Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Θα νιώσω ξανά ποτέ καλά με τον εαυτό μου?


oneiraki

Recommended Posts

Εγώ με τον διαβήτη κύησης έχω πλακωθεί στις σοκολάτες πλέον!Αν δεν αναπληρώσω 3 μήνες αποχή από τα γλυκά δεν βλέπω να ξεκινάω διατροφή.:Ρ

 

χαχαχα ποσο σε καταλαβαινω να ηξερες!!!! λογω διαβητη δεν πηρα πολλα κιλα στην εγκυμοσυνη,συνολο 8! μεσα σε μια εβδομαδα τα εχασα ολα καθοτι και μεγαλο το μωρο..και μεχρι να σαραντησω εχασα αλλα 5!

ελα που τωρα ειχα και εχω πλκωθει στις σοκολατες και εχω παρει 7:shock::lol:

και οχι τπτ αλλο αλλα ημουν και αφρατουλα και πριν την εγκυμοσυνη και πρεπει να τα χασω οπως και δηποτε γιατι εχω και μια βαφτιση μπροστα μου!

as1cJTh0g410000MTA3MzUzZHwwMDczMDVkfHRvIG5lcmFpZGFraSBtb3UgZWluYWk.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Oneiraki,

 

η μόνη λύση και για να ανέβει η ψυχολογία σου και για να νιώσεις καλύτερα με το σώμα σου είναι η γυμναστική.

Και εγώ έκανα καισαρική και θήλαζα αλλά πολύ γρήγορα άρχισα γυμναστική, το σώμα μου επανήλθε αρκετά, ένιωθα πολύ όμορφα ψυχολογικά, πολύ ευεξία...

Για το δε σεξ, τι να πω πια: δεν πρόλαβα να αδιαθετήσω και ξαναέμεινα έγκυος.

 

Οπότε φτου από την αρχή, καθώς δεν προσέχω πολύ και πήρα πάλι κιλά.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Σεξ σε άλλα δωμάτια του σπιτιού;).Βάλτε φαντασία :D!Διάθεση για σεξ έχεις ,εμένα ρε κορίτσια έχει πέσει στα ¨τάρταρα¨η διάθεσή μου:mrgreen:...Σπάνια το σκέφτομαι:rolleyes:...Όσο για τα κιλά έχω πάρει γιατι τρώω σαν γουρούνα:oops::oops::oops:.Με έχουν φάει τα ξενύχτια και πεινάω ή έχω λιγούρες:oops:.Είπαμε από άνοιξη δίαιτα;),

 

Και η δική μου διάθεση κάπου εκεί είναι χαμένη!!Στα Τάρταρα!!!!Που χρόνος να σκεφτώ το σεξ?Και όταν το σκέφτομαι συνήθως είναι μες στον ύπνο μου:P:p:p

 

εκατσα σημερα και προσπαθησα να σουλουπωθω λιγακι μπας και το προσπαθησω με το ζορι με την λογικη οτι τρωγοντας ερχεται η ορεξη,αλλα καταφερα και: α. σφαχτηκα με το ξυραφι σε ολα τα πιθανα σημεια που παει ο νους,β.ο καθρεφτης για ακομα μια φορα ηταν πολυ σκληρος μαζι μου και μου τσακισε το ηθικο και γ. το ζεστο νερο μου εφερε τετοια αποχαυνωση που το μονο που θελω ειναι να γειρω και να κοιμηθω. ασε που ποναει τρελα και η πλατη μου,οποτε που ορεξη για ακροβατικα. αν συνεχισουμε ετσι,το παιδι μου θα μεινει μοναχοπαιδι κι εγω θα μπω στο τρελαδικο!

 

Πόσο σε νιώθω να ξέρες!!!!!!!!!

 

Oneiraki,

 

η μόνη λύση και για να ανέβει η ψυχολογία σου και για να νιώσεις καλύτερα με το σώμα σου είναι η γυμναστική.

