Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΙΠΛΟΚΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΠΟΞΕΣΗ


MIRT

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες.

 

Διεγνώσθη παλλίνδρομη κύηση στην 8η εβδομάδα.

Την Παρασκεύη έκανα απόξεση με αναρρόφηση. Έχω συνεχόμενη μεγάλη ροή (κατακκόκινη) εδώ και 6 ημέρες. Πήρα τηλ. τον γιατρό ο οποίος μου είπε ότι μέχρι δέκα ημέρες είναι φυσιολογικό.

Μου είναι αδύνατον να πιστέψω ότι μέσα στις επόμενες τέσσερις ημέρες το αίμα θα σταματήσει.

 

Μήπως υπάρχει κάποια επιπλοκή? Έχει συμβεί σε κάποια να έχει τόσο αίμα και τόση διάρκεια?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοιτα κι εδω,νομιζω οτι αυτο συζυτουν τα κοριτσια...δυστυχως δεν ξερω κατι αλλο...http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=56105

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ,

 

βασικά νομίζω ότι τα κορίτσια αναφέρονται στους επόμενους κύκλους, ενώ εγώ ρωτάω για την αιμοραγία τις μέρες που έπονται της απόξεσης..

 

Μυρτώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μυρτω γεια σου..

πριν 15 μερες εκανα αποξεση απο παλλινδρομη κ εχω ακομη καφε αιμα.Αλλαξα γιατρο στην βδομαδα πανω κ μου ειπε οτι δεν με καθαρισε καλα ο προηγουμενος οποτε θα εχω παραπανω μερες αιμα.μου ειπε οτι αν σε 1 βδομαδα δεν σταματησει να παω ξανα.Σημερα κ ενω εχω καφε αρκετο για 1 βδομαδα θα παω να τον δω γιατι θορυβηθηκα κ με κουρασε το αιμα .Α, κατακοκκινο αιμα ειχα για 1 βδομαδα.Ελπιζω να μην ειναι κατι.... θα σου πω μολις γυρισω....παντως μολυνση δεν επαθα!:)

 

ΥΓ. Γιατι δεν πας να σε δει ο γιατρος σου???

Link to comment
Share on other sites

evoulina όλα καλά? πώς πήγε το ραντεβού σου?

έγω θα πάω στον γιατρό μου την Δευτέρα. Από χτες πάντως παρατήρησα την ροή να μειώνεται οπότε χαλάρωσα λιγάκι...

Link to comment
Share on other sites

Μυρτω καλησπερα!

Ο γιατρος μου ειπε οτι ακομη εχω υπολειμματα δεν ειναι κατι ανησυχητικο απλα επειδη δεν καθαριστηκα καλα οπως μου ξαναειπε, ειναι αυτα τα τελευταια καφε. Παντως μου εβαλε μια αντιβιωση κρεμα κ απο τοτε σταματησαν τα καφε αλλα ανησυχω γιατι στον υπερηχο ειδε οτι εχω κι αλλο κ πρεπει να φυγει ετσι δεν ειναι??:-(

 

Καλη επιτυχια στο γιατρο σου τη Δευτερα χαιρομαι που η ροη σου μειωθηκε.παντως μην ανησυχεις δεν ειναι πολλες οι μερες που εχεις αιμα, δες εμενα......ολα θα πανε καλα ειμαι σιγουρη!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ ΑΙΜΟΡΑΓΗΣΑ ΑΡΚΕΤΑ.ΠΗΡΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΥΞΗΣΕ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΚΑΘΩΣ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΚΑΙ ΜΑΓΝΗΣΙΟ, ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΙΜΑ,ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΕΧΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΙΜΑ ΑΛΛΟΤΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΑΛΛΟΤΕ ΠΟΛΥ, ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΧΩ ΑΠΟΒΑΛΕΙ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ, ΑΛΛΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟΞΕΣΗ, ΗΜΟΥΝ ΜΟΛΙΣ 4 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ, ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΥΣΗ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΜΗΤΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΧΑΠΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ Η ΜΗΤΡΑ? ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΚΑΝ ΕΝΑΝ ΥΠΕΡΗΧΟ

Link to comment
Share on other sites

Βασίλω μου,

 

Κάνε πρώτα τον υπέρηχο διότι μπορεί να υπάρχει αποκόλληση η οποία να μπορεί να διορθωθεί φαρμακευτικά και με ξεκούραση και ύστερα αναλόγως του αποτελέσματος θα σε καθοδηγήσει ο γιατρός σου για το τι είναι καλύτερο. Αυτός είναι ο ειδικός, αυτός πρέπει να σου πει..

