Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΑΣ- ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts

Και απο περυσι http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=116217&highlight=%F0%E1%F0%E1%ED%E9%EA%EF%EB%E1%EF%F5

 

Ο λόγος που αναρτούμε αυτή την ανακοίνωση είναι έτσι ώστε να μην υπάρξουν νέες δημοσιεύσεις που να αναδημοσιεύουν ξανά

άρθρα τα οποία δεν παρουσιάζουν τα γεγονότα με δημοσιογραφικό τρόπο (ουδέτερα).

 

 

Παρακαλούμε τα μέλη να ακολουθούν τους κανονισμούς του φόρουμ.

Λογαριασμοί μελών που έχουν δημιουργηθεί είτε για την διαφήμιση είτε για την δυσφήμιση κάποιας επωνυμίας/φυσικού η νομικού προσώπου, απενεργοποιούνται χωρίς προηγούμενη προειδοποίηση καθώς η χρήση του φόρουμ δεν επιτρέπεται να γίνεται για τέτοιους λόγους.

Επιτρέπεται η αναμετάδοση δεδομένων τα οποία είναι αληθή, δεν επιτρέπεται όμως η κρίση ή ο χαρακτηρισμός ή η αναμετάδοση κειμένων με αυτά τα χαρακτηριστικά. ________________

 

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=116217&highlight=%F0%E1%F0%E1%ED%E9%EA%EF%EB%E1%EF%F5

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μμμμ...

 

και εγώ την εμπέδωσα την δυσαρέσκειά σου με το πρώτο ποστ Σοφάκι, αλλά πάντα χαίρομαι να βλέπω θεματοφύλακες, υπερασπιστές της τάξης και του νόμου πάντα έτοιμους να πατάξουν οιαδήποτε παρεκκλίνουσα συμπεριφορά:cool:

 

well done!

 

s-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μμμμ...

 

και εγώ την εμπέδωσα την δυσαρέσκειά σου με το πρώτο ποστ Σοφάκι, αλλά πάντα χαίρομαι να βλέπω θεματοφύλακες, υπερασπιστές της τάξης και του νόμου πάντα έτοιμους να πατάξουν οιαδήποτε παρεκκλίνουσα συμπεριφορά:cool:

 

well done!

 

 

 

Και εγω χαιρομαι που υπαρχεις εσυ για να μας ενημερωνεις για τους κακους γιατρους.

 

Well done to you too ! :rolleyes:

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

αχ, απεχω συνήθως από το φόρουμ και είχα ξεχάσει πόσο πλάκα έχει!

 

...να υπερασπίζεσαι σθεναρά τους κανόνες για μάταιες δημοσιεύσεις, να κουνάς το δάχτυλο, και αμέσως μετά να πετάς εσύ ο ίδιος δυο τρεις ΕΝΤΕΛΩΣ ασχετες με το θέμα, τς τς τς...

 

αντε εγώ είμαι παλιοτρολ που δεν σέβομαι τιποτις και θα πάρω πάλι το μπαν μου, εσύ σαν θεματοφύλακας, πως θα το αντέξεις?

 

s-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Από αυτούς τους γιατρούς είναι κανείς στον ΕΟΠΥΥ;

Zogaki συμφωνώ με την marina hatzi. Ου μπλέξεις με Τσάκο. Μία φορά τον επισκέφτηκα και δεν θέλω να τον ξαναδώ.

 

Με τοσο κακα λογια που εχω ακουσει απορω πως γινεται αυτος ο χαμος στο ιατρειο του... Μια συναδελφος μου πηγε,της εκανε επεμβαση δικερης μητρας με επιτυχια μεν ,αλλα της ειπε οτι αποκλειεται να μεινει ποτε της εγκυος χωρις εξωσωματικη,και τελικα η κοπελα εμεινε μετα απο 3 μηνες.

