Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΩΡΟ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ ΑΠΟ ΟΑΕΔ


Recommended Posts

Καλησπέρα,

μήπως γνωρίζει κανείς πότε περιπου ο ΟΑΕΔ θα πληρώσει το δώρο Χριστουγέννων σε αυτούς που παίρνουν ταμείο ανεργίας? εγω εχει ενα μηνα που ξεκινησε το ταμείο, ηδη πληρώθηκα την πρώτη δόση αλλα στην κατασταση που μου εδωσαν με τα ποσα (για 1 χρόνο πήρα ταμείο) δεν αναφέρει πουθενα ποσό γαι δωρο Χριστουγέννων και δώρο Πάσχα παρα μονο στην πρώτη σελίδα που αναφέρει για Δωρο πάσχα:12.5 και δωρο χριστουγέννων:42. Δεν θα επρεπε να αναφερονται καπου τα αντιστοιχα ποσα??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 177
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

mou eipane meta tis 10 tou minos tha to paroume .Alla prepei na peraseis apo OAED 7-8.12 gia na dosoune envtoli.

 

καλημέρα, liona στην υπηρεσία ρώτησες? εγω πήγα 24 του μήνα να πάρω το τακτικο επίδομα και μου ειπαν οτι δεν εχει βγει απόφαση και να περάσω κατά τις 20!! τρομαζω μονο και στην ιδεα! εδω και 4 χρονια ο οαεδ εβγαζε ανακοινωση για προπληρωμη απο πρωτες μέρες του Δεκεμβρη. έχει ακουσει κανεις κάτι τετοιο φέτος? όσο για τα ποσά, το δωρο είναι λογικά όσο και το τακτικό επίδομα, π.χ. για full-time ανέργους (!!) περοπου 450 €. εμενα ο Δεκ. είναι και ο τελευταιος μηνας που θα παρω επιδομα. κλεινω 1 χρονο!!

Link to comment
Share on other sites

Χρύσα, ίσως να σε στεναχωρώ, αλλά νομίζω πως τα ποσά που αναφέρεις είναι τα δώρα σου. Μεγαλύτερο δώρο Χριστουγέννων δικαιούσαι από τον εργοδότη σου, παρόλου που δεν εργάζεσαι εκεί πλέον! Έχει κυρίως να κάνει με το που εργαζόσουν από το Πάσχα κ μετά κ το ποσό βγαίνει αναλογικά!

eNortjK1UjI2NLYwUrIGXDASmQKd38.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χρύσα, ίσως να σε στεναχωρώ, αλλά νομίζω πως τα ποσά που αναφέρεις είναι τα δώρα σου. Μεγαλύτερο δώρο Χριστουγέννων δικαιούσαι από τον εργοδότη σου, παρόλου που δεν εργάζεσαι εκεί πλέον! Έχει κυρίως να κάνει με το που εργαζόσουν από το Πάσχα κ μετά κ το ποσό βγαίνει αναλογικά!

 

Απο τον εργοδοτη το πηρα κανονικα το δωρο χριστουγεννων μαζι με την αποζημιωση απόλυσης. Απλά επειδη ταμείο ΄πληρώθηκα την πρωτη δόση στις 14/11 και τωρα στις 14/12 ειναι η δευτερη δόση δεν ξερω αν απο τον Νοεμβριο μεχρι και τον Δεκεμβριο δικαιούμαι καποιο ποσο σαν δωρο χριστουγέννων απο τον ΟΑΕΔ εφόσον ειμαι στο ταμείο

Link to comment
Share on other sites

Χρύσα, κ κάτι άλλο! Τσέκαρε στην κατάστασή σου αν υπάρχει δώρο Χριστουγέννων για το επόμενο έτος. Θα είναι σχεδόν όσο ένας ολόκληρος μήνας επίδομα!

 

στην κατασταση που μου εδωσαν εχει μονο το ποσο για τους 12 μηνες (499,75 €)

δεν εχει πουθενα δωρο χριστουγέννων και δώρο Πάσχα. Μονο στην πρωτη σελιδα που αναφερει η αποφαση λεει σε καποιο σημειο: ΗΜΕΡΕΣ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗΣ:300 ΠΑΣΧΑ:12,5 ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ:42. Μηπως τα πληρωνεσαι μολις λήξει το ταμείο σε ένα χρόνο δηλαδη?αχ, σας με διαφωτίσει καποιος που εχει μπει ταμείο. Thanks!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια σημερα ανακοινωθηκε στην τηλεοραση οτι το δωρο χριστουγεννων απο τον οαεδ θα το δωσουν στις 7 του μηνα την δευτερα δηλαδη!

