Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

all inclusive hotels


ydeka15

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 117
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • KDC

    KDC 10 δημοσιεύσεις

  • BEBE

    BEBE 7 δημοσιεύσεις

  • hunter

    hunter 6 δημοσιεύσεις

  • ekavi_

    ekavi_ 6 δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Επειδή έχω μείνει 2 φορές σε all inclusive, νομίζω ότι όταν μιλάμε για τις τιμές τους θα πρέπει να κανουμε την εξής σύγκριση:

Πόσο θα πλήρωνα

για μεγάαααααλο δωμάτιο 4 αστέρων;

για 3 πλήρη και πολύυυυυυ μεγάλα γεύματα;

για απεριόριστα παγωτά, καφέδες, κεκάκια, σαντουιτσάκια κλπ.

για πλήρη απασχόληση των παιδιών τουλάχιστον 4 ώρες την ημέρα

 

Αν αθροίσεις αυτά βλέπεις ότι το σύνολο δεν είναι παράλογο. Βεβαίως και είναι ακριβό σαν απόλυτο ποσό (πολύ ακριβό μάλιστα), αλλά η ποιότητα των παροχών είναι πολύ καλή. Θα πρέπει να συγκριθεί με τιμές καλών ξενοδοχείων και όχι με τιμές ενοικιαζόμενων δωματιών ή στούντιο και θα πρέπει να συνυπολογίσεις και την απασχόληση των παιδιών. Βέβαια όλα είναι υπερτιμολογημένα, αλλά αυτή είναι άλλη συζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα

εν όψει καλοκαιρινών διακοπών αναζητούμε και εμείς (2 ενήλικες και 2 παιδιά - 5 και 2 ετών) τη χρυσή τομή μεταξύ ποιότητας-τιμής. Τα τελευταία 3 χρόνια έχουμε δοκιμάσει διάφορα all inclusive και φέτος λόγω μη διαθεσιμότητας της πρώτης μας επιλογής έπεσα πάνω σε μια διαφήμιση του Ilia Palms που εν πρώτοις μου φάνηκε ενδιαφέρον και στη συνέχεια τρόμαξα. Οπότε εάν κάποιος έχει πάει πρόσφατα (πέρυσι ή ακόμα και φέτος) θα με ενδιέφερε να με διαφωτίσει στα ακόλουθα:

1. Στη διαφήμιση το ξενοδοχείο αναφέρεται ως "πρόσφατα ανακαινισμένο". Ισχύει αυτό? Είναι στο σύνολό του ή αλλα δωμάτια πρόλαβαν να τα ανακαινίσουν και άλλα είναι όπως πριν από 30 χρόνια?

2. Τι ισχύει με το μπάνιο του δωματίου? Είναι σε καλή κατάσταση/ καθαρό?

3. Επίσης ο άνθρωπος στις κρατήσεις με διαβεβαίωσε ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα για ένα τρίτο κρεβατάκι και ένα παρκοκρέβατο. Αλλά αλλού διάβασα ότι τα δωμάτια είναι εξαιρετικά μικρά. Τι ισχύει??

Εάν κάποιος/ κάποια μπορεί να με διαφωτίσει με πρόσφατες εξελίξεις για το συγκεκριμένο ξενοδοχεία θα είμαι ιδιαίτερα ευγνώμων...

Link to comment
Share on other sites

To Golden Coast στο Μαραθώνα. Πολύ καλό και στη μεσαία σεζόν (Ιούλιο) είναι 130Ευρώ/ βραδιά το δίκλινο και τα παιδιά δωρεάν

Εχω μια φίλη που έχει διαμέρισμα (time sharing) στον Μαραθώνα & μου έχει πει τα εξής, πριν 3 χρόνια (νομίζω) πέθανε ένα παιδάκι στην πισίνα γιατί οι επιβλέποντες δεν κάνουν σωστή δουλειά...κάθε χρόνο γίνονται πολλά ατυχήματα στην πισίνα τους... Αν αποφασίσετε να πάτε ...τα παιδιά σας & τα μάτια σας. Εχει καλό φαγητό, το βράδυ έχει καλή διασκέδαση ,η θαλασσα δεν λεει & πολλά μπροστά... :(:?:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mηπως εχει παει κανεις στο kalogria beach γιατι μου φαινεται αρκετα δελεαστικο...

