Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η παιδίατρος συμβουλεύει να δώσω συμπλήρωμα - τι νομίζετε;


Recommended Posts

Προσωπικό μήνυμα, όπως αυτό που σου έστειλε η Μαρία. Δε σου λέω για την Αγλαΐα, γιατί δε δέχεται πμ, αλλά μπορείς να της στείλεις μέιλ. Μπορείς να του στείλεις και μέιλ ή να μπεις στη σελίδα του. Γενικά έχεις επιλογές τώρα που είσαι σπίτι.

 

Άσχετο αλλά μου αρέσει πολύ η υπογραφή σου.

FLcUp3.png0BQfp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 229
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

O μικρος απο χθες κοψαμε την πιπιλα την πεταξα και ειναι συνεχεια στο στηθος συνεχεια ομως τον αφηνω τελειωνει και μετα απο 10 λεπτα θελει παλι....μαλον η πιπιλα του εκανε ζημια....ξεχνιοταν πιθανον εκει

 

Με πηρε η παιδατρος να δει πως παμε κτλ και της ειπα πως ειναι συνεχεια στο στηθος και μ λεει μαλλον δεν χορταινει γι αυτο....θελει συνεχεια...θα δουμε λεει :evil::evil::evil::evil::evil: Ελεος τι να πω πια.....

 

Ευχαριστω μιρικι πολυ.....;)

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Οι μαραθώνιοι είναι καλό σημάδι. Ξέρει τι να κάνει ο πιτσιρής εμπιστεύσου τον. Όταν με το καλό εδραιωθεί η γαλουχία σου και βρείτε τους ρυθμούς σου να πάρεις την παιδίατρο και να της κάνεις τα παράπονά σου. Πρέπει να ξέρει ότι λέει μπούρδες που δεν υποστηρίζουν αλλά μπερδεύουν και υποσκάπτουν. Πρέπει να ψαχτεί λίγο.

FLcUp3.png0BQfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Jo

(και κοριτσια, ζητω συγνωμη γιατι ειστε ολες πολυ εμπειρες, και σιγουρα θα χρειαστω κι εγω τη βοηθεια σας στο αμεσο μελλον)

για να δωσω κουραγιο στη Jo ηθελα να επισημανω πως αν το μωρο εχει ακομη λιγο ικτερο ειναι επομενο να ειναι λιγο νωχελικο. Οσο ο ικτερος υποχωρει θα γινεται και πιο ενεργητικο και η κατασταση με τον θηλασμο να βελτιωνεται, σωστα;ή δεν παιζει ρολο;

Γεννησαμε! 28-06-2012 :P

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ λίγο το βάρος του μωρού που παίρνει... σίγουρα με τον θηλασμό δεν βάζουν τόσο βάρος όσο με το ξένο αλλά και πάλι είναι πολύ λίγο... έχε υπόψη σου ότι μερικές κοπέλες τρώνε χοντρό κόλλημα με τον θηλασμό και δεν "βλέπουν" τι πραγματικά συμβαίνει το οποίο μπορεί να είναι και επικίνδυνο για το μωρό... μίας φίλης μου το μωρό είναι 7 μηνών θηλάζει ακόμη 10 φορές μέρα νύχτα, το μωρό δεν παίρνει βάρος, η παιδίατρος της είχε πει από 3 μηνών να δώσει ξένο.. η φίλη μου ούτε να το ακούσει... και σκέψου ότι η παιδίατρος στο πρώτο της παιδί της είχε πει να θηλάσει όσο πιο πολύ μπορεί.. στο πρώτο παιδί σταμάτησε τον θηλασμό ενός έτους που έπρεπε να γυρίσει στη δουλειά... τώρα αγχώνεται και αυτή και με ρωτάει συνεχώς γιατί η παιδίατρος επιμένει να δοθεί ξένο γάλα στο μωρό... της έχω πει ένα εκατομμύριο φορές ότι κάτι θα ξέρει καλύτερα από εμάς... εντωμεταξύ και αυτόν τον κακομοίρη τον βλέπεις συνεχώς να ψάχνεται και δείχνει ότι πεινάει... τον έχει όλο στο στήθος...ελπίζω η φίλη σου να δει πιο λογικά τα πράγματα.. αφού έχουν αποκλειστεί και οι πιθανότητες για ουρολοίμωξη κλπ

 

