Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παραλογες παρατηρησεις


Recommended Posts

Στην δουλεια μου ειμαι τυπικη. Δεν λουφαρω, δεν βγαινω καθε 3 κ λιγο για τσιγαρο [δν καπνιζω αλλωστε], και επισης αν μου γινει καποια ευστοχη παρατηρηση συμμορφωνομαι επιτοπου και αναγνωριζω τα λαθη μου.

αλλα...

Ε δεν θα μου κανει παρατηρηση που πηγα για να βαλω νερο στον ψυκτη... ουτε για το ποσες φορες πηγα τουαλετα... Και δεν το λεω μονο επειδη ειμαι εγκυος αλλα δν θα κορακιασουμε κι ολας ουτε θα τα κανουμε πανω μας επειδη ο αλλος εχει αγχος αυτη την περιοδο και ξεσπαει σε εμας...

εχω εκνευριστει απιστευτα... αν το συνεχισει θα το φτασω στα ακρα...

Despoina 27/5/2010

Dimitris 12/6/2011

Marilou 9/8/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αυτό που έχω καταλάβει είναι οτι τη σημερινή εποχή με τη τόσο αυξημένη ανεργία, οι εργοδότες γίνονται τόσο καταπιεστικοί γιατί γνωρίζουν οτι θα φύγεις εσύ, θα βρούν την επόμενη! Έχουν πατήσει πάνω στη λεγόμενη κρίση και δεν υπολογίζουν καθόλου τα εργασιακά δικαιώματα των υπαλλήλων τους και φυσικά δε τηρούν και τις εργοδοτικές υποχρεώσεις τους! Η ατάκα που κυκλοφορεί είναι "Δε σ'αρέσει? Φύγε! Λαός περιμένει απέξω για τη θέση σου!"

 

Link to comment
Share on other sites

ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ χαρη θα μου κανει να ζητησει την απολυση μου... ανηκω σε εταιρεια που δανειζει προσωπικο κ δουλευω στην εξυπηρετηση πελατων τραπεζας που κλεινει. ο προισταμενος ειναι υπαλληλος της τραπεζας κ φοβαται κ αγχωνεται για το αν θα τον παρουν στην νεα τραπεζα κλπ. εγω μολις γεννησω κ αυτο το νινι [θα ναι το 3ο] θα σταματησω ουτως η αλλως την δουλεια. [αυτος δν το ξερει.] ε δεν θα μας τρελανει κι ολας αυτος... δεν δινω κανενα δικαιωμα και ειμαι τυπικοτατη...

Despoina 27/5/2010

Dimitris 12/6/2011

Marilou 9/8/2013

Link to comment
Share on other sites

Ε τοτε τι σκας? Κανε κανονικα τη δουλιτσα σου και σε τετοια παραλογα μην δινεις σημασια. Με τη δουλεια που κανεις σιγουρα εχεις ακουσει πολλα κουφα οποτε εχεις εξασκηθει στο ''μπενακης και βγενακης'' :)

Να χαιρεσαι τα παιδακια σου!

Link to comment
Share on other sites

Σκαω ρε συ και στεναχωριεμαι... γιατι με προσβαλλει μπροστα σε συναδελφους με το τρεχα κατσε στην θεση σου κλπ και γιατι δεν μπορω να μπαινω εγω στην διαδικασια να σκεφτομαι και να φοβαμαι να παω τουαλετα..

Despoina 27/5/2010

Dimitris 12/6/2011

Marilou 9/8/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτα τα σκηνικα τα εχουμε ζησει ολες.....ουκ ολιγες φορες!

 

Στην τελευταια μου ΙΔΙΩΤΙΚΗ εργασια,ο προισταμενος μου,μου εκανε την ζωη κολαση,οχι αστεια,για να με πιεσει με τον τροπο του να ζητησω ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ.Φυσικα δεν το εκανα,του εσπασα τα νευρα,γιατι ηθελα να πεσω στο ταμειο ανεργιας, και τελικα μου εδωσε την πολυποθητη απολυση 2 μηνες μετα.Πρεπει πραγματικα να ειχε αγανακτησει και αυτος με την γκαμηλοσυνη μου!

 

Θα κανεις υπομονη κοπελα μου,τιποτα αλλο!ΔυΣΤΗΧΩΣ....

Link to comment
Share on other sites

το να πιεις νερο και να πας τουαλετα στην εγκυμοσυνη εννοειται πως θα γινεται συχνοτερα οπως επισης και το να φας κατι παραπανω για να παρεις και σιδηρους και τα σχετικα,πες του εγκυος ειμαι ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ?κανε ενα τηλεφωνο στην επιθεωρηση εργασιας και πες του αν σε φερνει σε δυσκολη θεση πως θα κανεις καταγγελια .αυτος θελει να σε κανει να φυγεις η να παραιτηθεις η να παρεις καμια επαπειλουμενη,αλλα μην του κανεις τη χαρη.δειξε του οτι δεν φοβασαι χωρις να τον προκαλεις βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...