Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΟΗΘΕΙΑ!!ΑΙΜΑ ΣΤΟΝ ΠΡΩΚΤΟ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΚΕΝΩΣΗ?


Recommended Posts

καλησπερα!!!!μπηκα στον 7μηνα και αρχισαν τα οργανα!!αρχισαν οι δυσπνοιεσ,ειναι και καλοκαιρι,αυπνιεσ,και σημερα πρωτη φορα ειχα λιγο ροζ αιμα κατα το σκουπισμα στο πρωκτο!!!ολα μαζι?για να με ριξουν ψυχολογικα?σασ εχει συμβει?ειναι προεορτιο για ραγαδα πρωκτου η αιμορροιδεσ?ευχαριστω!και σορρυ για το θεμα!αλλα ουτε τον γιατρο δεν πηρα γιατι ντρεπομαι!:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κ εγω ειχα 1-2 φορες(κοκκινο οχι ροζ) λογω καταραμενης δυσκοιλιοτητας.......υπομονη... :) πολλα φρουτα κ υγρα....

(πεστο κ στον γιατρο σου...δεν πρεπει να ντρεπεσαι...)

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!!μπηκα στον 7μηνα και αρχισαν τα οργανα!!αρχισαν οι δυσπνοιεσ,ειναι και καλοκαιρι,αυπνιεσ,και σημερα πρωτη φορα ειχα λιγο ροζ αιμα κατα το σκουπισμα στο πρωκτο!!!ολα μαζι?για να με ριξουν ψυχολογικα?σασ εχει συμβει?ειναι προεορτιο για ραγαδα πρωκτου η αιμορροιδεσ?ευχαριστω!και σορρυ για το θεμα!αλλα ουτε τον γιατρο δεν πηρα γιατι ντρεπομαι!:(

εαν ειναι αιμορροιδες βαλε rectanal aid της frezyderm.....εντελως φυτικη και κανει θαυματα !!!!! μου την εγραψε ο γιατρος μου και δεν ειναι κθολου ντροπη να τον ρωτησεις !!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!!μπηκα στον 7μηνα και αρχισαν τα οργανα!!αρχισαν οι δυσπνοιεσ,ειναι και καλοκαιρι,αυπνιεσ,και σημερα πρωτη φορα ειχα λιγο ροζ αιμα κατα το σκουπισμα στο πρωκτο!!!ολα μαζι?για να με ριξουν ψυχολογικα?σασ εχει συμβει?ειναι προεορτιο για ραγαδα πρωκτου η αιμορροιδεσ?ευχαριστω!και σορρυ για το θεμα!αλλα ουτε τον γιατρο δεν πηρα γιατι ντρεπομαι!:(

εγω το χα παθει 2 φορες να εχω λιγο ροζ αλλα απλα ειχα πληγωθει λιγο κατα την κενωση (ειχα νιωσει και ενα γδαρσιμο)λογω δυσκοιλιοτητας οπως προαναφερθηκε κι ολας. εσυ πονεσες καθολου? αν ειναι απ αυτο και σενα παντως δεν ειναι τπτ,τωρα αν συνεχιστει μην ντρεπεσαι εννοειται και παρε το γιατρο σου.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω είχα κόκκινο κοκκινο αίμα στο χαρτί κάποιες φορές λόγω δυσκοιλιότητας μάλλον . Ενοιωσα και εγω γδάρσιμο κατα την κένωση . Δεν γνωρίζω αν ήταν και κατι άλλο . Τώρα δεν εχω πλέον αίμα .

JJBjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κι εμενα μου ετυχε κατα την διαρκεια του 8ου νομιζω πρωτη φορα...δυστυχως τελικα ηταν αιμορροιδα,η οποια με ταλαιπωρησε αρκετα χωρις ομως να νιωσω πονο ουτε μια φορα(κουφο?),και εξαφανιστηκε απο μονη της πριν απο 2-3 μηνες!!!

fBaep3.png

 

uwK7p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!τωρα γυρισα απο την καμπυλη ζαχαρου!τι ζεστη ειναι αυτη?οι αιμορροιδεσ πιανονται?γιατι εγω δεν μπορω να πιασω τιποτα!εαν το εχω και σημερα θα τον ρωτησω!σασ ευχαριστω πολυ για τισ απαντησεισ!

