Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μαιευτηριο Μητέρα.


Kajoe

Recommended Posts

Εισαι πολυ λαθος πανω στο θεμα. Στην ουσια μονο το επιδομα τοκετου παιρνεις και το συμπληρωμα απο τον ΟΑΕΔ. Τα υπολοιπα λεφτα που σου δινει το ΙΚΑ δεν ειναι επιδοματα ουτε κυοφορειας ουτε λοχειας, ειναι οι μισθοι που δεν παιρνεις απο την δουλεια σου.

Αρα ειναι ο μισθος σου.

 

ετσι οπως το θετεις , ναι εχεις δικιο. στην ουσια πληρωνεσαι τους μηνες που δεν πας στην δουλεια , αλλα επειδη το ικα στα δινει μειωμενα , ερχεται ο οαεδ κ σου δινει την διαφορα. επιμενω σε αυτο γιατι εχω φιλη που δουλευει στο τμημα αυτο του οαεδ. τα χρηματα αυτα, το ικα τα ονομαζει επιδομα κυοφορειας κ λοχειας. το επιδομα τοκετου ειναι αλλο κ αυτη την στιγμη ειναι γυρω στα 980ε.

απλα τα παιρνεις μαζεμενα κ φαινονται..

t7XLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 312
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ετσι οπως το θετεις , ναι εχεις δικιο. στην ουσια πληρωνεσαι τους μηνες που δεν πας στην δουλεια , αλλα επειδη το ικα στα δινει μειωμενα , ερχεται ο οαεδ κ σου δινει την διαφορα. επιμενω σε αυτο γιατι εχω φιλη που δουλευει στο τμημα αυτο του οαεδ. τα χρηματα αυτα, το ικα τα ονομαζει επιδομα κυοφορειας κ λοχειας. το επιδομα τοκετου ειναι αλλο κ αυτη την στιγμη ειναι γυρω στα 980ε.

απλα τα παιρνεις μαζεμενα κ φαινονται..

πολύ σωστά! 980 ευρώ δεν φτάνουν ούτε για ράντζο!

Link to comment
Share on other sites

Λογω επαγγελματος ..... συμφωνω κι εγω! Ετσι ειναι εγω πηρα 900 επιδομα τοκετου! Για να παρεις ομως οσα πηρα εγω πρεπει να εισαι ασφαλισμενη με το ανωτατο ποσο της ασφαλιστικης σου κλασης....δηλαδη να εχεις το ανωτατο ποσο που οριζει η Επιθεωρηση Εργασιας για τουλαχιστον ενα χρονο(αν θυμαμαι καλα) απο την ημερα που θα παρεις την αδεια πυ αναλογει για κυοφορια και λοχεια!

 

Το θεμα ειναι οτι πολυ λιγες κοπελες και ιδιως κατω των 30 δηλωνουν στο ικα τον ανωτατο μσθο! Συνηθως οι εργοδοτες "κρυβουν" μερες ασφαλισης για να μη πληρωνουν τα κερατα τους στο ικα!

 

Ξεφυγα απο το θεμα του μαιευτηριου αλλα ειναι κι αυτο μεγαλο θεμα....με τα λεφτα που μας δινει το κρατος για ασφαλιση!!!! Και στην τελικη και σε Δημοσιο να γεννησεις ενα φακελακι θα το δωσεις! Τα 980 δε φτανουν ουτε για να βηξεις!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Γέννησα πριν απο 35 μέρες στο Μητέρα και εγώ και όλα ήταν άψογα,,Ήμουν στο οικονομικό τρίκλινο 3ου ορόφου και πλήρωσα καισαρικη με ολική νάρκωση 2150 ευρώ,,Το προσωπικό,ο παιδίατρος ,το φαγητό και όλα γενικά ήταν τέλεια..Το μόνο μελανό σημείο θα μπορούσα να πω είναι τις πρώτες 2 μέρες που η μια διπλανή έφερνε πολύ κόσμο στο επισκεπτήριο αλλά φωνάζαμε τις κοπέλες και τους έβγαζαν έξω ...αλλά μόλις έφυγε αυτη μείναμε οι 2 μας με την άλλη κοπέλα και είμασταν ήσυχα,,,

labc81

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ γέννησα στο μητέρα και μάλιστα ήμουν σε τρίκλινο και δεν πήγε και πολλά απο ότι θυμάμαι αλλα ήταν τέλεια όλα !!!!!!!!!!