 

Εγω ειχα παει στο συνεργατη του που ειναι στον ιδιο χωρο και ηταν σκετη απογοητευση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με τοσο κακα λογια που εχω ακουσει απορω πως γινεται αυτος ο χαμος στο ιατρειο του... Μια συναδελφος μου πηγε,της εκανε επεμβαση δικερης μητρας με επιτυχια μεν ,αλλα της ειπε οτι αποκλειεται να μεινει ποτε της εγκυος χωρις εξωσωματικη,και τελικα η κοπελα εμεινε μετα απο 3 μηνες.

 

Εγω ειχα παει στο συνεργατη του που ειναι στον ιδιο χωρο και ηταν σκετη απογοητευση.

 

Μεταξύ μας, κι εγώ απορώ! Κι η δική μου εμπειρία από τον συγκεκριμένο ήταν άσχημη.

Εμένα με πίεζε να κάνω άμεσα υστεροσκόπηση μ αυτόν εννοείται, και μάλιστα σε προχωρημένη μέρα του κύκλου, ενώ ξέρω ότι αντενδείκνυται μετά την 14η. Εγώ θα ήμουν στην 18η. Και φυσικά δεν είχα κάτι σοβαρό, να επείγει, αλλά επειδή με είδε αναποφάσιστη, λέει μη χάσω το ποσόν!!! Εννοείται δεν την έκανα με αυτόν, ούτε που ξαναπάτησα.

Κι έχω κι εγώ αντίστοιχη εμπειρία γνωστής που της είχε ξεκαθαρίσει ότι ούτε με εξωσωματική δεν πρόκειται να κάνει παιδί (τόσο χάλια της τα είχε παρουσιασει τα πράγματα). Η κοπέλα πέρασε μεγάλη στενοχώρια, αποφάσισε να πάει κι αλλού και καλά που το έκανε. Τελικά έχει έναν απίθανο γιο με εξωσωματική, που έπιασε στην δεύτερη προσπάθεια.

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ μας, κι εγώ απορώ! Κι η δική μου εμπειρία από τον συγκεκριμένο ήταν άσχημη.

Εμένα με πίεζε να κάνω άμεσα υστεροσκόπηση μ αυτόν εννοείται, και μάλιστα σε προχωρημένη μέρα του κύκλου, ενώ ξέρω ότι αντενδείκνυται μετά την 14η. Εγώ θα ήμουν στην 18η. Και φυσικά δεν είχα κάτι σοβαρό, να επείγει, αλλά επειδή με είδε αναποφάσιστη, λέει μη χάσω το ποσόν!!! Εννοείται δεν την έκανα με αυτόν, ούτε που ξαναπάτησα.

Κι έχω κι εγώ αντίστοιχη εμπειρία γνωστής που της είχε ξεκαθαρίσει ότι ούτε με εξωσωματική δεν πρόκειται να κάνει παιδί (τόσο χάλια της τα είχε παρουσιασει τα πράγματα). Η κοπέλα πέρασε μεγάλη στενοχώρια, αποφάσισε να πάει κι αλλού και καλά που το έκανε. Τελικά έχει έναν απίθανο γιο με εξωσωματική, που έπιασε στην δεύτερη προσπάθεια.

 

Πω πω αυτος ρε την υστεροσκοπηση την εχει κανει εργοστασιο...Εγω ειχα παει στον συνεργατη του τον Τολικα και με πιεζε και εμενα να κανω υστεροσκοπηση ανευ λογου σοβαρου φαινεται γι αυτους ειναι η κοτα με τα χρυσα αυγα...

Link to comment
Share on other sites

Πω πω αυτος ρε την υστεροσκοπηση την εχει κανει εργοστασιο...Εγω ειχα παει στον συνεργατη του τον Τολικα και με πιεζε και εμενα να κανω υστεροσκοπηση ανευ λογου σοβαρου φαινεται γι αυτους ειναι η κοτα με τα χρυσα αυγα...

 

Το γελάς; Γι΄αυτούς είναι μια πολύ απλή διαδικασία, άρα εύκολα και μπόλικα λεφτά (γιατί ό,τι κάνεις στο κέντρο τους το χρυσοπληρώνεις εννοείται)...

