Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΦΤΗΝΕΣ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ


Recommended Posts

σημερα πηγα. Τελικα δεν εχει υφασματα για κουρτινες. Κ το φαρδος ειναι 1.50 μ. Δεν ειναι διπλοφαρδα. Δηλ αν τελικα βρεις υφασμα που σου αρεσει για κουρτινα,θα πρεπει να κανεις ραφη δυο κομματια για να πετυχεις το υψος,πραγμα που δε μου αρεσει καθολου. Κ δεν εχουν τελειωμα για κουρτινα,αλλα θελουν στριφωμα . Ισως για ρουχα κανουν...

Βοηθηστε τους γιατρους να βοηθησουν οπου υπαρχει αναγκη. Γιατροι της καρδιας, 2103317288. Γιατροι του κοσμου,2103213150Στελνουμε φαρμακα,ειδη πρωτης αναγκης και κουβερτες,στελνουμε αγαπη...

Ενα μηλο την ημερα...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 201
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια εχω ενα παραθυρο στο παιδικο και μια μπαλκονοπορτα και θελω να βαλω ρομαν πηγα στο λεροι μερλιν και μονο το παραθυρο θελει 150 ευρω (190εκ-170εκ) και πορτα μου ειναι 1 μετρο φαρδος ποσο θα παει πανω κατω η τιμουλα σε λαικη ξερει καμια??????γλυφαδα που ακριβος εχει λαικη με υφασματα???? ψαχνω για κουρτινες πηρα καποιες προχειρες αλλα θελω να το φτιαξω επιτελους το παιδικο...

Link to comment
Share on other sites

Τιποτις γλυκεια μου!

Και εγω θα παω την Πεμπτη στη δικια μας λαικη να αγοράσω δευτερο φύλλο για την κουρτινα μου του σαλονιου σε μπεζ ιριδιζον το θελω για να το ανανεώσω για το χειμωνα, το πολυ να δωσω 20ευρώ!

Και ήδη εχω παραγγείλει με 15ευρώ ενα δευτερο φυλλο σε λαχανι για να ανανεώσω την κουρτινα της μικρης μου!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τωρα που το σκεφτομαι μαλλον θα παρω και εγω μια αλλαγη να κανω για το σαλονι....

κοριτσια μονο μην περνετε κουρτινες που ειναι δπλες (απο κατω σκουρες και απο πανω διαφανες υφασμα με βελουδινο σχεδιο) ειχα παρει το χειμωνα στο σχιστο παλι καλα δεν εδωσα πολλα 50 ευρω μονο και μετα απο καποιο διαστημα ειπα να τα πλυνω και τα επλυνα στο χερι με κρυο νερο...γεμισα με βελουδο μαυρο παντου ολο το σπιτι ηταν χαλια η κουρτινα που ηταν κιτρινη με μαυρο σχεδιο εγινε ολη μαυρη....αφηστε πολυ χαλια τα πηρα και την πεταξα...οποτε ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

Link to comment
Share on other sites

χε χε ....εγω στην κρεββατοκάμαρα μας εχω τρια φυλλα... σε διπλο σιδηρόδρομο, ενα φυλλο σκετο με κατι καθετα λεπτα πολυ λεπτα στοιχεια και ενα φυλλο διπλο σαν αυτο που περιγράφεις (εγω το πηρα 15ευρώ) αλλα χωρις βελουδινα στοιχεια.... εγω πηρα αυτο που ειναι σαν κεντημένα να το πω! Σαν παράκεντροι κύκλοι επαναλαμβανόμενοι. Την εχω ηδη πλύνει 3 φορες στο πλυντηριο στο προγραμμα για τα μαλλινα χωρις στυψιμο!Βασικα ολες εκει τις πλενω σε αυτο το προγραμμα.

Οι βελουδινες που ειχα δει δεν μου ειχαν γεμισει το ματι να σου πω..αλλα και εκεινες 15ευρω τις ειχε!

Στης μικρης εχω του ΙΚΕΑ τα δυο φυλλα που εχει με λαχανι ασπρο και κοκκινα στοιχεια (ολοι αυτην εχουν) και εχω βαλει ροζ φυλλο για την μεση....Ε τωρα επειδη ειπαμε με την σπιτονοικοκυρα μου οτι θα μεινουμε αλλο ενα χρονο εδω...θα της αγοραζω το μεγαλο κρεββάτι της, θα αλλαξω κουνουπιερα , θα βαψω ενα τοιχο ροζ και ενα τοιχο λαχανι ειπα να της βαλω σαν μεσαιο φυλλο λαχανι απαλο!

Νομιζω καλουτσικο θα βγει!

