Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΚΥΡΕΣ ... ΑΓΟΡΕΣ ΑΠΟ ΤΑ JUMPO


Recommended Posts

Εγω κοριτσια παντως πιστευω οτι οπως τα μαθεις τα παιδια ετσι λειτουργουν...αν το μαθεις να ναι μες στις κρεμες και στα ειδικα μαλακτικα και στα ειδικα απορυπαντικα για τα πιατα τα πατωματα και ολα αυτα σιγουρα μετα με κατι διαφορετικο θα εμφανισει αλλεργιες....Οι μαμαδες μας τοτε νομιζετε μας ειχαν με προδερμ και λευκο ξυδι?Δεν νομιζω οτι παθαμε και κατι...οσο πιο πολυ τα ψειριζουμε τοσο ευαισθητο θα ναι το μωρακι μας...Αποψη μου φυσικα ειναι αυτη..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 174
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

.Σημερα εριξα μια ματια στο καταστημα της gap και ειχαν φερει την συλλογη για χειμωνα και ξετρελαθηκα

 

korinaki αν θελεις πες στο κεντρο ποιο μαγαζι τα εχει???

Νομιζω το Attica ή κανω λαθος??

4

Link to comment
Share on other sites

Koριτσια sorry αλλα επειδη ειμαι λιγο ασχετη με παιδικα καταστηματα,δεν ειμαι σιγουρη οτι ειναι gap η'grant? :?:? Παντως το καταστημα αυτο ειναι σε κεντρικο δρομο στο Παγκρατι..

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον τα Grant θα εχεις δει γιατι τα gap τα εχουν ελαχιστα μαγαζια(νομιζω κεντρο και καπου Β.Π.)

Και η Grant εχει καθε χρονο εκπληκτικα ρουχαλακια!

4

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε χτες στα Jumbo να δούμε τι παίζει και φρίξαμε και εγω και ο άντρας μου. Τα πάντα Κινέζικα και δεν μπορώ να πω ότι είδα κάτι ποιοτικό. Ναι ειναι φτηνά αλλά εμείς προσωπικά επιλέξαμε τα πρώτα χρόνια να δώσουμε κάτι παραπάνω αλλά τα ρουχαλάκια και τα υφάσματα που θα φορέσει το παιδί μας να ειναι Ευρωπαϊκά. Εντάξει πήραμε απλά φορμάκια βαμβακερα 10? το ένα απο τα Lapin & Kitten αλλά η διαφορά στην ποιότητα ειναι εμφανής....καλά Κινεζικη πιπιλα κτλ δεν εδινα για κανέναν απολύτως λογο. Δεν ειναι θέμα ψώνιου αλλα και ο άντρας μου έχοντας πάει στην Κίνα και ξέρει πόσο βρωμιάριδες ειναι μου είπε κατηγορηματικά τίποτα Κινεζικο.

Εν τω μεταξύ πέραν απο μερικών Chicco σε πιπίλες και μπιμπερό όλα τα υπόλοιπα ειναι δικά τους προιόντα.

Είδαμε ένα καθισματάκι αυτοκινήτου με 29? εντελώς της κακιάς ώρας! Δηλαδή δεν ξέρω ποιος σώφρον άνθρωπος θα το αγοράσει και θα εμπιστευτεί το παιδί του σε αυτό :(

Φυσικά αυτή ειναι η προσωπική μου άποψη και ελπίζω να μην προσβάλλω κανέναν που χρησιμοποιεί τα ενλόγω προϊόντα, καταλαβαίνω ότι οι καιροί και τα οικονομικά ειναι δύσκολα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαλλον τα Grant θα εχεις δει γιατι τα gap τα εχουν ελαχιστα μαγαζια(νομιζω κεντρο και καπου Β.Π.)