 

Είχαμε πάει πριν καμμιά δεκαριά χρόνια & περάσαμε πολύ ωραία. Ενω έχει υπεροχη θάλασσα το αρνητικό της περιοχής είναι οτι έχει έλος & απίστευτα κουνούπια. Δεν ξέρω από τότε αν κάναν κάτι γι'αυτό....:?::?::?::(

Link to comment
Share on other sites

Είχαμε πάει πριν καμμιά δεκαριά χρόνια & περάσαμε πολύ ωραία. Ενω έχει υπεροχη θάλασσα το αρνητικό της περιοχής είναι οτι έχει έλος & απίστευτα κουνούπια. Δεν ξέρω από τότε αν κάναν κάτι γι'αυτό....:?::?::?::([/quote

 

 

 

πολλααααααααααα ομωςςςςςςςςςςςςςςςςςςς, λογω ελους !! δεν νομιζω οτι εχει αλλαξει κατι...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος έχει πάει στο AKS PORTO HELΙ;

Υπάρχει αυτή η προσφορά και το σκεφτόμαστε:

https://www.ekdromi.gr/deals/aks-porto-xeli-allinclusive

 

Η τιμή της προσφοράς (και όχι η αρχική) ανταποκρίνεται στο επίπεδο υπηρεσιών του ξενοδοχείου, σύμφωνα τουλάχιστον από τη δική μου εμπειρία το 2011.

Εσωτερικά, νομίζεις ότι είσαι ακόμα στα nineties...

Τα δωμάτια δεν είναι και τόσο ευρύχωρα για 4 άτομα, για αυτό και είχαμε πάρει δύο δωμάτια που επικοινωνόυσαν με εσωτερική πόρτα. Καθαριότητα είχε καθημερινά, όμως δεν μπορούσα να πω ότι ήταν πράγματι καθαρά.

Τα παράθυρα δεν είχαν σίτες...

Δηλαδή, η πολυτέλεια που υπόσχεται το εν λόγω ξενοδοχείο δεν αντιστοιχεί στην πραγματικότητα.

Η θάλασσα είναι ρηχή και ζεστή αλλά η αμμουδιά μικρή για τον κόσμο που συγκεντρώνεται.

Από άποψη τοποθεσίας, προσφέρεται για εκδρομούλες προς Σπέτσες, Ερμιόνη, Ύδρα.

Μπουφές καλός, χωρίς όμως τοπικά προϊόντα.

To mini club έβλεπα ότι είχε επιτυχία (αν και εμείς δεν στέλναμε εκεί το παιδί μας). Εχει παιδική πισίνα και παιδική χαρά.

Στα συν βάζω ότι προσφέρουν πετσέτες για τη θάλασσα.

 

Εντέλει εμείς, μετά από δυο μέρες διαμονής, αλλάξαμε για το "αδελφάκι" του το AKS Hinitsa Bay, που μου φάνηκε καλύτερο σε ό,τι αφορούσε την άνεση των δωματίων, την καθαριότητα και τη θάλασσα.

 

Πιστεύω πάντως ότι για 100? την ημέρα με πλήρη διατροφή για 2+2 άτομα, έστω και στο ίδιο δωμάτιο, ΝΑΙ αξίζει. Απλά μην τρέφεις υπερβολικές προσδοκίες ότι πρόκειται για πράγματι πολυτελές ξενοδοχείο 4 αστέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

εν όψει καλοκαιρινών διακοπών αναζητούμε και εμείς (2 ενήλικες και 2 παιδιά - 5 και 2 ετών) τη χρυσή τομή μεταξύ ποιότητας-τιμής. Τα τελευταία 3 χρόνια έχουμε δοκιμάσει διάφορα all inclusive και φέτος λόγω μη διαθεσιμότητας της πρώτης μας επιλογής έπεσα πάνω σε μια διαφήμιση του Ilia Palms που εν πρώτοις μου φάνηκε ενδιαφέρον και στη συνέχεια τρόμαξα. Οπότε εάν κάποιος έχει πάει πρόσφατα (πέρυσι ή ακόμα και φέτος) θα με ενδιέφερε να με διαφωτίσει στα ακόλουθα:

1. Στη διαφήμιση το ξενοδοχείο αναφέρεται ως "πρόσφατα ανακαινισμένο". Ισχύει αυτό? Είναι στο σύνολό του ή αλλα δωμάτια πρόλαβαν να τα ανακαινίσουν και άλλα είναι όπως πριν από 30 χρόνια?

2. Τι ισχύει με το μπάνιο του δωματίου? Είναι σε καλή κατάσταση/ καθαρό?

