Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Οικογενειακές χειμερινές αποδράσεις!


mama-lia

Recommended Posts

Γεια σας και πάλι! Δεν πιστευω να κοψουμε τα ταξιδια λογω κρισης, ε?

 

Λοιπον, λεμε για αμεσως μετα την πρωτοχρονια για Νάουσα, θα ειμαστε 2 ζευγαρια με δυο παιδια το καθε ζευγαρι, 2 και 4 ετων. Βρισκω διαφορα δωμάτια, αλλα θα με ενδιεφεραι καποιο μεγάλο σπιτι να ειμαστε ολοι μαζι για να μπορουμε να καθομαστε το βραδυ, που θα κοιμουνται τα παιδια.

Γιατι εχω την αισθηση οτι καποια κοπελα ειχε πει για καποιο τετοιο σπιτι στο παρελθον?

Ευχαρσιτω....

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 590
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ξενώνας Αθηνά στην Κουμαριά στο Σέλι! Απίθανο πρωινό, μεγάλα δωμάτια, μεγάλο σαλόνι για μικρούς και μεγάλους με τζάκι, αυλή και φιλικοί με τα παιδιά! Περισσότερες πληροφορίες στην πρώτη σελίδα αυτού του θέματος στο τέταρτο νομίζω σχόλιό μου.

Link to comment
Share on other sites

ΠΥΛΗ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

πριν απο μερικες ημέρες καναμε εξορμιση στο νομό Τρικάλων. Μέναμε στην Πύλη όπου το συστήνουμε σαν μέρος γιατί έχεις μοιράσει εξ αρχής τις αποστάσεις γιατί είναι στην μέση. Η πόλη των Τρικάλων πολύ όμορφη με πεζόδρομους , μπόλικα ποδήλατα και αρκετές πάπιες και κυκνους για να ταίσουν τα παιδάκια.Επίσης κοντινός προορισμός η λίμνη Πλαστήρα, και από την άλλη πλευρα η Ελάτη με το Περτούλι.Για όσους πάνε προς τα εκεί μην ξεχάσετε να επισκευτητε την "κεραμαρίο" για φαγητό καλυτερα καθημερινή (έχει και διαμονή).Επίσης πολλά γεφύρια και καταρρακτες. Συγχαρητήρια στους κατοικους για την καθαριότητα όχι μόνο μέσα στις πόλεις αλλά και στους επαρχιακούς ακόμα και δασικούς δρόμους. Δεν βρήκαμε καθόλου σκουπίδια και μπάζα.Σημ. ο μικρός ήταν 17 1/2 μηνών και δεν είχαμε προβλημα κανένα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απολύτως για τα Τρίκαλα έχουμε και εμείς πολύ όμορφες εντυπώσεις και από την φιλοξενία τους αλλά και από τον τρόπο ζωής τους και εκεί αλλά και στην ευρύτερη περιοχή.Εμείς μέναμε Καλαμπάκα αλλά είχαμε επισκεφθεί διάφορα μέρη Μετέωρα,Τρίκαλα,Περτούλι,Λίμνη Πλαστήρα και πολλά ορεινά χωριά της Καρδίτσας αυτό που μας έμεινε αξέχαστο ήταν στα Αγραφα Καρδίτσας ένα ορεινό χιονισμένο χωριό την Δεσκάτη Καρδίτσας πόσο όμορφο ήταν πετρόχτιστο με ωραία μικρά ταβερνάκια με ωραίο και φτηνό σπιτικό φαγητό και μεγάλη φιλοξενία από τους ντόπιους κατοίκους.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

να ρωτησω μηπως καποια κοπελα εχει παει στα τρικαλα κορινθιας???λεμε να παμε για τα φωτα με το παιδι. ειναι ωραια???ποσο μακρια απο την πατρα ειναι??ο δρομος ειναι ανωμαλος??τα μερη εκει??