Και η Grant εχει καθε χρονο εκπληκτικα ρουχαλακια![/quote Το πιιο πιθανο ειναι να ειδα καταστημα της grant και μπερδευτηκα με την gap!Μοιαζουν και τα ονοματα.. :lol: Παντως αυτα που ειδα εκει μου αρεσαν πολυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!! :D Αχ περιμενω πως και πως να ξεκινησω τα ψωνια για το μωρο μας(απο τελη Σεπτεμβρη ειπαμε με τον αντρα μου)!Μεχρι τοτε θα κανω μια καλη ερευνα αγορας και μετα βουρ εξορμηση στα μαγαζια!! :D

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου εχουνε φερει 3 φορμακια απο τα jumbo και τα 3 ηταν πολυ μικρα . Μια φορα το καθενα τα φορεσε. Στα δυο μαλιστα που ηταν μακο με σταμπες παρατηρησα οτι ξεβαψανε. Το αλλο που ηταν τζην δεν επαθε τπτ. Παιχνιδια παιρνω απο εκει κ διαφορες χαζομαρες για το παιδικο δωματιο. Επισης εχω δει διαφορα στην τιμη με επωνυμα καλυντικα τα εχει πιο φθημα απο ΛΗΤΩ και super market. Για παραδειγμα την Sudocream την βρηκα γυρω στα 2,5 ευρω φθηνοτερη απο τα ΛΗΤΩ.

Για τα ρουχα εχω εχω βολευτει πολυ με mothercare και φθημα και καλης ποιοτητας. Μου εχουνε φερει και παρα πολλα benetton εξοδου. Σαν ποιοτητα παρα πολυ καλη , εξαιρετικη θα ελεγα, αλλα οντως αρκετα στενα κατα τα αλλα μια χαρα πολυ ομορφα.

Μηπως τελικα ειναι καλυτερα ν αγορασουμε λιγο μεγαλυτερα νουμερα για το νεογεννητο?Ακουω πολλες μαμαδες που λενε οτι τα ρουχαλακια για νεογεννητα πολλες φορες δεν τους κανουν η' τα φορουν μονο 1-2 φορες και μετα τους ειναι μικρα..
Link to comment
Share on other sites

Μηπως τελικα ειναι καλυτερα ν αγορασουμε λιγο μεγαλυτερα νουμερα για το νεογεννητο?Ακουω πολλες μαμαδες που λενε οτι τα ρουχαλακια για νεογεννητα πολλες φορες δεν τους κανουν η' τα φορουν μονο 1-2 φορες και μετα τους ειναι μικρα..

 

Λοιπόν Κορινάκι την ίδια απορία είχα κι εγώ εχθές που ξεκίνησα να ψωνίζω για το μπέμπη. Μιλάω πάντα για mothercare. Πήγα να πάρω κορμάκια και φορμάκια. Οι πωλήτριες μου είπαν να μην πάρω για νεογέννητο αλλά το μέγεθος 0-3. Όταν τα άνοιξα στο σπίτι τα φορμάκια είδα ότι ήταν τεράστια. Δεν ξέρω πόσο θα γεννηθεί ο μπέμπης, αλλά αν γεννηθεί γύρω στα 3,5 κιλά με ύψος 50 εκ περίπου θα του είναι μεγάλα. Μου το διαβεβαίωσε και μια φίλη μου που με είδε να ψωνίζω και μου είπε να πάρω οπωσδήποτε νούμερο για νεογέννητα, αλλιώς θα πλέει το μπεμπάκι μου. Τα κορμάκια ήταν πάλι μεγαλούτσικα, αλλά καλύτερα. Πήγα όμως και στα Μ&S και πήρα με 13 ευρώ μια πεντάδα κορμάκια για νεογέννητα. Το ίδιο θα κάνω και με τα φορμάκια. Πιστεύω ότι για ένα μήνα θα φοριέται το νούμερο για νεογέννητα. Δε χρειάζεται να πάρουμε ποσότητα. Μια πεντάδα πιστεύω είναι αρκετά... Όπως λέει και η μαμά μου, "ε, δε θα κλείσουν και τα μαγαζιά. Όταν γεννήσω με το καλό πεταγόμαστε και παίρνουμε ό,τι χρειάζεται.."