 

Δεν ήμουνα ποτέ φαν της γυμναστικής δυστυχώς.Ήμουνα και από τις τυχερές που δεν την χρειαζόμουνα αλλά μάλλον πρέπει να αναθεωρήσω!!!:rolleyes::rolleyes:

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

μετα τη γεννα απο υποθυρεοειδισμο που ειχα μου το γυρισε σε υπερθυρεοεοδισμο, τα μαλλια πεφτουν σα τρελλα, απεκτησα φλεβιτιδα και αυτος ο αφαλος ετσι οπως εχει γινει μου σπαει τα νευρα... ασε και οσα δε βλεπω η δε ξερω η δε θελω να ξερω...αααα το χειροτερο... τα χερια μου ανοιγουν συνεχεια. ξερει καποια κοπελα τι να κανω για αυτο; ενα παιδακι εκανα, εκατο κουσουρια απεκτησα. το παιδι ομως να ειναι καλα..

slHcp2.png lnj3p2.png
Link to comment
Share on other sites

μετα τη γεννα απο υποθυρεοειδισμο που ειχα μου το γυρισε σε υπερθυρεοεοδισμο, τα μαλλια πεφτουν σα τρελλα, απεκτησα φλεβιτιδα και αυτος ο αφαλος ετσι οπως εχει γινει μου σπαει τα νευρα... ασε και οσα δε βλεπω η δε ξερω η δε θελω να ξερω...αααα το χειροτερο... τα χερια μου ανοιγουν συνεχεια. ξερει καποια κοπελα τι να κανω για αυτο; ενα παιδακι εκανα, εκατο κουσουρια απεκτησα. το παιδι ομως να ειναι καλα..

 

Αρχικα πηγαινε στο γιατρο σου να σου ρυθμισει το θυροειδη.Με τα μαλλια κανε υπομονη καποια στιγμη σταματαει.Με οσα δε βλεπεις...μη το σκεφτεσαι...ουτε και χρειαζεται να τα δεις.Αυτο με τα χερια εννοεις οτι ειναι ξηρα και ματωνουν?Γιατι εγω αυτο εχω παθει...χρονισε ο γιος μου και ακομα με τα χερια εχω θεμα...εχω καταναλωσει του κοσμου τις κρεμες χεριων.Δε νομιζω οτι οφειλεται στη γεννα...μαλλον επειδη με το μωρο ολη την ωρα εχουμε τα χερια στο νερο...αυτο δλδ υπεθεσα οτι φταιει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

νικη μου, ευχαριστω. παιρνω ηδη αγωγη για το θυρεοειδη. τα χερια ειναι απο το νερο, το ξερω. κανουν μικρες πληγες που ματωνουν και πονανε πολυ. οι κρεμες τιποτα δεν κανουν. ανακουφιζομαι λιγο το βραδυ και το πρωι παλι απο την αρχη...

slHcp2.png lnj3p2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα σε ολες!!!θελω κι εγω να σας πω αυτα που με τρωνε γιατι θα σκασω!!!ειμαι στον 5ο μηνα της εγκυμοσυνης μου η οποια ειναι τελεια κι ενω η γιατρος μου ουτε μια στιγμη δεν μας ειπε να σταματησουμε τις επαφες,ο αντρας μου οσο περναει ο καιρος τοσο και με αποφευγει!!!εμενα οι ορμονες μου εχουν βαρεσει κοκκινα (πιστευω δεν ειμαι η μονη) και το σκευτομαι συννεχεια.Ο αντρας μου δε,με το που ξαπλωσουμε στο κρεβατι με περνει αγκαλια κι αρχιζει να χαιδευει την κοιλια μου..δεν λεω μου αρεσει αλλα μπορει να κανει και τιποτα αλλο πριν απο αυτο...χθες δεν αντεξα και του μιλησα και μου ειπε οτι δεν ειναι οτι δεν με ποθει απλα δεν του βγαινει!!!!θα τρελαθω!!!απο την αρχη της εγκυμοσυνης εβαλα μονο ενα κιλο αλλα ετσι που με κανει το εχω ριξει στο φαγητο και θα βαλω 5 μεχρι τον αλλο μηνα!!!!!πειτε μου τι να κανω...