Εγώ δεν ήμουν αρνητική στο να την κάνω, γιατί η σαλπιγγογραφία είχε δείξει κάτι σκιούλες (τελικά ήταν τρεις μικροί πολύποδες), αλλά όταν πήγα σ΄αυτόν ήμουν ήδη στην 16η μέρα του κύκλου και σε δύο μέρες που επέμενε να την κάνουμε θα ήμουν στην 18η. Κι όταν τον ρώτησα γιατί να βιαστούμε αφού ήδη έχω ξεπεράσει το όριο και το ενδομήτριό μου θα ήταν αρκετά παχύ, μου είπε ότι κατ΄εξαίρεση μπορούμε να την κάνουμε και σήκωσε και το τηλ. να κλείσει και το ραντεβού στην κλινική που ξέρεις ότι είναι διευθυντής στο γυναικολογικό τμήμα. Εκεί εκνευρίστηκα και του ζήτησα να κλείσει το τηλ. γιατί αποφάσισα ότι δεν θέλω να την κάνω την υστεροσκόπηση. Σε 1 λεπτό είχε τελειώσει και το ραντεβού εννοείται.

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα κορίτσια!

Αλλάζω γιατρό και έχω κλείσει ραντεβού με τον Ανδρέα Σόρτση (Θεσσαλονίκη) , τον έχει επισκεφθεί κάποια απο εσάς; Αν ναι, θα ήθελα να μου στείλετε ένα μηνυματάκι. Πώς σας φάνηκε, μείνατε ικανοποιημένες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

αχ βρε κοριτσια καμια δεν τον ξερει???? θα ήθελα πολύ την γνωμη σας!!!

 

 

Καλησπέρα, ειμαι καινουρια στο φουρουμ αν και το διααζω πολυ καιρο τωρα για διαφορα θέματα κ συναμα καινούρια εγκυούλα. 3 μηνων μόλις στο πρώτο μου και μεχρι τώρα όλα πάνε πολύ καλα. Ο γιατρός μου είναι ο ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ <το ιατρείο του είναι στην μητροπόλεως> τα τελευταία χρόνια κ σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένη, μαζί του ξεπέρασα και ένα θέμα άλλο γυναικολογικής φυσης όπου ήταν άψογος κ με έκανε να τον εμπιστευτώ. Όμως τώρα που πρόκειται για γεννα κ είναι κ το πρώτο μ είμαι όπως καταλαβαίνετε έξω από τα νερά μου. σαν χαρακτήρας είμαι και επιφυλακτικη όποτε σκεφτηκα να ρωτήσω εδώ αν καμία σας τον έχει γιατρό και να μου πει τις εντυπώσεις της. Το πρώτο κ σημάντικό για μένα είναι ποσό "επιρεπής" είναι στις καισαρικές καθως θέλω να πάω φυσιολογικά και μόνο αν υπάρχει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ σοβαρός ιατρικός λόγος να πάμε σε καισαρική. Ελπίζω να μην σας κούρασα με το μεγάλο μου πόστ! :D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Αλλάζω γιατρό και έχω κλείσει ραντεβού με τον Ανδρέα Σόρτση (Θεσσαλονίκη) , τον έχει επισκεφθεί κάποια απο εσάς; Αν ναι, θα ήθελα να μου στείλετε ένα μηνυματάκι. Πώς σας φάνηκε, μείνατε ικανοποιημένες;

 

Αν και λογικά, πλέον θα έχει πάει σίγουρα για ραντεβού... Είναι πάρα πολύ καλός. Εγώ γέννησα με τον Σόρτση και έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη. Αυτό που είπα είναι ότι στο δεύτερο παιδί μου γεννάω και στο δρόμο αρκεί να έχω τον γιατρό μου. Να φανταστείς ότι έκανα να γεννήσω κάτι παραπάνω από΄ένα εικοσιτετράωρο και ήταν συνέχεια δίπλα μου και μου έδινε κουράγιο. Είναι πραγματικά πάνω από όλα Άνθρωπος με Α κεφαλαίο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα, είμαι καινούρια στο φόρουμ κ είμαι προς αναζήτηση γυναικολόγου στην Θεσσαλονίκη. Μου έχουν προτείνει την κ. Χριστίνα Χριστοπούλου. Γνωρίζει μήπως κάποια κάτι για την συγκεκριμένη?? :?:

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.. :)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ είχα τον Διχάλα. Καλός γιατρός αλλά φιλοχρήματος...