Link to comment
Share on other sites

:mrgreen:γεια σας,εγω δεν ειμαι μαμα αλλα μου αρεσει πολυ το ''φορουμ χειμερινες διακοπες'' λοιπον με τον καλο μου πηγαινουμε συχνα ταξιδακια στην ελλαδα (ειμαστε απο αθηνα)..εχουμε παει καλαβρυτα,πηλιο,ζαγοροχωρια,καρδιτσα,γιαννενα,και εχτες γυρισαμε απο τα τρικαλα κορινθιας πηγαμε για ενα τριημερο αυτες τισ μερες ειχε παρα πολυ χιονι :lol: !! τα τρικαλα ειναι τρεια χωρια σχεδον ενωμενα εχει νεοκτιστα κτιρια αρχοντικα πολυ πολυ ωραια και επικρατει η πετρα και το ξυλο αυτες τις μερες ειδα πολλα ζευγαρια με μικρα παιδια και στο ξενοδοχειο που μειναμε ηταν ενα ζευγαρι με μωρακι...σιγουρα στην ενδυμασια πρεπει να εισαι πολυ καλα εξωπλισμενος!!μεχρι το ξυλοκαστρο ο δρομος ειναι πολυ καλος απο εκει και περα ειναι ανηφορικα γιατι πρεπει να ανεβεις σε βουνο (ασφαλτοδρομος) και ειναι λιγο στενος τιποτα το τρομερο!!αλλα επειδη και εμεις εχουμε καταγωγη απο αχαια εχουμε δει παρα πολυ κακους δρομους καμια σχεση με τα τρικαλα !παρα πολυ κοσμο δεν ειχε αλλα ηταν πολυ ωραια ησυχα πιο πολλα ελατα δεν εχω δει ....η φυση οργιαζει!!εχει ενα μικρο χιονοδρονικο παντως το χιονι ομορφενε πολυ το τοπιο...;) να κοιταξεις τον καιρο αν αποφασησετε να πατε...και αν θες να σε βοηθησω στη διαμονη σου εχω ψαξει τιμες!!:mrgreen:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κορίτσια τα φώτα σας. Θα πάμε στον Παλιό Αγιο Αθανάσιο τις μικρές απόκριες. Πειτε μου εσείς που πήγατε πληροφορίες για διαμονή φαγητό κλπ. Θα έχουμε και τα παιδιά μαζί μας

Link to comment
Share on other sites

Παλιος Αγιος Αθανασιος..αγαπημενος προορισμός αν και λίγο "αλμυρός" :D:D

Επιλογές διαμονης παρα πολλές..Ριξε εδω μια ματια http://www.touristorama.com/?n=catalog&l=kaimaktsalan_ag_athanasios&c=xenodoxeia_diamoni&pg=1 Εμεις εχουμε μεινει στο Πατρικό (πολύ ζεστό και οικειο περιβαλλον), στη Ρούγα (λίγο πιο μεγαλο και ανετο και για παιδια), στο Νόστος και έχουμε φάει πολύ καλά στην ταβερνα "Τσεγανη" (να πάτε)

Κατα τα αλλα ειναι ενα πολύ ωραιο μερος και θα περασετε super!

BagRp2.png Spetp2.png ...έρχεται και ο τρίτος της παρέας!!!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

stafroditi2353 έχω πάει 2 φορές στα Τρίκαλα άνευ παιδιού,όμως. Την 1η φορά έμεινα στις "Νύμφες"(τέλεια αλλά αρκετά ακριβά)...και τη 2η έμεινα στον ξενώνα "Κυλλήνη"(πολύ πιο φθηνά).Μάλιστα στο 2ο η κυρία που το έχει είναι εξαιρετική και φτιάχνει πλούσιο πρωινό με τα χεράκια της που στο φέρνει στο δωμάτιο.Για φαγητό πήγαμε κ τις 2 φορές σε αρκετά μαγαζιά,αλλά αυτό που μας άρεσε περισσότερο ήταν "Στου Δεκλερή".Ο δρόμος είναι η Αθηνών-Πατρών που δεν είναι κ ό,τι καλύτερο υπάρχει κ μετά είναι ο κλασσικός επαρχιακός δρόμος με λίγες στροφές.Να ξέρεις ότι στο χιονοδρομικό έχει ψοφόκρυο ακόμα κ αν δεν έχει χιονίσει.Οπότε,ντυθείτε πολύ πολύ καλά γιατί τώρα έχει χιόνι.Εύχομαι να περάσετε πολύ όμορφα!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Ενδιαφερομαι για Ελατη Τρικαλων ή Βασιλίτσα!έχει καποιος να μου προτεινει ξενωνες, μερη που πρεπει να επισκεφτω?όλες οι πληροφορίες ευπρόσδεκτες!!!ποιο είναι πιο φιλικο για παιδια?(ηλικιες 4 ετών και 1 έτους). ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εχετε να προτεινετε κανενα καλο προορισμό για Χριστούγεννα 2012 κοντα στην Αθήνα για ενα ζευγαρι με μια κορούλα 12 μηνων που θα εχει και τα γεννεθλια της παραμονη Χριστουγέννων?τρικαλα κορινθίας είναι στα υπ οψιν. ο δρόμος πως είναι? το ξυλοκαστρο λέει για Χριστούγεννα?καλο είναι να εχει παιδότοπο με μικρα παιδακια γιατι η μικρη οταν βλεπει παιδακια ξετρελένεται

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...