 

Link to comment
Share on other sites

ναι τα κεντημενα ειναι και εγγυημενα που λεμε δεν χαλανε ευκολα.... κατι τετοιο λεω να παρω θα δω!!! γενικα μου αρεσουν τα μοντερνα σχεδια, οποτε δεν θα δυσκολευτω να βρω...

το λαχανι και το ροζ η φουξια ταιριαζουν πολυ οπως και μπορεις να το κανεις ροζ με μοβ...πολυ ωραιος συνδιασμος ειχα στο δωματιο της μικρης το πανω μερος ροζ απαλο και κατω φουξια τωρα που γεννηθικε ο νικολακης το καναμε λαχανι το δωματιο...ηθελα κατι σε κιτρινο αλλα ξερω οτι το κιτρινο δωματιο υπερεαζει την ψυχολογια και συνηθως σε κιτρινα δωματια υπαρχει πιο πολυ ενταση αποοτι πρεπει (πιο πολυ καβγαδες) οποτε δεν το ρισκαρα θα σκοτωνονται που θα σκοτωνοναται μεταξυ τους αργοτερα μην το κανω και χειροτερα:lol:!!!!

Link to comment
Share on other sites

χαχα να σου πω την αμαρτια μου...εγω το ροζ θα το βαλω απο απαιτηση του μπαμπα....

Εγω ήθελα δυο τοιχους λευκους εναν σιελ και εναν λαχανι....Τον σιελ να τον κανω ουρανο εκει που κοιμαται ακουμπαει το κρεββάτι της και τον λαχανι ακριβως απεναντι να τον κανω λιβαδια κτλπ.... Αλλα ο μπαμπακας τσινισε με το σιελ...και ζητησε ροζ...ε ειπα να μη χαλασουμε τις καρδιες μας για αυτο! Τους δυο τους λευκους ειναι οι μικροτεροι τοιχοι του δωματιου (το πλατος) και ειναι ηδη καλυμένοι με τα επιπλα και για αυτο δεν θα ασχοληθω!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ωραιο ακουγεται ουρανος λιβαδια... ναι το ροζ δεν πολυ κολαει :roll:αλλα αφου θα ειναι τα επιπλα:wink:...βαλε εσυ εκει και κανα αρκουδο μεγαλο να καλυπτει περισσοτερα...:lol:

Link to comment
Share on other sites

εγω την γνωμη του αντραμου δεν την ακουω και πολυ μονο αν κανω τιποτα τρελο:twisted: τοτε λεω ε.....μιλησαμε με το Γιαννη και ειπαμε να κανουμε εκεινο....:twisted:...μονο κατι τετοια τωρα π.χ θελω στο παιδικο εχω καποιες εσοχες στον ενα τοιχο και θελω να το κανω ισιο και να βαλω φωτοταπετσαρια παιδικη και η πεθερα μου ξυνισε:( οταν εμαθε οτι θα κανω κατι τετοιο και λεω ο γιαννης ο γιαννης..:lol:..αφου ειναι ογιος δεν θα πει και τιποτα καλα και γενικα δεν λεει αλλα να μην ειμαι εγω αυτη που θα το κανει....:wink:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια

διαβάζω με ενδιαφέρον τα όσα γράφετε και, λόγω επαγγέλματος, θα ήθελα να σας συμβουλεύσω να μην ψωνίζετε υφάσματα που είναι άγνωστης προέλευσης και δεν έχουν μέσα ΒΑΜΒΑΚΙ. Μόνο το βαμβάκι (cotton) και το μαλλί (wool) μπορούν να διασφαλίσουν την ποιότητα ενός υφάσματος ώστε να είναι μαλακό στην αφή και ανθεκτικό στο χρόνο (πλυσίματα, καθαριστήριο, κλπ.)

 

Είμαι διακοσμήτρια Home Stylist και δουλειά μου είναι να αναλαμβάνω ολόκληρα σπίτια για σκίαση, κουρτίνες, roller κλπ. Το γραφείο μου βρίσκεται στη Γλυφάδα και όποια από εσάς θέλει βοήθεια ας επικοινωνήσει μαζί μου στο edin admin

Θα χαρώ πολύ να σας βοηθήσω και με υφάσματα αλλά και με ραφή, μέτρημα κλπ.

4RMtp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια

διαβάζω με ενδιαφέρον τα όσα γράφετε και, λόγω επαγγέλματος, θα ήθελα να σας συμβουλεύσω να μην ψωνίζετε υφάσματα που είναι άγνωστης προέλευσης και δεν έχουν μέσα ΒΑΜΒΑΚΙ. Μόνο το βαμβάκι (cotton) και το μαλλί (wool) μπορούν να διασφαλίσουν την ποιότητα ενός υφάσματος ώστε να είναι μαλακό στην αφή και ανθεκτικό στο χρόνο (πλυσίματα, καθαριστήριο, κλπ.)

