Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Φωτοταπετσαρίες - μεγάλα αυτοκόλητα τοίχου


koritsaki9200

Recommended Posts

Ξέρει κανείς πόσο κοστίζει μια τέτοια φωτοταπετσαρία;

http://www.artwall.gr/products.php?p=610&c=6&l=1&sid=7uc8sf3q7pjqsguok96se7n9t4&category=%CE%94%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CF%8C%CF%83%CE%BC%CE%B7%CF%83%CE%B7%20%CE%A0%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D%20%CE%94%CF%89%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%AF%CE%BF%CF%85&title=%CE%99%CE%B4%CE%AD%CE%B5%CF%82%20%CE%94%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CF%8C%CF%83%CE%BC%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82%20%CE%A0%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D%20%CE%B4%CF%89%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%AF%CE%BF%CF%85

 

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς;

Εναλλακτικά ψάχνω οικονομικά αυτοκόλλητα μεγάααλων διαστάσεων!

 

Μπορεί κανείς να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πηρα πριν λιγους μηνες για το σαλονι μια απο olus4u αν δεν κανω λαθος το ονομα την κολλησα αλλα δεν μου αρεσε το αποτελεσμα κ την ξεκολησα κ χαμενα τα 90 ευρω...εχω βαλει ομως στο παιδικο σε ολο το τοιχο βιννυ κ ειναι πολυ ομορφα κ δεν φαινεται αν ειναι κ βρομικος ο τοιχος οτι πρεπει για παιδικο....παντω εχω να πω ενα πραγμα οτι στο εξωτερικο ειναι πολυ πιο φθηνες οι ταπετσαριες σε σχεση με εδω,,δηλαδη διαφορα μπορει να εχει εδω 100 ευρω κ εξωτερικο να εχει 40 ευρω,,,

Link to comment
Share on other sites

γεία σου, εμείς έχουμε βάλει στον ένα τοίχο του γιού μου ( όλο το τοίχο όμως ) και μας κόστισε 300 ευρώ. είναι πολύ όμορφο και εντυπωσιακό! αν μπορέσω να βάλω φωτο να το δείς .. δεν είναι οικονομικό οπως κατάλαβες, πάει΄ανάλογα με το πόση επιφάνεια θα καλύψεις και τί θέμα είναι..

Link to comment
Share on other sites

300 ευρώ;;; Ωχ παναγία μου!!! Το παθαίνω το εγκεφαλικό!!! :confused::confused::confused:

 

Μάλλον θα κοιτάξω για εξωτερικό... έχω κάνει πολλές αγορές πολύ συμφέρουσες σε σχέση με Ελλάδα... οπότε με βλέπω να αρχίζω το ψάξιμο κατα εκεί... Βρήκα κάτι στο ebay... αλλά θα ψάξω και τίποτα πιο εξειδικευμένο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι γενικα θελει ψαξιμο αα.....αν δεν ξερεις να βαζεις εσυ πρεπει να παρεις ειδικο κ κοστιζει παρα πολυ αν δεν βρεις καποιον οικονομικο αν θελεις μπορω να μιλησω με την μητερα μου πες μου ποσο περιπου μπορεις να δωσεις για να στην βαλει αν θελεις ειναι ειδικος πια σε αυτα τα θεματα...αν εισαι αθηνα φυσικα...

Link to comment
Share on other sites

ναί είναι λίγο ασύμφορο αλλά το είχα ερωτευτεί το συγκεκριμένο... επίσης μπορείς να δείς στο λε ρόι έχει κάτι μεγάλες φαρδιές λωρίδες ταπετσαρίας με επαναλαμβανόμενο θέμα ( εγώ έβαλα τον tweety στα κορίτσια μου ) ΄κάλυψα ένα τοίχο και είναι πολύ όμορφο και αυτό , και πιο οικονομικό!

 

επίσης άν πιάνουν τα χέρια σου ή του συζήγου δεν είναι δύσκολο να τη περάσεις :wink:

Link to comment
Share on other sites

έλενα πώς την έβγαλες?? με νερό?? και μετά σε τι κατάσταση ήταν?? σόρυ για το οφ αλλά μετακομίζω και είμαι περίεργη να δώ αν μπορώ να το ξαναβάλω αλλού,

ήταν ωραίο πάντως!

Link to comment
Share on other sites

ναιφαινοταν το σχεδιοτο λουλουδι συγκεκριμενα πιο μικρο απ οτι οταν το κολλησα οποτε το ειχα στο τοιχο ακριβος δυο μερες,,,το καλο με την ταπετσαρια αν ειναι ακλη οτι ξεκολαει σαν αυτοκολλητο κ μπορεις να την κολλησεις κ αλλου μετα αν τελικα δεν σου αρεσει εκει που το κολλησες,,,

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μμμμ εγώ έβαλα κόλλα κάργα ,δεν ήταν αυτοκόλλητη, θα δείξει:)

 

την κολλα τη αγορασα λεροι μια κιτρινη την διαλυεις με νερο ειναι σκονη οταν ξεκολλησα το αφησα να στεγνωσει κ μετα το πηρε η μητερα μου κ το κολλησε στο εξοχικο γιατι κριμα τα 90 ευρω για 2 μερες απλα ειχε σαν νερα πανω η ταπετσαρια οταν την ξεκολλησα αλλα οταν ξανα απλωνεις κολλα μαλακωνει κ κολλαει σχετικα παλι καλα απλα πρεπει να εχει καλη ποιοτητα το χαρτι οχι πολυ λεπτο γιατι θα σκιστει ευκολα κ δεν θα κολλησει καλα...