 

Ελπίζω ειλικρινά να μην είναι κάτι το ανησυχητικό, απλά κάτι που διορθώνεται..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 months later...

Καλημερα κοριτσια..

Ειμαι καινουργια στο forum και ηθελα να μοιραστω μαζι σας κι εγω τον πονο μου.

Ημουν εγκυος απο εξωσωματικη και δυστυχως την 9η εβδομαδα που πηγα για υπερηχο, μου ειπε ο γιατρος οτι η κυηση σταματησε, οτι ειχα δηλ. παλλινδρομη κυηση. Εκανα κανονικα την αποξεση και οπως μου ειχαν πει, θα ειχα αιμα και πονο για 3-4 μερες. Εμενα ομως μου συνεχιστηκε για 2-3 εβδομαδες(για την ακριβεια ειχα κατι καφε εκκρισεις) και πηρα τον γιατρο μου, ο οποιος μου ειπε να παρω αντισυλληπτικα για να φτιαξει ο κυκλος μου. Παρ'ολα αυτα, το προβλημα δεν διορθωθηκε και πηγα να με δει. Ειδαμε λοιπον οτι ειχα υπολλειματα στη μητρα εξ'αιτιας του τροφοβλαστη ο οποιος-απ'οτι εχω καταλαβει κι εγω- δεν σταματησε την λειτουργια του μετα τη κυηση και μου δημιουργησε αυτο το θεμα στη μητρα καθως και τις εκκρισεις. Εκανα μια β'χωριακη για να δουμε αν οι μοναδες μου ειναι υψηλες, και ενω κανονικα θα επρεπε να εχω 5 μοναδες και κατω, εγω ειχα 400 μοναδες!

Ετσι, παλι απο την αρχη θα υποβληθω σε επεμβαση, θα κανω δηλαδη υστεροσκοπηση για να αφαιρεσουν τον τροφοβλαστη!

Πειτε μου σας παρακαλω, εχει τυχει σε καμια απο εσας κατι τετοιο?

Εχω φρικαρει λιγο με ολα αυτα γιατι ηδη εχω ταλαιπωρηθει και εχω αγχωθει κιολας γιατι ειμαι 34 και φοβαμαι μην ξαναπαθω τα ιδια και καθυστερησω κι αλλο να κανω μωρακι...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια..

Ειμαι καινουργια στο forum και ηθελα να μοιραστω μαζι σας κι εγω τον πονο μου.

Ημουν εγκυος απο εξωσωματικη και δυστυχως την 9η εβδομαδα που πηγα για υπερηχο, μου ειπε ο γιατρος οτι η κυηση σταματησε, οτι ειχα δηλ. παλλινδρομη κυηση. Εκανα κανονικα την αποξεση και οπως μου ειχαν πει, θα ειχα αιμα και πονο για 3-4 μερες. Εμενα ομως μου συνεχιστηκε για 2-3 εβδομαδες(για την ακριβεια ειχα κατι καφε εκκρισεις) και πηρα τον γιατρο μου, ο οποιος μου ειπε να παρω αντισυλληπτικα για να φτιαξει ο κυκλος μου. Παρ'ολα αυτα, το προβλημα δεν διορθωθηκε και πηγα να με δει. Ειδαμε λοιπον οτι ειχα υπολλειματα στη μητρα εξ'αιτιας του τροφοβλαστη ο οποιος-απ'οτι εχω καταλαβει κι εγω- δεν σταματησε την λειτουργια του μετα τη κυηση και μου δημιουργησε αυτο το θεμα στη μητρα καθως και τις εκκρισεις. Εκανα μια β'χωριακη για να δουμε αν οι μοναδες μου ειναι υψηλες, και ενω κανονικα θα επρεπε να εχω 5 μοναδες και κατω, εγω ειχα 400 μοναδες!

