μ δεν μύρισε τπτ εκείνη την ώρα, και από τότε γενικά ποναω χαμηλά, έχω βαρύ στομάχι σαν να με ενοχλεί κάτι και έχω συμπτώματα περιόδου χωρίς αυτήν φυσικά... τέλος το στήθος μου είναι πρησμένο μέρες ίσως από τότε που είχα ωορρηξία, πονάει το αριστερό μου στήθος αριστερά ψηλά, οι θηλές μ είναι ερεθισμένες μόνιμα χωρίς όμως να πονανε ή τπτ άλλο, με πιάνει που και που φαγούρα στο στήθος και φαίνονται και φλέβες γύρω από τις θηλές...ίσως έχουν σκουρυνει ελαφρά αλλά δεν είμαι σίγουρη... τέλος έχω συχνοουρια και πηγαίνω συχνά πυκνά τουαλέτα ακριβώς το αντίθετο της δυσκοιλιότητας...πιστεύετε ότι είναι πιθανή εγκυμοσύνη;;; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Όλα πιθανά είναι γλυκιά μου με τόσα συμπτώματα και με καθυστέρηση ήδη τόσων ημερών. Γιατί δεν κάνεις ένα τεστ να ησυχάσεις?

Link to comment
Share on other sites

Όλα πιθανά είναι γλυκιά μου με τόσα συμπτώματα και με καθυστέρηση ήδη τόσων ημερών. Γιατί δεν κάνεις ένα τεστ να ησυχάσεις?

 

Δεν έχεις άδικο αλλά πόσο αξιόπιστα είναι αυτά του φαρμακείου;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν έχεις άδικο αλλά πόσο αξιόπιστα είναι αυτά του φαρμακείου;;;

 

Είναι αρκετά αξιόπιστα έως πολύ θα έλεγα! Αλλά αν έχεις αμφιβολίες, μπορείς να κάνεις Β χοριακη σε ένα μικροβιολογικο που θα σου στοιχίσει και το ίδιο! Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα , και παλι στην παρεα σας και εγω . Τα τεστ φαρμακειου ειναι πολυ αξιοπιστα , εγω προσωπικα τα εμπιστευομαι . Οσες φορες και να χρησιμοποιησα δεν ετυχε καποια λαθος διαγνωση εγκυμοσυνης.

Μετα απο αρκετες περιπετειες , τελικα εμεινα εγκυος στο 4ο παιδι μας . Βρισκομαι στην 6η εβδομαδα και κατι ημερες . Χωρις ιδιαιτερα συμπτωματα , ισως λιγακι μια γενικοτερη αδιαθεσια καθως και αρκετη κουραση , ισως υποτυπωδες αναγουλα καποιες φορες τη μερα , τιποτα σπουδαιο δηλαδη . Το σημαντικο συμπτωμα που με υποψιασε πριν καν την καθυστερηση ηταν το πονεμενο και ιδιαιτερα ευαισθητο στηθος απο αρκετα νωρις , μπορει και μερικες μερες μετα την σεξουαλικη επαφη .

Τα συμπτωματα βεβαια σε καθε εγκυμοσυνη ειναι παντελως διαφορετικα . Ακομα και στον εαυτο μου που εχω περασει αρκετες , εστω και αν μερικες ειχαν καταληψη παλλινδρομης . Στο μεγαλο γιο μου που ηταν και η πρωτη , θυμαμαι δεν μπορουσα να αντεξω τον εαυτο μου απο την αηδια καθως και η αναγουλα ειχε γινει μονιμος συντροφος το πρωτο διαστημα . Μερικες μυρωδιες δεν μπορω ακομα να τις αντεξω . Επειτα περασαν ολα αυτα , ηρθαν αλλα , ταχυπαλμιες , αρρυθμιες , κοπωση κτλ . Στην κορη μου οι αναγουλες και η εντονη αποστροφη σε λοιπες μυρωδιες ηταν ακομα περισσοτερη , εχασα πολλα κιλα στο πρωτο τριμηνο διοτι δεν μπορουσα να φαω τιποτα . Μετα καθως ηρεμησαν ολα αυτα , επανηλθαν οι ταχυπαλμιες και οι αρρυθμιες (ευτυχως οχι σε ολη τη διαρκεια ) . Στο μικρο μου γιο ημουνα καλα , περα απο καποιες λιγες αδιαθεσιες δεν μαρτυρουσε τιποτα αλλο οτι ημουνα εγκυος . Και οι αρρυθμιες αυτη τη φορα πολυ περιορισμενες .

