Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Που κάνω Ρινοπλαστική βοηθείστε με


klarita

Recommended Posts

Κι εγω ενδιαφερομαι για ρινοπλαστικη εδω και αρκετα χρονια , ποτε δε μου αρεσε η μυτη μου αν και στους αλλους φαίνεται ωραια, μαλλον λόγω του μακιγιαζ διοτι χωρις αυτο ειναι πλατιά. Δεν ταιριαζει με τα υπολοιπα χαρακτηριστικα μου διοτι εχω μικρα ματια και φαίνεται ασχημη οταν δε βάφομαι.

Κορίτσια, οι τιμές που αναφέρετε είναι αστρονομικες.ίσως επειδή είναι αθηνα. Πάντως εδώ στο Ήρακλειο μια φίλη μου έκανε ρινοπλαστικη με τέλειο αποτέλεσμα.είχε μύτη με καμπούρα και στραβό διαφραγμα.πήγε στον φραγκιαδακη που είναι ιδιώτης Ωρλ και έμεινε ενθουσιασμενη με το αποτέλεσμα και της κόστισε τα μισά απο αυτά που λέτε..

Κι εγω θα μετακομίσω αυτη την περίοδο Ηράκλειο Κρητης. Αλήθεια; Δηλαδή πόσο πλήρωσε η κοπέλα; Γιατι σκεφτομουν να ανέβω Αθήνα για να κανω την εγχείρηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Διαφημίσεις


  • 4 εβδομάδες μετά...

καλησπερα!

 

διαβασα το ποστ σου περι ρινοπλαστικης που εκανες και εισαι ευχαριστημενη!

θα ηθελα αν μπορεις να μου πεις το ονομα του γιατρου, εχω διαφραγμα και λεω να κανω μαζι και πλαστικη, φοβαμαι ομως να παω στα τυφλα. θα ηθελα εναν καλο γιατρο ,να μην το ρισκαρω!

 

 

σε ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα!

Βρίσκομαι+εγω στην αναζήτηση πλαστικού χειρουργου για την μύτη μου.Οπως όλοι σας φαντάζομαι θαθελα να κάνω την καλύτερη δυνατή επιλογή. Δύο είναι τα ονόματα που γνωστοί μου μου έχουν αναφέρει.1.Καλομοίρη και 2.Σκούρας.

Αν κάποιος από εσάς έχει κάνει επέμβαση σε έναν από τους 2, θα ήμουν ευγνώμων αν μου έστελνε σχόλια και εντυπώσεις...

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να μου πεις σε ποιον γιατρό απευθύνθηκες??+εγώ αναζητώ τηνκαλύτερη δυνατή επιλογή για να κάνω την ρινοπλαστική..το mail μου είναι [email protected]. Στην demi ή σε όποιον άλλο έχει εμπειρία απυθύνομαι.Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια! Είμαι άλλη μία περίπτωση που ενδιαφέρεται για ρινοπλαστική. Το μείζον σε μένα είναι η αδυναμία μου εδώ και χρόνια να αναπνεύσω τη νύχτα,οπότε εικάζω πως υπάρχει πρόβλημα με το διάφραγμα(δεδομένου ότι έχουν αποκλειστεί ιγμορίτιδες,αλλεργίες και τα τοιαύτα). Αν λοιπόν αποφασίσω να καταφύγω σε επέμβαση για βελτίωση της ποιότητας ζωής μου,σκέφτομαι να κάνω παράλληλα και μια διόρθωση στην καμπουρίτσα της μύτης. Μένω στη Θεσσαλονίκη και θα ήθελα να μου συστήσει έναν καλό γιατρό όποια από εσάς έχει προσωπική εμπειρία επί του θέματος. Η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι αρκετά για το αποτέλεσμα,αλλά πιστεύω ότι θα με ξεάγχωνε αν γνώριζα πως τα πράγματα πήγαν καλά σε κάποια φίλη! Παρακαλώ απαντήστε μου με προσωπικό μήνυμα για το όνομα του γιατρού που σας χειρούργησε,το συνολικό κόστος,την τυχόν κάλυψη μέρους ή όλου του ποσού από ασφαλιστικό φορέα καθώς και ό,τι άλλο κρίνετε ότι θα βοηθούσε.

Ευχαριστώ πάρα πολύ για το χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σας και απο εμένα εγώ έκανα ρινοπλαστική και διάφραγμα πρην 6 χρόνια εάν θυμάμαι καλά είχα δόσει 3.000 και απο τον γιατρό έμεινα 100% ευχαριστημένη!!Τον λένε θανάσση Σκούρα και έχει βγει πολλές φορες στην tv και έχει κάνει επεμβάσεις στον μισό καλητεχνικό χώρο.Η επέμβαση έγινε φυσικά με ολική νάρκωση και σε 7 μέρες μου έβγαλαν το ναρθηκάκι,σε 10 μέρες με λίγο μέικ απ κυκλοφωρούσες έξω:D

RUx9p2.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να μου πεις σε ποιον γιατρό απευθύνθηκες??+εγώ αναζητώ τηνκαλύτερη δυνατή επιλογή για να κάνω την ρινοπλαστική..το mail μου είναι [email protected]. Στην demi ή σε όποιον άλλο έχει εμπειρία απυθύνομαι.Ευχαριστώ πολύ