Link to comment
Share on other sites

τελικα παλι σημερα ειχα λιγο!γενικα δεν εχω δυσκοιλιοτητα στην εγκυμοσυνη!το πολυ μια μερα να μην παω τουαλεττα!αλλα ενιωσα κι εγω γδαρσιμο πιο λιγο σημερα!θα ρωτησω τον γιατρο οταν τον παρω για τα αποτελεσματα ζαχαρου!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τίποτα αιμορροιδες είναι, συχνο φαινόμενο στην εγκυμοσύνη...Εγώ όταν είχα πρωτοδεί έπαθα σοκ γιατι νόμιζα ότι ήταν κολπικά. Μέχρι να συνειδητοποιήσω ότι ήταν αιμοροίδες μου έφυγε η μισή ζωη! Πάντως μπορεί και να μη σε πονέσουν καθόλου (όπως εμένα) ή να αισθανθείς λίγο πόνο. Οι γιατροί είναι πολύ συνηθισμένοι σε αυτά, μην ντρέπεσαι. Εμένα μου έδωσε την Preparation H (αν τη λεω καλα). Πάντως μετά τη γέννα εξαφανίστηκαν και δεν ξαναείχα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οι εσωτερικες δεν πονανε,συνηθως,και γω δυσκοιλια μονο 2-3 φορες ημουν,τοτεκαι ματωσα,και αισθανθηκα αυτο το γδαρσιμο που λες,θα μαζεψουν μονες τους ετσι και αλλιως οποτε μην ανησυχεις,παντως και γω τιποτα δεν πιανω ειναι μεσα,ζορικα ειναι αν βγουν εξω,αλλα εφοσον δεν εισαι δυσκοιλια δεν υπαρχει φοβος

kemip3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ΕΜΕΝΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑΝ ΕΞΩ ΚΑΙ ΓΕΝΝΑΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ; ΠΟΝΑΩ 2 ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ..

Ηρθε στην ζωη μας ενα μικρο θαυμα 27-8-2010

Με τον αντρούλη μου είμαστε μαζί από 26-3-2008

8cb77eec73ea8ded8efbb8757f6cb8c0.jpg

 

14/9/2014... δεν ξεχνω

Link to comment
Share on other sites

μην ανησυχείς αιμοροείδες είναι.εμένα τρέχει ποτάμι το αίμα.πολύ προβλημα με την τουαλέτα απο την αρχή της εγκυμοσύνης.δεν τα πηγαινα καλά ουτως η αλλός αλλα με τα σίδερα και τα μαγνήσια το προβλημα γιγαντώθηκε.οταν καταφέρνω να παω τουαλέτα για καμια ώρα δεν μπορώ να κάτσω απο τον πονο και το τσούκσιμο.εκτος απο το αιμα που τρέχει ποτάμι.βαζω αλοιφες πινω σιρόπια αλλα δεν γίνεται τίποτα.αν δεν γεννήσω δεν τελειώνει το θέμα

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

geia sas kai apo mena .ειμαι στο 2ο τριμηνο και αρχησε εδω και 3 μερες. δεν εχω δυσκοιλια ,πηγαινω τουαλετα καθε μερα. το αιμα ειναι αρκετο και σταζει κιολας. δεν ποναω καθολου μα καθολου μιλαμε. δεν ξερω φοβαμαι. και γω δεν το ειπα στο γιατρο, ντρεπομαι και φοβαμαι. θα του το πω ομως οταν παω την αλλην εβδομαδα. ανυσηχω πολυ. μηπως φταιει το ασβεστιο, γιατι μολις το ξεκινησα τοτε δημιουργηθηκε το προβλημα. πειτε μου σας παρακαλω καμια παρομοια περιπτωση.:?

Link to comment
Share on other sites

ραγάδα.?

ουφφφφφφφφφφ σε νιώθω εγώ το καταπολέμησα με χυμό αλόης

σωθικά με αυτό ειναι λίγο άσχημος στην γεύση αλλά δεν ξανά πονεσα δεν ξανά είδα αίμα ;);););) περαστικα σου

.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ !!!ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΗ ΤΕΛΕΙΟΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΜΟΡΑΙΔΕΣ ,Κ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΤΙ ΠΙΑΝΕΤΑΙ Η ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩ ΦΕΝΟΝΤΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΗΛ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 7 ΜΗΝΑ,ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΣΤΟΝ ΠΟΠΟΥΛΗ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΡΑΓΑΔΕΣ ΚΑΤΑΚΟΚΚΙΝΕΣ ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΜΟΡΑΙΔΕΣ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΩς ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ Κ ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΟΥΜΕ ,ΕΙΜΑΙ Κ ΕΓΩ ΔΥΣΚΟΙΛΙΑ ΑΛΛΑ ΤΡΩΩ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΦΡΟΥΤΑ Κ ΧΥΜΟΥΣ Κ ΝΕΡΟ Κ ΠΑΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΤΩΡΑ ΕΝΩ ΠΡΙΝ ΕΚΑΝΑ 3 ΜΕΡΕΣ!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 3 months later...
τελικα το ασβεστιο εγταιγε στην περιπτωση μου. μολις το σταματησα σταματησε και το αιμα.

kalispera!diavasa sto forum oti eixes kapoia simptwmata kata tin afodeysi pou exw k egw!!ta exw peripou ena xrono kai den exw paei sto giatro epeidi drepomai.eixe stamatisei gia ligo diastima kai twra mou exei xanarxisei.kai mou trexei polu aima kai fovamai.eimai 24 xronwn den eimai egyos ,dld dn pairnw kapoio asbestio.tha thela polu n mou peis ti gnwmi sou!eyxaristw polu!