λοιπον σημερα μιλησα με τη φιλη μου η οποια ειπε οτι του εκαναν και υπερηχο και ειχε μια μικρη παλλινδρομηση και του εδωσαν σιροπι και τωρα βγαζει γαλα με το θηλαστρο και του δινει και συμπληρωμα και το παιδι πηγε 4100 και φαινεται πιο ηρεμο. Αντε να δουμε πως θα παει μεχρι την περασμενη βδομαδα ηταν 3700. Δεν ξερω κι εγω τι να πω, δεν πηγε κατι καλα με το θηλασμο? δεν θελω να μπερδεψω και τις αλλες κοπελες εδω μεσα γιατι κι εγω περα απο ενα μηνα δεν θηλασα και δεν γνωριζω αρκετα. Εμενα μαλλον με κατεστρεψε η μαια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kοριτσια να ρωτησω και κατι αλλο????συνεχιζω κανονικα θηλασμο μονο;)

Η απορια μου ειναι σημερα που δεν εχει παρει καθολου πιπιλα...ειναι μονιμος στο στηθος πραγματικα ουτε τουαλετα μπορω να παω....μολις τον αφησω κλαει και θελει ξανα στηθος....ρουφαει κοιμαται ρουφαει κοιμαται δεν τρωει δηλαδη συνεχως αλλα θελει να ναι στο στηθος...Ειναι επειδη δεν εχει την πιπιλα πλεον???ειναι φυσιολογικο???Τοσες ωρες πρεπει να καθεται στο στηθος???

Νομιζω εχω στραγκιξει:rolleyes::rolleyes:

 

Μεχρι χθες ετρωγε κανονικα και κοιμοταν κανα 2-3 ωρο μετα(με πιπιλα)προφανως γ αυτο κοιμοταν επειδη ειχε την πιπιλα ετσι???

 

Σημερα δεν εχει κοιμηθει καθοου μονο αν τον παρει ο υπνος για λιγο στο στηθος......

 

Σας εχω πρηξει αλλα ειστε η βοηθεια μου.....;):rolleyes:

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο πολυ καλο σημαδι,το μωρο σου κανει μαραθωνιους θηλασμους,μεχρι να σαραντησετε θα θηλαζει ετσι,δηλ ειναι ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΤΑΤΟ να ειναι και 18 ωρες το 24ωρο στο στηθος σου.

Δεν το κανει γιατι δεν χορταινει αλλα για να σου κατεβασει γαλα.

Εκανες την καλυτερη κινηση που πεταξες την πιπιλα.

Σε παρακαλω κλεισε τ'αυτια σου σε αυτα που λεει η ΄παιδιατρος,αυτο με το θηλαστρο ειναι εντελως ΑΚΥΡΟ η γυναικα σε θεματα θηλασμου εχει πληρη μεσανυχτα και το κακο ειναι οτι σε εχει επηρεασει,δεν χρειαζεται να βγαλεις γαλα για να της αποδειξεις κατι,βαζε το μωρο στο στηθος,πετα τα ρολογια πιπιλες κλπ και θα εισαστε μια χαρα.:D

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

joe89 δε θα σου δωσω συμβουλες γιατι δεν ειμαι εμπειρη και καλυτερα να στα πουν η κ. Αγλαια και οι αλλες εμπειρες κοπελες, απλα θα σου γραψω την εξελιξη του δικου μου μωρου για να παρεις θαρρος

Γεννηση 26/4/2012 3150

Ζυγ 4/5/2012 2870 (εγω κλαιω με μαυρο δακρυ, η παιδιατρος υπερ του θηλασμου, με το ζορι συγκρατιεται αλλα με καθησυχαζει γιατι βλεπει ποσο το θελω, προτεινει θηλαστρο, αρνουμαι, προτεινω ζυγαρια για να το παρακολουθουμε)

Ζυγ 7/5/2012 2920 (η ζυγιση εγινε σε συμβουλο θηλασμου, που μου ειπε ολα καλα τα κανω, το παιδι αρχισε να παιρνει επιασε το πλατο του χαμηλοτερου βαρους, συνεχισε καλα τα πας, ΠΕΤΑ ΤΗ ΖΥΓΑΡΙΑ)

Ζυγ 15/5/2012 3090 (η παιδιατρος λεει λιγο αλλα οκ)

Ζυγ 6/6/2012 3620 (ολα οκ λεει η παιδιατρος)

 