 

Είμαι διακοσμήτρια Home Stylist και δουλειά μου είναι να αναλαμβάνω ολόκληρα σπίτια για σκίαση, κουρτίνες, roller κλπ. Το γραφείο μου βρίσκεται στη Γλυφάδα και όποια από εσάς θέλει βοήθεια ας επικοινωνήσει μαζί μου στο edin admin

Θα χαρώ πολύ να σας βοηθήσω και με υφάσματα αλλά και με ραφή, μέτρημα κλπ.

 

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Βρε παιδια, στη λαικη υπαρχει περιπτωση να βρω ετοιμες κουρτινες ύψος 270?? θελω να τα παρω και να φιγω!

 

 

Στο Praktiker και στο Leroy Merlin θα βρεις σίγουρα και σε μεγάλη ποικιλία.

Της Λαϊκής, εγώ προσωπικά δεν τις συστήνω. Το χύμα έχει και πολλά μικρόβια εκτός της άθλιας ραφής τους.

 

Καλά ψώνια!

ε.

4RMtp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΤΗς ΛΑΙΚΗΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ..ΜΗ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙς ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΠΟΙΚΙΛΙΑ..ΕΠΙΣΗΣ ΣΟΥ ΤΗΣ ΡΑΒΟΥΝ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΦΤΗΝΑ

Link to comment
Share on other sites

Στο

και στο Leroy Merlin θα βρεις σίγουρα και σε μεγάλη ποικιλία.

Της Λαϊκής, εγώ προσωπικά δεν τις συστήνω. Το χύμα έχει και πολλά μικρόβια εκτός της άθλιας ραφής τους.

 

Καλά ψώνια!

ε.

Συμφωνω πολυ μαζι σου .αλλα οταν πηγα χθες στο Leroy βρηκα οτι μου χρειαζεται στα δειγματα ..ΑΛΛΑ δεν υπαρχουν για να τα αγουρασεις :(:(.

 

Praktiker ειναι Σ...Α! πηρα κουρτινες για σαλονι 4 με ~140 ευρο και βρηκα ΤΡΙΠΑ.

 

 

Στη Λαικη πηρα περσι παλι 4 για το σαλονι και εκτος απο οτι εγινε ενα θεμα με την παράδοση και επρεπει ο αντδρας μου να παει στο θελος του κοσμου για να τα παρει ( απο τοτε δεν θελει να ακουσει τιποτα για τη λαικη), δεν σιδερωνονται με ΤΙΠΟΤΑ, Ειχα ταλιπωρωθει καλαααα. τωρα ειναι στο πατάρι ( κοινουργια 90 ευρο. δεν τα εβαλα ποτε!)

line_m121_beg_40_time_1286424000_text_cf20e3e9fcf220eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΤΗς ΛΑΙΚΗΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ..ΜΗ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙς ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΠΟΙΚΙΛΙΑ..ΕΠΙΣΗΣ ΣΟΥ ΤΗΣ ΡΑΒΟΥΝ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΦΤΗΝΑ

 

Αυτο ελειπε να μην ειναι και πιο φτηνα. αφου δεν πληρώνουν τιποτα! Εχεις δει ποτε σου εκει ετοιμα σαν στα μαγαζια? αυτο θελω να παρω και να φηγω. :roll::roll:

Μ αρεσαν και στην ΙΚΕΑ αλλα δεν εχουν πολλα και τιποτα δεν παει με το σαλονι μου:(

line_m121_beg_40_time_1286424000_text_cf20e3e9fcf220eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω πολυ μαζι σου .αλλα οταν πηγα χθες στο Leroy βρηκα οτι μου χρειαζεται στα δειγματα ..ΑΛΛΑ δεν υπαρχουν για να τα αγουρασεις :(:(.

 

Praktiker ειναι Σ...Α! πηρα κουρτινες για σαλονι 4 με ~140 ευρο και βρηκα ΤΡΙΠΑ.

 

 

Στη Λαικη πηρα περσι παλι 4 για το σαλονι και εκτος απο οτι εγινε ενα θεμα με την παράδοση και επρεπει ο αντδρας μου να παει στο θελος του κοσμου για να τα παρει ( απο τοτε δεν θελει να ακουσει τιποτα για τη λαικη), δεν σιδερωνονται με ΤΙΠΟΤΑ, Ειχα ταλιπωρωθει καλαααα. τωρα ειναι στο πατάρι ( κοινουργια 90 ευρο. δεν τα εβαλα ποτε!)