Ετσι, παλι απο την αρχη θα υποβληθω σε επεμβαση, θα κανω δηλαδη υστεροσκοπηση για να αφαιρεσουν τον τροφοβλαστη!

Πειτε μου σας παρακαλω, εχει τυχει σε καμια απο εσας κατι τετοιο?

Εχω φρικαρει λιγο με ολα αυτα γιατι ηδη εχω ταλαιπωρηθει και εχω αγχωθει κιολας γιατι ειμαι 34 και φοβαμαι μην ξαναπαθω τα ιδια και καθυστερησω κι αλλο να κανω μωρακι...

 

Καλημέρα Leni λυπάμαι πολυ γι ' αυτο που σου συνέβει...για να σε βοηθήσω θα σου πω την ιστορία μου..

Καταρχιν εγω έχω 3 παλλινδρομες κυήσεις χωρίς καποια αιτία και τιο γνωρίζω γιατι έχω κανει τα πάντα απο εξετάσεις...

Πριν την τελευταία Παλλινδρομη είχα κανει σαλπιγγογραφία και ειχαμε δει κατι μικρές συμφησούλες στην μία μου σαλπιγγα οι οποιε ομως δεν εμποδιζαν στην κυκλοφορία επομενως ο γιατρος μου είπε να μην κανουμε υστεροσκόπηση και πως δεν φταινε αυτες για τις παλλινδρομες...

Μετα αφου μένω έγκυος ξανα και παλλινδρομη έκανα αποξεση όπου όμως η ρόη του αίματος δεν ήταν μεγάλή...

Καθαρισμό έκανα 18 Ιανουαρίου μετα απο συζητήσεις με το γιατρο για το τι φταίει αποφασίσαμε να κανω της υστεροσκόπηση για να βγάλουμε και τις συμφυσεις...Τον Απρίλιο πλέον ο γιατρος μου γράφει να κανω καποιε εξετάσεις πριν την επέμβαση μέσα στις οποίες και η χορίακη η οποια βγάζει μια τιμη γυρω στα 150 και ενω εγω δεν εκανα προσπάθειες για μωρό....

Επειτα απο ένα υδατογράφιμα που καναμε στο Ιασω είδαμε ότι εκει που ήταν οι συμφήσεις υπήρχε και καποι υπόλοιμα απο την προηγουμενη παλλινρομη..ετσι στις 26 Απριλίου έκανα Λαπαροσκόπηση -υστεροσκόπηση και τα αφερέσαμε όλα...Μετα μουέβαλε ενα παιδικο καθετηράκι και μου έδωσε και για 2 μήνες αντισυληπτικα για να μην δημιουργηθούν ξανα συμφύσεις..

Τωρα πλέον την Τετάρτη μεθάυριο θα πάω να κανω μια διαγνωστική υστεροσκόπηση για να δουμε αν πλέον το σημείο που καθαρίσαμε είναι εντάξει και ότι δεν έχουν δημιουργηθεί ξανα συμφήσεις...

Αυτα...ελπίζω να μην σε κουρασα..Παντως είμαι στην διαθεση σου για ότι χρειαστείς...

Σου ευχομαι να πανε όλα καλα.

Σε φιλω....

NNbMp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα Γεωργια,

Σ' ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σου

Σου ειπε τιποτα για το πότε θα μπορεις να ξαναπροσπαθησεις για μωρο?

διαβασα διαφορα στο Ιντερνετ που λενε οτι μετα απο τετοιες καταστασεις - υπολειμματα στη μητρα, υψηλες μοναδες στη χωριακη- μπορει να πρεπει να περιμενεις μεχρι και εξι μηνες για να το παρακολουθησουν. Σου ειπαν μηπως κατι τετοιο?

Παντως ειναι πολθ ψυχοφθορο...Σου ευχομαι συντομα να ξαναμεινεις και να πανε ολα καλα!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας. θα μπορουσατε να με περιγραψετε την διαδικασια αποξεσης? επωδυνη? ποση ωρα/?στο γενεσις θεσ/νικη συγκεκριμενα? κοστος οικονομικο? το ψυχολογικο κοστος δεν το σχολιαζω........