το εχω παρει αποφαση οτι το μωρο μου ειναι λιγο μινιον τι να κανουμε. Η παιδιατρος μου λεει, μπραβο και εχεις πολυ θεληση κτλ κτλ, σιγουρα και η ιδια θα ενιωθε πιο ανετα με ενα πιο καλοθρεμενο μωρο, αλλα θεωρει το θηλασμο πιο σημαντικο. Το μωρο μου τις πρωτες μερες ετρωγε τα χερια του, το ειχα στο στηθος συνεχως, τωρα το εχω...λιγο λιγοτερο!Φυσικα και δεν χορταινε, τωρα ομως χορταινει, ποτε δεν ταβλιαζεται, αλλα ειναι ικανοποιημενο (για κανενα μισαωρο-μια ωρα). Πηρα νοσοκομειακο θηλαστρο (με τα λεφτα της ζυγαριας που επιστρεψαμε χεχε) και στην αρχη εβγαζα 20 μλ μετα 30 στο συνολο (μια φορα τη μερα και οχι καθε μερα) δηλαδη 10 και 20 απο καθε βυζι, τωρα 40 μερες μετα βγαζω 50-60 συνολο τ φορα...το βαζω σε μπουκαλακια και του το δινουν αμα λειπω για καμια δουλεια, αν και η ποσοτητα αυτη ειναι σνακ για αυτον.

Ακολουθησα με πολυ πεισμα τη συμβουλη της συμβουλου:καμια παρεμβαση, δινε το στηθος στο μωρο. Εννοειται σταγονα ξενο γαλα απο τοτε που βγηκαμε απο το μαιευτηριο (εκει του δωσανε τη δευτερη μερα, μετα αφου τους ειπα οτι δε θελω ξανα να μου ξερασει ξενο οταν προσπαθω να θηλασω του δινανε μονο τσαι αν πλανταζε δεν ξερω ποσο τσαι πηρε) Προσπαθω να ειμαι ηρεμη και να μην κοιταω τα αλλα στρουμπουλα μωρα με αγχος!!Το συμπερασμα ειναι οτι σε 12 μερες το μωρο μπορει να εχει χασει βαρος!!!

Κουραγιο σου ευχομαι!Βυζαινε και μη ερευνα!!

age.png

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι τοσο χαλια μα τοσο χαλια.....:(:(:(

Με παιρνει πριν η παιδιατρος πως πατε κτλ...λεω απο τ πρωι ειναι κρεμασμενος πανω μου τεσπα και μην τα πολυλογω ολα αυτα που σας ειπα και πριν.....

Βρε πουλακι μου μου λεει προφανως το μωρο σου ψαχνει γαλα και δεν εχεις αρκετο τι θες να κανεις ζημια???δωστου ουλαχιστον μ λεει 60 μλ ξενο να εισαι σιγουρη πως χορτασε αν δεις πως γκρινιαζει μολις πας να τον αφησεις το μωρο σου πειναει μ λεει:(:(:(

 

Κοριτσια οντως ειναι λες και πειναει και δεν βρισκει να φαει χτυπιεται στο στηθος τρελενετραι αποκοιμιεται ποτε ρουφαει ποτε οχι και μολις πας να τον αφησεις κατω ο κακος χαμος ειναι απο τις 2 μιση ωρα κολλημενος πανω μου νιωθιω πως δεν εχω γαλα πλεον να τραβηξει.....

Με απογοητευσε παλι αυτη......δεν θελω να κανω κανενα κακο στο μωρο......δεν θελω της λεω να του δωσω ξενο.......και εγω μου λεει δεν θελω αλλα κοιταω να ναι καλα το παιδακι....αν δεις πως δεν ηρεμει μ λεει δωστου λιγο ξενο να δεις αν ηρεμησει αν ηρεμησει σημαινει πως πειναει.....

Πραγματικα απογοητευτικα.....

Να ειστε εσεις καλα που μ δινεται λιγο κουραγιο για να συνεχιζω θα τα ειχα παρατησει αληθεια.....θηλαζω και κλαιω...:(:(:(

 

λενιω μπραβο σου σε ευχαριστω για την συμπαρασταση.......μακαρι να τα καταφερουμε και εμεις...

 

Μαρακι σε ευχαριστω γ αλλη μια φορα....

 

Εχω επικοινωνησει με 2 συμβουλους θηλασμου περιμενω τηλ και απαντηση.....

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

jo Kαλα τα'χω παρει κρανιο με την παιδιατρο σου :evil:.