WTHap2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως αρχισα να νιωθω καπως καλυτερα με τον εαυτο μου στον 4ο μηνα...αρχισα σιγα σιγα να βαφω τα μαλλια μου,να βγαινω πιο συχνα ,να βαφομαι,ψωνισα καποια ρουχα...εγινα παλι ανθρωπος.Τα κιλα μου πηρε γυρω στους 8-9 μηνες να τα χασω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα και έκανα ανταύγες μόλις 40ισά γιατί το μαλλί μου πλέον είχε πάρει την κατηφόρα αλλά κυρίως και για ψυχολογικούς λόγους!!!Τώρα θα κλείσω ραντεβού να πάω να φτιάξω τα νύχια μου..λέω να πάω να ψωνίζω και καινούρια εσώρουχα (δεν αντέχω άλλο τα σουτιέν θηλασμού!!!!) για το 3ήμερο που ετοιμάζουμε να πάμε την Δευτέρα οικογενειακώς!!!Λέτε να μου φέξει???:Ρ

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα στην αρχη η ορεξη μου για σεξ στα ταρταρα ηταν χωμενη καπου...οχι πως τωρα εχει επανελθει πληρως αλλα εχω παψει να κανω ερωτα με τον αντρα μου και να εχω το νου μου στο μωρο...γιατι γι απολυ καιρο αυτο συνεβαινε.

 

Οταν σαραντισα και πηγα στο γυναικολογο μου λεει...Σεξ κανεις?...λεω οχι ακομα...μου λεει ...πρεπει να ξεκινησες εστω και με το ζορι...πρεπει να κανεις για να επανελθει καιο οργανισμος σου κανονικα.Τρωγοντας ερχεται η ορεξη.

Καπως ετσι πηρα μπρος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εκατσα σημερα και προσπαθησα να σουλουπωθω λιγακι μπας και το προσπαθησω με το ζορι με την λογικη οτι τρωγοντας ερχεται η ορεξη,αλλα καταφερα και: α. σφαχτηκα με το ξυραφι σε ολα τα πιθανα σημεια που παει ο νους,β.ο καθρεφτης για ακομα μια φορα ηταν πολυ σκληρος μαζι μου και μου τσακισε το ηθικο και γ. το ζεστο νερο μου εφερε τετοια αποχαυνωση που το μονο που θελω ειναι να γειρω και να κοιμηθω. ασε που ποναει τρελα και η πλατη μου,οποτε που ορεξη για ακροβατικα. αν συνεχισουμε ετσι,το παιδι μου θα μεινει μοναχοπαιδι κι εγω θα μπω στο τρελαδικο!

 

 

αχαχαχαχα............ΘΕΑαααααααα!!!!!! Μια απο τα ιδια οσο αφορα την κουραση και την περιποιηση.Βεβαια εγω παρολο που εβαλα μονο 8 κιλα στην εγκυμοσυνη και τα εχασα με την γεννα κατευθειαν.....εξακολουθω να μη νιωθω καλα.Ευτυχως στην καισαρικη μου εκανε και πλαστικη κατευθιαν και δεν φαινεται καθολου τομη αλλα αυτη η ρημαδα η κοιλιτσα ακομα να φυγει μετα απο ενα χρονο........ελεοοοοςςςςςς.

 

 

κοριτσια καλημερα σε ολες!!!θελω κι εγω να σας πω αυτα που με τρωνε γιατι θα σκασω!!!ειμαι στον 5ο μηνα της εγκυμοσυνης μου η οποια ειναι τελεια κι ενω η γιατρος μου ουτε μια στιγμη δεν μας ειπε να σταματησουμε τις επαφες,ο αντρας μου οσο περναει ο καιρος τοσο και με αποφευγει!!!εμενα οι ορμονες μου εχουν βαρεσει κοκκινα (πιστευω δεν ειμαι η μονη) και το σκευτομαι συννεχεια.Ο αντρας μου δε,με το που ξαπλωσουμε στο κρεβατι με περνει αγκαλια κι αρχιζει να χαιδευει την κοιλια μου..δεν λεω μου αρεσει αλλα μπορει να κανει και τιποτα αλλο πριν απο αυτο...χθες δεν αντεξα και του μιλησα και μου ειπε οτι δεν ειναι οτι δεν με ποθει απλα δεν του βγαινει!!!!θα τρελαθω!!!απο την αρχη της εγκυμοσυνης εβαλα μονο ενα κιλο αλλα ετσι που με κανει το εχω ριξει στο φαγητο και θα βαλω 5 μεχρι τον αλλο μηνα!!!!!πειτε μου τι να κανω...

 

 

Μη σκας. Δεν εχει να κανει με το οτι δεν σε ποθει αλλα με το οτι φοβαται για το παιδι και νιωθει περιεργα.Εμενα ο αντρας μου οταν ειμουν εγκυος μου ελεγε πως νιωθει οτι π%$#%^% την κορη του...ακου να δεις τωρα!!!!

