Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τι τρώνε το πρωί πριν πάνε σχολείο???


Recommended Posts


Διαφημίσεις


. Εμενα απο τοτε που τους εβαλα μερεντα δεν θελουν τιποτα αλλο οποτε σαν συμβουλη δοκιμασε πρωτα με μελι και κανελα ή με καρυδια, μπορεις να χρησιμοποιησεις και το ειδικο σιροπι για pancakes marple syrop νομιζω λεγεται.

 

Να ρωτήσω κάτι κι εγώ? Στο τηγάνι βάζεις λάδι ή όχι? Γιατί κάτι έλεγες για αντικολλητικό σκεύος, δηλ. χωρίς λάδι εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

Δεν λαδώνεις το αντικολλητικό εγώ το πέρασα με το βουρτσάκι με λίγο βούτυρο μόνο αλλά τελικά είδα ότι δεν χρειάζεται.

 

Δεν το χτυπάς σε μίξερ εγώ το έκανα με το πιρούνι

 

Βγήκαν σε μένα 6 πιτούλες όσο είναι η πίτα για σουβλάκι περίπου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Bρε κοριτσια να σας πω κατι, γνωμη μου βεβαια και χωρις να θελω να θιξω ή προσβαλω καποιον,το πρωινο ειναι πολυ σημαντικο γευμα και συνηθεια διατροφης που θα την κουβαλαμε για ολη μας τη ζωη. Νομιζω οτι θα επρεπε να μαθουμε στα παιδια μας να τρωνε ενα θρεπτικο και υγειινο πρωινο, ακομα και αν πρεπει να τα ξυπναμε ενα τεταρτο νωριτερα .

kai tim κανουμε:confused: να τα βαζουμε με το ζορι να τρωνε;;;;:rolleyes:

και μενα δεν τρωει τπτ το πρωι..στο διαλειμα τρωει αυτο που την βαζω..

και γενικοσ η κορη μου τρωει καλα και υγιεινα..

Link to comment
Share on other sites

kai tim κανουμε:confused: να τα βαζουμε με το ζορι να τρωνε;;;;:rolleyes:

και μενα δεν τρωει τπτ το πρωι..στο διαλειμα τρωει αυτο που την βαζω..

και γενικοσ η κορη μου τρωει καλα και υγιεινα..

Δεν μπορω να πω στον καθενα τι να κανει, νομιζω οτι ο καθε γονιος ξερει το παιδι του και τι ειναι καλυτερο για αυτο. Απλα ειπα την γνωμη μου;).

Link to comment
Share on other sites

kai tim κανουμε:confused: να τα βαζουμε με το ζορι να τρωνε;;;;:rolleyes:

και μενα δεν τρωει τπτ το πρωι..στο διαλειμα τρωει αυτο που την βαζω..

και γενικοσ η κορη μου τρωει καλα και υγιεινα..

Όχι thampelina δεν θα τη βάλεις με το ζόρι να φάει αλλα μπορείς ( εφόσον γνωρίζεις την αξία του συγκεκριμένου γεύματος) σε διακοπές πχ που είναι πιο χαλαρά να της το κανείς συνήθεια.

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα είχαν μάθει από τον παιδικό να πίνουν μόνο γαλα σπίτι και να τρώνε πρωινό στο σχολείο.

Στα προνήπια ήθελα να τους το αλλάξω γιατί τρωγανε νωρίς μεσημεριανό και για δεκατιανό ήθελα να βάζω μόνο φρούτο.

Στην αρχή δεν θέλανε να φάνε

Το έκανα λίγο δικτατορικά - δεν γινοταν αλιώς -

μια βδομάδα έλεγα δεν φεύγουμε απο το σπίτι αν δεν φάτε το πρωινό (ή έστω το μισό) σιγά σιγά το συνηθισαν και το ζητανε - ακόμα και τα ΣΒΚ η ώρα 7¨00 ζητάνε πρωινο...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...