Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πώς να μείνουμε έγκυες: μικρά μυστικά..!!


Nadine

Recommended Posts

ευχαριστουμε πολυ κοριτσια που μας λετε τις συμβουλες σας

κ τις εμπειριες σας

 

το καλυτερο απο οτι βλεπω εγω ειναι εστω να ειμαστε ηρεμες στην αναμονη μας !!!!!

 

γιατι δυστηχως μαγικο ραβδακι δεν υπαρχει

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 929
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια, είναι πολύ κατανοητά και κατατοπιστικά, όσα γράφετε. Κάποια, μάλιστα, τα ακούω πρώτη φορά, όπως αυτό με τις βιταμίνες και τα υγρά. Γνωρίζει κάποια, εάν πρέπει να πάρουμε κάποια συμπληρώματα διατροφής κτλ, χωρίς να μας το συστήσει γιατρός, τώρα που προσπαθούμε εντατικά;

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites

φιλικο οξυ, ενδεικνεται απ οτι ξερω για πριν και κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης... νομιζω μειωνει τις πιθανοτητες αποβολων

 

παρ ολα αυτα, δε πρεπει καμια κοπελα να παιρνει τιποτα χωρις να ρωτησει το γιατρο της πρωτα, ουτε καν βιταμινες...

Link to comment
Share on other sites

Άν δεν κάνω λάθος, η ουσία αυτή βρίσκεται και στα λαχανικά; Επανερχόμαστε στο θέμα της σωστής διατροφής, δηλαδή..! Έχω ακούσει πως οι γυναίκες, που κάνουν ολιγοθερμιδική δίαιτα κατά τη διάρκεια των επαφών, είθισται να γενούν κοριτσάκια..!

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι, ειναι βιταμινη που κανει καλο στο αιμα, και υπαρχει κυριως στα πρασινα λαχανικα... εγω το επαιρνα σε χαπια 3 μηνες πριν μεινω εγκυος και μεχρι και τον 7ο μηνα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μου ακούγεται αρκετά χρήσιμο για τον οργανισμό, fistikaki, μ' έβαλες στο τρυπάκι να κάνω μια επίσκεψη στο φαρμακείο..! :D Φαντάζομαι πως για όσες έχουμε χαμηλό αιματοκρίτη, θα είναι ωφέλιμο..

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια αποβαλλεται το ανχος!!!!! εγω χωρις ανχος εμεινα εγκυος με την πρωτη!!!! με μια φορα που πηγαμε ελευθερα,βεβαια δεν πηγαμε προ γραμματισμενα απλα ετυχε!!! γιαυτο οχι ανχος,απολαυστε τον ερωτα χαλαρωστε και ευχομαι σε ολες σας γρηγορα με ενα μωρακι στην κοιλιτσα!!!! οι 9 μηνες αυτοι ειναι μαγικοι ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΟΥΣ

DsRyp3.png
Link to comment
Share on other sites

αρα πιο πολλες πιθανοτητες ειναι να μεινεις εγκυος μια ασχετη μερα του κυκλου που γινεται απρογραμματιστα

 

παρα τις γονιμες που παμε με το σταυρο στο χερι.... :lol::lol::lol:

 

ΑΚΟΥΣ Nadine????????????????????????????????????????? :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

Dina, ποιό ήταν το "πείραμα"..? Περιμένουμε με αγωνία..!! :D

 

το πειραμα ηταν- για να δουμε τι γινεται αν τελιωσουμε μεσα,δηλ ειχα κοψει τα χαπια κανα 4μηνο αλλα οχι για προσπαθειες παιδιου δεν ημασταν τοτε παντρεμενοι,μετα απο μια πολυ βαρετη ταινια ηπιαμε ενα μπουκαλι σαμπανια και το ενα εφερε το αλλο.ημουν στη 14 μερα του κυκλου μου.πιστευω παντως οτι σταθηκα πολυ τυχερη! :D:D :D

Link to comment
Share on other sites

Ακούω, sabrina..! Τελικά, θα το αφήσουμε στο έλεος του θεού και θα έρχομαστε σε επαφή όποτε μας κάνει κέφι κι όχι αναγκαστικά και με πρόγραμμα, σαν αγγαρεία.. Λες;;;;;;

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οι συμβουλες του γιατρού μου ήταν

Να παίρνω κάθε μέρα ένα φιλισίν το πρωί γιατί βοηθάει.Μου είπε οτι και χρόνια να κάνω να μείνω έγκυος να συνεχίσω να τα παίρνω γιατί μόνο καλό μπορούν να μου κάνουν.