 

μακαρι να ειναι ετσι, εγω δεν ακουσα τιποτα στις ειδησεις και τα περιμενω πως και πως αυτα τα λεφτα να κλεισω "πληγές"...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο μενα. Εγω τελειωσα τον 1 χρονο ανεργιας τον Σεπτεμβριο, ωστοσο δικαιουμαι και αυτα τα Χριστουγεννα δωρο αναλογικα. Η δικη μου επιταγη(δωρο Χριστουγεννων) γραφει ενα διαστημα είσπραξης περιπου 2 μηνων οπως ολες οι επιταγες, δεν είναι δυνατόν να το έδωσαν μόνο για 1 μέρα. Απλά μπορεί από σήμερα να ξεκίνησαν να το δίνουν...Κοιτάξτε στις επιταγές σας από πότε ως πότε είναι εισπρακτέο το ποσό.

LQvip2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους..το δώρο έχει ήδη καταβληθε'ι τουλαχιστον σε μενα, αλλα διαπιστωσα οτι στο λογαριασμο μου έχει μπει το 2-πλασιο του..μπορει να σημαινει οτι εβαλαν και το μηνιαιο επιδομα μαζι ή κατι αναλογο με περισυ οπου απο οσο διαβασα δοθηκε διπλο δωρο χριστουγεννων??

να σημειωσω οτι δεν εχω περασει ακομα απο την υπηρεσια για να μου σφραγισουν το χαρτι για την πληρωμη οπως καθε μήνα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ποσο καιρο εισαι σε αδεια εξαμηνου? Πηρες πληρες δωρο δηλαδη οσο και το μηνιαιο επιδομα? Εμενα παντως σημερα που κοιταξα δεν ειχε μπει τιποτα. Ειμαι σε αδεια απο 1 οκτωβρη.

lcWup3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας.

εγω σημερα πηγα να πληρωθω κ δωρο δεν εχουν βαλει ακομα. δεν παιρνω επιδομα ανεργιας αλλα το εξαμηνο μητροτητας. ελπιζω να τα βαλουν συντομα. ξερει κανεις αν δικαιουμε κ απο τον εργοδοτη καποιο ποσοστο για δωρο χριστουγεννων;

Link to comment
Share on other sites

επιδομα αλλυλεγγυης.... παιδια περα από αυτα που ξερουμε (ποιοι το περνουν κ ποσα περνουν), ξερουμε ποτε καταθετουμε δικαιολογητικα; τι προθεσμια υπαρχει; ή ολα ειναι ακομα φλου; σημερα που ρωτησα οαεδ δεν ηξεραν τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους..το δώρο έχει ήδη καταβληθε'ι τουλαχιστον σε μενα, αλλα διαπιστωσα οτι στο λογαριασμο μου έχει μπει το 2-πλασιο του..μπορει να σημαινει οτι εβαλαν και το μηνιαιο επιδομα μαζι ή κατι αναλογο με περισυ οπου απο οσο διαβασα δοθηκε διπλο δωρο χριστουγεννων??

να σημειωσω οτι δεν εχω περασει ακομα απο την υπηρεσια για να μου σφραγισουν το χαρτι για την πληρωμη οπως καθε μήνα..

 

ego piga me tin aderfi mou oaed tin deyftera. tin triti ekeini vrike ta lefta sto logariasmo tis ego akoma tipota. to doro gia osous einai pano apo 4 mines anergoi einai iso me to taktiko epidoma. ara pires doro kai epidoma mazi. ante kai sta dika mou

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα μπηκε χθες το τακτικο επίδομα ανεργίας (499,75€ παρόλο που κανονικα πρεπει να παω στις 14/12 για να μου υπογράψουν )και η αναλογία του δώρου Χριστουγέννων για τους 2 μήνες που ειμαι ταμειο. Δεν μου εχουν βάλει ακόμη τω δώρο χριστουγέννων και το επίδομα αδειας απο την εξάμηνη αδεια μητρότητας.

Link to comment
Share on other sites

εμενα οταν ειχα παει μου ειχαν πει οτι το δωρο θα μπει αυτοματα αλλα επειδη ο δεκεμβρης ειναι μηνας εορτων θα μπει και το επιδομα του οαεδ αυτοματα χωρις να χρειαζεται να παμε για εγκριση.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...