Ημουν σε τρίκλινο αλλα ήμασταν μόνο 2 κοπέλες !!!!!!

Το μεσαίο κρεβάτι ήταν άδειο και καθοταν οι επισκέψεις μας.

Απο έξω ακριβώς είχαμε σαλονάκι και όταν ερχονταν πολύ βγαίναμε έξω και καθόμασταν.

Ο γιατρός μου ήταν συνέχεια δίπλα μου .

Οι μαιες ερχονταν αμέσως με ένα τηλέφωνημα.

Και η κοπέλα που ήταν μαζί μου ήταν παρα πολύ καλή και περάσαμε πολύ όμορφα.

Το νινι το είχα όση ώρα ηθελα .

Γενικά ήταν πολύ όμορφα όλα.

Link to comment
Share on other sites

Geia se oles sas!

Gennisa arxes Augoustou sto Mitera kai de tha ithela na ksanapaw.

H kathariotita ipirxe apla gia na iparxei.

Kanenas elegxos episkeptiriou toso sto wrario oso kai ston atithmo twn atomwn!

To dwmatio itan oikonomiko triklino kai to vradi emenan kai koimoudan sto idio dwmatio kai oi dio adres tvn allwn dio miterwn!

o enas koimotan sto idio krebati me ti ginaika tou, plati plati kai koutalaki eniote!

kai o allos se polithrona anamesa sto diko mou krebati kai tis ginaikas tou!

to mono pou leitourgouse poli kala ekei pera itan to catering kai oi trapezokomes!

sas filw...

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε κορίστσια επειδή έζησα και τις δύο καταστάσεις έχω να πω το εξής.Πολλά εξαρτώνται από την έκβαση του τοκετού. Στην κόρη μου με φτ ήμουν σε δίκλινο και πανευτυχής είχα το μωρό στο δωμάτιο, είχαμε τις επισκέψεις μας και οι δύο κοπέλες και όταν έφευγαν κάναμε παρέα η μία στην άλλη και περνάγαμε τέλεια.

Στον γιό μου που μπήκα με αιμορραγία και γέννησα πολύ πρόωρα χάνοντας πάρα πολύ αίμα δεν μπορούσα ούτε να σηκωθώ χωρίς βοήθεια για 5 ημέρες πόναγα και ζαλιζόμουν και δεν είχα καμιά διάθεση με το μωρό στην εντατική μη ξέροντας πως θα πάνε τα πράγματα, 'ελεγα και ξαναέλεγα ευτυχώς που ήμουν σε σουίτα μόνη μου με τον άνδρα και τους γονείς μου να με βοηθούν , τις νοσοκόμες να σκίζονται γιατί χρειαζόμουν και μεγάλη φροντίδα και φάρμακα και καμία δεν άντεχα να είναι δίπλα μου άλλη κοπέλα ούτε να μου μιλά ούτε να σκέφτομαι πως θα καθήσω και πότε θα φύγει το επισκεπτήριο. Όλα είναι σχετικά! Και τελικά στα δύσκολα κρίνεις τα πράγματα όχι στα εύκολα :-P