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις και πόνο μαζί με το αίμα, μάλλον είναι αιμορροϊδες, αλλά πρεπει να πας σε ένα γιατρό για να το επιβεβαιώσει και να σου πει τι να κάνεις! Αν το αφήσεις, και χάνεις αίμα κάθε μέρα μπορεί να σου πέσει ο αιματοκρίτης. Μην ντρέπεσαι, οι γιατροί όλο τέτοια βλέπουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩΩΩ... Σημερα μπηκα στην τουαλετα και αφου ζοριστηκα λιγο ...Ξαφνικα ειδα στον πισινο μου λιγο αιμα... Φοβηθηκα πολυ και δεν ηθελα να ξαναπαωω.. Ομως ξαναπηγα. Αυτη τη φορα ειδα μονο στα κακα λιγο. Προβληματιστηκα... Και ειμαι μολις 15 χρονων... Φυσικα το ειπα και στη μητερα μου οποια μ ειπε πως δεν ειναι τιποτα (μαλλο κληρονομικο) αλλα ετρεξα για πληροφοριες στο ιντερνετ... Διαβασα κατι με καρκινους και τρομαξα πολυ.. Αλλα μαλλον πρεπει να ειναι αιμοροιδες... Ξερει κανεις τι να κανωωωω????

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩΩΩ... Σημερα μπηκα στην τουαλετα και αφου ζοριστηκα λιγο ...Ξαφνικα ειδα στον πισινο μου λιγο αιμα... Φοβηθηκα πολυ και δεν ηθελα να ξαναπαωω.. Ομως ξαναπηγα. Αυτη τη φορα ειδα μονο στα κακα λιγο. Προβληματιστηκα... Και ειμαι μολις 15 χρονων... Φυσικα το ειπα και στη μητερα μου οποια μ ειπε πως δεν ειναι τιποτα (μαλλο κληρονομικο) αλλα ετρεξα για πληροφοριες στο ιντερνετ... Διαβασα κατι με καρκινους και τρομαξα πολυ.. Αλλα μαλλον πρεπει να ειναι αιμοροιδες... Ξερει κανεις τι να κανωωωω????

 

 

Κοπέλα μου αρχικά μη φοβάσαι!! Οι αιμοροίδες δέν ειναι προνόμιο των μεγάλων μόνο... Το πιο πιθανό ειναι να είχες κάποια αιμοροίδα και έτσι που ζορίστικες κατα τη κένωση να έσπασε.. Ισως τώρα νιώθεις και κάποιο τσούξιμο στη περιοχη ε? αν ναι είναι σίγουρα αιμοροίδα! Να κάνεις πλύσεις με δροσερό νεράκι και θα περάσει! Συζήτα το με τη μαμα σου και εάν ξαναδεις πηγαινε προληπτικά σε ένα γαστρεντερολόγο ο οποίος θα σου λύσει όλες τις απορίες!

foxfoxsvi20130319_2_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!παθουσα πολλων ετων απο τις αιμμοροιδες παρολο που ειχα ενεργητικη κ οχι καθιστικη ζωη!ειχα φοβερους πονους κ τρελλες αιμμοραγιες καθε που εμπαινε η ανοιξη κ το φθινοπωρο!ειχα παει σε γιατρο οπου διαπιστωσε ραγαδα!με την θεραπεια που μου εδωσε ισως να εγινα καλα για εκεινο το διαστημα αλλα το προβλημα παντα υπηρχε!μενω εγκυος κ σκεφτομαι οτι θα πεθανω στον πονο γιατι η εγκυμοσυνη ευνοει κατα καποιο τροπο τις αιμμοραιδες!ως δια μαγειας 9 μηνες ημουν πιο σουπερ απο ποτε!γενναω τον προηγουμενο αυγουστο κι απο τοτε εως κ την στιγμη που τις χειρουργησα ειχα απιστευτο ζορι καθε μερα!!!!!!!!!!!περα τις εξωτερικες ειχα αρκετες εσωτερικες!μεγαλη αποφαση το χειρουργειο αλλα κοριτσια αν ειχατε ολα αυτα τα χρονια πονο κ αιμα τοτε αξιζε το κοπο!!!!!!!η πρωτη αφοδευση μετα το χειρουργειο?????κοντεψα να λυποθυμισω!!!!!!γενικα επειδη ειναι πολυ επιπονο θα προτιμουσα να ειχα γεννησει αλλες 10 φορες αντι γι αυτο,αλλα αν ξαναεμφανιστουν θα το ξανακανω!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παρα πολυ για το ενδιαφερον σας... Τελικα την τριτη ημερα πηγα στο γιατρο (ευτυχως ηταν γυναικα) και μου ειπε πως ηταν μια πολυ μικρη ραγαδουλα... Μου εδωσε μια κρεμα,μου ειπε τι να τρωω για να μου ειναι πιο ευκολο να κανω την αναγκη μου και μεσα σε μια μερα ειδα μεγαλη διαφορα.... Ευτυχως δεν ηταν τιποτα σοβαρο...! Ειμαι παρα πολυ χαρουμενη.... Και το κακο ειναι πως ενω φευγει το ενα προβλημα, ερχεται και αλλο πριν καλα καλα φυγει το προηγουμενα..... Αμα ξανα δκατι παρομοιο δεν θα το αντεξω -.-''

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...