Καθε εγκυμοσυνη ειναι παντα διαφορετικη απο την αλλη , υπαρχουν πολλα συμπτωματα χωρις αυτο να σημαινει οτι ολα αυτα θα συμβουνε μονο σε μια κοπελα . Τωρα ειμαι στη φαση που αναμενω το πολυποθητο και τελειως αγχωτικο ραντεβου με το γιατρο σε 2 βδομαδες , γιατι ενταξει διαπιστωθηκε η κυηση με ενα τεστ και με υπερηχο και ειναι ενδωμητρια , ομως πρεπει να διαπιστωθει και η καρδιακη του λειτουργια για να ξεκινησει επισημα η κυοφορια του 4ου παιδιου μου και η αληθεια ειναι οτι τρομαζω και αγχωνομαι ιδιαιτερα , δεν ειμαι δα και μικρουλα , μολις πριν λιγες μερες εκλεισα τα 40 . Βεβαια δεν ειναι ο πρωτος καβος που πρεπει να περασουμε αυτος . Στις 11 εβδομαδες ειναι επιτακτικο να κανω αμνιοπαρακεντηση για να διαπυστωθει οτι το μωρακι ειναι υγιες απο ενα συγκεκριμενο συνδρομο που εχει ο μικροτερος γιος μας . Ναι μεν ειναι καλα στην υγεια του , δεν υπαρχει ευτυχως καμια νοητικη υστερηση . Καθοτι τυχερος μεσα στην ατυχια του το συνδρομο τον επιρεασε ελαχιστα . Klippel-feil λεγεται και δημιουργει σκελετικες δυσμορφιες , ανωμαλιες στην αναπτυξη της σπονδυλικης στηλης καθως και καρδειακες δυσλειτουργιες , νοητικη υστερηση σε καποιες σοβαρες περιπτωσεις . Ευτυχως ο μικρος μας εχει μονο καποιες σκελετικες ανωμαλιες , η μια κιολας ειναι εγχειρησιμη . Μια ελαφρια δυσμορφια στο προσωπο απο την ασυμετρια της δεξιας με την αριστερη πλευρα στο κρανιο και μονο ενα νεφρο , πραγμα που δεν θα επιρεασει σημαντικα την ποιοτητα ζωης του . Κατα αλλα ειναι ενα υγιες αγορι που η φυση τον προικισε γενναιοδωρα με αλλα χαρισματα . Ολα αυτα ειχα να πω . Συγνωμη αμα ηταν λιγακι ισως πολλα . Με το καλο σε ολες , μακαρι να πανε ολα , μα ολα καλα .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γειά χαρά σε όλους και όλες...η γυναίκα μου είναι στην 5 εβδομάδα και 4 ημερών. Η β.χοριακη της είναι 5150 αλλά σάκο δεν είδαμε ακόμα. Μας είπε ο γιατρός να κάνουμε ακόμα μια χοριακη σε 4 μέρες και να ξαναπαμε...λογικά δεν έπρεπε στην πέμπτη βδομάδα και με τέτοια χοριακη να δούμε σάκο....φοβάμαι πολύ την εξωμήτρία. ΣΑΣ παρακαλώ τα φώτα σας

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,ειμαι καινουργιο μελος μολις γραφτηκα για την ακριβεια!

νομιζω βρισκομαι σε δυσκολη θεση και με εχει πιασει πανικος κ διαβασα διαφορες συζητησεις και αποφασισα να γραψω και εγω!