υ.γ βρεξε καλα την ταπετσαρια κ περιμενε 2 λεπτα κ αρχισε να ξεκολας αν βλεπεις οτι δεν ξεκολλαει καλα σε καποιο σημειο ξανα βρεξτην σ εκεινο το σημειο,,,κ ξεκινα απο κατω προς τα πανω να ξεκολλας...φανταζομαι ειναι λωριδες οι ταπετσαρια κ οχι ενιαιο κομματι...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος αυτή την ταπετσαρία την έχω δει στο ίντερνετ 59 ευρώ.Αν θέλεις μπές στο http://www.girgiris.gr κάπου έχει ένα εικονίδιο με ένα χέρι και λέει προσφορές του μήνα εκεί έχει και άλλες ταπετσαρίες που τις έχει προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Από τοποθέτηση τσαπετσαρίας ξέρω κατι ψιλά, οπότε νομίζω δεν θα δυσκολευτώ στην τοποθέτηση!!!

 

Πολύ ωραίο το λουλούδι αλλά νομίζω είναι πολύ έντονο για τα δικά μου δεδομένα (μιλάω πάντα για σαλόνι)!!!

 

Ναι, μπήκα στο site και όντως το βρήκα το σχέδιο!!! Θα πάω σήμερα να μετρήσω τον τοίχο στον οποίο θέλω να το βάλω και βλέπουμε!!!

 

όσο για την μπορντούρα (αυτη την ταπετσαρία που είναι μακρόστενη) Νομίζω θα είναι καλή ιδέα... ίσως ταίραζει να κάνεις άλλο χρώμα το πάνω και άλλο το κάτω μέρος:rolleyes::rolleyes::rolleyes: θα πάω και leroy να ρίξω μια ματιά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω αγορασα φωτοταπετσαρια για το δωματιο της μικρης μου (την ντορα)που καλυψε σχεδον ολο τον τοιχο απο το πολυχρωμο που ειναι στον πειραια και μου στοιχισε 90ευρω.

YZ36p2.png

OZiRp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος αυτή την ταπετσαρία την έχω δει στο ίντερνετ 59 ευρώ.Αν θέλεις μπές στο www.girgiris.gr κάπου έχει ένα εικονίδιο με ένα χέρι και λέει προσφορές του μήνα εκεί έχει και άλλες ταπετσαρίες που τις έχει προσφορά.

 

και εγώ απο εκεί την πήρα !! μπές να δεις έχει ατελείωτα σχέδια !!

Link to comment
Share on other sites

Αχχχχχ τι ωραια που ειναι αυτά τα παιδικάαααααααα...

Γιατι οτι μου αρεσει εχει 400 ευρω!!!!!!!!!!!!!;;;;;;;;;;;;

ΚΑΡΟΟΟΟΟΟΟΟΤΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!-Το γαμ#$το κατά τους γιους μου...

 

Που θα τα βρω απεξω για ναναι πιο οικονομικά;

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

xaxaxaxaxa!!! ρε κορίτσια είναι γνωστό οτι το άτιμο το ματι μας πάει στα πιό ακριβά!:lol: μμμμμ πληροφοριακά και αυτός (που είναι θεσσαλονίκη )

απο Γερμανία τα φέρνει!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κοριτσια ο αντρας μου ασχολειται με ταπετσαριες , ειναι αντιπροσωπος και εισαγωγεας αν μπορω να βοηθησω τουλαχιστον να παρετε τιμη χονδρικης, το site www.garbisinteriors.gr , εχει ενα σωρο καταλογους παιδικους αλλα δεν ξερω αν τους εβαλε μεσα οποιος θελει ας μου στειλει π.μ. , επισης μπορειτε να εκτυπωσετε πανω σε ταπετσαρια οτι θελετε πολυ πιο οικονομικα , γενικα υπαρχουν διαφορα αλλα βρε παιδια εμεις τωρα βαζουμε στο δωματιο μας για μονωση γιατι ειναι ψυγειο και ειναι λιγο ζορικα τωρα που χειμωνιασε και δεν μπορω να βγαλω στο μπαλκονι κρεβατι κομοδινα κτλ αλλα 2 μερες ειναι θα περασουν..οποιος χρειαζεται ταπετσιερη εχει διαφορους ο αντρασ μου αλλα ειναι ενασ που ειναι και καλος και εχει αναγκη γιατι εχει παιδακι με προβληματα υγειας φοβερα οποτε αν μπορουμε να βοηθαμε ..

age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...