Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ


Recommended Posts

Astro Καλησπερα

 

Διαβασα το μηνυμα σου και ομολογο οτι ελαφρως ξαφνιαστικα.

 

Εαν αποδεδηγμενα οι σαλπιγες εχουν προβλημα τοτε να τις βγαλεις ομως δεν ειναι αμυγδαλες ---προσεχε....Οταν πηγα στον ΜΕΓΑΛΟΓΙΑΤΡΟ το πρωτο πραγμα που μου ειπε ηταν αυτο ---ουτε σαλπιγγγραφια ουτε θεραπεια ουτε ελενχο --τιποτα Προτεινε χειρουργειο και αφαιρεσει προληπτικα ---εΝΩ ΤΟΥ ΕΞΗΓΗΣΑ ΟΤΙ ΜΕΝΩ ΕΓΚΥΩΣ ΑΠΛΑ ΑΠΟΒΑΛΩ .

 

Ηθελα να των ρωτησω προληπτικα η` επειδη εχω μια υπονια εαν θα ηθελε να του αφαιρεσουν ενα αρχ......ι τι θα ελεγε η` τι θα εκανε αυτος ???

 

Δεν ξερω το προβλημα η` ποσο σοβαρο ειναι παντος να ξερεις οτι μετα την αφαιρεση μονο με εξωσωματικη θα μεινεις εγγυος....Εαν ο γιατρος ειναι εξωσωματικος τοτε εχει και ενα λογο παραπανω για να στο προτεινη

 

Ματινα

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΤΙΝΑ.

ΕΓΩ ΠΡΙΝ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΙΣ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ ΓΥΡΙΣΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΛΟΙ ΤΟ ΙΔΙΟ.ΔΗΛ. ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΘΟΥΝ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ.Η ΜΙΑ ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΕΣΤΡΑΜΜΕΝΗ ΤΕΛΕΙΩΣ Η ΑΛΛΗ ΠΟΥ ΕΙΔΑΝΕ ΣΤΗΝ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟ ΥΓΡΟ ΕΧΕΙ ΔΙΑΒΑΤΟΤΗΤΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ.

ΕΚΑΝΑ 5ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΑΠΟΦΑΣΗ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΙΣΤΙΚΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΚΑΤΙ ΧΑΠΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΔΕΝΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.

ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.

f2d05c4b11.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 232
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΩΡΑΚΙ.

ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΣΧΕΔΟΝ 2ΧΡΟΝΙΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΙΩΣ ΠΑΙΔΙΑ.

ΘΑ ΚΑΝΩ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΤΡΙΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΘΟΥΝ ΟΙ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ.ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ.

 

astro μου μην ανησυχείς!Έχω εγώ μια γνωστή η οποία σαν εσένα χρειάστηκε να αφαιρέσει τις σάλπιγγές της! Είχαν μολυνθεί κ ο γιατρός επέσπευσε την αφαίρεσή τους πριν γίνει η ζημιά και στην μήτρα! Έκανε εξωσωματική και σήμερα έχει δίδυμα. Ένα αγόρι κ ένα κοριτσάκι!Πρέπει να έχουμε τεράστια πίστη στον Θεό! Εκείνος ξέρει! Αυτό που πάντα λέω είναι οτι ίσως κάποιοι τον Έχουμε ξεχάσει και με αυτόν τον τρόπο Θέλει να μας φέρει κοντά Του! Ίσως όμως να μην είναι και έτσι! Δεν ξέρω! Εύχομαι πάντως και ελπίζω να λιγοστεύουμε όλο και περισσότερο απο αυτο το foroum! Πολλά φιλιά...

 

ΤΟ ΞΕΡΩ ΠΙΣΤΗ ΣΤΟ ΘΕΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ.

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ.

ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΚΑΙ ΟΣΟ ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ.

f2d05c4b11.png
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΙ ΟΜΟΛΟΓΩ ΟΤΙ ΠΕΘΑΝΑ ΣΤΟΝ ΠΟΝΟ...ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ Η ΜΙΑ ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΗΤΑΝ ΚΛΕΙΣΤΗ ..ΕΧΩ ΥΔΡΟΣΑΛΠΙΓΓΑ...ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΡΝΟΥΣΕ ΜΕΣΑ ΤΟ ΥΓΡΟ...ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΤΑ SERPAFAR ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ...ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΑΣΕ ΟΛΕΣ..

 

ΦΙΛΑΚΙΑ :wink:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΛΟΡΑ.

ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΥΔΡΟΣΑΛΠΙΓΓΕΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ, ΕΣΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΔΩΣΕ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ ΟΙ ΥΔΡΟΣΑΛΠΙΓΓΕΣ;;ΔΗΛ. ΘΑ ΓΙΑΤΡΕΥΤΟΥΝ;;;

f2d05c4b11.png
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ο μεγαλύτερος μου φόβος είναι να έχουν κάτι οι σάλπιγγες και να χρειαστεί αφαίρεση. Έχω φίλη που αφαίρεσε την μιά, η άλλη υπολειτουργεί και παιδεύεται χρόνια με σπερματεγχύσεις αλλά τζίφος.

Αλλά από όσο ξέρω, στην περίπτωση που έχουν κάτι οι σάλπιγγες δεν γίνεται και σύλληψη λόγω φραγμένης ή μολυσμένης διέλευσης από αυτές.

Δεν ξέρω περίπτωση, να γίνεται η σύλληψη κανονικά και μετά να αποβάλλεται λόγω σαλπιγγών.

Γνωρίζετε κάτι τέτοιο;

Να αρχίσω να ανησυχώ περισσότερο;

Αμάν πια; Πότε θα έρθει άσπρη μέρα και για εμάς;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,οι υδροσάλπιγγες δε γιατρεύονται!Είναι σάλπιγγες που έχουν γεμίσει πύον και όσα φάρμακα κι αν πάρει κανείς δε γίνεται τίποτα.Έχουν καταστραφεί...έχουν κλείσει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΑΣΤΡΟ ΜΟΥ ΚΟΙΤΑΞΕ ΝΑ ΔΕΙΣ..Η ΔΕΞΙΑ ΜΟΥ ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΛΛΑΒΩ,ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΗΤΑΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΩΡΙΜΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΩΟΘΗΚΕΣ ΤΑ ΩΑΡΙΑ.

ΕΧΘΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΙΔΕ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΕΒΓΑΛΑ 2 ΩΑΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΞΙΑ ΩΟΘΗΚΗ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ ΔΙΔΥΜΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ...ΜΑΚΑΡΙ!!!!ΣΗΜEΡΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΕΝΕΣΗ PREGNYL ΓΙΑ ΝΑ ΣΠΑΣΟΥΝ ΤΑ ΩΑΡΙΑ .....ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ Η ΑΡΙΣΤΕΡΗ (ΥΔΡΟΣΑΛΠΙΓΓΑ) ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ!

 

ΚΟΙΤΑΞΕ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΕ 3 ΤΥΠΩΝ ΥΔΡΟΣΑΛΠΙΓΓΕΣ

 

1.ΟΙ ΠΥΩΔΕΙΣ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΥΟΝ

2.ΟΙ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΕΧΟΥΝ ΚΛΕΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΔΙΟΓΚΩΘΕΙ.

ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΔΕΝ ΤΗΝ ΘΥΜΑΜΑΙ...

 

ΠΑΝΤΩΣ ΤΗΝ ΣΗΜΕΡΟΝ ΗΜΕΡΑ ΟΛΑ ΚΑΤΟΡΘΩΝΟΝΤΑΙ....ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΟΙ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΝ......

 

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΑ ΚΑΠΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ...

 

ΠΑΝΤΩΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΛΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΡΗΜΑΔΟ ΑΓΧΟΣ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΣΤΑΘΩ ΤΥΧΕΡΗ!!

 

ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ! :D

Αντε με το καλο και μεις......!!!!

Link to comment
Share on other sites

Flora μου,μην ανησυχείς.Εγώ μετά από εξωμήτρια κύηση έμεινα με μία σάπιγγα,που ευτυχώς είναι υγιής.Όταν ρώτησα λοιπόν το γιατρό μου -που είναι και ειδικός εξωσωματικής-αν θα πρέπει να κάνω μετά κατευθείαν εξωσωματική,μου είπε όχι και ότι μπορώ να κάνω όσα παιδιά θέλω φυσιολογικά.Επομένως όλα καλά και με μία σαλπιγγούλα.Εσύ προσπαθείς καιρό με μία σάλπιγγα?

 

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΑΣΤΡΟ ΜΟΥ ΚΟΙΤΑΞΕ ΝΑ ΔΕΙΣ..Η ΔΕΞΙΑ ΜΟΥ ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΛΛΑΒΩ,ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΗΤΑΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΩΡΙΜΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΩΟΘΗΚΕΣ ΤΑ ΩΑΡΙΑ.

ΕΧΘΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΙΔΕ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΕΒΓΑΛΑ 2 ΩΑΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΞΙΑ ΩΟΘΗΚΗ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ ΔΙΔΥΜΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ...ΜΑΚΑΡΙ!!!!ΣΗΜEΡΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΕΝΕΣΗ PREGNYL ΓΙΑ ΝΑ ΣΠΑΣΟΥΝ ΤΑ ΩΑΡΙΑ .....ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ Η ΑΡΙΣΤΕΡΗ (ΥΔΡΟΣΑΛΠΙΓΓΑ) ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ!

 

ΚΟΙΤΑΞΕ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΕ 3 ΤΥΠΩΝ ΥΔΡΟΣΑΛΠΙΓΓΕΣ

 

1.ΟΙ ΠΥΩΔΕΙΣ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΥΟΝ

2.ΟΙ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΕΧΟΥΝ ΚΛΕΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΔΙΟΓΚΩΘΕΙ.

ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΔΕΝ ΤΗΝ ΘΥΜΑΜΑΙ...

 

ΠΑΝΤΩΣ ΤΗΝ ΣΗΜΕΡΟΝ ΗΜΕΡΑ ΟΛΑ ΚΑΤΟΡΘΩΝΟΝΤΑΙ....ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΟΙ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΝ......

 

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΑ ΚΑΠΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ...

 

ΠΑΝΤΩΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΛΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΡΗΜΑΔΟ ΑΓΧΟΣ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΣΤΑΘΩ ΤΥΧΕΡΗ!!

 

ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ! :D

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΠΡΟΣΠΑΘΩ....ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ ΣΑΛΠΙΓΓΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΛΩ.....ΓΙΑΥΤΟ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΑΡΜΑΚΟ!

 

ΕΥΤΥΧΩΣ TA SERPAFAR ΤΑ ΔΕΧΤΗΚΕ ΑΜΕΣΩΣ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΜΟΥ ΜΕ 1 ΧΑΠΙ /ΜΕΡΑ ΓΙΑ 5 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!

 

ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ.........ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ....!

 

ΦΙΛΙΑ :roll:

Αντε με το καλο και μεις......!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία σου εύχομαι.Εγώ αργώ ακόμη.Λόγω χειρουργείου σε κανένα χρόνο πάλι προσπάθειες...Καλή δύναμη λοιπόν και όχι άγχος!

 

 

ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΠΡΟΣΠΑΘΩ....ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ ΣΑΛΠΙΓΓΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΛΩ.....ΓΙΑΥΤΟ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΑΡΜΑΚΟ!

 

ΕΥΤΥΧΩΣ TA SERPAFAR ΤΑ ΔΕΧΤΗΚΕ ΑΜΕΣΩΣ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΜΟΥ ΜΕ 1 ΧΑΠΙ /ΜΕΡΑ ΓΙΑ 5 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!

 

ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ.........ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ....!

 

ΦΙΛΙΑ :roll:

Link to comment
Share on other sites

και εμενα η μητρα μου μου ειπαν οτι εχει κλιση . ειναι κακο αυτο μαρια χ. ? ποσο δηλαδη εμποδιζει τη συλληψη?ειναι κατασταλτικος παραγοντας?

αχ τωρα με αγχωσατε

Να μην αγχωνεσαι parent εγω εχω οπισθια κλιση αλλα οπως βλεπεις εμεινα εγκυος,η εγκυμοσυνη δεν ειναι αδυνατη απλως καθυστερει λιγο.Αλλα εγω (δυστηχως)λογω αγχους ειχα ανεβασμενη προλακτινη και πιστευω οτι φταιει αυτη που αργησα να μεινω, :( τι να σου πω ειχα τρελα ''νουμερα'' με οριο 1-29 περιπου, ειχα απο 50-95,αστα να πανε, αλλαξα και γιατρους και θεραπεια γιατι δεν κατεβαινε η καταραμενη :?:? Διαβαζω στο φορουμ τοσα και τοσα γυναικολογικα προβληματα που εχουν αλλα κοριτσια που μια απλη κλιση της μητρας δεν ειναι τιποτα πιστεψε με.Πανω απ'ολα διωξε το αγχος και θα μεινεις εγκυος να εισαι σιγουρη. :wink:
6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εμενα η μητρα μου μου ειπαν οτι εχει κλιση . ειναι κακο αυτο μαρια χ. ? ποσο δηλαδη εμποδιζει τη συλληψη?ειναι κατασταλτικος παραγοντας?