Λοιπον ειμαι 23 χρονων και εκανα ερωτα χωρις προφυλαξη με τν φιλο μου,το κακο ηταν οτι τοτε στις 12-13 αυγουστου ηταν μετα απο ξενυχτι και ειναι λιγο θολα τα πραγματα...επισης κακο ειναι οτι μεσα σε 12 ωρες εκανα 13 φορες ερωτα και επισης κακο οτι ημουν σε γονιμες μερες :P Τελος παντων το θεμα ειναι πως εχω καθυστερηση 14 μερες ,περιοδος ακομα αφαντη...και σημερα το πρωι που ξυπνησαμε πηγα να σκουπιστω και ειχα καποια καφε υγρα,δεν ειχα ξαναδει τετοιο πραγμα τοσα χρονια π εχω περιοδο!στην αρχη χαρηκα γτ νομιζα πως ερχεται περιοδος..μετα απο τοσες ωρες που φορεσα σερβιετακι πηγα να ελεγξω και ειδα 2-3 κυλιδες παλι απο αυτο τ καφε και πηρα χαρτι να σκουπιστω για να δω και παλι τ χρωμα ηταν καφε-ροζ! ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ! καποια γνωμη θα ηθελα η αν εχει τυχει σε καποια

ευχαριστω παντως που θα διαβασετε ολοκληρο κατεβατω :P

Link to comment
Share on other sites

Μάνο, η τιμή της χοριακής είναι καλή. Τώρα για το σάκο, δεν ξέρω να σου πω.

Επειδή κάθε περίπτωση είναι μοναδική, κάντε υπομονή και ακολουθείστε τις οδηγίες του γιατρού. Και μην ψάχνετε πράγματα στο internet. Το ξέρω είναι δύσκολο αλλά θα σας αγχώσει χειρότερα.

Σας εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη με ένα γερό μωρό

Jvmlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας,ειμαι καινουργιο μελος μολις γραφτηκα για την ακριβεια!

νομιζω βρισκομαι σε δυσκολη θεση και με εχει πιασει πανικος κ διαβασα διαφορες συζητησεις και αποφασισα να γραψω και εγω!

Λοιπον ειμαι 23 χρονων και εκανα ερωτα χωρις προφυλαξη με τν φιλο μου,το κακο ηταν οτι τοτε στις 12-13 αυγουστου ηταν μετα απο ξενυχτι και ειναι λιγο θολα τα πραγματα...επισης κακο ειναι οτι μεσα σε 12 ωρες εκανα 13 φορες ερωτα και επισης κακο οτι ημουν σε γονιμες μερες :P Τελος παντων το θεμα ειναι πως εχω καθυστερηση 14 μερες ,περιοδος ακομα αφαντη...και σημερα το πρωι που ξυπνησαμε πηγα να σκουπιστω και ειχα καποια καφε υγρα,δεν ειχα ξαναδει τετοιο πραγμα τοσα χρονια π εχω περιοδο!στην αρχη χαρηκα γτ νομιζα πως ερχεται περιοδος..μετα απο τοσες ωρες που φορεσα σερβιετακι πηγα να ελεγξω και ειδα 2-3 κυλιδες παλι απο αυτο τ καφε και πηρα χαρτι να σκουπιστω για να δω και παλι τ χρωμα ηταν καφε-ροζ! ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ! καποια γνωμη θα ηθελα η αν εχει τυχει σε καποια

ευχαριστω παντως που θα διαβασετε ολοκληρο κατεβατω :P

Με 14 μέρες καθυστέρηση γιατί δεν έχεις κάνει ακόμα ένα τεστ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια ειμαι καινουρια στο Site και θα ηθελα τη συμβουλη σας!ενω περιμενα περιοδο στις 8/9/2016 εχς 4 μερες καθυστερηση,εχω παρει κιλα και τις γονιμες μερες μου ειχα επαφες χωρις προφυλαξη με το συντροφο μου...εχω καφε υγρα, ποναει η μεση μου κ πριστηκε το στηθος μου!τι να κανω?να περιμενω ακομα λιγο και μετα ν παρω τεστ?ειμαι σε ανησυχια :-(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια ειμαι καινουρια στο Site και θα ηθελα τη συμβουλη σας!ενω περιμενα περιοδο στις 8/9/2016 εχς 4 μερες καθυστερηση,εχω παρει κιλα και τις γονιμες μερες μου ειχα επαφες χωρις προφυλαξη με το συντροφο μου...εχω καφε υγρα, ποναει η μεση μου κ πριστηκε το στηθος μου!τι να κανω?να περιμενω ακομα λιγο και μετα ν παρω τεστ?ειμαι σε ανησυχια :-(