Η γυναικα προφανως ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙΣ,τωρα λογω ορμονων σε καταλαβαινω οτι εισαι λιγο αγχωμενη και ευαλωτη αλλα ακουσε με.

Το μωρο απ'αυτα που γραφεις εχει φυσιολογικη συμπεριφορα,ετσι κανουν τα μωρα που θηλαζουν αποκλειστικα.

2 παιδια εχω θηλασει αποκλειστικα και ξερω,ετσι κανανε και τα δικα μου,ειδικα η κορη μου δεν ξεκολουσε απο το στηθος μεχρι που εκλεισε τον 3ο μηνα,ουτε τουαλετα ουτε να φαω δε με αφηνε,θηλαζε μερα-νυχτα ασταματητα.

Θα κοιταζεις το μωρακι σου να βρεχει 6-8 πανες ημερισιως,να κανει 2-3 φορες κακα και να εισαι σιγουρη οτι χορταινει.

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Περιμενε να δεις τι θα σου πουν και οι συμβουλοι που πηρες τηλ.

Να ξερεις οτι αν ξεκινησεις το συμπλήρωμα πολυ πιθανον να αποθηλασεις πριν καν εδραιωσεις γαλουχια,ισως αυτο επιδιωκει και η παιδιατρος σου.

Επικοινωνησε σε παρακαλω με τον κο Παπαβεντση αμεσα.

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι παιδίατρος είναι γαλατού. Ναι κορίτσι μου δε βρίσκει γάλα και κάνει ό,τι μπορεί σήμερα για να βρει αύριο. Κατάλαβες; Τόσες μέρες με την πιπίλα το παιδί δεν έπαιρνε αυτό που χρειαζόταν και τώρα προσπαθεί να καλύψει το χαμένο έδαφος και να σου αυξήσει την παραγωγή και να ικανοποιήσει την άμεση ανάγκη του.

 

Ετοιμάσου για μαραθώνιους που θα επαναλαμβάνονται και σε κάθε άλμα ανάπτυξης. Τον πρώτο καιρό μέχρι να εδραιωθεί η γαλουχία (ξέρεις εκείνη την ημέρα που θα μπεις έντρομη στο φόρουμ και θα γράψεις ότι το στήθος σου είναι μαλακό και μήπως σου τελείωσε το γάλα κι εμείς θα πανηγυρίζουμε γιατί θα τα έχεις καταφέρει) είσαι η πιπίλα, το φαΐ, η παρηγοριά, ο κόσμος όλος. Και μετά θα είσαι αλλά θα διαρκεί λιγότερο.

 

Την επόμενη φορά που θα σε πάρει ευχαρίστησε τη για το ενδιαφέρον και στειλ' της το βιβλίο του Παπαβέντση (της Πατσούρου είναι εξαντλημένο) να της βρίσκεται μπας και ξεστραβωθεί (ναι τα χω πάρει).

 

Άρα βάζουμε ταινιούλα αράζουμε στην κρεβατάρα μας και θηλάζουμε ξαπλωτά, καθιστά, χιαστί, κάτω από τη μασχάλη, κρεμασμένη από το φωτιστικό, και φυσικά δίπλα μας τα μπουκάλια με το νερό, τους φυσικούς χυμούς, τις σουπίτσες μας κλπ.

 

Όλα καλά θα πάνε..... Το έχω ξαναγράψει μέχρι τις 40 μέρες θήλαζε 4-9 διάλειμμα για μπάνιο και 10-12. Ασταμάτητα....... Όμως δεν κρατάει για πάντα αυτό....

FLcUp3.png0BQfp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοιτα και μενα η παιδιατρος οταν ειδε το 2870 το ιδιο ειπε, εχεις λιγο ξενο να του δωσουμε να δουμε αν χορταινει...δεν ειχα ευτυχως για μενα. μην το σκεφτεσαι, φυσικα το μωρο θα το ρουφηξει, ρουφαει οτι του χωσεις στο στομα και βλεποντας το η ψυχολογια σου θα διαλυθει ακομη πιο πολυ. Αυτο που περνας συμβαινει σε πολλες απο μας στην αρχη, κανε υπομονη μεχρι να σαραντησεις. Οι παιδιατροι στηριζουν το θηλασμο λενε ναι να θηλασεις αλλα δεν ξερουν να σε στηριξουν ψυχολογικα. Πετανε την ιδεα τους και σε διαλυουν. Ενας συμβουλος θα σε βοηθησει σε αυτο κυριως, γιατι αυτο χρειαζεσαι, οχι συμπληρωμα!