Link to comment
Share on other sites

καλημερα Γεωργια,

Σ' ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σου

Σου ειπε τιποτα για το πότε θα μπορεις να ξαναπροσπαθησεις για μωρο?

διαβασα διαφορα στο Ιντερνετ που λενε οτι μετα απο τετοιες καταστασεις - υπολειμματα στη μητρα, υψηλες μοναδες στη χωριακη- μπορει να πρεπει να περιμενεις μεχρι και εξι μηνες για να το παρακολουθησουν. Σου ειπαν μηπως κατι τετοιο?

Παντως ειναι πολθ ψυχοφθορο...Σου ευχομαι συντομα να ξαναμεινεις και να πανε ολα καλα!!

 

Εγω έτσι και αλλιως την επεμβαση την έκανα τον Απρίλιο αρα έχει περάσει αρκετό διαστημα και είχα και τρεις κύκλους κανονίκούς ..τωρα μετα την διαγνωστική που θα κάνω μεθαυριο θα περιμένω να μου έρθει περίοδος και μετα μπορω να ξεκινήσω κανονικα...

Αλλα νομίζω πως και να κάνεις επεμβατική υστεροσκόπηση θα σου πει να περιμενεις κανα 2 κύκλους και να ξεκινησεις...δεν έχεις πολυ μεγάλη χοριακη μολις στο αφαιρέσει το υπολοιμα θα πεσει και αυτη..

Εγω την ημέρα τις επέμβασης έπεσε αμέσω στο 11 και σε δυο μέρες μηδενίστικε...αυτο που λες για τους 6 μήνες έιναι για την μύλη κύηση. όπουδεν υπάρχει έμβρυο και απλα ανεβαίνει η χορίακη...

Δεν χρειαζεται να αγχωνεσαι όλα θα πάν καλα..να δεις που μπορει ο γιατρός σου να σου πει να ξεκινησεις και εσυ απο το επομενο κύκλο...

Ποτε είναι να την κανεις?

NNbMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα σας. θα μπορουσατε να με περιγραψετε την διαδικασια αποξεσης? επωδυνη? ποση ωρα/?στο γενεσις θεσ/νικη συγκεκριμενα? κοστος οικονομικο? το ψυχολογικο κοστος δεν το σχολιαζω........

 

Καλημέρα σου...Η διαδικασία είναι πολυ απλη και δεν καταλαβαίνεις τίποτα..απλα σου στοιχιζει πολυ ψυχολογικά...

Σε πέρνουν και κανεις καρδιογραφιμα και μετα σε ναρκωνουν και σε καθαρίζουν κρατάει στα 15 με 20 λεπτά... Μετα σε βάζουν σε ένα κραββατι μέχρι να συνέλθεις απο την ναρκωση και είσαι έτοιμη να πας σπιτάκι σου...

Μη φοβάσαι καθόλου...

Τωρα για τα αλλα που με ρωτας δεν γνωρίζω...

οσον αφορά το ποσο κυμαινεται απο 500 έως 800 αναλογα με το γιατρο..

NNbMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω έτσι και αλλιως την επεμβαση την έκανα τον Απρίλιο αρα έχει περάσει αρκετό διαστημα και είχα και τρεις κύκλους κανονίκούς ..τωρα μετα την διαγνωστική που θα κάνω μεθαυριο θα περιμένω να μου έρθει περίοδος και μετα μπορω να ξεκινήσω κανονικα...

Αλλα νομίζω πως και να κάνεις επεμβατική υστεροσκόπηση θα σου πει να περιμενεις κανα 2 κύκλους και να ξεκινησεις...δεν έχεις πολυ μεγάλη χοριακη μολις στο αφαιρέσει το υπολοιμα θα πεσει και αυτη..

Εγω την ημέρα τις επέμβασης έπεσε αμέσω στο 11 και σε δυο μέρες μηδενίστικε...αυτο που λες για τους 6 μήνες έιναι για την μύλη κύηση. όπουδεν υπάρχει έμβρυο και απλα ανεβαίνει η χορίακη...