Το παθαινουν οι πιο πολλοι παντως , μη σε τρελενει αυτο......

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

Μη σκας. Δεν εχει να κανει με το οτι δεν σε ποθει αλλα με το οτι φοβαται για το παιδι και νιωθει περιεργα.Εμενα ο αντρας μου οταν ειμουν εγκυος μου ελεγε πως νιωθει οτι π%$#%^% την κορη του...ακου να δεις τωρα!!!!

Το παθαινουν οι πιο πολλοι παντως , μη σε τρελενει αυτο......

 

 

μαλλον κατι τετοιο τον εχει πιασει αλλα οταν με το καλο ερθει το μωρα μας τοτε δεν θα θελω εγω και που θα παει αυτη η κατασταση???ας ελπισουμε να ειναι προσωρινα και να νιωσω παλι οτι ειμαστε και ζευγαρι!!!

WTHap2.png
Link to comment
Share on other sites

Eγω ξερετε ποτε ξανανιωσα καλα με τον εαυτο μου?Οταν μετα απο καθε εγκυμοσυνη επεστρεφα στη δουλεια(τωρα ακομα καθομαι λογω μπεμπας).Μη γελασετε, αλλα εκει ηρθα στα ισια μου που λενε.Μ αρεσε πολυ το να ξυπνησω πριν απ ολους, να κανω μπανιο, να βαλω τις κρεμες μου, να βαφτω, τα φρεσκοσιδερωμενα ρουχα μου κ να παω στο γραφειο.Και καπως ετσι ειμαι κ τωρα, παω γυμναστηριο καποια πρωινα, χαζευω τη μοδα,ειμαι με μια φορμα ολη την ημερα, μπορει κ την επομενη:P,παω στα μαγαζια, κ το κυριοτερο βλεπω ρουχα που μου εκαναν προ εγκυμοσυνης.Ετσι εχω ενα κινητρο για να αδυνατισω τουλαχιστον μεχρι το καλοκαιρι.

tyazp2.png

C9SDp2.png

 

Και το κοριτσακι μας ηρθε στις 10/10/11.

Link to comment
Share on other sites

Μη σκας. Δεν εχει να κανει με το οτι δεν σε ποθει αλλα με το οτι φοβαται για το παιδι και νιωθει περιεργα.Εμενα ο αντρας μου οταν ειμουν εγκυος μου ελεγε πως νιωθει οτι π%$#%^% την κορη του...ακου να δεις τωρα!!!!

Το παθαινουν οι πιο πολλοι παντως , μη σε τρελενει αυτο......

 

 

μαλλον κατι τετοιο τον εχει πιασει αλλα οταν με το καλο ερθει το μωρα μας τοτε δεν θα θελω εγω και που θα παει αυτη η κατασταση???ας ελπισουμε να ειναι προσωρινα και να νιωσω παλι οτι ειμαστε και ζευγαρι!!!

 

το παθαινουν πολλοι αυτο...μην σας αγχωνει τιποτα...ολα περνανε!!εμεις δεν καναμε καθολου σεξ στην διαρκεια της εγκυμοσυνης λογω προβληματων κ μας το ειχε απαγορευσει ο γιατρος...οταν γεννησα βεβαια...δεν ειχα διαθεση αλλα περασε κ αυτο πολυ γρηγορα....ομως ημουν πολυ καλα με τον εαυτο μου απο την πρωτη κιολας μερα που γεννησα...πριν ερθει ο αντρας μου στο μαιευτηριο εγω ειχα προλαβει κ ειχα σουλουπωθει για να με βλεπει ομορφη!! κ μετα στο σπιτι μπορει να μην ειχα τη διαθεση να τα κανω τα εκανα...κ ας ημουν ολη μερα μες στο σπιτι γιατι ξερετε ...οταν αφηνουμε τον εαυτο μας τοτε μας αφηνει...!!!εξαλλου τα μωρα μας ειναι τετοια ευτυχια ...η μεγαλυτερη που υπαρχει...που δεν πρεπει να πεφτουμε καθολου ψυχολογικα!!:P

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ νωρις κουκλα μου..κανε υπομονη κ αν δεν μπορεις να βρεις τον εαυτο σου απο μεσα προς τα εξω κανε το αντιθετο ;) Λιγο το μαλλακι,να βαφεσαι κ ολα θα ρθουν σιγα σιγα.Μεχρι που πηγε ο μπεμπης μου 4 μηνων ενιωθα σαν κινουμενο τερας.Πλεον πιστευω πως ειμαι ομορφοτερη απο ποτε.Το σωμα μου επανηλθε σχεδον εντελως απ τον 6ο μηνα του παιδιου μου κ πλεον το μονο που προδιδει οτι ειμαι μαμα ειναι το σημαδι της καισαρικης μου οποτε περηφανη ειμαι κιολας!

pEJHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επιτέλους δεν είμαι μόνη.