Να φανταστείτε για έλεγχο ωορρηξίας μέρα παρά μέρα δηλαδή μου έπαιρνε 40 ? κι όταν διαμαρτυρήθηκα μου έκανε χάρη και μου το κατέβασε στα 30?

 

Έτσι πήγα στη Βάτση. Ευγενική θα συμφωνήσω αλλά πολύ βαριά ρε κορίτσια..

 

Μέχρι που μια φίλη μου συνέστησε τον Σόρτση. Ενθουσιάστηκα αρκετά. Ασχολήθηκε με το πρόβλημά μου και με γέμισε με εξετάσεις πράγμα που οι άλλοι δεν έκαναν. Η αμοιβή του ήταν 30 ? με υπερηχο!!

Πιο πολύ στεναχωριέμαι γιατί με τους άλλους τζάμπα χρόνο έχασα:(

 

σορυ λαθος

yjb4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Αν και λογικά, πλέον θα έχει πάει σίγουρα για ραντεβού... Είναι πάρα πολύ καλός. Εγώ γέννησα με τον Σόρτση και έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη. Αυτό που είπα είναι ότι στο δεύτερο παιδί μου γεννάω και στο δρόμο αρκεί να έχω τον γιατρό μου. Να φανταστείς ότι έκανα να γεννήσω κάτι παραπάνω από΄ένα εικοσιτετράωρο και ήταν συνέχεια δίπλα μου και μου έδινε κουράγιο. Είναι πραγματικά πάνω από όλα Άνθρωπος με Α κεφαλαίο.

 

limnoula καλησπερα!

Συγνωμη για την ενοχηση, ειμαι σε αναζητηση καινουριου γυναικολογου κ θα με ενδιεφερε να μαθω περισσοτερα για τον Σορτση. Οποτε μπορεσεις στειλε μου αν θες.

Ευχαριστω!!!

yjb4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...

καλησπερα turbulence!Και εγω μαλλον θα ξεκινησω με την Ταβανιωτου απο Σεπτεμβρη!!Θα ηθελα να μαθω εμπειριες απο αλλα κοριτσια!Μεχρι στιγμης οτι εχω ακουσει ειναι θετικο!!

rmYGp3.png
Link to comment
Share on other sites

turbulence μου ακουσα πολυ καλα λογια απο μια φιλη μου που την ξεγεννησε!Βεβαια δεν εκανε αυτη εξωσωματικη αλλα ειχε καποια θεματα στην εγκυμοσυνη.Ολα πηγανε πολυ καλα ιμως ειναι πολυ σωστη γιατρος γρηγορη συζυτησιμη,γενικα πολυ καλη!Για εξωσωματικη ομως δε γνωριζω δυστυχως αν θελεις να μαθεις κατι..

rmYGp3.png
Link to comment
Share on other sites

θα κανω μια προσπαθεια το καλοκαιρι σε λιγο καιρο με αλλο γιατρο!Αν ολα πανε καλα και γινει η προσπαθεια,και πετυχει πρωτα ο Θεος δε θα χρειαστει!Αλλιως αν δεν πετυχει,σκεφτομαι απο Σεπτεμβρη να παω να τη δω τη γιατρο μετα απο παροτρυνση της φιλης μου!!Εσυ θα κανεις εξωσωματικη??

rmYGp3.png
Link to comment
Share on other sites

και εγω απο τον σεπτεμβρη και μετα, ειμαι σε αναζητηση γιατρου η κεντρου. καποιος μου μιλησε για την ταβανιωτου, και ηθελα να βρω πληροφοριες.

αν επιτρεπεται, με ποιον γιατρο θα προσπαθησεις?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...