3. Επίσης ο άνθρωπος στις κρατήσεις με διαβεβαίωσε ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα για ένα τρίτο κρεβατάκι και ένα παρκοκρέβατο. Αλλά αλλού διάβασα ότι τα δωμάτια είναι εξαιρετικά μικρά. Τι ισχύει??

Εάν κάποιος/ κάποια μπορεί να με διαφωτίσει με πρόσφατες εξελίξεις για το συγκεκριμένο ξενοδοχεία θα είμαι ιδιαίτερα ευγνώμων...

 

Παυλίνα μου εγώ πήγα στο Illia Pulms το 2009 και το 2010. Τα δωμάτια που είχαμε ήταν πολύ ωραία όπως επίσης και τα μπάνια του. Δεν ήταν μεγάλο, αλλά χωρούσε άνετα το διπλό κρεββάτι, το παρκοκρέββατο, ένα έπιπλο που πάνω έχουν τηλεόραση, ένα ψυγειάκι και φυσικά χώρο ανάμεσά τους. Σε εμένα άρεσε πολύ, αλλά δεν είχα ξαναμείνει σε ξενοδοχείο τετράστερο για να συγκρίνω...

1).Δεν ξέρω αν ανακαίνισαν κάποια δωμάτια και κάποια όχι γιατί δεν τα είδα όλα!!!Όμως μου φαίνεται λίγο κουλό να έχουν ανακαινίσει το μισό ξενοδοχείο...

2). Το μπάνιο του ήταν σε εξαιρετική κατάσταση. Μέχρι και σαμπουάν και αφρόλουτρα είχαν

3). Αυτό δεν το γνωρίζω με σιγουριά. Σε εμάς χωρούσε άνετα το παρκοκρέββατο αλλά δεν ξέρω για ένα τρίτο κρεββάτι. Πάντως για να στο λέει θα ισχύει. Θεωρώ ότι δίνουμε πολλά σε τέτοιου είδους ξενοδοχεία (που οι ξένοι δίνουν πολύ λιγότερα απο εμάς...) για να σε κοροϊδέψει και να διακινδυνέψει μια αρνητική κριτική.

EVvep3.png6SUnp3.png

 

 

Αγάπες μου σας λατρεύω!

30.06.2011: Το αδελφάκι σας, το αστεράκι μου, πήγε στον ουρανό πριν ακόμα γεννηθεί...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Πιστεύω πάντως ότι για 100? την ημέρα με πλήρη διατροφή για 2+2 άτομα, έστω και στο ίδιο δωμάτιο, ΝΑΙ αξίζει. Απλά μην τρέφεις υπερβολικές προσδοκίες ότι πρόκειται για πράγματι πολυτελές ξενοδοχείο 4 αστέρων.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

πηγαμε στο nautica bay, 6 μερες (5 νυχτες) all inclusive, 2 ενηλικες - 1 παιδι, 380 ευρω

 

πολυ καλο ξενοδοχειο, πεντακαθαρο, πισινα παιδιων, πισινα ενηλικων, κουνιες, χωρος απασχολησης παιδιων με φυλαξη, κ κυριως πολυ καλο φαγητο, πρωι/μεσημερι/βραδυ

 

 

3στερο, αλλα πραγματικα αξιοπρεπεστατο

 

 

δεν ξερω αν ισχυει ακομα η προσφορα, αλλα αν ψαχνεστε , ισως αξιζει να το δειτε

Link to comment
Share on other sites

πηγαμε στο nautica bay, 6 μερες (5 νυχτες) all inclusive, 2 ενηλικες - 1 παιδι, 380 ευρω

 

πολυ καλο ξενοδοχειο, πεντακαθαρο, πισινα παιδιων, πισινα ενηλικων, κουνιες, χωρος απασχολησης παιδιων με φυλαξη, κ κυριως πολυ καλο φαγητο, πρωι/μεσημερι/βραδυ

 

 

3στερο, αλλα πραγματικα αξιοπρεπεστατο

 

 

δεν ξερω αν ισχυει ακομα η προσφορα, αλλα αν ψαχνεστε , ισως αξιζει να το δειτε

 

Μπορείς να μου πεις λιγα λόγια για τη θάλασσα?

Link to comment
Share on other sites

θα σε γελασω, γιατι εμεις προσωπικα ΔΕΝ κουνηθηκαμε απο την πισινα κ το ξενοδοχειο..