 

κοριτσαρα γιατι περιμενεις...τζαμπα τα νευρα σου τρως...τα τεστ ειναι δεκα ευρω παρε και κανε αλλα σε καθε περιπτωση οτι και να δειξει θα πρεεπι μετ ανα πας σε ντοκτορ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,ειμαι καινουργιο μελος μολις γραφτηκα για την ακριβεια!

νομιζω βρισκομαι σε δυσκολη θεση και με εχει πιασει πανικος κ διαβασα διαφορες συζητησεις και αποφασισα να γραψω και εγω!

Λοιπον ειμαι 23 χρονων και εκανα ερωτα χωρις προφυλαξη με τν φιλο μου,το κακο ηταν οτι τοτε στις 12-13 αυγουστου ηταν μετα απο ξενυχτι και ειναι λιγο θολα τα πραγματα...επισης κακο ειναι οτι μεσα σε 12 ωρες εκανα 13 φορες ερωτα και επισης κακο οτι ημουν σε γονιμες μερες :P Τελος παντων το θεμα ειναι πως εχω καθυστερηση 14 μερες ,περιοδος ακομα αφαντη...και σημερα το πρωι που ξυπνησαμε πηγα να σκουπιστω και ειχα καποια καφε υγρα,δεν ειχα ξαναδει τετοιο πραγμα τοσα χρονια π εχω περιοδο!στην αρχη χαρηκα γτ νομιζα πως ερχεται περιοδος..μετα απο τοσες ωρες που φορεσα σερβιετακι πηγα να ελεγξω και ειδα 2-3 κυλιδες παλι απο αυτο τ καφε και πηρα χαρτι να σκουπιστω για να δω και παλι τ χρωμα ηταν καφε-ροζ! ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ! καποια γνωμη θα ηθελα η αν εχει τυχει σε καποια

ευχαριστω παντως που θα διαβασετε ολοκληρο κατεβατω :P

 