- Είμαι στα ίδια κιλά που ήμουν έγγυος, ξεκίνησα την εγκυμοσύνη ήδη με +12 κιλά από το κόψιμο του τσιγάρου. Τώρα όταν βλέπω γνωστούς και συναδέρφους που με κοιτάνε με έκπληξη στο σώμα, απογοητεύομαι. Λόγω του πάχους δεν ψωνίζω τίποτα.

-Νόιώθω οτι δεν έχω αντοχές να ξεκινήσω μια νέα δίαιτα, και οτι τις έχω εξαντλήσει στη δίαιτα μετά τη πρώτη μου κόρη (-30 κιλά) και στο κόψιμο του τσιγάρου (1 1/2 πακέτο-20 χρόνια).

-Δεν έχω άνθρωπο πρόθυμο να μου κρατήσει τα παιδιά με αποτέλεσμα για να πάω ένα κομμωτήριο ή έναν γιατρό, θα πρέπει να κάνω στρατηγικό σχεδιασμό. Αρα δεν πάω.

-Λόγω όλων αυτών και άλλων όπως η αντρική αναισθησία τσακώνομαι συχνά πλέον με τον άντρα μου και δεν μιλιόμαστε για μέρες.

- Λόγω κάποιας απώλειας στην οικογένεια αλλά και ζήλειας για το μωρό, η μεγάλη μου κόρη έχει πάθει παράκρουση. Τσακωνόμαστε συνέχεια και πολλές φορές παρεκτρέπομαι λεκτικά και σωματικά. Μετά κλαίω.

Πιστεύω οτι είμαι αρκετά κοντά σε κατάθλιψη. Προχθές που κατάφερα να κανονίσω baby sitting για να πάω σε ένα γιατρό για μένα, πήγα και ρώτησα για καμιά γυμναστική, μπας και πάρω λίγο στα πάνω μου.

Αυτό που με στενοχωρεί είναι οτι κανένας από τους δικούς μου δεν έχει καταλάβει τη σοβαρότητα της κατάστασής μου. Τελικά οι μαμάδες είμαστε μόνο για να φροντίζουμε;

1ciWp3.pngnEMKp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια μου εγω ενοιωσα ξανα καλα με τον εαυτο μου οταν επεστρεψα στη δουλεια μου μετα και απο τις 2 εγκυμοσυνες μου...τοτε ξεκινησα να φτιαχνω μαλλι, να βαφομαι λιγουλακι και να φοραω και κατι αλλο εκτος απο φορμες...απο κιλα πονεμενη ιστορια μπηκα στη δευτερη εγκυμοσυνη εχοντας +10 κιλα που μου ειχαν μεινει απο την πρωτη αλλα ευτυχως με μια ρυθμιση στο θυρεοειδη ειδα να εξαφανιζονται ολα της 2ης εγκυμοσυνης και καποια της 1ης ως δια μαγειας!!! Να σου πω την αληθεια μου παντα νταρντανοεφερνα οποτε κομπλεξ κτλ κτλ εχουν ξεπεραστει προ καιρου...αυτο με την τριχοπτωση ομως...πονεμενο θεμα:cry:

Εκει που κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης το μαλλι ειναι ζουπερ ξαφνικα αρχιζεις να χανεις τουυυυυυυυφες!!! Ρηλαξ και αυτο αρχισε να περναει περιπου στο χρονο μετα τη γεννα...οσο για συνευρεση με το συζυγο ε, κατσε να βρεθουμε πρωτα και οι 2 σπιτι και εαν ειναι το φεγγαρι στη σωστη θεση και ο ερμης στη σωστη του πορεια μπορει και να γινει το θαμα....;);)

Cool κοριτσακι...τιποτα δεν θα ειναι ιδιο πια ολα ειναι αλλιως...αλλες φορες καλυτερα αλλες φορες χειροτερα αλλα παντα κατι χαζουλικο κανουν τα σκατουλια και νοιωθω τοση ευτυχια να με κατακλυζει που ολα τα αλλα ειναι λεπτομερειες!!!;);)

KEEP WALKING...