Link to comment
Share on other sites

Γέννησα πέρσι το Μητέρα σε μονόκλινο, όλα πολύ καλά, προσωπικό, εξυπηρέτηση, δωμάτιο με θέα στο ΟΑΚΑ, πρώτης τάξεως ξενοδοχείο δεν μπορώ να πω!!! Βέβαια όφειλαν να είναι και σωστοί σε όλα τους αφού αφενός πληρώνεις ένα σκασμό λεφτά (4000 φ.τ. αν θυμάμαι καλά) και αφετέρου είχαν μόνο 5-6 μωρά στον όροφο (6ος). Είχα ζητήσει αποκλειστικό θηλασμό και όντως μου έφερναν το μωρό κάθε τόσο και αν ηθελα το κρατούσα και το βράδυ μαζί μου. Μου έδειξαν πώς να θηλάσω όταν το ζήτησα, βέβαια ήταν θετικές με το συμπλήρωμα με ξένο (όχι με το ζόρι βέβαια), οι μαίες μου ήταν αντίθετες και γενικώς έγιμε ένας" μύλος"με τις πολλές απόψεις...τέλωσπαντων σε γενικές γραμμές όλα καλά έμεινα πολύ ευχαριστημένη...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ολική νάρκωση διότι από τις 4.15 τα ξημερώματα μου είχαν σπάσει τα νερά και μέχρι τις 12 παρά το μεσημέρι ούτε διαστολη έκανα (0),το μωρό ήταν ψηλά ,οι τεχνητοί πόνοι δεν μου έκαναν τίποτα και παρόλαυτα μέχρι τελευταία ώρα το παλεύαμε για φτ..Αλλά επειδή άρχιζαν και έπεφταν οι παλμοί του παιδιού δεν προλαβαίναμε για επισκληρίδιο γιατί ήθελε κάποια ώρα για να με πιάσει και το μωρό έπρεπε να βγει αμέσως...Έτσι 12 παρά 10 με νάρκωσαν ,12.20 είχα ξυπνήσει...Αλλα τελικά καλύτερα που δεν έκανα επισκληρίδιο γιατί μου φαίνεται επικύνδινη για τη μέση..

labc81

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε κοριτσάκια προσπαθήστε να γράψετε σε Ελληνικά γιατί μου έχουν βγεί τα μάτια. Το ξέρω ότι διάλεξες με βάση το γιατρό και όχι το μαιευτη΄ριο. Από την στιγμή που θέλεις έναν συγκεκριμένο ιδιώτη τι να κάνεις πηγαίνεις όπου μπορεί να ξεγεννήσει αυτός αφου΄οι ιδιώτες είναι αναγκασμένοι να ξεγεννούν σε ιδιωτικά μαιευτήρια παρόλο που ξέρω ότι και αυτόι είναι αγανακτησμένοι με την πολιτική των μαιευτηρίων αφού χάνουν πελάτες. Αλλά να δίνεις 5000 ευρώ και να λές και χαλάλι τους όταν πρέπει με τόσα χρήματα να θεωρείς δεδομένη την καθαριότητα και την συμπεριφορά και να απαιτέςι να κάνουν τούμπες. Προσωπικά προσπάθησα να βρω τον συνδυασμό και των δύο γιατρού και μαιευτηρίου στις προδιαγραφές μου αφού καλοί γιατροί υπάρχουν τόσο στα ιδωτικά όσο και στα Δημόσια όπως και το αντίθετο.

 

 

melina kai egw isos na protimousa na dosw ligotera lefta kai na eimai se loux domatio. alla den epeleksa maieuthrio alla epeleksa gynaikologo. o gynaikologos mou pou eimai poly euxaristhmenh einai sto mhtera opote prospathw na prosferw ston eauto mou kai sto mwro mou oso to dinato kaliteri metaxirisi kai kalitero perivallon stis prwtes meres sth zwh tou. makari na htan ola dwrean kai na mporousame oles na apolamvanoume ena swsto katharo kai iremo perivallon autes tis meres pou fernoume ta paidia mas sth zwh. distixos omws den ginete auto.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δικαιωμά σου να προτιμάς να πληρώσεις όσα θέλεις και να κάνεις ότι θέλεςι. Δεν καταλαβάινω τον εκνευρισμό σου. Το προτιμώ να δώσω λεφτά για να είμαι με τον γυναικολό γο μου παρά να με ξεγεννήσει κάποιος ξενος είναι άστοχο γιατί τα χρήματα δεν τα πλήρωσες για τον γυναικολόγο σου αλλά για το δωμάτιο και αυτό σχολίασαμε. Οσο για το να σε ξεγεννήσει κάποιος ξένος δεν με ξεγέννησε κάποιος ξένος αλλά αυτός που με παρακολουθούσε όπως συμβαίνει στα Δημόσια. Επίσης όλοι οι μαιευτήρες αυτής της χώρας την ειδικοτήτα τους την έκαναν σε ένα από αυτά τα Νοσοκομεία που πολλοί από αυτούς μετά κατηγορούν. Πολλοί από αυτούς είναι καλοί πολλοί όχι όπως συμβαίνει και στα Δημόσια. Το θέμα μας δεν είναι αυτό αλλά το να πληρώνεις τόσα λεφτά και να ευχαριστείς κιόλας που ήταν ωραία και καθαρά και ήσυχα όταν αυτά πρέπει να τα απαιτείς. Εαν πήγαινες σε ένα ξενοδοχείο και πλήρωνες 1000 ευρώ την ημέρα θα έλεγες χαλάλι που είναι καθαρά και το προσωπικό ευγενικό? Τέλος πάντων. Λυπάμαι που το πήρες στραβά.