Δεν χρειαζεται να αγχωνεσαι όλα θα πάν καλα..να δεις που μπορει ο γιατρός σου να σου πει να ξεκινησεις και εσυ απο το επομενο κύκλο...

Ποτε είναι να την κανεις?

Αυριο θα κανω την υστεροσκοπηση...

Λοιπον, μαλλον αυτο που λες θα ειναι... διαβασα πολλα, και μιλουσαν και για μυλη κυηση εξ'αιτιας τροφοβλαστη, και μαλλον το μπερδεψα με την δικη μου περιπτωση. Το μονο που θελω ειναι να τελειωσω απο ολα αυτα τα παρατραγουδα της παλλινδρομης και να ξενικησω απο την αρχη...

Link to comment
Share on other sites

Αυριο θα κανω την υστεροσκοπηση...

Λοιπον, μαλλον αυτο που λες θα ειναι... διαβασα πολλα, και μιλουσαν και για μυλη κυηση εξ'αιτιας τροφοβλαστη, και μαλλον το μπερδεψα με την δικη μου περιπτωση. Το μονο που θελω ειναι να τελειωσω απο ολα αυτα τα παρατραγουδα της παλλινδρομης και να ξενικησω απο την αρχη...

 

Σου ευχομαι να πάνε όλα τέλεια...που ειναι σίγουρο...:lol::lol::lol:

Θα περιμένω νέα σου και είμαι σίγουρη ότι πολυ συντομα θα μας πεις και τα ευχάριστα.....:wink:;-)

Φιλάκια

NNbMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σου ευχομαι να πάνε όλα τέλεια...που ειναι σίγουρο...:lol::lol::lol:

Θα περιμένω νέα σου και είμαι σίγουρη ότι πολυ συντομα θα μας πεις και τα ευχάριστα.....:wink:;-)

Φιλάκια

Σ'ευχαριστω παρα πολυ..Ευχομαι το καλυτερο και σε σενα αλλα και σε ολες..

Θα γραψω αυριο ή μεθαυριο να σου πω πως πηγε

Φιλακια!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας. θα μπορουσατε να με περιγραψετε την διαδικασια αποξεσης? επωδυνη? ποση ωρα/?στο γενεσις θεσ/νικη συγκεκριμενα? κοστος οικονομικο? το ψυχολογικο κοστος δεν το σχολιαζω........

 

τον ιουνιο στο γεννεσις γυρω στα 300 μαζι με του γιατρου 10 λεπτα υποθεση στις 1 πηγα στις 2-2,30 εφευγα. Μην φοβασαι 10 λεπτα θα κοιμηθεις και δεν ειναι ναρκωση ειναι μεθη πονο δεν θυμαμαι ειδικα απο κατω απορουσα πως μου καναν οτι μου καναν αφου δεν ενιωθα τιποτα. Ισως να εχεις πονακια περιοδου. Μην φοβεσαι ολα καλα θα πανε

ΘΕΕ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω παρα πολυ..Ευχομαι το καλυτερο και σε σενα αλλα και σε ολες..

Θα γραψω αυριο ή μεθαυριο να σου πω πως πηγε

Φιλακια!

Γεια σου Γεωργια,

Εκανα χθες την υστεροσκοπηση και πηγε καλα. Ποναω βεβαια λιγο αλλα πολυ λιγοτερο απο χθες. Μου αφαιρεσαν την τροφοβλαστη, που ηταν σαν ιστος κολλημενος πανω στη μητρα. Μετα απο 2 κυκλους περιοδου θα μπορω να ξαναμεινω εγκυος... να ξανακανω δηλαδη εξωσωματικη. Απο εξοδα αλλο τιποτα γενικα...αλλα αξιζει! Κι οτι αξιζει ειναι δυσκολο :-)

Φιλακια πολλα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Γεωργια,

Εκανα χθες την υστεροσκοπηση και πηγε καλα. Ποναω βεβαια λιγο αλλα πολυ λιγοτερο απο χθες. Μου αφαιρεσαν την τροφοβλαστη, που ηταν σαν ιστος κολλημενος πανω στη μητρα. Μετα απο 2 κυκλους περιοδου θα μπορω να ξαναμεινω εγκυος... να ξανακανω δηλαδη εξωσωματικη. Απο εξοδα αλλο τιποτα γενικα...αλλα αξιζει! Κι οτι αξιζει ειναι δυσκολο :-)

Φιλακια πολλα

 

Leni μου χαρηκα πολυ που πήγαν όλα καλα...είδες δεν ήταν τιποτα...τωρα ξέρεις ότι έχεις μια υγειή φωλίτσα για το μωράκι που θα έρθει...

