Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χώρος για βάφτιση στα νότια προάστεια


Recommended Posts

Καλησπέρα σας θα ήθελα την βοηθειά σας μήπως γνωρίζετε καμία ωραία ταβέρνα για 50-60 άτομα για την βάπτιση της ανιψιάς μου; Θα γίνει τον Μάιο και έχουμε μπει στην διαδικασία της αναζήτησης απο τώρα. Θα θέλαμε στις περιοχές Δάφνη,Νέα Σμύρνη,Άγιος Δημήτριος,Αμφιθέας...αλλά η τιμή να είναι μέχρι 20€ το άτομο.

Ευχαριστώ προκαταβολικά .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elenk

    elenk 9 δημοσιεύσεις

  • mama35+

    mama35+ 5 δημοσιεύσεις

  • novpal

    novpal 4 δημοσιεύσεις

  • dama

    dama 4 δημοσιεύσεις

Βρε κορίτσια, έχω πελαγώσει. Πείτε μου για κανα χώρο, να κάνουμε το μετά της βάπτισης, κατά προτίμηση νότια προάστια. Τη βάπτιση σκεφτόμαστε να την κάνουμε μέσα Ιούνιου και μάλλον θα είναι καθημερινή και απογευματάκι. Θέλω κάτι λιτό σε στυλ κοκτειλ και αν είναι δυνατόν να έχει και παιχνιδάκια για τα παιδάκια.

Επίσης θα ήθελα να μην χρεωκοπήσουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

καλησπερα επειδη ψαχνω και γω για ταβερνα για τον ιδιο λογο ενας ομορφος χωρος και στην τιμη που ζητας ειναι η ΑΥΛΗ στο Π.Φαληρο Αχαιων και Γοργοποταμου

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα,

 

εχουμε τη βάφτιση τον άλλο μήνα και ψαχνω κάποιο χωρο για τραπέζι περίπου 50 άτομα. Θα ηθελα να εχει κάποια αυλή ..........

 

Κοίταξα το ΠΕΤΡΙΝΟ στη Γλυφάδα εχετε εντυπώσεις ?

 

Ενδιαφερομαι για νότια προάστια.

 

Από την άλλη η βάπτιση ειναι στισ 11 μέχρι να τελειώσουμε 12 δεν ειναι μετα λίγο νωρίς για φαγητο ?

 

Ευχαριστωωωωω

Link to comment
Share on other sites

Για κοιτα αυτό...βαφτίζω την κόρη μου το σαββατο και κανω εκει το τραπεζι. ο κήπος ειναι παρα πολύ ωραιος και το φαγητο που δοκιμασαμε αρκετα καλο. οι τιμες παιζουν γυρω στα 25 ευρω το άτομο.http://www.litharitsia.gr. ειναι συνορα ελληνικου-ανω γλυφαδας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια. Εγώ βαφτίζω την κορούλα μου την 1η Νοεμβρίου και έχω βρεί ένα εστιατόριο για φαγητο στη λεωφορο Πεντέλης, "andaluzia"λεγεται και το βρήκα από το internet.Εχει καμια σας εντυπωσεις?

Link to comment
Share on other sites

Εμείς βαπτίζουμε τον μικρό στις 27 Σεπτέμβρη & ακόμα δεν έχουμε καταλήξει. Σκεφτόμασταν & εμείς το Πέτρινο, αλλά νομίζω οτι είναι πολύ μεγάλος ο χώρος & εμείς θα είμαστε 40 άτομα το πολύ....

Θα κάνω ένα τηλέφωνο σήμερα σε μια μπυραρία στη Βάρκιζα που μου είχε προτείνει μια κοπέλα απο το φόρουμ & θα σε ενημερώσω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν ξέρω πώς είναι τα οικονομικά σου αλλά το ξενοδοχείο Μετροπόλιταν έχει σχετικά καλές τιμές .. εμείς εκεί θα κάνουμε τη δεξίωση του μικρού μας επειδή συνεργαζόμαστε χρόνια με το ξενοδοχείο και όλα τα έχουμε κάνει εκεί .. απο σέρβις είναι φανταστικά και απο φαγητά, δεν έχω λόγια να περιγράψω!!!

εάν θέλεις μπορώ να σου στείλω π.μ. με τα μενού και τις τιμές τους ..

