Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πως γινετε ντεκουπαζ σε κεραμιδι???


mimakoulini

Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα θα ηθελα να μου πει καποια που ξερει πως γινετε το ντεκουπαζ σε κεραμιδι??

ας πουμε σε χαρτι κ σε κουτακια χαρτινα εχω κανει?

το ιδιο κανουμε κ στο κεραμιδι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εφτιαξα με ντεκουπαζ αυτα τα κεραμιδακια κ τα κουτακια....

καταρχην πειτε μου αν σας αρεσουν κ μετα πειτε μου την γνωμη σας

ειχα σκεφτει επειδη τα κουτακια τα ειχα κ ειναι πολλα να κανω αυτα για μεγαλους κ το κεραμιδακι μαζι με παιδικο δωρακι για παιδικες ομως ειναι λιγο βαρια για παιδικη νομιζω κ τελικα θα το κανω για μεγαλους κ τα κουτακια για παιδικη αλλα τι να βαλω μεσα για δωρακι?

το θεμα μας οπως θα καταλαβεται απο τις φωτο ειναι νεραιδες.....

 

http://imageshack.us/photo/my-images/855/dsc00796n.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/710/dsc00800u.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/577/dsc00801tq.jpg/

Link to comment
Share on other sites

Είναι καταπληκτικά!

Χαίρομαι να βλέπω δημιουργίες χρυσοχέρων μαμάδων.Ετοιμάζομαι και εγω για βάφτιση(σχήμα λόγου αυτό μιας και δεν έχω κάνει τίποτα)και το σκέφτοαμι πολύ σοβαρα να φτιάξω κάτι μόνη μου

Ωραίο δωράκι που μπορείς να φτιάξεις μόνη σου και το έχω σκεφτεί κι εγώ για τη δική μας βάφτιση είναι ένα κοσμηματάκι με χάντρες και το αρχικό ή ολόκληρο το όνομα του μωρού.Κάτι σαν κομπολογάκι δηλαδή.Αν ψάξεις στο διαδίκτυο θα βρεις ότι πολλές εταιρείες με υλικά για μπομπονιέρες έχουν γράμματα σε διάφορα σχήματα και μεγέθη

Καλή επιτυχία ό,τι κι αν φτιάξεις

 

 

Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είναι καταπληκτικά!

Χαίρομαι να βλέπω δημιουργίες χρυσοχέρων μαμάδων.Ετοιμάζομαι και εγω για βάφτιση(σχήμα λόγου αυτό μιας και δεν έχω κάνει τίποτα)και το σκέφτοαμι πολύ σοβαρα να φτιάξω κάτι μόνη μου

Ωραίο δωράκι που μπορείς να φτιάξεις μόνη σου και το έχω σκεφτεί κι εγώ για τη δική μας βάφτιση είναι ένα κοσμηματάκι με χάντρες και το αρχικό ή ολόκληρο το όνομα του μωρού.Κάτι σαν κομπολογάκι δηλαδή.Αν ψάξεις στο διαδίκτυο θα βρεις ότι πολλές εταιρείες με υλικά για μπομπονιέρες έχουν γράμματα σε διάφορα σχήματα και μεγέθη

Καλή επιτυχία ό,τι κι αν φτιάξεις

 

 

Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!

 

 

Καλημερα κοριτσια κ ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια.θελω να βαλω στο κουτακι ενα παιχνιδι για τα παιδακια η κ απο εξω κατι δεν ξερω τι ομως.

Aggeloudia σε σενα ενα μεγαλο ευχαριστω που μου ειπες για την τεχνικη....

 

mbt ειναι πολυ ευκολο γινετε με χαρτοπετσετα κ κολλα ντεκουπαζ η ατλακολ η duro stick την κρυσταλλικη!!!οτι θελεις μου λες....

 

πειτε καμια ιδεα για το κουτακι που θελω να το κανω παιδικη!!!:roll::roll:

Link to comment
Share on other sites

Εδω μεσα είμαστε για να μοιραζόμαστε τα παντα και οτι κανει την ζωη μας καλύτερη και πιο εύκολη...

