Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

βαρος μωρου


Recommended Posts

εμενα στην 15η ο μπομπος ηταν 130 gr!! και απο τους υπερηχους της κορης μου ειδα οτι και αυτη στην ιδια εβδομαδα ηταν 124...αρα...μια χαρα βαρος εχει..και ειναι πολυυυυυ νωρις ακομα για να ανησυχεις αν θα ειναι μεγαλο οταν γεννηθει...ξερεις τι αποκλισεις εχουν οι υπερηχοι??? αν σε καθησυχαζει η κορη μου στην 35η εβδομαδα εβγαινε στους υπερηχους 4 κιλα!!!! και τελικα γεννηθηκε 41η εβδομαδα 3500 κιλακια!!! απλα ειχε κεφαλα!!:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βρε ροζα μου, εγω εβαλα το θέμα για να με καθησυχάσουν εμένα οχι να σε αγχωσω. Μια χαρα μου φαινεται το βάρος του μωρου σου, καθε βδομάδα θα παιρνουν στη φαση αυτή 50 γραμμάρια! Απλα εγω νομιζα οτι αυτο ξεκιναει λιγο αργοτερα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

hmmm.... simera ekana yperiho kai mou eipe oti zygizei 242gr kai eimai stin 18h vdomada!! mpika ki ego se skepseis!!! stin 16h vdomada itan 189gr..... lete na vgei elefantaki anti gia paidaki! kai na skefteite pos ego eho parei mono 2kg!

Οσο πιο απλα και πιο ειλικρινα .... σε λατρευω μικρη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 2 months later...

Κοριτσια ειμαι καινουρια στο forum εχω κατι ερωτησεις!

Κατ΄αρχην ειμαι 14 εβδομαδων και 5 ημερων το μωρο ειναι 15 εκ. η γιατρος μου μου ειπε οτι ειναι πολυ ψηλος αλλα αδυνατος κατα τα αλλα δεν με ανησηχησε γιατι μου ειπε οτι τυχαινει!

Επισης μου λεει σε καθε υπερηχο οτι ειναι μεγαλυτερο κατα 2 εβδομαδες σχεδον, αλλα ξερω ποτε εγινε η συλληψη οποτε ειμαι κανονικα 14 εβδ και 5 ημερων!

Υπαρχει περιπτωση να μου πουν για καισαρικη?

Εχω αγορακι , εχω ακουσει οτι ειναι ποιο ευαισθητα και κανουν ποιο ευκολα καισαρικη, ισχυει?

Εμενα με ενδιαφερει να ειναι υγειες το μωρο αλλα δεν την θελω την καισαρικη γιατι δεν εχω καθολου βοηθεια περα απο τον αντρα μου που δουλευει και δεν θα μπορει να ειναι παρων συνεχεια?

Κατι ακομα μετα την καισαρικη αναρρωνεις γρηγορα θυλλάζεις κανονικα?

Αυτα θα σας ημουν ευγνωμων!!:?

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα, εμείς μάλλον έχουμε το... βαρύτερο!!! Στις 13 εβδομάδες και 4 μέρες ήταν το μπογάκι μας 176 γρ..... Μπόγο το ανεβάζω, βαρελάκι το κατεβάζω... Τώρα, στην 15η εβδομάδα... φανταστείτε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια εμενα δεν ειναι βαρυς ψηλος ειναι διαβασα στο internet οτι θα επρεπε να ειναι 11 εκ και ειναι 15 εκ και η γιατρος μου το τονισε ειναι πολυ ψηλος οχι βαρυς!

Απλα ανησηχω αν χρειαστει καισαρικη?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...