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν ήμουνα ποτέ φαν της γυμναστικής δυστυχώς.Ήμουνα και από τις τυχερές που δεν την χρειαζόμουνα αλλά μάλλον πρέπει να αναθεωρήσω!!!:rolleyes::rolleyes:

 

Η γυμναστική δεν είναι για να φτιάξουμε κορμιά για την παραλία. Η γυμναστική είναι τρόπος ζωής. Είναι κουλτούρα, είναι νοοτροπία. Εμένα η καλύτερη μου ήταν όταν έκανα με ποδήλατο τη διαδρομή Π Φάληρο-Λαγονήσι και επιστροφή. Εκτός του τι βιώνει κανείς την ώρα που αθλέίται, είναι και η ευεξία, σωματική και ψυχική που νιώθει μετά.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

εγω παντα ημουν αδυνατη,και στην εγκυμοσυνη πηρα μονο 9 κιλα,οταν βγηκα απο το νοσοκομειο ειχα χασειο ηδη τα 6! με τον θηλασμο εχασα σε ενα μηνα ολα τα κιλα της εγκυμοσυνης παρολο που ετρωγα ασυστολα,επανηλθα,και ενιωθα τελεια με τον εαυτο μου!όταν σταματησα τον θηλασμο όμως ,ενα χρονο μετα,πηρα την κατω βολτα..

Ειχα συνηθίσει να τρωγω πολύ,και συνεχιζοντας με τον ιδιο ρυθμό,πηρα 4 κιλα που δεν μπορω να αποβαλλω.Εχει αλλαξει ο μεταβολισμος μου φαινεται,και θελει πιο πολυ προσπαθεια,πραγμα το οποιο δεν εχω την δυναμη να κανω.Πολλες ωρες με το παιδι στο σπιτι,ελλειψη πολλων ενδιαφεροντων,συνηθειες που αλλαξαν,και τα κιλα αυτα εγκατασταθηκαν γι τα καλα.Μπορει να σας φαινονται λιγα και οτι ειμαι υπερβολική,αλλα εγω νιωθω χαλια για αυτο,δεν χωραω στα ρουχα μου,και η ψυχολογια μου τα χει παιξει.Αυτο με οδηγει κατευθειαν..στο ψυγειο μου(εχουμε γινει κολλητοι τον τελευταιο καιρο).

Γι αυτο σας συμβουλευω,προσεξτε την περιοδο ..μετα θηλασμου,να μην γινει το κακο..

Link to comment
Share on other sites

Η ιστορία μου είναι ίδια με της tingerbell και χθες που σας διάβασα θύμωσα με τον εαυτό μου. Δηλαδή αν είχα να φέρω εις πέρας ένα δύσκολο project στη δουλειά δεν θα έβαζα τα δυνατά μου; Στο χέρι μας είναι, έχει δίκιο η Ρέα. Αυτή γιατί μπορεί και εμείς όχι; Έλα, τα λέω για να πεισμώσουμε!

Εχθές, αφού σας διάβασα, έκλεισα τον υπολογιστή και μπήκα για μπάνιο, όταν βγήκα ο μικρός νύσταζε. Είπα στον άντρα μου, όσο τον κοιμίζω δεν κάνεις ένα ντουζάκι; Θα κάνω πριν κοιμηθώ, μου είπε ανυποψίαστος. Κάνε ένα τώρα, του λέω. Ο μικρός κοιμήθηκε ακριβώς 45 λεπτά, όσο χρειαζόμασταν και ναι! ξαναβρεθήκαμε μετά από ένα χρόνο.

Δίαιτα δεν θέλω να κάνω, γιατί θηλάζω αλλά από σήμερα μια ώρα στο διάδρομο, το αποφάσισα. Τονίζω, στο χέρι μας είναι να αισθανθούμε καλύτερα!

x7bp6wivf.png
Link to comment
Share on other sites

Η ιστορία μου είναι ίδια με της tingerbell και χθες που σας διάβασα θύμωσα με τον εαυτό μου. Δηλαδή αν είχα να φέρω εις πέρας ένα δύσκολο project στη δουλειά δεν θα έβαζα τα δυνατά μου; Στο χέρι μας είναι, έχει δίκιο η Ρέα. Αυτή γιατί μπορεί και εμείς όχι; Έλα, τα λέω για να πεισμώσουμε!

