Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΟΛΙΚΟΙ Ή ΦΤΑΊΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ?


Recommended Posts

Έχω μπερδευτεί.....αν και δευτερομαμα αγχώνομαι το ίδιο....

η μπεμπούλα μου είναι 40ημερών....είχαμε κάποια ήπια πονάκια με το frisolac+comfort.....επίσης βάζαμε που και που χαμομηλόνερο στο γάλα για να μπορεί να κάνει τα κακακια της γιατι λίγο δυσκολευτόταν.....

΄χει λίγες μέρες όμως που μέρα νύχτα ζορίζεται,μουγκρίζει και βγάζει αέρια....μέρα νύχτα αέρια.....καταδιαστήματα τσιρίζει κιόλας.....έίπα κολικοί αλλά τουλάχιστο βγαίνουν τα αέρια....αλλά δεν κάνει κακα....

 

η γιατρός σήμερα μας άλλαξε το γάλα και μας έδωσε το NUTRIBEN AE

τι γάλα είναι αυτό...μου είπαν είναι καινούριο.....το ξέρει καμμία?

είναι ειδικό για δυσκοιλιότα?

 

ή είναι κολικοί και τζάμπα μπάινουμε στη διαδικασία αλλαγής

 

 

;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έχω μπερδευτεί.....αν και δευτερομαμα αγχώνομαι το ίδιο....

η μπεμπούλα μου είναι 40ημερών....είχαμε κάποια ήπια πονάκια με το frisolac+comfort.....επίσης βάζαμε που και που χαμομηλόνερο στο γάλα για να μπορεί να κάνει τα κακακια της γιατι λίγο δυσκολευτόταν.....

΄χει λίγες μέρες όμως που μέρα νύχτα ζορίζεται,μουγκρίζει και βγάζει αέρια....μέρα νύχτα αέρια.....καταδιαστήματα τσιρίζει κιόλας.....έίπα κολικοί αλλά τουλάχιστο βγαίνουν τα αέρια....αλλά δεν κάνει κακα....

 

η γιατρός σήμερα μας άλλαξε το γάλα και μας έδωσε το NUTRIBEN AE

τι γάλα είναι αυτό...μου είπαν είναι καινούριο.....το ξέρει καμμία?

είναι ειδικό για δυσκοιλιότα?

 

ή είναι κολικοί και τζάμπα μπάινουμε στη διαδικασία αλλαγής

 

 

;)

καλησπερα...να σου ζησει το κοριτσακι σου!!! εμεις ειχαμε εντονους κολικους κ εκτος απο το infacolic που την βοηθουσε να ρευεται κ να κανει αεριακια που δυσκολευοταν πιναμε σαν συμπληρωμα το novalac ac που πραγματικα μας βοηθησε πολυ στους κολικους!! υπομονη!!!! ποσο ειναι η μπουμπου??

Xc60p3.png ghL0p3.png
Link to comment
Share on other sites

κι εμεις με το frisolac τα ιδια ειχαμε και οταν εκανε κακα εκλαιγε και εβγαιναν πολυ σκληρα. Μετα αλλαξαμε και ηπιαμε υποαλλεργικο nan που ειναι ευκολοπεπτο και τον βοηθαγε και τωρα που σταματησαν οι κολικοι πινουμε πια κανονικο. Ενας συναδελφος δινει το nutriben ac για τους κολικους και ειναι μου ειπε πολυ ικανοποιημενος αν το ηξερα θα του το εδινα αλλα το εμαθα τωρα που του περασαν

Link to comment
Share on other sites

μάλιστα....ειμαστε 40 ημερών.....

έχει έντονο πόνο η μικρούλα μου και πραγματικά αναρωτιέμαι όταν στρώσει το εντεράκι αν θα καλυτερεύσει.....διαφορετικά μας είπε οτι θα πάρουμε κι εμείς σταγονίτσες αλλά αυτό το nutriben ae που είναι για τη δυσκοιιότητα δεν ξέρω κατα πόσο θα βοηθήσει...:-(

Link to comment
Share on other sites

λενε οτι και η δυσκοιλιοτητα μπορει να φερει κολικο και το αντιθετο. Υπομονη θελει, ηρεμια κι αγκαλια. Κι εμας κακα του δεν εκενε καθε μερα, εκανε ανα 2-3 μερες. Τωρα που δεν εχει κολικους κανει καθε μερα. Δυσκοιλιοτητα ειναι οταν δεν κανει καθε μερα και ειναι σκληρα, οταν ειναι σαν αλοιφη δεν το χαρακτηριζουν δυσκοιλιοτητα κι ας μην κανει καθε μερα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...