 

ομως γενικα, οι παραλιες στο πορτο χελι απ οτι εχω ακουσει, δεν ειναι καθολου κακες

Link to comment
Share on other sites

πηγαμε στο nautica bay, 6 μερες (5 νυχτες) all inclusive, 2 ενηλικες - 1 παιδι, 380 ευρω

 

πολυ καλο ξενοδοχειο, πεντακαθαρο, πισινα παιδιων, πισινα ενηλικων, κουνιες, χωρος απασχολησης παιδιων με φυλαξη, κ κυριως πολυ καλο φαγητο, πρωι/μεσημερι/βραδυ

 

 

3στερο, αλλα πραγματικα αξιοπρεπεστατο

 

 

δεν ξερω αν ισχυει ακομα η προσφορα, αλλα αν ψαχνεστε , ισως αξιζει να το δειτε

 

Αρκετά καλή η τιμή είναι!

Εμείς λέμε προς τα τέλη Αυγούστου να πάμε,θα πάρω πρώτα τηλέφωνο να δω αν ισχύει.Πάντως στο site του δεν αναφέρει κάτι,παρά μόνο <προσφορές 2013> το οποίο δεν αναφέρει τι είναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!!

Εμείς πέρυσι είχαμε παει στο Lakopetra beach...περασαμε τελεια....και η μικρη ακομα πιο τελεια....δεν βγηκαμε καθολου απο το ξενοδοχειο....αλλα δεν βαρεθηκαμε ουτε μια στιγμη......Η μικρη λοιπον μαζευει στον κουμπαρα της να παμε και φετος στη λακοπετρα.....μεχρι που...σκεφτηκαμε το Kalogria beach στην Αχαια...που πηγαινα εγω διακοπες μικρη με μπαμπα και μαμα....κοιτωντας στο ιντερνετ το βρηκα και σε πολυ καλη τιμή ALL INCLUSIVE....αλλα δεν σας κρυβω οτι προβληματιστηκα πολυ....ετσι μου ηρθε η ιδεα και εστειλα την μαμα μου μαζι με την μικρη μου το προηγουμενο σκ...ωστε να το τεσταρουν. Αποστελεσμα.....η μικρη περασε και εκει τελεια.....με πολυ καλυτερη παραλία....και τελειο δασος με ποταμι που τα μπανγκαλοου ειναι μεσα στο δασος....το δωματιο πολυ απλό αλλα καθαρο με ωραια θεα στο ποταμι....νεροτσουληθρες...κουνιες....πολυ ωραιο φαγητο (οχι τεραστια ποικιλια σαν της λακοπετρας αλλα πολυ νοστιμο με πολλα μαγειρευτα) και το καλυτερο....για τον Αυγουστο που θελουμε να παμε 7-16/08 η τιμη ????? λακοπετρα 200€ και καλογρια 90€....

Ετσι κλεισαμε εκει αφου βεβαιως ρωτησα και τη γνωμη της μικρης και ειπε χωρις δευτερη κουβεντα την καλογρια.....Εχω μεγαλη αγωνια να παμε....γιατι εχω τις καλυτερες παιδικες αναμνησεις απο τις διακοπες εκει....(βεβαια τοτε ηταν καινουργιο το ξενοδοχειο)....αλλα και τα 110 διαφορα την ημερα για All inclusive.....τεραστια διαφορα......

Αληθεια εχει παει κανεις προσφατα ????? θα ηθελα να ακουσω τις γνωμες σας....και εννοειται πως οταν παω θα σας γραψω πιο αναλυτικα την εμπειρια μας.

U80ep3?r=1271337460
Link to comment
Share on other sites

ειναι αρκετα στην τιμη αυτη...πχ το Pavlina στα βραχνεικα , το Nautica Bay & το Αks Porto Heli στο Πορτο Χελι , τα δυο στην Ερετρια καθως και αλλα 2-3 που εχει στην ερετρια αν φυσικα δεν σας χαλαει η τοποθεση . Στην Ερμιονη το ομωνυμο ξενοδοχειο ..Αλλα παρε τιμες απο ταξ.γραφειο ..επισης και στα site με τα deals εχει αρκετες προσφορες για all inclusive ..

cca53e644d.png
Link to comment
Share on other sites

90 το βράδυ για all inclusive? βρείτε με και μένα, βρείτε με και μένα!... κάπου βόρεια όμως... δεν θέλω πολύ, ένα τριήμερο με φτάνει!

 

την τελευταία φορά που πήγα προ ετών στο εφιαλτικό Στόμιο Λαρίσης, σε ένα φθηνό χαλι ξενοδοχείο, με 40 ευρώ το βράδυ, πιό ακριβά μου βγήκε...

 

s-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...