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος ολα τα ρουχαλακια νουμερο 0-3 ανεξαιρετου μαρκας μεχρι 1 μηνα τα φορεσα του μπεμπη μετα πηγανε στην ντουλαπα χαμενα! Για την πρωτη εβδομαδα με 10 μερες πιστευω ειναι το 0-3. Εγω προσωπικα 00 δεν ειχα παρει καθολου κ δεν χρειαστηκε με 3.500 κιλα μωρο με 52 εκ υψος που δεν ητανε κ κανα τερας

eNortjK1UrIwNrMwVrIGXDAS2gKo16.png[/

Link to comment
Share on other sites

Και εγω δεν ειμαι υπέρ του νούμερου 00. Η φίλη μου είχε πάρει πολλά τέτοια απο τα Jumbo και το μωρακι της γεννήθηκε μικρό και του τα φοράει....αλλά δεν θα του κάνουν νομίζω σε κανα μηνα. Εμένα όλοι μου λένε 0-3 και ένα φανελάκι της Κιττεν που μου φάνηκε μικρό το πήρα 6. Καλύτερα να εχουν αέρα παρά να ειναι τσίτα....μην ξεχνάτε και το παμπερς :)

 

Εαν μπορεί κάποια κοπέλα ας μου πει που φτιάχνονται τα φορμάκια του Marks & Spencer. Made in...?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγω δεν ειμαι υπέρ του νούμερου 00. Η φίλη μου είχε πάρει πολλά τέτοια απο τα Jumbo και το μωρακι της γεννήθηκε μικρό και του τα φοράει....αλλά δεν θα του κάνουν νομίζω σε κανα μηνα. Εμένα όλοι μου λένε 0-3 και ένα φανελάκι της Κιττεν που μου φάνηκε μικρό το πήρα 6. Καλύτερα να εχουν αέρα παρά να ειναι τσίτα....μην ξεχνάτε και το παμπερς :)

 

Εαν μπορεί κάποια κοπέλα ας μου πει που φτιάχνονται τα φορμάκια του Marks & Spencer. Made in...?

 

 

Sri Lanka!!! Αν και δεν γουστάρω τα Marks, τα φανελάκια που είχα πάρει στην κόρη μου τα φόρεσα και στο γιο μου και είναι πάρα πολύ καλά! (ουδέτερα χρώματα εννοώ, όχι τα ροζ).Πάντως μπορείτε να πάρετε μερικά 00 από το Jumbo επειδή έιναι φθηνά και θα τα φορέσει πολύ λίγο ενω το μεγαλύτερο νούμερο καλύτερα να είναι καλύτερη μάρκα.

Link to comment
Share on other sites

χτες αγόρασα απ το Λητώ ένα σετάκι του μικρού της chicco για να το βάλει πριν τη βάπτιση του

Να τον πάμε με κάτι ωραίο....

Ασπρη σαλοπετούλα και κόκκινο μπλουζάκι... γύρισα σπίτι και ετοιμάστηκα να τα πλύνω

Οι ετικέτες μέσα έλεγαν φυσικά made in China :wink:

Link to comment
Share on other sites

Επισης κοριτσια,εχω ακουσει οτι δεν βολευουν τα φορμακια που ανοιγουν πισω και ειναι καλυτερα να ανοιγουν απο μπροστα..Ειναι καλυτερα λετε?

 

Oλοσωστο!