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Θα ηθελα να μου δωσετε καποιες ιδεες για μαγαζι (ταβερνα με μουσικη η μεζεδοπωλειο) για περιοχη Κερατσινι η Πειραια. Θα βαφτισουμε τον μπεμπη 1/11/09 και θελουμε να κανουμε κατι σε κλειστο κυκλο (50 ατομα). Δεν θελουμε δεξιωσεις κτλ κτλ. Απλα πραγματακια.

Οποια/ος ξερει κατι καλο ας το προτεινει.

 

Ευχαριστω.

Y9MXp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Λοιπόν, τελικά κάναμε στη βάπτιση στο ιταλικό εστιατόριο Pepe Nero στη Γλυφάδα. Μείναμε πολύ ευχαριστημένοι. Το φαγητό ήταν super & πάαααρα πολύ, τα παιδιά πολύ εξυπηρετικά, όλα τέλεια! Και σε αρκετά καλή τιμη μπορώ να πω. Άν ενδιαφέρεστε να σας πω λεπτομέρειες

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω παει σε εκδηλωση εκει, αλλα απο φαγητο το σουσαμι ειναι πραγματικα πολύ καλό!

 

Μου αρέσει να χαμογελώ να να βλέπω τον κόσμο μέσα από ροζ γυαλιά..!Μου φτιάχνει τη διάθεση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

καλήσπέρα μανούλες.. θα ήθελα τη βοήθεια σας! τον οκτώβρη(το ξέρω είναι μακρυά) θα βαφτίσουμε το γιο μας κ έχουμε ήδη αρχίσει να ψάχνουμε κάποιο χώρο για τη δεξιώση είτε κτήμα με catering είτε κάποιο χώρο που διοργανώνει δεξιώσεις.. ενδιαφέρομαι για χώρους στα νότια προάστια-σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο...με το καλο...

Εχω παει σε βαπτιση-το εχω ξαναγράψει- στην Γλυφάδα στο Αμαλθεια-the place και μου αρεσε πάρα πολύ...

Πανω στην θαλασσα ακριβως και ηταν ολα τελεια...

Κανε μια ερωτηση...

 

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπερα! Θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας το τι συμβαινει μεσα στο μυαλο μου! Θελουμε να βαφτισουμε την μικρουλα μας μεσα στον Ιουνιο (αρχες) καλλα λογω δυσκολιων και προβληματων δεν εχουμε κανονισει ΤΙΠΟΤΑ!Ο αντρας μου λειπει λογω τησ δουλειας του και ειναι αγνωστη ακομη το ποτε θα ερθει για σιγουρα (τελοσ Απριλιου μαλλον) Το προβλημα μου ειναι οτι μαλλον εχω υπερβολικα αργησει για τον χωρο ( νοτια προαστια) γιατι δεν εχω κλεισει πουθενα και δεν ξερω γενικα τιποτα. Ειναι πολλες οι συγκυριες που πεφτουν κοντα στην ημερομηνια και δεν ξερω τι να κανω! Η βοηθεια σας θα ηταν πολθτιμη αν μου προτεινατε καποιουσ χωρους (Π.φαληρο κτλ) ετσι ωστε να αρχισω να δω τι παιζει. θελω το τραπεζι μετα να ειναι καποθ καλα καταλαβαινετε και οικονομικα!Για την εκκλησια πιστευω δεν θα χουμε προβλημα γιατι δεν ειναι και απο τις πιο κλασατες.Συγνωμη αν σας κουρασα αλλα εχω σαστισει δεν ξερω τι να κανω...Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα να ηρεμησεις να μην αγχωνεσαι και για να το κανεις αυτο να σκεφτεσαι και να θυμασαι οτι προκειτε για μια πολυ ομορφη κ χαρουμενη μερα αφιερωμενη σοτ παιδακι σου!

 

Μπορω να σου μερικα μαγαζια στο παλαιο φαληρο.

