Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σας Αρέσει το πλέξιμο, ράψιμο,κέντημα.....


Recommended Posts

http://www.knitsimplemag.com/

ένα ενδιαφέρον σίτε.

κι εγώ αρχάρια είμαι στο πλέξιμο,2 χρόνια τώρα το παλεύω,2 κασκόλ και μια κουβέρτα παιδική έχω φτιάξει μέχρι τώρα.αλλά δεν ξέρω να κάνω σχέδια,μια πλέξη ξέρω μόνο!!!

θα ξεκινήσω κι εγώ σιγά σιγά τώρα που χειμωνιάζουμε!!

 

marag πολύ καλή δουλειά έχεις κάνει,μπράβο.

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 415
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Έχω διάφορα ηλεκτρονικά βιβλία με σχέδια για πλέξιμο δυστυχώς στα αγγλικά. Αν κάποια κοπέλα ενδιαφέρεται ας μου στείλει ΠΜ με το email της και τι θέλει να σας στείλω.

Έχω τα

Ιnterweave knits fall 2010

Rowan Summer Breeze

Rowan Cocoon Collection

Rowan Milk Cotton Collection

Rowan Vintage

Rowan Kids 2010

Rowan Little Knits

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

julie05 το blog σου ειναι τελειο!περιμενω με αγωνια αναλυτικες οδηγιες για σχεδια γιατι ειμαι και ψιλοαρχαρια κ οντως με τα σατ δε βγαζω κ πολυ ακρη!

καλα μιλαμε στην ιδεα κ μονο οτι θ'αρχισω να φτιαχνω κατι κ να το τελειωσω κιολας αυτη τη φορα.τρελενομαι!

το ονειρο μου ειναι να καω ενα βρεφικο κουβερτακι σαν patchwork,γινεται?

Σ'ευχαριστω πολύ! Οι οδηγίες ετοιμάζονται, και το κουβερτάκι ειναι πολύ απλό να γίνει, αν ομως εισαι τυπος που τα αρχίζει και δεν τα τελειώνει θα σου πρότεινα ν'αρχίσεις με κατι μικρό, κανενα σκουφακι ή κανενα φουλάρι, για να παρεις τα πανω σου και μετά ν'αρχίσεις κατι τοσο μεγάλο. Κι εγώ το ίδιο έκανα, τα αρχιζα με ενθουσιασμό και μετα τα παράταγα (ο αντρας μου με λεει πολυτεχνιτη κ ερημοσπιτη!) αλλα το έβαλα σκοπό τώρα να μην αφήνω στη μέση τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολύ! Οι οδηγίες ετοιμάζονται, και το κουβερτάκι ειναι πολύ απλό να γίνει, αν ομως εισαι τυπος που τα αρχίζει και δεν τα τελειώνει θα σου πρότεινα ν'αρχίσεις με κατι μικρό, κανενα σκουφακι ή κανενα φουλάρι, για να παρεις τα πανω σου και μετά ν'αρχίσεις κατι τοσο μεγάλο. Κι εγώ το ίδιο έκανα, τα αρχιζα με ενθουσιασμό και μετα τα παράταγα (ο αντρας μου με λεει πολυτεχνιτη κ ερημοσπιτη!) αλλα το έβαλα σκοπό τώρα να μην αφήνω στη μέση τιποτα!

 

χαχαχα!ενταξει απο εσαρπες και κασκολ παω καλα!τ'αρχιζω και τα τελειωνω σε μια μερα που λεει ο λογος!απλα το βασικο μου θεμα ειναι οτι δεν ξερω μεθοδους πλεξης περαν των βασικων.η μαμα μου πχ κανει κατι πλεκτα ονειρεμενα,εγω ειμαι κολλημενη στα βασικα γιατι τη μανουλα την εχω μακρια για να μου δειξει και το ιντερνετ δε βοηθαει και πολυ!προσπαθησα να φτιαξω τη γιρλαντα με τις καρδουλες τις πολυχρωμες που εχεις φωτογραφια...ποια γιρλαντα!ουτε 1 καρδουλα δεν καταφερα να κανω,το ειχα βρει μεσα απο το ftiaxto.gr αλλα μαλλον ειμαι στοκος...στραμπουληξα τα δαχτυλα μου!κ μ'αρεσει τοσο πολυ!