Link to comment
Share on other sites

Εσώρουχα του μικρού μου του φόρεσα και του φοράω μόνο από το Τζάμπο...Συμφωνώ ότι τα νούμερα είναι άλλα ντι άλλων αλλά δεν παύουν να είναι απλά άψογα....μετά από πάμπολλα πλυσίματα είναι ανθεκτικά και χωρίς γαριάσματα, εύκολα στο σιδέρωμα χωρίς να βγάζουν κόμπους και φυσικά δεν έχουν ξεχειλώσει καθόλου...το μόνο που με στεναχωρεί είναι ότι σύντομα δεν θα μας κάνουν ούτε τα 24 μηνών και δεν ξέρω τι άλλο θα βρω με 2 ευρώ και τόσο καλό...Και εννοείται ότι του τα φόρεσα από την πρώτη μέρα και δεν έπαθε τίποτα, άλλωστε τα έπλυνα πρώτα..

Τώρα για τα ρούχα συμφωνώ επίσης ότι τα H&M είναι πολύ καλή επιλογή με λογικές τιμές για όλα τα βαλάντια και γουστόζικα ιδιαίτερα τουλάχιστον για τα δικά μου μετρά, χωρίς στάμπες και γενικά μπεμπεκίστικα χαρακτηριστικά...και από ποιότητα πολύ καλά.

Σ 08/07/2007

Α 07/08/2011

Θ 06/06/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μηπως τελικα ειναι καλυτερα ν αγορασουμε λιγο μεγαλυτερα νουμερα για το νεογεννητο?Ακουω πολλες μαμαδες που λενε οτι τα ρουχαλακια για νεογεννητα πολλες φορες δεν τους κανουν η' τα φορουν μονο 1-2 φορες και μετα τους ειναι μικρα..

 

το μωρο μου γεννηθηκε 2700 κιλα και ειχα παρει 6 φορμακια 00 και 6 φορμακι 0-3 απο το mothercare.σε πληροφορω πως το μωρο μεσα στο 00 επλεε λιγο,τελικα του τα φορεσα 2 μηνες.

επειδη μετα πηρε πολυ αποτομα βαρος το 0-3 του τα φορεσα 1 μηνα μονο....

9a7bp2.pngIm47p2.png
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο ειναι το θεμα! Τις πρωτες μερες θα νομιζεις οτι πηρες ρουχα ττεραστιων διαστασεων. Ομως τα μωρα μεγαλωνουν τοσο γρηγορα που δεν καταλαβαινεις ποτε ερχετε ο καιρος που πρεπει να αλλαξεις νουμερο! Ειδικα τους πρωτους 2-3 μηνες η αλλαγη ειναι δραματικη! Απο Μαρτιου μεχρι Ιουνιο περα απο αυτα που του ειχαμε παρει πριν γεννηθει ψωνισαμε αλλες 3 φορες! Ας ειναι καλα τα mothercare που εχουνε καλες τιμες κ καλη ποιοτητα!

eNortjK1UrIwNrMwVrIGXDAS2gKo16.png[/

Link to comment
Share on other sites

και εμείς χρησιμοποιούμε jumbo ρούχα και μέχρι στιγμής μας βγήκαν πολύ καλά.

 

Μας φέρανε δώρο ρούχα και παιχνίδια της chicco και όπως λέει η φίλη πιο πάνω είναι

και αυτά made in china. Το έχετε καταλάβει ότι η συντριπτική πλειοψηφία

των προιόντων είναι made in china??? Εχουν φτηνά εργατικά χέρια- καλές και κακές ποιότητες.....στο χέρι μας είναι να τα ξεχωρίσουμε μόνες μας.

Link to comment
Share on other sites

Εαν μπορεί κάποια κοπέλα ας μου πει που φτιάχνονται τα φορμάκια του Marks & Spencer. Made in...?

Μας έφεραν το Σάββατο 2 φορμίτσες από το Μarks& Spenser και γράφουν και αυτές Made in China!Πάντως σαν νούμερα είναι μεγάλα το 6-9 θα της μπαίνει σίγουρα και στους 12 μήνες,και να φανταστήτε οτι είναι και ψηλή η Νίνα μου !Σαν ποιότητα πάντως δεν μου άρεσαν και πολύ ποιό πολύ μου αρέσουν τα Mothercare από τα επώνυμα

Link to comment
Share on other sites

Εαν μπορεί κάποια κοπέλα ας μου πει που φτιάχνονται τα φορμάκια του Marks & Spencer. Made in...?