Να μην σηκώνομαι μετά την επαφή για να πλυθώ ή για τουαλέτα,αλλά να κάθομαι ξαπλωμένη για μια ώρα(συνήθως μετά κοιμόμουνα για βράδυ).

Να έχουμε επαφή μέρα παρα μέρα απο την 8η μεχρι την 16η(σε κύκλο28 ημερών)

Τον ρώτησα αν πειράζει που προσέχω την διατροφή μου γιατί ήθελα να χάσω κανένα κιλό και μου είπε οτι δεν πειράζει αντιθέτως θα μου κάνει καλό.

Σας αποκάλυψα όλα τα μυστικά μου :D τρέξτε να πιάσετε δουλειά λοιπόν και περιμένω γρήγορα τα ευχάριστα :wink:

Φιλάκια

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ ΣΤΟ ΑΓΧΟΣ!!!!!Όσο περισσότερο το σκέφτεσαι, τόσο δεν θα γίνει.Πρέπει να αφεθείς, να ξεχαστείς, να πιεις όπως είπαν και πολλά κορίτσια κανά κρασάκι! Επίσης όχι στο πολύ συχνό sex (αδυνατίζει το σπέρμα) και επίσης ναι σε στάσεις όπου το σπέρμα μπορεί να φτάσει πολύ γρήγορα στο στόχο του (τέσσερα). Επίσης μετά την ερωτική πράξη μην τρέχεις κι εσύ κατευθείαν στην τουαλέτα!! Κάτσε λίγο στο κρεβάτι και συζήτα με τον καλό σου!!

Αυτά τα έχω ακούσει, δεν ξέρω αν είναι μύθος ή όχι. Εγώ πάντως δεν εφάρμοσα τίποτα από αυτά. Για το μόνο που υπογράφω είναι το άγχος γαιτί όταν κι εγώ το έδιωξα, τότε έμεινα έγκυος! Καλή επιτυχία σε όλες και ΟΧΙ άγχος!!

Link to comment
Share on other sites

Ακούω, sabrina..! Τελικά, θα το αφήσουμε στο έλεος του θεού και θα έρχομαστε σε επαφή όποτε μας κάνει κέφι κι όχι αναγκαστικά και με πρόγραμμα, σαν αγγαρεία.. Λες;;;;;;

 

nadine μου νομιζω οτι ολα γινονται για ενα σκοπο.δεν θελω να δινω την εντυπωση οτι εμεινα αμεσως εγκυος και χαχα τι τυχερη που ειμαι.εγω λεω οτι αισθανομαι τοσο τυχερη που επιασα αμεσως μωρακι γιατι λογω στιγματος δικο μου και του αντρα μου δεν μπορουμε να κραταμε καθε εμβρυο που συλαμβανουμε!(οι πιθανοτητες ειναι 1 στις 4 να κανεις υποχρεωτικη εκτρωση)αρα πιστευω οτι η φυση η ο θεος η τελοσπαντων η μοιρα η οτι αλλο καθοριζει την ζωη μας,μου εδωσαν "ευκολα"ενα παιδακι λογω του προβληματος μου.ετσι θεωρω οτι καθε κοπελα αργα η γρηγορα θα αποκτησει αυτο που λαχταραει,οταν κατι το θες πολυ το συμπαν συνομοτει υπερ σου να το πετυχεις. :D φιλια και ευχομαι τα καλυτερα να ερθουν!

Link to comment
Share on other sites

Dina, ομολογουμένως, το ρίσκαρες πολύ με το θέμα του στίγματος, σε θαυμάζω. Ο καλός θεούλης, όπως λες και συμφωνώ, προνοεί για όλους μας..! Σ' ευχαριστούμε για το κουράγιο, που μας δίνεις..!! :D

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ελλοχεύει κι αυτός ο κίνδυνος, όταν σκεφτόμαστε συνεχώς ότι δεν πρέπει να κάνουμε κάτι, καταλήγουμε να το κάνουμε.. :? Δίκιο έχεις, ΜαίρηΚ..! Στο εξής δεν αναφερόμαστε ξανά στο θέμα "άγχος"..!! Όσο γίνεται, δηλαδή..

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites

εδω ειμαι Nadine παρακολουθω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

παντως τιποτα δε βλεπω δυκολο

 

εκτος απο το ριμαδακιο το α..........χος

 

ειπαμε να μην το ξανα αναφερουμε :wink::lol::lol::lol:

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

σταθεροτατο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

δεν εχω καθυστερησει ουτε μια φορα στη ζωη μου και συνηθως 2-5 μερες νωριτερα

 

τουλαχιστον ξερω τι μου γινεται

 

εσυ?

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...