Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η πρώτη μας εγχείριση/κρεατάκια...


Recommended Posts

Εδώ και ένα χρόνο η παιδίατρός μας έχει τονίζει συνεχώς ότι τον γιο μου πρέπει να τον δει ΩΡΛ όχι τόσο για τις αμυγδαλές, όσο για τα κρεατάκια. Η αλήθεια είναι ότι ο μικρός δεν μου αρρώσταινε καθόλου, οπότε κι εγώ το είχα αμελήσει. Τώρα όμως τον βλέπω ότι χωρίς να είναι άρρωστος, δυσκολεύεται πολύ να ανασάνει ακόμη και τη μέρα, ροχαλίζει απίστευτα όταν κοιμάται και πολλές φορές τον πιάνω σαν να "του κόβεται η ανάσα". Αποφάσισα και τον πήγα στο Αγ. Σοφία, τον είδε ο κος Βαγής (αναπληρωτής διευθυντής), του έβγαλε ακτινογραφία και φάνηκε πράγματι ότι υπάρχει πρόβλημα. Η αναπνευστική οδός είναι σχεδόν κλειστή και ο αέρας περνάει από ένα 5% που είναι ελεύθερο και φαντάσου ότι δεν είναι άρρωστος!! Έτσι μας σύστησε να γίνει άμεσα χειρουργείο...

 

Την Δευτέρα 1/12 θα πάμε πρωί πρωί, θα του βγάλει τα κρεατάκια και θα του μικρύνει τις αμυγδαλές, αφού κι αυτές είναι υπερτροφικές. Αν όλα πάνε καλά, το βράδυ θα είμαστε σπίτι μας. Παρόλα αυτά έχω αγχωθεί... Στεναχωριέμαι για το παιδί μου αλλά δεν γίνεται κι αλλιώς... Τον έχω προετοιμάσει και το 'χει πάρει καλά ως τώρα, μόνο που δεν έχει συμβιβαστεί ακόμα με το ότι θα τον πάρει ο γιατρός για να τον κοιμίσει, χωρίς εμένα... Μανούλες που έχετε κάνει τέτοιο χειρουργείο, μπορείτε να με συμβουλεύσετε και για το μετά; Τι έχω να αντιμετωπίσω, γιατί και στην κατάστασή μου θέλω να είμαι προετοιμασμένη...

5dyVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ειναι τοσο απλη επεμβαση! Δεν χρεζετε να ανησυχεις καθολου. Ο Βασιλης μου τα εβγαλε στα δυομιση να φανταστεις! Ισως εχει λιγο γκρινια μεχρι ναπερασει τελειως η ναρκωση . Αν εβγαζε μονο τα κρεατακια δεν θα πονουσε καθολου. Με τις αμυγδαλες ισως εχει λιγο πονο. Περαστικα! Να εισαι σιγουρη οτι μετα την επεμβαση το παιδι θα ανακουφιστει πολυ.

W7hT.jpg

Link to comment
Share on other sites

πολλά περαστικά στο μικρουλάκι σου :( και εμένα η ανηψιά μου έκανε την ίδια ακριβώς επέμβαση στα 2,5 (τώρα είναι 13)

είναι πολύ κοινή επέμβαση και όντως θα έφευγε το ίδιο βράδυ ΑΝ δεν έκανε εμετό το απόγευμα, οπότε οι γιατροί την κράτησαν για προληπτικούς λόγους μέσα..

θυμάμαι ότι δεν πόναγε απλά γκρίνιαζε -όχι τρελλή γκρίνια όμως- γιατί αισθανόταν άβολα από την αναισθησία πιστεύω. Έφαγε και παγωτό -το οποίο και έβγαλε τελικά- τεσπα πάντως δεν ήταν τίποτα φοβερό και φαντάσου πριν 10,5 χρόνια..πιστεύω ότι θα είναι ακόμη καλύτερα τώρα :D

δώστου ζουμερά φιλιά :wink:

μακάρι κάθε μέρα που ξυπνάω να γίνομαι και καλύτερος άνθρωπος..

Link to comment
Share on other sites

Αγχώνομαι πολύ για το μετά γιατί δυστυχώς δεν αντέχω καθόλου την ταλαιπωρία και το ξενύχτι στη φάση που είμαι... Θέλω να αφιερωθώ ολοκληρωτικά στον γιο μου για να αναρρώσει και πιο γρήγορα. Ελπίζω μόνο να μη στραβώσει τίποτα...

5dyVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δευτερα πρωι καναμε εισαγωγη και εξετασεις

Ηταν ολα πολυ χαλαρα και το απογευατακι κατεβηκαμε εξω στην αυλη

Απο τις 7 και μετα δεν επρεπε να φαει τιποτα και μετα τις 10 το βραδυ ουτε νερο

Το επομενο πρωι ξεκινησαν οι επεμβασεις απο τα πιο μικρα,ο δικος μου αργησε...9ος απο τα 13 κατα τις 12 μπηκε

Πηγαμε στην προναρκωση του εβαλαν ενα τσιροτο του εδωσαν λιγο αργοτερα και κατι απο το στομα κι εμεις παιζαμε επιτραπεζια!

Οταν ειχε γινει σαν κοτοπουλακι ηρθε η αναισθησιολογος και τον πηρε και 50 λεπτα αργοτερα μας ενημερωσε οτι ολα εχουν παει καλα και εχει ξυπνησει

Μετα απο κανενα 20λεπτο ανοιξε η πορτα και ηταν ο Γιαννακος μου

Πηγα να τον αγκαλιασω και αρχισε"Εσυ φταις,εσυ με εφερες εδω..."κλπκλπ

Πηγαμε στο δωματιο και αυτος συνεχισε τη μουρμουρα και την γκρινια,μετα απο καμια ωρα κοιμηθηκε ενα 2ωρομ και οταν ξυπνησε δεν θυμοταν ΤΙΠΟΤΑ απο την προηγουμενη φαση της γκρινιας

Το απογευμα ηρθε το παγωτο και μετα παλι γκρινια γκρινια γκρινια Depon & Ponstan!!

Tην Τεταρτη το πρωι στις 10 ειχαμε φτασει στο ξενοδοχειο μας :wink:

 

 

Η αληθεια ειναι ο δικος μου πονουσε αρκετα και ειχαμε μια βδομαδα γκρινια αλλα ειναι μια επεμβαση ρουτινας για τους γιατρους και ολα θα πανε καλα

 

Εμεις ειχαμε τον Μ.Κουδουμνακη στο Αγ.Σοφια ακι για προληπτικους λογους μειναμε Αθηνα μεχρι το Σαββατο

4

Link to comment
Share on other sites

Αγχώνομαι πολύ για το μετά γιατί δυστυχώς δεν αντέχω καθόλου την ταλαιπωρία και το ξενύχτι στη φάση που είμαι... Θέλω να αφιερωθώ ολοκληρωτικά στον γιο μου για να αναρρώσει και πιο γρήγορα. Ελπίζω μόνο να μη στραβώσει τίποτα...

 

Κι εγω ημουν στην 14η-15η εβδομαδα της τριτης μου εγκυμοσυνης και στην ακτονογραφια κυριος ο Γιαννης μου,του εξηγησα οτι δεν μπορω να μπω μαζι του μεσα και μπηκε μονος του

Σωστο παληκαρακι :wink:

4

Link to comment
Share on other sites

Όλα θα πάνε μια χαρούλα! Έτσι και αλλιώς είναι επεμβάσεις ρουτίνας, αλλά δεν μειώνω καθόλου το άγχος σου, πόσο μάλλον που είσαι και έγκυος. Όλα όμως να θυμάσαι ότι θα πάνε μια χαρά.

 