 

 

Με τόσα λεφτά μέσα σε ένα χρόνο, άξιζε να έχετε πάει (ή έρθει σε εμένα ;)) σε ένα σωστό προμηθευτή υφασμάτων και να τις αγοράσετε όπως ακριβώς θέλετε και να κρατήσουν πολλάαα χρόνια.

 

Τέλος πάντων, για τις καλύτερες έτοιμες κουρτίνες, προτείνω τη MADURA στη Σταδίου και μόνο. Πληρώνεις κάτι παραπάνω αλλά "ό,τι πληρώνεις παίρνεις" και θα ήθελα να θυμάστε ότι η κουρτίνα είναι η αρχοντιά στους τοίχους ενός σπιτιού! Μη τσιγκουνέυεστε κάτι που αγαπάτε να βλέπετε κάθε μέρα γύρω από τα παράθυρά σας!

 

Να'στε όλες καλά!

4RMtp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, στη λαικη υπαρχει περιπτωση να βρω ετοιμες κουρτινες ύψος 270?? θελω να τα παρω και να φιγω!

 

Ισως και να βρεις , συνήθως τις εχουν στα 3μετρα τις ετοιμες και καμμια φορα στα 280, αλλα γιατι χολοσκας να ειναι ετοιμες? πας δινεις μετρα , διαλέγεις τελειωμα στυλ κτλπ και σε μια βδομαδα πας ξανα και τις παιρνεις απο εκει!

Εγω εντυσα ολο το σπιτι με κουρτινες απο λαικη......τις εχω πλυνει ηδη δυο φορες και ειναι αθικτες! Διαλεξα και υφασμα που να χυνεται να μη θελει σιδερο, σιγα μη δωσω 20 και 25ευρώ το μετρο για να πω οτι τα πηρα απο Διλτζα....

Της μικρης τα δυο φυλλα ειναι Ικεα με 15ευρω, το τριτο φυλλο με 5 ευρώ ετοιμο ραμμενο. Της κρεββατοκάμαρας μου σε γήινους τονους of white και ιβουαρ το ενα φυλλο 40ευρώ παραγγελια, το δευτερο διπλο φυλλο με 12ευρω ετοιμο ραμμενο. Της κουζινας με 10ευρώ ενα φυλλο ελαφρυ λαδι ημιδιάφανο. Του σαλονιου το ενα φυλλο παραγγελια στα 60ευρώ και το δευτερο φυλλο στα 5ευρω ετοιμο ραμμενο....

Συνολο 7κουρτινες φυλλα 127ευρώ εντυσα οοολο το σπιτάκι μου

Και δεν τσιγκουνευομαι τωρα να αλλάξω το δευτερο φυλλο του σαλονιου να βαλω ενα ποιο ανοιχτοχρωμο ή να τα αλλαξω ολα απο την αρχη.....

Δεν εδωσα ουτε 1000ευρω ουτε 500 για να το ξανασκέφτομαι.

Σιγουρα στη λαικη οτι πληρώσεις παιρνεις αλλα αν κοβει λιγο το ματακι σου απο ποιοτητα υφασματος, θα κανεις σιγουρα καλες επιλογες, εχει και χαλια υφάσματα εχει ομως και πολυ καλα!

Η μητερα μου εντυσε ολο το εξοχικο της (8 μπαλκονόπορτες +4 παράθυρα) τα παράθυρα με ρομάν παραγγελια απο την λαικη στο συνολο εδωσε 180ευρώ!

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για παράθυρα φάρδους 2 μέτρων ποσο φάρδος υφάσματος να πάρω??

Επίσης θέλω να πάρω χοντρό ύφασμα που να μη θελει σίδερο και βλακίες αλλά να είναι και καλη ποιοτητα.Πείτε μου σας παρακαλω ποια υφάσματα να ζητήσω..

Θέλω να πάω διαβασμένη ;);)

line_m121_beg_40_time_1286424000_text_cf20e3e9fcf220eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για παράθυρα φάρδους 2 μέτρων ποσο φάρδος υφάσματος να πάρω??

Επίσης θέλω να πάρω χοντρό ύφασμα που να μη θελει σίδερο και βλακίες αλλά να είναι και καλη ποιοτητα.Πείτε μου σας παρακαλω ποια υφάσματα να ζητήσω..

Θέλω να πάω διαβασμένη ;);)

 

καποιος/α μπορει να βοηθήσει... θανξξ

line_m121_beg_40_time_1286424000_text_cf20e3e9fcf220eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...