 

den nomizo kamia na thelei na plirosei tosa lefta ! Ama itan ola dorean , auto tha itan to kalutero ! sumfono me tin kardoula , opou einai o gunaikologos ekei tha genniseis ! Kai protimao na doso lefta gia na eimai me tin gunaikologo mou , para na me ksegennisei ksenos giatros . Kai basika , ego apla eipa , opoia gennisei sto mitera , na tous zitisei ta domatio ston 6o, pou einai diklina , se timi diklinou , alla xorismena stin mesi , kai einai san monoklina ! den eipa kati allo ! An kapoia exei apofasisei na meinei se diklino , toulaxiston auto tha itan euxaristi diamoni , stin idia timi :-)

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

prota apola ekneuristika me to astoxo "den thumasai to noumero tou domatiou ?" ! Kata deuteron , ennoousa pos an telika theleis na se ksegennisei o /i giatros sou tha pas ekei pou sunergazete. kai tha doseis osa lefta prepei gia na meineis ekei pou prepei . kai teleutaio olo to zitima pou egine , itan astoxo ! Ego apla eipa , ean kapoia kopela paei na gennisei sto mitera , kai thelei apo moni tis diklino , as zitisei auta ta domatia ston 6o , pou einai san monoklina ! Kai episis astoxo einai , pos epeidi skas lefta , ola einai teleia ! Fili mou gennise sto mitera , se kanoniko diklino emeine , kai ola itan xalia ! Kai den eixe oute asximo toketo oute tipota ! apla ola xalia , kai edose kai ta idia lefta me emena

Smile !

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν δεν χρησιμοποίησα την φράση δεν θυμάσαι το νούμερο του δωματίου σου προφανώς κάποια άλλη κοπέλα το έγραψε όχι να σε εκνευρίσει προφανώς. Τώρα για το θέμα του ότι όπυ είναι ο γιατρός πηγαίνεις συμφωνώ λογικό είναι. Για το ζήτημα του αφού πληρώνεις πρέπει να απαιτείς να έχεις και τις αντίστοιχες παροχές είμαι κάθετη και το απαιτώ σε όλα τα πραγματα προσωπικά. Οταν πληρώνω απαιτώ και τα αντίστοιχα. Το ξέρω ότι για καλό το είπες για να βοηθήσεις τις κοπέλες να ζητήσουν αυτό το δωμάτιο. Μην χαλιέσαι κορίτσι απόψεις προσωπικές ανταλλάσουμε αντε χαμογέλα