Μπράβο ξανα για το δημιούργημα σου!!!!!!!!

Θα σκεφτώ κατι για αυτο που ζητάς και θα ξαναμπώ.

Οτι δοκιμαζω ή οποιον βλεπω οτι μπορει να λύσει τα χερια το ανακοινώνω

Φιλάκιααααααααα

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι φανταστικά.Μπράβο σου.Για το τι θα βάλεις στις παιδικές η γνώμη μου είναι να μην βάλεις κάτι απ΄έξω γιατί θα καλύψεις την νεράϊδα και όλα τα λεφτά είναι αυτό.Καλύτερα να βάλεις ένα παιχνιδάκι μέσα,όπως έναν μελωδό νεράιδα ή ένα μπρελόκ ή κάτι σχολικό όπως γόμα με ξύστρα σελιδοδείκτες κ.λ.π.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γινετε με χαρτοπετσετα κ κολλα ντεκουπαζ η ατλακολ η duro stick την κρυσταλλικη!!!

 

συγχαρητήρια για τη δημιουργικότητα! Από προμηθεύεσαι τα υλικά?

Link to comment
Share on other sites

καποιες χαρτοπετσετες τις πηρα απο τζαμπο κ καποιες απο ενα ηλεκρονικο καταστημα!!

ευχαριστω για τα καλα σας λογια πειτε μου κανενα σαιτ με οικονομικα μικρο παιχνιδακια για να βαλω στο κουτακι!!!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

αφου το θεμα ειναι η νεραιδες ..σου εχω αλλη μια ιδεα ...................εγω στη βαφτιση της μικρης μου ειχα φτιαξει και ραβδακια ....ειχα κοψει αστερια και ειχα κοληση πανω σε χαρτονι το γκοφρε το γιαλιστερο σε μοβ φουξια χρωμα ..και τα ειχα βαλει σε ξυλακια του σουβλακιου .

τα ειχα τοποθετηση στην πετσετα την υφασματινη του μαγαζου που την ειχα δεση με φουξια κορδελα και ειχε τοποθετηθη πανω σε καθε πιατο ....στην μεση του τραπεζιου ...........ειχα φαναρια απο το τζαμπο και πανω ειχα δεσει καθιστη μια νεραιδα ......καιστο τραπεζη ειχα ριξη αστερια χρυσα αυτα που ειναι σε κατι μικρα σακουλακια (απο βιβλιοπολειο τα ειχα παρει )..και σκορπια ειχα βαλει και μερικα αστερια ομοια με αυτα απο τα ραβδακια ......μακαρι να ειχα φωτογραφια αλλα δεν ειχα βγαλει τα τραπεζια .......

 

στην πιστα απο πανω ειχε κατι ξυλα και ειχα φτιαξη αστερια τα ιδια με τα ραβδακια απλα και καποια πολυ πιο μεγαλα και τα ειχα δεση με πετονια και κρεμοντουσαν παντου .......και στα δεντρα γυρω γυρω ...διοτι ηταν εξω ειχα βαλει νεραιδες και φαναρακια ......τα μικρουλικα του τζαμπο ....και στην εκκλησια ειχα κρεμαση αστερια να κρεμονται απο παντου ....ηταν πολυ ωραια επεσε πολυ αστερι εκεινο το καλοκαιρι ..............τα ετοιμαζα απο το χειμωνα .....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

αχ πειτε μου μια γνωμη για το βιβλιο ευχων τι ξεκινησα σημερα!πως σας φαινετε μεχρι εδω?εχει δουλεια ακομα κ πολυ στολισμα πειτε μου καμια ιδεα.

τα χρωματα ισως να μην φαινονται καλα ειναι ροζ απαλο κ λιλα απαλο.

http://imageshack.us/f/819/biblioeuxwn1.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/269/biblioeuxwn2.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/18/biblioeuxwn3.jpg/

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...