Εχθές, αφού σας διάβασα, έκλεισα τον υπολογιστή και μπήκα για μπάνιο, όταν βγήκα ο μικρός νύσταζε. Είπα στον άντρα μου, όσο τον κοιμίζω δεν κάνεις ένα ντουζάκι; Θα κάνω πριν κοιμηθώ, μου είπε ανυποψίαστος. Κάνε ένα τώρα, του λέω. Ο μικρός κοιμήθηκε ακριβώς 45 λεπτά, όσο χρειαζόμασταν και ναι! ξαναβρεθήκαμε μετά από ένα χρόνο.

Δίαιτα δεν θέλω να κάνω, γιατί θηλάζω αλλά από σήμερα μια ώρα στο διάδρομο, το αποφάσισα. Τονίζω, στο χέρι μας είναι να αισθανθούμε καλύτερα!

 

:-D:grin::-D:grin::-D

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Η ιστορία μου είναι ίδια με της tingerbell και χθες που σας διάβασα θύμωσα με τον εαυτό μου. Δηλαδή αν είχα να φέρω εις πέρας ένα δύσκολο project στη δουλειά δεν θα έβαζα τα δυνατά μου; Στο χέρι μας είναι, έχει δίκιο η Ρέα. Αυτή γιατί μπορεί και εμείς όχι; Έλα, τα λέω για να πεισμώσουμε!

Εχθές, αφού σας διάβασα, έκλεισα τον υπολογιστή και μπήκα για μπάνιο, όταν βγήκα ο μικρός νύσταζε. Είπα στον άντρα μου, όσο τον κοιμίζω δεν κάνεις ένα ντουζάκι; Θα κάνω πριν κοιμηθώ, μου είπε ανυποψίαστος. Κάνε ένα τώρα, του λέω. Ο μικρός κοιμήθηκε ακριβώς 45 λεπτά, όσο χρειαζόμασταν και ναι! ξαναβρεθήκαμε μετά από ένα χρόνο.

Δίαιτα δεν θέλω να κάνω, γιατί θηλάζω αλλά από σήμερα μια ώρα στο διάδρομο, το αποφάσισα. Τονίζω, στο χέρι μας είναι να αισθανθούμε καλύτερα!

 

μπραβο σου!πραγματικα μπραβο!ισως να ειναι τελικα μεχρι να το παρουμε αποφαση.

μια ερωτηση μονο...η διαθεση για τη συνευρεση υπηρχε?διοτι εγω τουλαχιστον,δεν εχω και καμια διαθεση.τιποτα.ολα στο ναδιρ.μονο για το ψυγειο εχω αγριες διαθεσεις.

προσπαθω να βρω μια μορφη ασκησης για το σπιτι αλλα δεν βρισκω κατι.ειναι αδυνατον να παω γυμναστηριο,τρελη αποσταση και μεχρι να παω θα πρεπει να γυρναω,και το παιδι ποιος να το κρατησει?λεφτα για οργανα στο σπιτι,δεν παιζουν ουτε γι'αστειο. ειπα να κανω λιγη γιογκα αλλα μετα απο λιγο βαριεμαι και τα παραταω. κριμα τα τοσα χρονια αθλησης...εχω γινει μια τεμπελα και μιση.

διαιτα καλα κανεις και δεν κανεις.2 αποπειρες εκανα και κοπηκε το γαλα και στις δυο.

ουφ...απογοητευση!μαλλον απο το διαλογισμο θα πρεπει να αρχισω.

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

Αχ, τι πονεμένο θέμα!!! Εγώ μετά απο 2 εγκυμοσύνες -ο μεγάλος μου 4μιση χρονών και η μικρή 6 μηνών- έχω ακόμα ενάμιση κιλό να χάσω, αλλά φυσικά το σώμα μου δεν έχει επανέλθει και ούτε πρόκειται ακόμα και αν χάσω αυτό το ενάμιση κιλό!! Γυμναστική δεν έχω χρόνο καθόλου να κάνω, θηλάζω κιόλας και πεινάω συνέχεια! Βέβαια προσπαθώ να μην τρώω βλακείες αλλά δεν τα καταφέρνω πάντα. Είναι και στιγμές που δεν αισθάνομαι καθόλου γυναίκα, μόνο αγελαδίτσα της ΦΑΓΕ!!!!! :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΕΛΕΟΣ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