τρεις φορες γεννησα μου μοιαζεις να εισαι...πηγαινε στον γιατρο και μετα αποφασιζεις τι κανεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια!μολις γραφτηκα στο φορουμ!θελω να με ξεαγχωσετε!με τον αρραβωνιαστηκο μου ξεκινησαμε προσπαθειες απο τον προηγουμενο μηνα για μωρακι!στην αρχη ημουν χαλαρη,αλλα δεκα μερεσ περιπου μετα την επαφη αρχισα να εχω δεκατα καθε απογευμα και πονο χαμηλα αριστερα,καθε μερα!εναν διαφορςτικο πονο,οχι σαν αυτο την περιοδου..μου κοπηκε η ορεξη τελειως και συνεχως ενιωθα κουρασμενη.τοτε αρχισα να το σκεφτομαι και να ελπιζω.αυτοσ ο πονος κρατησε αρκετες μερες και 3-4 μερες αφου σταματησε,αρχισα να νιωθω οτι μου ρχεται περιοδος!ο κυκλος μου δεν ειναι σταθερος(31-40 μερες).σημερα ειμαι στη 31.χθες εκανα πρεντικτορ ερλι και βγηκε αρνητικο. πιστευετε οτι υπαρχει περιπτωση να ειναι λαθος το αποτελεσμα του τεστ?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!μολις γραφτηκα στο φορουμ!θελω να με ξεαγχωσετε!με τον αρραβωνιαστηκο μου ξεκινησαμε προσπαθειες απο τον προηγουμενο μηνα για μωρακι!στην αρχη ημουν χαλαρη,αλλα δεκα μερεσ περιπου μετα την επαφη αρχισα να εχω δεκατα καθε απογευμα και πονο χαμηλα αριστερα,καθε μερα!εναν διαφορςτικο πονο,οχι σαν αυτο την περιοδου..μου κοπηκε η ορεξη τελειως και συνεχως ενιωθα κουρασμενη.τοτε αρχισα να το σκεφτομαι και να ελπιζω.αυτοσ ο πονος κρατησε αρκετες μερες και 3-4 μερες αφου σταματησε,αρχισα να νιωθω οτι μου ρχεται περιοδος!ο κυκλος μου δεν ειναι σταθερος(31-40 μερες).σημερα ειμαι στη 31.χθες εκανα πρεντικτορ ερλι και βγηκε αρνητικο. πιστευετε οτι υπαρχει περιπτωση να ειναι λαθος το αποτελεσμα του τεστ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!! Λοιπόν, θέλω τα φώτα σας. Με τον αρραβωνιαστικό μου έχουμε ελεύθερες επαφές με τη γνωστή μέθοδο του τραβήγματος! Ξέρουμε ότι δεν είναι προφύλαξη και αν τυχει εγκυμοσύνη καλοδεχούμενη θα είναι!!! Σήμερα είναι η μέρα που θα αδιαθετήσω, αλλά ακόμα δεν έχει έρθει. Έχω σταθερό κυκλο 28 ημερων.Επίσης, χθες είδα δύο σταγονίτσες αίμα.... Έχω πρησμένο στήθος και κράμπες χαμηλά. Νιώθω οπως είναι όταν μου εχει ερθει η περιοδος αλλα εκεινη αφαντη.... Από προχθες πονάω χαμηλά και πότε με πιάνουν και πότε με αφήνουν τα πονάκια. Αυτά όμως τα ΄συμπτώματα τα έχω συνήθως πριν την αναμενόμενη περίοδο. Αυτό που μου κίνησε τη περιέργεια ήταν οι σταγονίτσες. Εσείς τι λέτε; (Επίσης, με αυτή τη μέθοδο έπιασε η αδερφή μου παιδί!! και έχει τωρα εναν μπεπαρο!!!!):D:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια! Ειμαι και εγω καινούργια στην παρεα σας! Λοιπον πρωτη μερα τελευταίας περιόδου 18 σεπτεμβριου! Ακομα δεν εχω καθυστέρηση , κανονικα περιμενω σε 3 ημέρες! Συμπτώματα δύσπνοια , ταχυκαρδία , πονάκια χαμηλά..τι λέτε;;; :) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα κορίτσια!!είμαι νέα στην παρέα σας κ θα ήθελα την βοήθεια σας αν γνωρίζετε..είμαι στην 5 βδομάδα εγκυμωσηνης κ απο χθες είδα καφέ αίμα κ έχω πόνους σαν της περιόδου κ στη μέση.μίλησα με τον γιατρό κ μου ανέφερε ότι μάλλον έχω επαπειλουμενη αποβολη,μου έδωσε να παίρνω το utrogestan κ μου είπε ξεκουραση..αύριο θα πάω να με δει..τι είναι αυτό;;ξέρει καμιά σας;;έχω αγχώθει πολύ κ φοβάμαι μέχρι να πάω να με δει..σκέφτομαι ότι ήδη έχω χάσει το μωράκι μου...:(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!είμαι νέα στην παρέα σας κ θα ήθελα την βοήθεια σας αν γνωρίζετε..είμαι στην 5 βδομάδα εγκυμωσηνης κ απο χθες είδα καφέ αίμα κ έχω πόνους σαν της περιόδου κ στη μέση.μίλησα με τον γιατρό κ μου ανέφερε ότι μάλλον έχω επαπειλουμενη αποβολη,μου έδωσε να παίρνω το utrogestan κ μου είπε ξεκουραση..αύριο θα πάω να με δει..τι είναι αυτό;;ξέρει καμιά σας;;έχω αγχώθει πολύ κ φοβάμαι μέχρι να πάω να με δει..σκέφτομαι ότι ήδη έχω χάσει το μωράκι μου...:(

 

Κι εγω ειχα γυρω στην 5 η-6η εβδομαδα αιμα. Ο γιατρος μου ειχε utrogestan και μου συνεστισε ξεκουραση. Ολα πηγαν καλα με το μωρακι μου!