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω παρα πολυ ρε κοριτσια πραγματικα μ ανεβαζετε το ηθικο να ειστε καλα.....Οποτε ξεκιναμε δυναμικα εχω επικοινωνησει με τον κ παπαβεντση περιμενω απαντηση αυριο θα αγορασω και τ βιβλιο του.....θα κανω οτι μπορω...θελω παρα πολυ να θηλασω....

Το αστειο ειναι πως σε ολη την εγκυμοσυνη δεν ηθελα να θηλασω:oops::oops::shock: και τωρα να που τρελενομαι .....δεν γινεται να μην τ δωσω τ γαλατακι της μαμας....θα ναι κριμα απο παραπληροφορηση να τα χαλασω ολα...!!!

Να ειστε καλα πραγματικα.....Σας ευχαριστω και παλι ολες σας....

 

Μετα απο τοσο κλαμα μου ανεβασε την ψυχολογια τα μηνυματα σας παω να ξαπλωσω με τον μικρο διπλα....και μολις ξυπνησει τσουπ θηλαζουμε απευθειας...να ειστε καλα και παλι....

Θα σας γραψω αυριο νεοτερα(ναι οπως καταλαβατε θα σας πρηξω παλι)!!!

 

Καλο βραδυ σε ολες σας....:D:D

Με γεμιζετε αισιοδοξια!!!

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι παιδίατρος είναι γαλατού.

 

 

Άρα βάζουμε ταινιούλα αράζουμε στην κρεβατάρα μας και θηλάζουμε ξαπλωτά, καθιστά, χιαστί, κάτω από τη μασχάλη, κρεμασμένη από το φωτιστικό, και φυσικά δίπλα μας τα μπουκάλια με το νερό, τους φυσικούς χυμούς, τις σουπίτσες μας κλπ.

 

.

 

 

 

 

Η καλυτερη φαση απο τους μαραθωνιους ηταν η ξαπλα στον καναπε και η ττηλεοραση,ειδικα στην κορη μου,ειδαμε με τον αντρα μου το Lost μαζεμενες τις σεζον,και ποσες αλλες ταινιες,τωρα να πω οτι αναπολω αυτες τις εποχες ξερω δεν θα με πιστεψετε αλλα ναι εμενα προσωπικα μου αρεσε που το μωρο ηταν κολλημενο πανω μου.:rolleyes::D

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

φιλη τζο καλησπερα το μωρακι σου οπος λενε και οι αλλες κοπελες ειναι μια χαρα και το δικο μου ειχε την ιδια συμπερηφορα μεχρι τον τριτο μηνα.τη δευτερα 11 /6 εχω στο σπιτι μου συναντησ της λα λετσα λινκγ με θεμα εναρξη θηλασμου ,αν θελεις μπες στο σαιτ της λα λετσα να δεις και αν μπωρεις ελα, απο οτι βλεπω εισαι θεσ/νικη

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η παιδιατρος δεν έχει άλλη δουλειά να κάνει; Πόσες φορές πήρε σήμερα; Αν είναι να σε ρίχνει πες της να μην σε πάρει ξανά κι ότι αν την χρειαστείς θα την πάρεις εσύ.

 

Απάντησέ μου σε παρακαλώ όταν μπορέσεις στα εξής:

-πόσες πάνες έβρεξε το μωρο σήμερα;

-πόσες κενώσεις είχε;

-το στήθος σου έχει διάφορα πριν το θηλασμο και μετά σε μέγεθος;

-το μωρο καταπίνει στο στήθος;

 

Όταν αισθάνεσαι ότι δεν ικανοποιείται κανε συχνές εναλλαγές στο στήθος που θηλαζεις (δλδ δεξί-αριστερό-δεξι πάλι κτλ) και μαλαξεις στο στήθος την ώρα που θηλαζει το μωρο για να βοηθήσεις τη ροή και να πάρει περισσότερο από το λιπαρά γάλα.

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η παιδιατρος δεν έχει άλλη δουλειά να κάνει; Πόσες φορές πήρε σήμερα; Αν είναι να σε ρίχνει πες της να μην σε πάρει ξανά κι ότι αν την χρειαστείς θα την πάρεις εσύ.

 

.

 

 

 

 

Προφανως η παιδιατρος δεν θελει να θηλασει η jo αλλα να προωθησει κι αυτη το εμπορευμα της :?

http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_ell_1_22/09/2010_415813

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

γρεγκ σε ευχαριστω πολυ για την προσκληση αλλα μενω κατερινη πλεον....:rolleyes::rolleyes: τι καλα να μπορουσα να ερθω..!!!