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΙΝ 15 ΣΧΕΔΟΝ ΜΗΝΕΣ (29/10/08),ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ.ΠΗΡΑΜΕ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΓΕΝΝΑ,ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΑΜΕ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΙΕΙΝΗΣ,ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ.ΠΗΓΑ ΜΕ ΣΠΑΣΜΕΝΑ ΝΕΡΑ ΣΤΙΣ 3:45 ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ,Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΣΤΙΣ 8 ΤΟ ΠΡΩΙ,ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΣΤΙΣ 7:30,ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑΜΕ ΖΗΤΗΣΕΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ Η ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΟΣ ΕΠΙΑΝΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΤΗΝ ΕΝΟΧΛΗΣΟΥΝ ,ΜΑΛΛΟΝ.ΣΤΗΣ 9:35 ΜΠΗΚΕ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ(ΤΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΔΛΔ,ΕΝΑ ΔΩΜΑΤΙΟ ΗΤΑΝ ΜΕ ΜΙΑ ΤV,ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΝΤΟΥΛΑΠΙΑ),ΚΑΙ ΣΤΙΣ 9:50 ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΗΝ ΚΟΡΑΚΛΑ ΜΟΥ.ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΣΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΟΤΑΝ ΗΡΘΕ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΕΞΙΤΗΡΙΟ.ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΑΣ ΤΟ ΕΦΕΡΝΑΝ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΩ ΟΤΑΝ ΠΕΙΝΟΥΣΕ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ.ΔΕΝ ΕΝΟΧΛΗΣΑ ΠΟΤΕ ΤΙΣ ΝΟΣΟΚΟΜΕΣ,ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΥΣΗ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΑΤΑΒΑΤΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ,ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΙΑ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΧΤΥΠΗΣΑΝ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΩ,ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΟΥ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΟΝ ΟΡΟ & ΝΑ ΠΑΩ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ,ΔΛΔ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΗΣ ΜΕΡΑΣ!ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑΜΕ ΕΝΑ ΕΞΟΓΚΩΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΕΞΙ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ,Η ΝΕΟΓΝΟΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΕ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ ΠΟΥ ΠΑΡΕΛΑΒΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΛΙΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ,ΕΓΩ ΜΕ ΚΛΑΜΜΑΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ,Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΚΑΘΥΣΗΧΑΣΕΙ 100% ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ Ν ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΝΑ ΥΠΕΡΗΧΟ Ή ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ ΕΝΑΣ ΕΞΙΔΕΙΚΕΥΜΕΝΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΠΕΣΑΜΕ ΣΕ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ!!!ΠΕΡΑΣΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΙΧΤΗΚΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΚΥΣΤΗ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ(ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ),ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΑΡΑΜΟΝΗ 6 ΗΜΕΡΩΝ ΠΗΡΑΜΕ ΕΞΙΤΗΡΙΟ ΓΑΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ!ΣΤΙΣ 20 ΜΕΡΕΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΤΗΚΕ ΜΙΑ ΑΚΑΜΨΙΑ ΤΟΥ ΔΕΞΙΟΥ ΠΟΔΙΟΥ ΤΟΥ.ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΑΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙ ΔΙΑΓΝΩΣΗ "ΣΗΠΤΙΚΗ ΑΡΘΡΙΤΙΔΑ ΔΕΞΙΟΥ ΙΣΧΙΟΥ"ΜΟΝΟ ΜΕ ΚΛΙΝΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΕΙΔΕ ΤΟ ΜΩΡΟ,ΧΩΡΙΣ ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΙ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΣΤΕΛΝΕΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΟΥ ΕΦΥΜΕΡΕΥΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ ΝΕΟΓΝΩΝ,ΟΠΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΕΣ,ΣΠΙΝΘΗΡΟΓΡΑΦΗΜΑΤΑ,ΜΑΓΝΗΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΛΑΘΟΣ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ,ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΝ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥ ΜΑΣ!ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΤΕΙ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΚΑΙ ΦΥΓΑΜΕ ΜΕ C-130 ΕΠΕΙΓΩΝ ΓΙΑ ΑΘΗΝΑ ΝΟΣ.ΠΑΙΔΩΝ ΑΓΓΛΑΙΑ ΚΥΡΙΑΚΟΥ(ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ)ΟΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΕΠΕΜΒΑΣΗ 2 ΩΡΩΝ ΣΕ 29 ΗΜΕΡΩΝ ΜΩΡΟ ΣΤΟ ΙΣΧΙΟ ΓΙΑ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΒΛΑΒΗΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΥΠΟΣΤΕΙ.ΜΕΙΝΑΜΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΝΑ ΜΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ ΑΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙ Ή ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΝΑΠΗΡΙΑ.ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΑΥΤΗ 14 ΜΗΝΕΣ ΤΩΡΑ!ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΓΙΝΑΝ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΗΡΕ ΣΤΑΦΥΛΟΚΚΟΚΟ ΑΠΟ ΤΟ "ΜΗΤΕΡΑ' ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΤΕΡΝΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΝΙΘΗΣΜΕΝΕΣ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΞΕΤ.ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΣΤΑ ΝΕΟΓΝΑ!ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΝ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΥΑΛΑΚΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΤΡΥΠΗΣΑΝ ΜΟΛΥΣΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΕΡΓΑΣΤΑΣΙΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΤΟΥ,ΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΗΤΑΝ ΞΑΝΑΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ,ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΧΕ ΣΟΒΑΡΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ(ΣΗΨΑΙΜΙΚΟ ΠΗΓΕ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚ.ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ) ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΑΝΑΠΗΡΟ ΕΝΩ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ!ΜΕ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΕΡΙΣΚΑΨΙΑ ΜΙΑΣ ΝΟΣΟΚΟΜΑΣ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΝΕΟΓΝΑ ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ! ! !ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ,ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ,ΤΗΣ ΑΔΕΡΦΗΣ ΣΑΣ,ΤΗΣ ΦΙΛΗΣ ΣΑΣ.ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ "ΜΗΤΕΡΑ" ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ,ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ Ή ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟΥ!ΣΗΜΑΣΙΑ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΑΣ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙ ΦΑΓΗΤΟ ΘΑ ΣΟΥ ΦΕΡΟΥΝ ΝΑ ΦΑΣ,ΑΛΛΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΜΕΝΟ,ΥΠΕΥΘΥΝΟ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΒΑΡΕΘΕΙ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΕΝΑ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΝΜ!!!