ασε που καθε φορα εχω θεμα με τα νηματα...δεν ξερω καν πως να ζητησω αυτο που θελω γιατι δεν ξερω πως λεγεται!ευχομαι να εχω ελπιδες να ξεστραβωθω και περιμενω τις κερασοπιτες σου με τρελη αγωνια!

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κι εγώ έτσι είμαι tingerbell,ξέρω μόνο τη βασική πλέξη κι αυτή από το ίντερνετ την έμαθα!!

ζηλεύω σχέδια αλλά χρειάζεται κάποιος να μου δείξει...

και δεν ξέρω να διαβάζω σχέδια...

θα προσπαθήσω φυσικά,δεν το βάζω κάτω!!

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειναι υπεροχα αληθεια εχεις κανενα σχεδιο να μας στειλεις και εμας?Την λασετα τι εφτιαξες μονη σου ειναι καταπληκτική.Οτι σχεδιο εχεις παντως ενδιαφέρομαι και εγώ να μου στείλεις.

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια ευχαριστώ:oops::oops::oops::oops:

 

είμαι πολυ περήφανη γιατί είναι με τα χεράκια μου φτιαγμένα (τα έκανα το διάστημα που ήμουν αρραβωνιασμένη μετά με τις υποχρεώσεις έμεινα πίσω..... φέτος είπα θα ξαναρχίσω -έχω και πολλά ημιτελή)

Βασικά είναι όλα μετρητοίς εκτός από το Νο2 (σταμπωτό) και είναι ή από περιοδικό ή από άλλα "δανεικά" σχέδια (βασικά αλλάζω πάντα σχεδόν τα χρώματα...)

Θα ψάξω και θα βρω τι έχω σε χαρτιά-σχέδια και θα ενημερώσω

 

Τα αζούρ και τα τελειώματα τα κάνει η μαμά μου

 

39337377.jpg

 

84691953.jpg

 

57154745.jpg

 

12419490.jpg

 

85088277.jpg

 

68968420.jpg

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ έτσι είμαι tingerbell,ξέρω μόνο τη βασική πλέξη κι αυτή από το ίντερνετ την έμαθα!!

ζηλεύω σχέδια αλλά χρειάζεται κάποιος να μου δείξει...

και δεν ξέρω να διαβάζω σχέδια...

θα προσπαθήσω φυσικά,δεν το βάζω κάτω!!

ακριβως τα ιδια!κι εγω ενω βρισκω πολυ ωραια σχεδια δεν ξερω να τα διαβαζω...δεν πειραζει!θα βρεθει ο τροπος και θα μαθουμε κι εμεις!ορεξη να υπαρχει και ολα γινονται!

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ολα τελειαααααααα. Μπραβο σου Νουφαρο. Εχω κι εγω καποια τελειωμενα και καποια ημιτελη αλλα δεν ξερω πως να τα ανεβασω. Μπορειτε να με βοηθησετε?

Link to comment
Share on other sites

Τελεια τελεια ολα το ενα καλυτερο απο το αλλο.Μαθηματα κανεις αν ναι ενδιαφερομαι και φυσικα αν εχεις σχεδια επισης.Αντε κοριτσια να γυρισουμε πισω στις παραδοσεις.Τι πιο ωραιο απο ενα σπιτι στρωμενο με πραγματα φτιαγμενα απο τα χερια μας.

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια να ρωτησω

ειναι δυσκολο να φτιαξεις ενα ποντσο για ενα κοριτσακι 1 χρ.

μεχρι τωρα μονο κασκολ εχω φτιαξει, δεν εχω ασχοληθει και πολυ αλλα θελω να φτιαξω ενα για την ανηψια μου και θελω να ειναι απο τα χερακια μου

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...