 

Πηγα πριν 2 βδομαδες στο "τζιτζιρας και μυτζιρας"¨ειναι στην Παναγιτσα στο φαληρο κοντα στην αχιλεως)

Μου αρεσε το μαγαζι αρκετα και ο ιδιοκτητης ηταν πολυ πολυ συμπαθης!Απο οτι εχω διαβασει και ακουσε ιοι μεριδες ειναι αρκετα μεγαλες και μου το ειπε και ο ιδιος αυτο.Τιμη 21-21 ευρω με απεριοριστα ποτα.Δεν εχει ζωντανη μουσικη.

http://www.tzitziras-mitziras.gr/

 

Υπαρχει η Αυλη νομιζω ειναι καποιος δρομος πισω απο την αμφιθεας

 

http://www.estiatoria.gr/product.asp?gid=638

 

 

Αλλο ειναι το "κυθηρα "

http://www.athinorama.gr/restaurants/articles/default.aspx?c=kithira&i=1673

 

 

και τελος το "ελλαδος εικονες"

http://www.ellados-eikones.gr/profile.php?lang=1

 

Απο ολα αυτα εχω παει μονο στο πρωτο οπου και θα εκλεινα γιατι μου αρεσε κ η τιμη ηταν καλη σε σχεση με καποια αλλα αλλα τελικα δεν θα κανουμε τραπεζι!

 

Επισης ειναι και αυτο που εχω ακουσει αρκετα καλα.

Περασα αλλα ελειπε ο υπευθυνος και ενα παιδι μου ειπε οτι ειναι περιπου 25 ευρω το ατομο.

http://www.barbalazaros.gr/barbagr.html

 

Υπαρχει ενα μαγαζι στην γλυφασα το Πετρινο που μου αρεσει παρα πολυ αλλα ανεβαινει η τιμη στα 28 το ατομο νομιζω.Στο σαιτ εχει τα μενου με λεπτομερειες και τιμες

http://www.petrinorestaurant.gr/servicedet.asp

 

και το Λιθαριτσια οπου πριν αρκετα χρονια ειχε κανει η αδελφη μου το γαμο της ηταν πολυ ωραιο

http://www.litharitsia.gr/

 

 

Εγω επισης ειχα αγχωθει πρωτα δεν ηξερα τι να κοιταξω πρωτα δεν ηξερα ημερομηνια κτλ αλλα ηρεμησα γιατι σκεφτηκα οτι δεν πρεπει να αγχωνομαι για το παιδακι μου ειναι και θα το χαρω

Τα κοριτσια εδω μεσα ειναι εξπερ στα θεματα και θα σε βοηθησουν σε ολα απο εστιατοριο εκκλησια στολισμο μπομπονιερες ΤΑ ΠΑΝΤΑ!

Link to comment
Share on other sites

Στα Νοτια προάστια δεν ξερω αλλο απο το amalthia-the place, που πήγα σε βαπτιση και μου αρεσε πολύ...δεν ξερω το site του αλλά φαντάζομαι πως αν πληκτρολογήσεις το ονομα κάτι θα σου βγει...

 

Το λυθαριτσια το εχω ακούσει να γίνονται βαπτίσεις εκει αλλά ειναι πιο προς το μεζεδοπωλείο, εξισου όμορφο...

 

Μετά είχα πάει και σε ενα ξενοδοχείο πάνω στην παραλιακή αλλά ηταν μεσα σε μικρή αίθουσα και ήμασταν λίγο ο ενας πάνω στον αλλον και μου θυμισε πολύ γάμο ...αν θυμάμαι καλά το όνομα ηταν το Phinix...ομορφος χωρος και αυτός...

 

Αν θυμηθω αλλο θα σου πω...με το καλο...

 

 

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ενδιαφέρομαι εγώ, αλλά οφείλω να το ομολογήσω. Είσαστε ΦΟΒΕΡΕΣ!!!!!!!!!!!!

Ότι ζητήσει κάποιος γνωρίζετε τα πάντα. Εύγε!

Πολύ ωραίες ιδέες. Μου άρεσε πολύ η Λιθαρίτσα!

Link to comment
Share on other sites

Σαλταρισμένη έψαχνα βοηθεια για να πιαστώ οταν εργαζόμενη ούσα προσπαθούσα να οργανώσω την τελεια βαπτιση για τον γιο μου και πολλές κυρίες απο εδω μου εδωσαν απλόχερα βοηθεια, ετσι και εμεις ...οπως πήραμε θα δωσουμε...;)

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλημέρα μας, και καλή άνοιξη!

Ήρθε η ώρα να βαφτίσω το αγοράκι μου και θα είμαστε οι καλεσμένοι 70 -80 άτομα και ψάχνω χώρο στα Νότια Προάστια...

Έχετε ιδέα καθόλου κόστος και χώρο ???

 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

... θα είσαι πάντα υπεύθυνος γι'αυτό που έχεις εξημερώσει ...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...