 

Νινα ναι αλλη δουλεια μαλλον δεν εχει ενδιαφερεται να τρωει καλα τ παιδι.....:rolleyes::rolleyes::confused:!!

Με αγχωσε τοσο που αφου μιλησα μαζι της και μ λεει δεν χρταινει κτλ και γ αυτο καθεται τοσο στο στηθος και ειναι ανησυχος(και επειδη φβηθηκα γιατι οντως φαινοταν σαν να μην χορταινει επειδη μολις τον αφηνα γκρινιαζε τρελα αλα και στο στηθος φαινοταν να μην ευχαριστιεται....οπως αλλες φορες)...του εδωσα 90 μλ ξενο και τα ηπιε μονορουφι και κοιμηθηκε σαν πουλακι και εγω αγχωθηκα πως τελικα μπορει να μην εχω γαλα και να χορταινει μονο με το ξενο...αλλα με καθησυχασαν τα κοριτσια και η μαρια χ.... ξανα ξενο δεν δινω...τζαμπα αγχωθηκα και στεναχωρεθηκα και σιγουρα δεν ξανακουω την παιδιατρο!!!!

 

Σημερα ολη μερα εβρεξε καμμια 7 -8 πανες σιγουρα αρκετα γεματες....

Και ειχε 2 κενωσεις ολα αυτα πριν τωρα το βραδυ που ηπιε τα 90μλ....μετα το ξενο ειχε αλλη μια κενωση!!\

Το στηθος σημερα που ηταν ολη μερα πανω το ενιωθα ψιλοαδειο αφου ελεγα τι ρουφαει μηπως δεν εχω τιποτα ενιωθα λες και με στραγκιξε:rolleyes::rolleyes:

Το μωρο καταπινει ρουφαει 1-2 φορες και μετα καταπινει συνηθως υπαρχουν και φορες που ακουγεται πολυ δυνατα το γκλουπ και φενεται να καταπινει πολυ περισσοτερο αφου κανει σαν να πνιγεται ωρες ωρες και σταματαει λιγο(σαν να ξεκουραζεται)και μετα ξαναρουφαει...αλλα αυτο με το δυνατο το γκλουπ δεν συμβαινει συχνα.....ισως ειναι ο τροπος που πιανει η εκεινη την ωρα εχω εντονο λετ νταουν δεν ξερω πως να το εξηγησω:rolleyes::rolleyes:

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Προφανως η παιδιατρος δεν θελει να θηλασει η jo αλλα να προωθησει κι αυτη το εμπορευμα της :?

http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_ell_1_22/09/2010_415813

 

Το αστειο ειναι πως απο την αρχη μου τ παιζει πολυ υπερ τ θηλασμου και ολο μ λεει μην στεναχωριεσαι και συμπληρωμα να δινουμε καποια στιγμη θα θηλασεις αποκλειστικα...εχω μαμδες μ λεει που καταφεραμε αποκλειστικο θηλασμο και μετα απο 2 μηνες και τωρα μετα απο 1 η 2 χρονια θηλαζουν ακομα....τι να πω.....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Μα δεν ξερω πολλα απο θηλασμο αλλα βαση λογικης για ποιο λογο ν δωσεις συμπληρωμα και να ξεκινησεις μετα απο 2 μηνες να θηλαζεις αποκλειστικα???υποτιθεται στην αρχη εδραιωνεται ο θηλασμος:rolleyes::rolleyes:

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Μηπως με το βιβλιο του παπανεβτση να της στειλω δωρο και τον Κασιδιαρη???χαχαχαχχα:lol::lol::lol::lol: Ετσι να της πει 2 φωνηεντα που μ εσπασε τα νευρα σημερα και η ψυχολογια πηγε στα πατωματα....

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ολη μερα εβρεξε καμμια 7 -8 πανες σιγουρα αρκετα γεματες....

Και ειχε 2 κενωσεις ολα αυτα πριν τωρα το βραδυ που ηπιε τα 90μλ....μετα το ξενο ειχε αλλη μια κενωση!!\

 

 

 

Βρε με τοσες πανες που βρεχει και χεζει το μωρο σου ειναι παραπανω απο μια χαρα :D.

Μην αγχωνεσαι,συνεχισε τον θηλασμο τα πας μια χαρα!

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...