αχ τωρα με αγχωσατε

Να μην αγχωνεσαι parent εγω εχω οπισθια κλιση αλλα οπως βλεπεις εμεινα εγκυος,η εγκυμοσυνη δεν ειναι αδυνατη απλως καθυστερει λιγο.Αλλα εγω (δυστηχως)λογω αγχους ειχα ανεβασμενη προλακτινη και πιστευω οτι φταιει αυτη που αργησα να μεινω, :( τι να σου πω ειχα τρελα ''νουμερα'' με οριο 1-29 περιπου, ειχα απο 50-95,αστα να πανε, αλλαξα και γιατρους και θεραπεια γιατι δεν κατεβαινε η καταραμενη :?:? Διαβαζω στο φορουμ τοσα και τοσα γυναικολογικα προβληματα που εχουν αλλα κοριτσια που μια απλη κλιση της μητρας δεν ειναι τιποτα πιστεψε με.Πανω απ'ολα διωξε το αγχος και θα μεινεις εγκυος να εισαι σιγουρη. :wink:

και εμενα εχει κλιση η μητρα μου αλλα ο γιατρος δεν μου ειπε ποτε οτι ειναι προβλημα αυτο.κ η μαμα μου το ειχε αυτο και εκανε 3 παιδια.οποτε μην αγχωνεστε για αυτο.αν ειναι γερο το σπερμα θα βρει το δρομο του!απλα εγω {αυτοβουλος}οταν κανουμε σεχ :oops: καθομαι μπρουμητα η στο πλαι για να διευκολινω το σπερμα ,μπορει να ειναι κ βλακεια αυτο! :lol:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΑΣΤΡΟ ΜΟΥ ΚΟΙΤΑΞΕ ΝΑ ΔΕΙΣ..Η ΔΕΞΙΑ ΜΟΥ ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΛΛΑΒΩ,ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΗΤΑΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΩΡΙΜΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΩΟΘΗΚΕΣ ΤΑ ΩΑΡΙΑ.

ΕΧΘΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΙΔΕ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΕΒΓΑΛΑ 2 ΩΑΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΞΙΑ ΩΟΘΗΚΗ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ ΔΙΔΥΜΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ...ΜΑΚΑΡΙ!!!!ΣΗΜEΡΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΕΝΕΣΗ PREGNYL ΓΙΑ ΝΑ ΣΠΑΣΟΥΝ ΤΑ ΩΑΡΙΑ .....ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ Η ΑΡΙΣΤΕΡΗ (ΥΔΡΟΣΑΛΠΙΓΓΑ) ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ!

 

ΚΟΙΤΑΞΕ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΕ 3 ΤΥΠΩΝ ΥΔΡΟΣΑΛΠΙΓΓΕΣ

 

1.ΟΙ ΠΥΩΔΕΙΣ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΥΟΝ

2.ΟΙ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΕΧΟΥΝ ΚΛΕΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΔΙΟΓΚΩΘΕΙ.

ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΔΕΝ ΤΗΝ ΘΥΜΑΜΑΙ...

 

ΠΑΝΤΩΣ ΤΗΝ ΣΗΜΕΡΟΝ ΗΜΕΡΑ ΟΛΑ ΚΑΤΟΡΘΩΝΟΝΤΑΙ....ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΟΙ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΝ......

 

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΑ ΚΑΠΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ...

 

ΠΑΝΤΩΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΛΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΡΗΜΑΔΟ ΑΓΧΟΣ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΣΤΑΘΩ ΤΥΧΕΡΗ!!

 

ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ! :D

 

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΛΩΡΑ

ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΔΗΛ. ΕΓΩ ΚΑΚΩΣ ΘΑ ΑΦΑΙΡΕΣΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΔΡΟΣΑΛΠΙΓΓΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΕΣΤΡΑΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ;;;

ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΟΤΙ ΟΙ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΟΥΝ.