Μας έφεραν το Σάββατο 2 φορμίτσες από το Μarks& Spenser και γράφουν και αυτές Made in China!Πάντως σαν νούμερα είναι μεγάλα το 6-9 θα της μπαίνει σίγουρα και στους 12 μήνες,και να φανταστήτε οτι είναι και ψηλή η Νίνα μου !Σαν ποιότητα πάντως δεν μου άρεσαν και πολύ ποιό πολύ μου αρέσουν τα Mothercare από τα επώνυμα

 

Ευχαριστώ με σώσατε απο τον ποδαρόδρομο!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΑ JUMBO. TA ΕΣΩΡΟΥΧΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΩΡΑΙΑ ΣΧΕΔΙΑΚΙΑ. ΤΑ ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΣΑΚΟ :shock:

ΤΟ MOTHERCARE ΕΧΕΙ ΩΡΑΙΑ ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΥΦΑΣΜΑ, ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΟΙΟ ΑΚΡΙΒΑ...ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΞΙΖΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ! ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟΥ JUMBO ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΤΟΥ ΠΑΡΩ... ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΙΝΕΖΙΚΑ. ΠΡΟΤΕΙΜΩ ΝΑ ΤΟΥ ΠΑΡΩ ΚΑΤΙ ΕΠΩΝΥΜΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΑΚΡΙΒΟ ΟΠΩΣ ΤΑ FISHERPRICE. ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΙΓΚΙΠΑ ΜΟΥ ΘΕΛΩ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!! :D:D [/b]

5om2p2.png

 

sCPfp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς έχουμε πάρει πολλά ρουχαλάκια από το jumbo και δεν έπαθαν τίποτα με το πλύσιμο. Τώρα που τα ξαναέβγαλα από το μπαούλο για την μπέμπα και τα έπλινα έγιναν πολύ ωραία. Εχουμε πάρει και παιχνίδια, κατι αυτοκινητάκια με 1 ευρώ και κάποια άλλα απομίμηση ficher-price. Αυτό έγινε και λίγο αναγκαστικά γιατί έπρεπε να εφοδιάσουμε με παιχνίδια και τις γιαγιάδες και δεν γινόταν όλα να είναι επώνυμα. Εχω στο σπίτι τα "καλά" και τα άλλα περιπλανιόνται από δω και κει.

 

Επίσης πήρα και το ρηλαξ των 20€ και είναι καταπληκτικό!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα με τα ρούχα ή/και τα παιχνίδια από το Jumbo. Μια χαρά μου έχουν βγει όλα. Έχω πάρει καρότσι με 100? ωραίοτατο και ανθεκτικό, παρκοκρέββατο της Chicco επίσης δεν έχει πάθει τίποτα και τα ρουχαλάκια δεν του δημιούργησαν κανένα πρόβλημα στο κορμάκι του. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα πήγα στο τζάμπο να πάρω κάποια πραγματάκια. Είδα κούβερτούλες φλις με πολύ όμορφα σχέδια. Έπιασα μια για να δω την ποιότητα και μου έμεινε το χρώμα στο χέρι....

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Όταν γεννήθηκε ο μικρός μου, μου πήραν ολόσωμο μπουφάν (δεν ξέρω πως αλλιώς να το περιγράψω) το οποίο ήταν 0-3. Το παιδί γεννήθηκε Μάρτιο. Σα νεογέννητο του ήταν τεράστιο. Το φόρεσε τον επόμενο Σεπτέμβρη-Οκτώβρη που ήταν ήδη 6-7 μηνών. Επίσης, του είχα πάρει φορμάκια για 6 και 12 μηνών. Σε ηλικία 5 μηνών, αυτά των 6 ήταν άχρηστα και αυτά των 12 δεν κράτησαν πολύ....πεταμένα λεφτά

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...