(εγώ έβγαλα τις αμυγδαλές μου στα 8,5- 9 μου, ήταν υπετροφικές, όχι τα κρεατάκια.... ακόμη τη θυμάμαι τη στιγμή που μέσα στο καταχείμωνο μου έφεραν παγωτό... αλλά δεν το θυμάμαι με άσχημες μνήμες γιατί οι γονείς μου είχαν φροντίσει και μου είχαν φέρει μία barbie δώρο και κάτι καινουριες πιζάμες... μέσα στην τρελλή χαρά ήμουν)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Εμείς πάντως θα πάμε σε ημερήσια νοσηλεία δηλαδή θα του κάνω αύριο τις εξετάσεις ιδιωτικά. Την Κυριακή μετά τις 8 δεν θα φάει τίποτα και τη Δευτέρα στις 7.30 πρέπει να είμαστε στο νοσοκομείο. Αν όλα πάνε καλά, το βράδυ θα είμαστε σπίτι μας. Πώς θα τον κρατήσω τόσες ώρες νηστικό; Ο μικρός μου δεν φεύγει απ' το σπίτι το πρωί αν δεν πιει το γάλα του! Προσπάθησα να του περιγράψω τι θα συμβεί στο νοσοκομείο με ωραία λόγια αλλά δεν δέχεται με τίποτα να μείνει μόνος του με τον γιατρό. Δεν επέμεινα γιατί πιστεύω ότι με την προνάρκωση ίσως να μην πάρει χαμπάρι και πολλά... Ηλιάννα πόσο χρονών ήταν ο γιος σου όταν την έκανε;

5dyVp3.png
Link to comment
Share on other sites

περαστικα σας!! εμεισ καναμε κρεατακια αμυγδαλεσ και σωληνακια στα αυτια πριν 1 μηνα. Οπως λες δεν αρωσταινε σχεδον καθολου αλλα ροχαλιζε σαν τραινο!! οταν τον πηραν στο χειρουργειο γελουσε με τον τραυματιοφορεα και δεν μου φανηκε καθολου, ενω αυτο με ενησυχουσε πιο πολυ απο ολα. Μετα την επεμβαση ,βγηκε κατα τις 12 απο το χειροργειο, μεχρι το βραδυ λαγοκοιμοταν συνεχεια και δεν γκρινιαζε, ουτε το βραδυ που πηγαμε σπιτι. Να σκεφτεις κοιμηθηκαμε μαζι και ζητημα να σηκωθηκε 3 φορες ολη τη νυχτα! το μονο προβλημα ποθ ειχε, οσο χαζο κι αν ακουγετε, ειναι η φωνη του. Περιπου για 10 μερες μετα ηταν πολυ ψιλη, πιο ψηλη απο της μικρης μας που ειναι 1,5 (ο γιαννης ειναι 3,5) ετσι ντρεποταν και δεν μιλουσε μονο νοηματα εκανε τοσο που ανυσηχησαμε. Ειχε δικο ομως ο γιατρος στις 10 μερες εστρωσε και τωρα ξεφωνιζει!

Σημ: Από το δευτερο βραδυ κοιμηθηκε στο δωματιο του σαν πουλακι, τοσο που σηκωθηκα 5-6 φορες να δω για ειναι τοσο ησυχος.

Οπως ειπε και καποιος αλλος μονο η ακτινογραφια τον αγχωσε οποτε καλο ειναι να εχετε καποιον να μπει μαζι του στο ακτινολογικο.

Καλη επιτυχια και περαστικα

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ kassy. Όταν του έβγαλαν στο παίδων ακτινογραφία στα κρεατάκια μπήκε μέσα η μαμά μου (το ήξερα και γι' αυτό την πήρα μαζί!). Χτες που κάναμε θώρακος τον πήγε ο άντρας μου, οπότε ok!

5dyVp3.png
Link to comment
Share on other sites

οσο απιθανο κι αν σου ακουγεται η ολη διαδικασια μεχρι α ξεκινησει τελειωσε κιολας. Παντως εμεις "σωθηκαμε" πρωτη φορα κοιμαται και ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΤΑΙ! Na δεις που ολα θα πανε καλα και πολυ γρηγορα!

Link to comment
Share on other sites

Ηλιάννα πόσο χρονών ήταν ο γιος σου όταν την έκανε;

 

Ο δικος μου ηταν 7 και ενος μηνα,αλλα ηταν καμποσα 3-4 χρ κι αυτα δεν καταλαβαν πολλα πολλα