Link to comment
Share on other sites

kai melina , den koitaksa onoma , apla ekneurizomai me tetoies asxetes kai anousies paratiriseis apo kopeles . les kai an den thumamai to noumero tou domatiou den eimai kali mana,. ti napo ? tin kopela apo tin kriti lupamai tora me tin talaiporia pou perase

Smile !

Link to comment
Share on other sites

Ανατρίχιασα με αυτό που σας έτυχε είναι τρέλα αλλά δεν κατάλαβα το πρόβλημα το δημιούργησαν από το Μητέρα ή από το Νοσοκομείο? Πάντως είστε σίγουροι ότι το μικρόβιο το κόλλησε από την εξέταση για την φτέρνα γιατί αυτά είναι όλα αποστειρωμένα και θεωρώ εγκληματικό να χρησιμοποίησαν γυαλάκι μη αποστειρωμένο. Τέλος πάντων δεν έχει σημασία αυτό σημασία έχει να γίνει καλά το παιδάκι και να ξεπεράσετε το πρόβλημα. Τι να πω βρε κορίτσι μου λυπάμαι φοβερά. Το ξέρω ότι όλα τα φαγητά και οι πολυτέλεις που λέμε είναι ανούσια που λέμε αλλά όπου και να είσαι είτε στο ιδιωτικό είτε σε δημόσιο είτε σε σουίτα είτε με 10 άτομα μπορούν να συμβούν τόσα στραβά. Γιατί εγώ δεν έπαθα ζημιά και΄από κακές οδηγίες των μαιών στον πρώτο τοκετό και τρέχω ακόμη σε γιατρούς? Αστα είναι μην σου κάτσει . Εύχομαι να πάνε όλα καλά. Κουράγιο.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΜΕΛΙΝΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΗΡΕ ΣΤΑΦΥΛΟΚΟΚΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΗΤΕΡΑ.ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ(ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ,ΠΑΙΔΩΝ Α.Κ.)ΠΟΥ ΝΟΣΗΛΕΥΤΗΚΑΜΕ Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΗΤΑΝ ΜΙΑ!ΑΠΟ ΠΙΟ ΠΟΔΑΡΑΚΙ ΤΟΥ ΠΗΡΑΝ ΑΙΜΑ?ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΟΤΙ Ο ΣΤΑΦΥΛΟΚΟΚΟΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΘΕΛΕΙ 20 ΗΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΚΔΗΛΩΘΕΙ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΙΔΑΜΕ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΤΙΣ 22 ΗΜΕΡΕΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ!ΔΛΔ ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΗΡΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΤΗΝ 1η -2η ΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ.ΕΜΕΙΣ ΦΥΓΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΣΧΕΔΟΝ 5 ΗΜΕΡΩΝ!ΤΟ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΠΑΘΕ ΣΗΠΤΙΚΗ ΑΡΘΡΙΤΙΔΑ ΔΕΞΙΟΥ ΙΣΧΙΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΜΟΛΥΝΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΤΕΡΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΗΨΗ ΣΤΟΝ ΑΣΤΡΑΓΑΛΟ,ΣΤΟ ΓΟΝΑΤΟ Ή ΣΤΟ ΙΣΧΙΟ.ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΣΤΟ ΙΣΧΙΟ.ΑΝ ΕΠΑΙΡΝΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΗΨΗ ΣΤΟΝ ΩΜΟ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΣΠΟΝΔΥΛΙΚΗ ΣΤΗΛΗ.ΟΛΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ¨ΜΗΤΕΡΑ¨,ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Η ΚΑΘΗΓ.ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ-ΛΟΙΜΟΞΙΟΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΜΕ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ "ΕΔΕΙΧΝΕ" ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ!ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΤΙ:ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΣΑΣΤΕ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ Ή ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ ΚΟΝΤΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΟΙ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ Π Α Ι Δ Ω Ν ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΑΣ ! ! ! ΜΑΚΑΡΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΝΑ ΕΚΑΝΑΝ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΕΡΓΟ ΖΩΗΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ!