 

χωρίς να έχω καταφέρει να διαβάσω όλα τα post μέχρι τα μισά της σελίδας τουλάχιστον μάζεψα τόση μεμψιμοιρία που κόντεψα να βάλω τα κλάματα. Είναι που είναι οι ορμόνες μας χάλια μετά την εγκυμοσύνη, πρέπει να κλαιγόμαστε κιόλας...... για ποιο λόγο; Για να χαλάμε (κι' άλλο) την ψυχολογία μας;

 

Ας δούμε τα πράγματα από την "μισογεμάτη όψη του ποτηριού"

 

- έχουμε τα μπουμπουκάκια μας δίπλα μας, που είναι η χαρά της ζωής ! ! !

- για τις "ξεχειλωμένες" κοιλίτσες υπάρχουν πολύ ωραίες κρεμούλες που βοηθούν στη σύσφιξη, τόνωση, μείωση λίπους κλπ κλπ κλπ. Πάρτε μια καλή οικονομική από το φαρμακείο της γειτονιάς σας και πασαλειφτείτε κάθε φορά που κάνετε μπάνιο. Μην ακούσω δεν έχετε χρόνο .... 45 δευτ. υπόθεση είναι!!!

- τα παραπάνω κιλάκια θα τα χάσουμε πολύ πιο εύκολα όταν θηλάζουμε, το γιατί και το πως θα σας το πει ένας διατροφολόγος που θα σας δώσει και μια διατροφή. Επίσης οι δικαιολογίες δεν έχω χρήματα για διατροφολόγους, χρόνο να τρέχω κλπ δεν παίζουν. Τόσα και τόσα έχουμε χαλάσει από εδώ και από εκεί, τα χρήματα για μια συνεδρία στον διαιτολόγο δεν είναι σπατάλη, όσο για τον χρόνο .... επιβάλλεται να βρούμε μια ώρα για τον εαυτό μας προκειμένου να νιώσουμε άνθρωποι.

- λίγη άσκηση δεν έβλαψε ποτέ κανέναν, πάρτε τα μωρά σας και βγείτε να περπατήσετε στο ύπαιθρο, ένας ωραίος μακρινός περίπατος σε γρήγορο βήμα με καροτσάκι ή μάρσιπο κάνει καλό και σε εμάς και στα μικρά μας. Ντυθείτε καλά και κουκουλώστε τα πιτσιρίκια το χειμώνα για να μην αρρωστήσετε και βγείτε σε καθαρό αέρα (ειδικά μανούλες που ζουν στην εξοχή ή κοντά σε βουνό/θάλασσα, δεν έχουν καμία δικαιολογία).

- αγκαρέψτε τους μπαμπάδες και πηγαίνετε ένα κομμωτήριο να βάψετε επιτέλους το εδώ και πολύ καιρό άβαφτο μαλλί σας, κάντε και ένα ωραίο "εύκολο" κούρεμα που δεν θέλει πολύ χτένισμα (ή καθόλου) για να δείχνει όμορφο και ΈΤΟΙΜΕΣ !

- ΚΥΡΙΩΣ, μην γκρινιάζετε συνέχεια, η γκρίνια μας ασχημένει πρώτα από μέσα και μετά απ' έξω, ούτε εμείς οι ίδιες δεν μπορούμε να ανεχτούμε την κακή μας διάθεση, γι'αυτό υποβάλετε την! Ενα παιδικό χαμογελάκι βοηθάει πάντα

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση μονο...η διαθεση για τη συνευρεση υπηρχε?διοτι εγω τουλαχιστον,δεν εχω και καμια διαθεση.τιποτα.ολα στο ναδιρ.μονο για το ψυγειο εχω αγριες διαθεσεις.

 

Αχ, αχ, κρίμα που το είχα πάρει απόφαση! Την επομένη που έγραψα μας χτύπησε μια ίωση οικογενειακώς και ακόμα δεν έχουμε συνέλθει! Όσο για διάθεση δεν υπήρχε από την αρχή αλλά όπως λένε τρώγοντας έρχεται η όρεξη.

Άντε ρε κορίτσια, κάντε κάτι να ανέβουμε όλες ψυχολογικά! Άντε στο χέρι μας είναι, λέω!

x7bp6wivf.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...