4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες! Σήμερα επέστρεψα στο γραφείο και θα σας πω τα νέα μας. Είμαστε πολύ καλά :D:D:D !!! ΖΟΡΙΣΤΗΚΑ πολύ όμως τα κατάφερα να σταθώ στο παιδάκι μου όπως ήθελα! Μόλις ξύπνησε απ' το χειρουργείο ώσπου να τον πιάσει το υπόθετο και να κοιμηθεί στην αγκαλιά μου ήταν ένα δράμα! Πάλευα τουλάχιστον ένα μισάωρο να τον ηρεμήσω γιατί έκλαιγε με κραυγές :cry: , έκανε αφόρητη ζέστη μες στον θάλαμο (επειδή τα παιδάκια ήταν με τη "στολή" του χειρουργείου), μου 'ρθε δυσφορία αλλά τελικά την έβγαλα!! Άσε που είχα σχεδόν μαλώσει με την προϊσταμένη γιατί δεν ήθελε να με αφήσει να κάτσω με το παιδί μου επειδή είμαι έγκυος και ήθελε να βάλει τη μάνα μου. Αν ήταν έτσι θα καθόμουν σπίτι μου!!! Τέλοσπάντων, όλα πήγαν πολύ καλά και τώρα κοιμάται σαν πουλάκι το πουλάκι μου!

5dyVp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

καλησπερα εχω 2 αγορακια 6 και 5 χρονων αντιστοιχα.το μεγαλο μου εδω και αρκετο καιρο εχω προσεξει οτι εχει προβλημα στον υπνο.δυσκολευεται να ανασανει κοιμαται με ανοιχτο το στομα και εχω σκοπο αν και θα επρεπε ηδη να το εχω κανει να τον παω να τον δει ειδικος.φοβαμαι πολυ αν χρειαστει να κανει εγχειρηση κρεατακια.μηπωσ γνοριζετε να μου πειτε ποσο κραταει η ολη διαδικασια και τι ακριβως γινετε?και απο θεμα πονου για το παιδι και απο θεμα χρονου.ποσο διαρκει η επεμβαση και ποσο καθεται στο νοσοκομειο?ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω 2 αγορακια 6 και 5 χρονων αντιστοιχα.το μεγαλο μου εδω και αρκετο καιρο εχω προσεξει οτι εχει προβλημα στον υπνο.δυσκολευεται να ανασανει κοιμαται με ανοιχτο το στομα και εχω σκοπο αν και θα επρεπε ηδη να το εχω κανει να τον παω να τον δει ειδικος.φοβαμαι πολυ αν χρειαστει να κανει εγχειρηση κρεατακια.μηπωσ γνοριζετε να μου πειτε ποσο κραταει η ολη διαδικασια και τι ακριβως γινετε?και απο θεμα πονου για το παιδι και απο θεμα χρονου.ποσο διαρκει η επεμβαση και ποσο καθεται στο νοσοκομειο?ευχαριστω!!

 

καλησπερα gogo25 ο γιος μου τον αυγουστο θα γινει 5 χρονων και απο 3 δεν εχουμε παιδιατρο αλλα οριλα και αυτο γιατι ενω ειχε οξεια οτιτιδα ο μικρος η παιδιατρος δεν το εβλεπε με αποτελεσμα να περνει αντιβιωση επι 2 μηνες και να μην γινετε καλα.οταν ενα βραδυ ο μικρος ξυπνησε με αφοριτους πονους στα αυτια και να θελει να σπασει το κεφαλι του στον τοιχο.τοτε ειπα στον αντρα μου να παμε σε εναν οριλα. λοιπον απο τοτε ο μικρος μου εκανε σηνεχεια θεραπειες γιατι καθε ιωση τον χτυπουσε στα αυτια.μεχρι πριν ενα μηνα ενω δεν ειχε καμια ιωση ρουθουνιζε οταν ετρωγε και ροχαλιζε στον υπνο του,απο ακοη δε σου λεω "δεν ακουγε τιποτε" ολο εε και εε ηταν.ογιατρο του μας ειπε οτι αν με την αντιβιωση που θα μας εδεινε δεν γινει καλλητερα τοτε θα πρεπει να βγαλουμε τα κρεατακια.τελικα αν και forte η αντιβιωση που ειναι παρα πολυ δηνατη,δεν εκανε τιποτε.και καναμε εξετασεις για επεμβαση κρεατακια.τελικα βγαλαμε κρεατακια,αμυγδαλες και βαλαμε και εναν σολινισκο σε ενα απο τα αυτια μας. τωρα ειναι δευτερη εβδομαδα που ειναι "κ α λ α" το παιδακι μου.ουτε ροχαλιζει ουτε κουραζετε οταν παιζει ουτε εχει εκνευρισμο και το πιο συμαντικο απο ολα κοπικαν τα εε.ο γιατρος μας χειρουργει σε κληνηκη και για κρεατακια μας ειχε πει οτι θα πηγεναμε σαββατο πρωι και θα φευγαμε το απογευμα της ιδιας ημερας.αλλα οταν ειναι και για αμυγδαλες θα φευγαμε κυριακη πρωι.της εξετασεις τις καναμε εξω δυο μερες πριν και του πηγαμε τα αποτελεσματα στο ιατρειο του.:lol:

Link to comment
Share on other sites

.μηπωσ γνοριζετε να μου πειτε ποσο κραταει η ολη διαδικασια και τι ακριβως γινετε?και απο θεμα πονου για το παιδι και απο θεμα χρονου.ποσο διαρκει η επεμβαση και ποσο καθεται στο νοσοκομειο?ευχαριστω!!

Kaλησπέρα!!! Εγχείρηστηκε ο γιόκας μου όταν ήταν 4,5χρ. αμυγδαλές κ κρεατάκια. Ηταν το καλύτερο που μπορούσα να κάνω για την υγεία του. Η επέμβαση δεν κρατάει πάνω από 30', ο πόνος για παιδάκια μέχρι 5-6 χρ. είναι ουσιαστικά μονο την πρώτη μέρα. Θα σου πρότεινα να πας σε κάποιο ωρλ να τον δει ώστε να γίνει η εγχείρηση αν χρειάζεται τώρα που είναι νωρίς..

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει σχεδόν όλα τα μυνήματα σας σχετικά με τα παιδάκια μας και τις υπερτροφικές αμυγδαλές/ κρεατάκια, γιατί με αφορά άμεσα αφού το αγοράκι μου, ηλικίας 4 ετών και σχεδόν 3 μηνών έχει υπερτροφικές αμυγδαλές. Ο παιδιάτρος πάντα ισχυριζόταν ότι αφού δεν μας ενοχλούν δεν τις πειράζουμε, γεγονός που με βρίσκει σύμφωνη, αφού ποτέ δεν μας έκανε αμυγδαλίτιδες. Παρατηρούσα όμως ότι δυσκολεύεται να αναπνεύσει στον ύπνο, ροχαλίζει και παθαίνει άπνοιες και υποψιάστηκα ότι μάλλον κάτι συμβαίνει και με τα κρεατάκια. Έτσι έκλεισα ραντεβού στο Αγία Σοφία, όπου μας είδε κάποιος γιατρό ονόματι Αθανασόπουλος. Χωρίς να μας κάνει ακτινογραφία (βλέποντας μόνο τις υπερτοφικές αμυγδαλές και μη θέλοντας να τον ακτινοβολήσει αφού ήταν σίγουρος για τα μεγάλα κρεατάκια), μας όρισε χειρουργείο για τις 28.06.

 

Εμένα όμως με έχει πιάσει ένα τεράστιο άγχος. Διάβασα και όλα αυτά τα μυνήματα.... άλλες επιλέξατε να κόψουν μέρος των αμυγδαλών. Εμένα δεν μου μίλησε για αυτήν την πιθανότητα. Τι να κάνω; Να πάω και αλλού; Να του κάνουμε ακτινογραφία; Γνωρίζει κάποιος αυτόν τον γιατρό; Εχω διαβάσει στα μυν. σας ένα σωρό άλλα ονόματα αλλά πουθενά το δικό του. Οποιαδήποτε συμβουλή σας είναι περισσότερο από καλοδεχούμενη. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.:roll:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΧΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΓΙΟ. ΜΑΣ ΕΙΔΕ ΩΡΛΑΣ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΛΕΩΤΣΑΚΟΣΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΠΩΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΧΕΙ ΥΠΕΡΤΡΟΦΙΚΕΣ ΑΜΥΓΔΑΛΕΣ, ΥΓΡΟ ΣΤΑ ΑΥΤΙΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΘΟΥΝ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΚΡΕΑΤΑΚΙΑ.

ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΓΕΝΙΚΑ ΡΟΧΑΛΙΖΕΙ ΣΑΝ ΝΤΑΛΙΚΕΡΗΣ, ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΜΟΝΙΜΩΣ ΜΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΑΝΟΙΚΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΛΑ. ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΕΡΑΣΕ ΜΙΑ ΠΟΛΛΗ ΑΣΧΗΜΗ ΛΑΡΥΓΓΙΤΙΔΑ. ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ "ΠΑΙΔΩΝ", ΚΑΙ ΠΡΟΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΚΛΑΙΓΕ, ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΑΠΝΟΙΑ ΚΑΙ ΚΟΝΤΕΨΕ ΝΑ ΜΟΥ ΜΕΙΝΕΙ. ΤΡΕΛΛΑΘΗΚΑ, ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΜΙΑ ΑΝΑΣΑ.

Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΠΑΛΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΩ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΕΓΑΛΩΝΟΝΤΑΣ ΟΛΑ ΘΑ ΠΕΡΝΟΥΣΑΝ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΝ ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΣΕΙ ΛΕΓΕΤΑΙ ΠΑΥΛΟΣ ΛΕΩΤΣΑΚΟΣ. ΑΝ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ. ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ 2,5 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:-(

Link to comment
Share on other sites

Μάγδα καλημέρα. Σε καταλαβαίνω απόλυτα, αφού έχω το ίδιο ακριβώς πρόβλημα και το περιγράφω στο αμέσως προηγούμενο μήνυμα από το δικό σου. Και εμείς στο Αγία Σοφία πήγαμε αλλά μας είδε άλλος γιατρός. Κίνησα γη και ουρανό και βρήκα μια κυρία γνωστή γνωστών που δουλεύει ως νοσηλεύτρια στο νοσοκομείο, για να μάθω πληροφορίες για αυτόν τον γιατρό. Η απάντηση ευτυχώς ήταν θετική. Χαρακτηριστικά μου είπε ότι, εκτός από τον δικό μας, όλοι οι γιατροί εκεί είναι πολύ καλοί και έμπειροι. Αυτό που αποφασίσαμε να κάνουμε είναι να πάμε τον γιο μας και σε κάποιον καλό ιδιώτη, να μας επιβεβαιώσει ότι δεν υπάρχει άλλος δρόμος παρά το χειρουργείο, και μετά κάνουμε την προσευχή μας και μπαίνουμε στις 28.06 για την αφαίρεση.

 

Πιστεύω πάντως ότι οι "καλύτεροι γιατροί" είμαστε εμείς που βλέπουμε τα παιδάκια μας όλο το 24ωρο. Το δικό μου παρατηρώ ότι παιδεύεται ιδιαίτερα στον ύπνο και κάνει πολλές-πολλές άπνοιες. Πέρα από την τεράστια αγωνία μου μέχρι να πάρει πάλι ανάσα, ταλαιπωρείται και το ίδιο πολύ. Οπότε πρέπει να φανούμε δυνατές και να το τολμήσουμε για το καλό των μικρών μας θησαυρών. :cry:

Link to comment
Share on other sites

ELINIKOLAS ΓΕΙΑ! Η ΣΥΜΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ.ΕΜΑΣ ΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ 29 ΙΟΥΝΙΟΥ ΜΕ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΙΣ 28 ΤΟ ΠΡΩΙ.ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΜΑΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ....ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΡΝΗΤΙΚΟΣ,ΘΕΩΡΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΥΝΤΡΕΧΟΥΝ ΣΟΒΑΡΟΙ ΛΟΓΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΦΑΙΡΕΣΗ.ΓΕΝΙΚΑ ΤΟΥ ΕΧΩ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ,ΑΦΟΥ ΕΧΩ ΤΡΕΙΣ ΓΙΟΥΣ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΑΠΟ ΜΩΡΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ.

ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙΑ ΑΠΝΟΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.ΜΑΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΕ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΙΔΙΩΤΗΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΛΑΙΑ ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΜΕ.

ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟΝ ΙΔΙΩΤΗ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ...

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ,ΣΚΟΠΕΥΕΤΕ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΤΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ?ΔΙΝΟΥΜΕ ΦΑΚΕΛΑΚΙ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ?ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΣΑ ΘΑ ΠΑΡΕΙ.

ΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ,ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ,ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΤΕΛΩΣ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ.

ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟΣ.

ΣΕ ΧΑΙΡΕΤΩ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...