f2d05c4b11.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και εγώ είμαι παθούσα. Είχα ανακαλύψει μια κύστη μεγάλη 7εκατοστά και είχε και περιεχόμενο οπότε έπρεπε να κάνω ανοιχτό χειρουργείο για να βγει γιατί με λαπαροσκόπηση υπήρχε κινδυνος να σπάσει. Έκανα λοιπόν την επέμβαση και με το που συνέρχομαι μου λέει ο γιατρός μου οτι είχαμε μια επιπλοκή. Υπήρχε μια υδοσάλπιγγα δεξια η οποία δεν φαινόταν με τον υπέρηχο γιατί την έκρυβε η κύστη! ΄Την αφίρεσε λοιπον γιατι ήταν εοιμη να σπασει. Ράκος εγώ...καταλαβαίνετε. Μετά απο 6 μήνες μένω έγκυος αλλά δεν είχα καταλάβει τίποτα γιατί είχα αίμα τις μέρες που περίμενα περίοδο. Όταν το αίμα συνεχιζόταν και μετά απο ταλαιπωρία, αλλαγής γιατρού (γιατί μου έδινε χάπια για να σταματήσει το αίμα χωρίς καν να με κοιτάξει :twisted: ) ανακάλυψα οτι ήμουν έγκυος και είχα παλινδρόμηση. Δεύτερο σοκ! Απ τότε προσπαθούμε και έχει περάσει σχεδόν ένας χρόνος χωρίς αποτέλεσμα. Αυτό το μήνα μάλλον θα κάνω σπερματέγχυση και βλέπουμε...Κουράγιο σε όλες, σας καταλαβαίνω απόλυτα. Astro μου εύχομαι να πάνε όλα καλά με την επέμβαση, να αναρρώσεις σύντομα και να ξεκινήσεις νέες προσπάθειες.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και εγώ είμαι παθούσα. Είχα ανακαλύψει μια κύστη μεγάλη 7εκατοστά και είχε και περιεχόμενο οπότε έπρεπε να κάνω ανοιχτό χειρουργείο για να βγει γιατί με λαπαροσκόπηση υπήρχε κινδυνος να σπάσει. Έκανα λοιπόν την επέμβαση και με το που συνέρχομαι μου λέει ο γιατρός μου οτι είχαμε μια επιπλοκή. Υπήρχε μια υδοσάλπιγγα δεξια η οποία δεν φαινόταν με τον υπέρηχο γιατί την έκρυβε η κύστη! ΄Την αφίρεσε λοιπον γιατι ήταν εοιμη να σπασει. Ράκος εγώ...καταλαβαίνετε. Μετά απο 6 μήνες μένω έγκυος αλλά δεν είχα καταλάβει τίποτα γιατί είχα αίμα τις μέρες που περίμενα περίοδο. Όταν το αίμα συνεχιζόταν και μετά απο ταλαιπωρία, αλλαγής γιατρού (γιατί μου έδινε χάπια για να σταματήσει το αίμα χωρίς καν να με κοιτάξει :twisted: ) ανακάλυψα οτι ήμουν έγκυος και είχα παλινδρόμηση. Δεύτερο σοκ! Απ τότε προσπαθούμε και έχει περάσει σχεδόν ένας χρόνος χωρίς αποτέλεσμα. Αυτό το μήνα μάλλον θα κάνω σπερματέγχυση και βλέπουμε...Κουράγιο σε όλες, σας καταλαβαίνω απόλυτα. Astro μου εύχομαι να πάνε όλα καλά με την επέμβαση, να αναρρώσεις σύντομα και να ξεκινήσεις νέες προσπάθειες.

 

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ.ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΑΝΟΥΛΑ.

ΔΗΛ.Η ΥΔΡΟΣΑΛΠΙΓΓΕΣ ΔΕΝ ΓΙΑΤΡΕΥΟΝΤΑΙ ΜΕ ΧΑΠΙΑ Ε;;;ΚΑΛΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΙΣ ΑΦΑΙΡΕΣΩ;;;ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ

f2d05c4b11.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΣΤΡΟ,

 

ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΑ ΠΩΣ Η ΜΙΑ ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΔΡΟΣΑΛΠΙΓΓΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΣΕΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΑΝΤΙΚΑΣΤΑΘΕΙ ΜΕ ΤΕΧΝΗΤΗ ΣΑΛΠΙΓΓΑ..ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ..

 

ΕΣΕΝΑ ΤΙ ΣΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ?

Αντε με το καλο και μεις......!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ.ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΑΝΟΥΛΑ.

ΔΗΛ.Η ΥΔΡΟΣΑΛΠΙΓΓΕΣ ΔΕΝ ΓΙΑΤΡΕΥΟΝΤΑΙ ΜΕ ΧΑΠΙΑ Ε;;;ΚΑΛΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΙΣ ΑΦΑΙΡΕΣΩ;;;ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ

 

Εγώ δεν είχα την πολυτέλεια να σκεφτώ τι να κάνω αφού βρέθηκα προ τετελεσμένου γεγονότος, αλλά ξέρω οτι αν έχεις υδροσάλπιγγα δεν θεραπεύεται. Ειδικά όταν πρόκειται να προχωρήσεις σε εξωσωματική πρέπει να έχουν αφαιρεθεί γιατί είναι επικίνδυνες για το έμβρυο σε περίπτωση που σπάσουν. Αν έχεις συμβουλευθεί παραπάνω απο ένα γιατρούς και σου έχουν πει οτι με τιος εξετάσεις όντως έχεις υδοσάλπιγγες τλοτε καλύτερα να τις αφαιρέσεις και να ξεκινήσεις άμεσα εξωσωματική. Μην αφήνεις τον χρόνο να περνάει..