Το ιδιο ευχομαι και για σενα. Να ξεκουραζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ειχα γυρω στην 5 η-6η εβδομαδα αιμα. Ο γιατρος μου ειχε utrogestan και μου συνεστισε ξεκουραση. Ολα πηγαν καλα με το μωρακι μου!

Το ιδιο ευχομαι και για σενα. Να ξεκουραζεσαι.

 

Σ'ευχαριστώ πολύ..κ εύχομαι να μου πάνε όλα καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!είμαι νέα στην παρέα σας κ θα ήθελα την βοήθεια σας αν γνωρίζετε..είμαι στην 5 βδομάδα εγκυμωσηνης κ απο χθες είδα καφέ αίμα κ έχω πόνους σαν της περιόδου κ στη μέση.μίλησα με τον γιατρό κ μου ανέφερε ότι μάλλον έχω επαπειλουμενη αποβολη,μου έδωσε να παίρνω το utrogestan κ μου είπε ξεκουραση..αύριο θα πάω να με δει..τι είναι αυτό;;ξέρει καμιά σας;;έχω αγχώθει πολύ κ φοβάμαι μέχρι να πάω να με δει..σκέφτομαι ότι ήδη έχω χάσει το μωράκι μου...:(

Μην φοβασαι επειδη κι εγω τα ιδια ειχα στην αρχη της εγκυμοσυνης στην 7 εβδομαδα και τελικα ολα βαινουν καλως και ειμαι στην 18 τωρα. αυτο που μου ειπαν ειναι κρεβατι μονο και τουαλετα θα ειναι λιγο δυσκολα στην αρχη μεχρι να περασει ο κινδυνος αλλα αξιζει με χιλια γιατι μετα θα εχεις το μωρακι σου. εγω περιμενω το δευτερο. αντε και καλη λευτερια!!!

 

 

«Πίστεψε πως μπορείς, και έχεις διανύσει ήδη τη μισή διαδρομή».

Link to comment
Share on other sites

Μην φοβασαι επειδη κι εγω τα ιδια ειχα στην αρχη της εγκυμοσυνης στην 7 εβδομαδα και τελικα ολα βαινουν καλως και ειμαι στην 18 τωρα. αυτο που μου ειπαν ειναι κρεβατι μονο και τουαλετα θα ειναι λιγο δυσκολα στην αρχη μεχρι να περασει ο κινδυνος αλλα αξιζει με χιλια γιατι μετα θα εχεις το μωρακι σου. εγω περιμενω το δευτερο. αντε και καλη λευτερια!!!

Σ'ευχαριστώ πολύ.μ'αυτά που μου είπες μου έδωσες κουράγιο κ δύναμη να πάω αύριο στον γιατρό μου..εννοείτε ότι αξίζει τον κόπο..δεν υπάρχει μεγαλύτερη ευτυχία κ ευλογία από αυτό.. κ σε σένα σου εύχομαι καλή λευτεριά!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κορίτσια μου χρόνια πολλά. Θέλω τη βοήθεια σας. 29/12 έκανα την τρίτη μου σπερματέγχυση. Για πρώτη φορά εδώ και 2 μέρες. Από την Κυριακή το βράδυ σκουπίζομαι καφέ εκκρίσεις. Πήγα σήμερα 4 μέρες νωρίτερα από ότι μου πε ο γιατρός μου να κάνω χοριακή αλλά ήταν 0. Αν οι εκκρίσεις είναι από την εμφύτευση δεν έπρεπε να έχει δείξει κάτι??? Σας παρακαλώ απαντήστε μου έχω τρελαθεί.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...