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται εγκληματικό αυτό που έγινε αν ήταν σε άλλη χώρα θα το κλεινανε και θα πήγαιναν φυλακή. Κια η ξαδέλφη μου που γέννησε σε επαρχιακή πόλη σε ιδιωτική κλινική την δέυτερη μέρα ανέβασε 40 πυρετό και τρελαθήκαμε και μας έλεγαν ότι δεν είναι από την τομή, αλλά δεν έλεγαν από τι ήταν. δεν υπήρχε ούτε παθολόγος ούτε τίποτε καιι κάποια στιγμή που πήγε η μάνα μου στο κυλικείο για νερό άκουσε τον γιατρό να μιλάει στο κινητό και να λέιε σε κάποιον ότι ανέβσε πυρετό τι να κάνω. Μετά καταλάβαμε πως μαλλον με κάποιον μιλούσε κι ήταν έτοιμος να την στείλει στο νοσοκομείο σςτη Θεσ/νίκη. Η Θεσ/νικη όμως είναι 2 ώρες. Τουλάχιστον στο Ελενα που γέννησα υπ΄ρξε ένα περιστατικό με μια κοπέλα στο δίπλα δωμάτιο που έπαθε κατι και σε χρόνο ρεκόρ λέτρεξαν γιατροί , νοσηλευτές χαμόε έγινε. Ισως έχεις δίκιο γι'αυτό που λες ότι βστην Αθήνα είμαστε τυχερές. Τελοςπάντων σημασία έχει το παιδάκι να γίνει καλά και όλα τα άλλα να τα ξεχάσετε γιατί άκρη δεν θα βρείτε. Αυτή η φάρα είναι η χειρότερη χασάπηδες και ποτε δεν αποδ΄'εχονται 'οτι έκαναν λάθος οπότε υπεραπίζονται την αποψή τους μέχρι τέλους.Δεν είδες πως φάγανε τον Κακαουνάκη και τον άντρα της Εβερτ. Ο ένας στο νοσοκομείο και ο άλλος σε ιδιωτικό? Εαν τα κάνουν αυτά σε αυτούς εμείς τα απλά ανθρωπάκια τι μπορούμε να πάθουμε. Με ΄λα αυτά τελικά εγώ δεν εμπιστεύομαι ούτε τα ιδιωτικά ούτε τα δημόσια ούτε κανέναν σεαυτό το μπάχαλο κράτος. Και εαν συμβεί οτιδήποτε στο εξωτερικό θα πάω και όχι εδώ.

Ευχομαο ότι καλύτετο στο παιδάκι σου και κουράγιο σε εσένα.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...