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΣΤΡΟ,

 

ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΑ ΠΩΣ Η ΜΙΑ ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΔΡΟΣΑΛΠΙΓΓΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΣΕΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΑΝΤΙΚΑΣΤΑΘΕΙ ΜΕ ΤΕΧΝΗΤΗ ΣΑΛΠΙΓΓΑ..ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ..

 

ΕΣΕΝΑ ΤΙ ΣΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ?

ΕΓΩ ΠΡΙΝ ΚΛΕΙΣΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ(ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ) ΠΗΓΑ ΣΕ 5-6 ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΛΟΙ.ΔΗΛ.ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΘΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ.ΔΕΝ ΓΙΑΤΡΕΥΟΝΤΑΙ ΜΕ ΦΑΡΜΑΚΑ.

ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΠΡΙΝ 4-5 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΞΕΒΟΥΛΩΣΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΡΙΝ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ.ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΙΔΙΟ.Η ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΚΑΤΕΣΤΡΑΜΜΕΝΗ Η ΑΛΛΗ ΕΧΕΙ ΔΙΑΒΑΤΟΤΗΤΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ.

ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΘΑ ΔΕΙ ΤΟ 100%ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ.ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΗ ΜΗΠΩΣ ΣΩΣΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΗΝ ΜΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΕΣ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ.

f2d05c4b11.png
Link to comment
Share on other sites

ΑΣΤΡΟ ΜΟΥ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ.. ΕΣΕΝΑ ΣΕ ΠΟΝΑΝΕ? ΣΕ ΕΝΟΧΛΟΥΝ?ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΕΝΟΧΛΗΣΗ..ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑΚΙΑ..

ΔΕΝ ΜΕ ΠΟΝΑΝΕ.ΤΩΡΑ ΑΝ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΙΣ ΤΟΣΕΣ ΝΙΩΘΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΝΑ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑΚΙ Η ΕΝΟΧΛΗΣΗ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ.

f2d05c4b11.png
Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ.ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΑΝΟΥΛΑ.

ΔΗΛ.Η ΥΔΡΟΣΑΛΠΙΓΓΕΣ ΔΕΝ ΓΙΑΤΡΕΥΟΝΤΑΙ ΜΕ ΧΑΠΙΑ Ε;;;ΚΑΛΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΙΣ ΑΦΑΙΡΕΣΩ;;;ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ

 

Εγώ δεν είχα την πολυτέλεια να σκεφτώ τι να κάνω αφού βρέθηκα προ τετελεσμένου γεγονότος, αλλά ξέρω οτι αν έχεις υδροσάλπιγγα δεν θεραπεύεται. Ειδικά όταν πρόκειται να προχωρήσεις σε εξωσωματική πρέπει να έχουν αφαιρεθεί γιατί είναι επικίνδυνες για το έμβρυο σε περίπτωση που σπάσουν. Αν έχεις συμβουλευθεί παραπάνω απο ένα γιατρούς και σου έχουν πει οτι με τιος εξετάσεις όντως έχεις υδοσάλπιγγες τλοτε καλύτερα να τις αφαιρέσεις και να ξεκινήσεις άμεσα εξωσωματική. Μην αφήνεις τον χρόνο να περνάει..

ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΑΝΩ.ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΠΑΙΝΩ ΓΙΑ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ.

f2d05c4b11.png
Link to comment
Share on other sites

Αστρουλακι μου, και σ ολα τα κοριτσια που το χρειαζονται, σας ευχομαι ολοψυχα

 

k.gifa.gifl.gifi.gifempty.gifempty.gife.gifp.gifi.gift.gify.gifx.gifi.gifa.gifempty.gifempty.gifempty.gif

 

Πολλα φιλια, γρηγορα με μωρακια στην αγκαλιτσα σας!!!

 

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΤΑΚΙ ΜΟΥ.

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ Η ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ ΝΑ ΑΡΓΗΣΗ ΠΟΛΥ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ

f2d05c4b11.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...