Και εγω εκανα σημερα την υστεροσκόπηση και ήταν όλα καλα...δεν ειχε μεινει τιποτα απο το προηγουμενο χειρουργείο...

Εμένα μου είπε μετα την πρωτη περιοδο να βαλω μπροστα....

Σου ευχομαι να μας ανακοινωσεις τα καλα νέα πριν την νέα χρονια...

Πολλα φιλακια

NNbMp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Ευχαριστώ,

 

βασικά νομίζω ότι τα κορίτσια αναφέρονται στους επόμενους κύκλους, ενώ εγώ ρωτάω για την αιμοραγία τις μέρες που έπονται της απόξεσης..

 

Μυρτώ

 

Εμένα το αίμα μετά την απόξεση συνεχίστηκε-όχι σε μεγάλη ροή βέβαια-μέχρι και την περίοδο(αδιαθέτησα στις 31 μέρες) και μετά είχα αίμα για άλλες 17 μέρες.Κι δικός μου γιατρός το ίδιο μου είπε για τις 10 μέρες.

Τελικά εμένα είχε μείνει λίγο αίμα στον τράχηλο και κατέβαινε λίγο λίγο με τη βλέννη από την ωορρηξία.

Συνολικά επομένως μαζί με την περίοδο, πάνω από μήνα....άστα...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!Εγω εκανα αποξεση πριν 2μιση μηνες περιπου μετα απο παλλινδρομη στην 7η εβδομαδα!Εγω μετα την αποξεση ειχα πολυ λιγο αιμα για 2-3 μερες και καθολου πονο.Αλλα στην επομενη περιοδο ειχα παρα πολυ αιμα για 7 μερες και παρα πολυ πονο!Δεν μπορουσα να κουνηθω!Τι περναμε βρε κοριτσια για να γινουμε μανουλες...Το αποτελρσμα ομως θα μας ανταμοιψει!

The best is yet to come!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες.

 

Διεγνώσθη παλλίνδρομη κύηση στην 8η εβδομάδα.

Την Παρασκεύη έκανα απόξεση με αναρρόφηση. Έχω συνεχόμενη μεγάλη ροή (κατακκόκινη) εδώ και 6 ημέρες. Πήρα τηλ. τον γιατρό ο οποίος μου είπε ότι μέχρι δέκα ημέρες είναι φυσιολογικό.

Μου είναι αδύνατον να πιστέψω ότι μέσα στις επόμενες τέσσερις ημέρες το αίμα θα σταματήσει.

 

Μήπως υπάρχει κάποια επιπλοκή? Έχει συμβεί σε κάποια να έχει τόσο αίμα και τόση διάρκεια?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

 

εγω ημουν στην 13 εβδομαδα!μετα την αποξεση ειχα αιμα για 20 μερεσ περιπου(μου ειπε ο γιατροσ θα εχω για πολλεσ μερεσ επειδη ηταν προχωριμενη εγκυμοσυνη..δεν ημουν δηλ..7-8-9 εβδομαδων)φαντασου 20 μερεσ αιμα..και μετα απο μια εβδομαδα περιπου μου ηρθε η περιοδος!!!η περιοδοσ μου ηρθε ακριβως 29 μερεσ μετα την αποξεση!!δεν ειναι τιποτα πιστευω εγω μην ανυσηχεισ..μπορει να μην σε εχει καθρισει καλα ο γιατροσ..το κανουν αυτο μερικοι γιατροι για να μην ξισουν πολυ την μητρα...και την τραυματισουν..γιαυτο καθαριζουν λιγοτερο γιαυτο εχουμε περοσσοτερεσ μερεσ αιμα!αυτα ξερω εγω..φιλακια!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...