 

hi there.....εγώ δεν έχω καλή εμπειρία με δύο γιατρούς (έχουν αναφερθεί ήδη), και απλά θα σε συμβούλευα να προσέξεις πολύ που θα πας. Να φροντίσεις να δεις ΠΟΛΛΕΣ φωτογραφίες με την δουλειά τους, να πας σε αρκετούς (χαλάλι τα λεφτά, πίστεψέ με)...αν θες περισσότερες λεπτομέρειες στείλε μου εδώ [email protected] :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα...Είναι καλύτερα να κάνω ρινοπλαστική σε πλαστικό χειρούργο ή σε ρινολόγο; Οι λόγοι που θέλω να κάνω την εγχείριση είναι καθαρά αισθητικοί. Επίσης μπορεί κάποιος να μου προτείνει τους καλύτερους γιατρούς στην Ελλάδα που εξειδικεύονται στην ρινοπλαστικη; Άν κάποιος ξέρει γιατρούς στον Βόλο συγκεκριμένα παρακαλώ ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα γιατί έχω ήδη υπόψη μου έναν ρινολόγο αλλά θα ήθελα να μάθω κατά πόσο έχει καλή φήμη όσον αφορά την συγκεκριμένη επέμβαση..Ευχαριστώ εκ των προταίρων!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα..Eπειδή το ζήτημα επιλογής γιατρού είναι καθοριστικό, θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει άποψη για τον Τ. Τερζή στο Ψυχικό. Αν κάποιος έχει άποψη μπορεί να μου στείλει προσωπικά μήνυμα στο [email protected].

ευχαριστώ πολύ..

Link to comment
Share on other sites

έκανε ο σύζυγος τελικά αυτή την εβδομαδα διάφραγμα σε εναν ΩΡΛ καταπληκτικό ο οποίος κάνει και ρινοπλαστικές αλλά και γενικά επεμβάσεις προσωπου κτλ. Είδα δηλαδή και κάτι botοx στο ιατρείο του. Είμαστε πάρα πολυ ευχαριστημένοι, δεν πόνεσε καθόλου και ούτε μελανιές ούτε τίποτα. Τώρα ειμαστε στην αποθεραπεια...εχει αρκετα φαρμακακια και διαδικασία (πλύσεις) αλλα οκ τιποτα το ιδιαίτερο. Ο γιατρός βρίσκεται ακριβώς πίσω από το Χίλτον αλλά δεν θα ήθελα να πω όνομα σε καμία περίπτωση. Πάντως μην κοιτάτε μόνο τους πλαστικούς....

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω πρόσφατη εμπειρία από χειρούργο ωρλά και τον συστήνω ανεπιφύλακτα, εργάζεται στο ΜΗΤΕΡΑ το οποίο έχει και πλαστική χειρουργική το σημαντικό είναι να είναι τέλειος στην δουλειά του (έχουμε να κάνουμε για πρόσωπο), υπομονετικός να σου εξηγήσει μέχρι και την τελευταία βλακεία και εξυπηρετικός (να τον βρίσκεις όποτε θέλεις)αν ενδιαφέρεστε να πάτε στο συγκεκριμένο νοσοκομείο στείλτε pv για όνομα και τηλ (έχω κινητό)έχει και ιατρείο έξω αν σας ενδιαφέρει!

Παναγιώτης 4,5 χρονών

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω πρόσφατη εμπειρία από χειρούργο ωρλά και τον συστήνω ανεπιφύλακτα, εργάζεται στο ΜΗΤΕΡΑ το οποίο έχει και πλαστική χειρουργική το σημαντικό είναι να είναι τέλειος στην δουλειά του (έχουμε να κάνουμε για πρόσωπο), υπομονετικός να σου εξηγήσει μέχρι και την τελευταία βλακεία και εξυπηρετικός (να τον βρίσκεις όποτε θέλεις)αν ενδιαφέρεστε να πάτε στο συγκεκριμένο νοσοκομείο στείλτε pv για όνομα και τηλ (έχω κινητό)έχει και ιατρείο έξω αν σας ενδιαφέρει!

 

 

μπορείς να μας πεις το όνομά του? γνωρίζεις εάν ειδικεύεται στις επανορθωτικές?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Λένα.Διάβασα τα μυνήματα σου+θέλω να σε ρωτήσω.Επειδή το σκέφτομαι για Σκούρα, γιατί λες ότι μπορεί να μην χειρουργεί ο ίδιος;Αντιλήφθηκες κάτι;Πριν μπεις χειρουργείο σου άφησε περιθώριο να του πεις κάποια πράγματα;Ειλικρινά θα με βοηθήσεις με την εμπειρία σου, για να βγάλω+εγώ τα συμπεράσματα μου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω ειμαι πολυ fun των πλαστικων επεμβασεων ...εχω ηδη κανει μια ρινοπλαστικη αψογη...και θα εκανα και αλλα πραγματα αν ειχα τα χρηματα..

το ΜΟΝΟ που δεν θα εκανα ειναι η λιπαναρροφηση επειτα απο ΤΟΣΑ πολλα που ειδα και στο διαβαλκανικο που εκανα την επεμβαση αλλα και στο ιατρειο του πλαστικου...

μονο λιπαναρροφηση και προσθετικη στηθους δεν θα εκανα ποτε και για κανεναν λογο..

 

γιατι δε θα εκανες λιποαναρροφηση?τι ειδες?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχω κανει πλαστική στη μύτη πριν 20 χρόνια και ήταν αποτυχημενη αισθητικά. Δεν θέλω να το θυμαμαι. Δεν εκανα επανεπεμβαση γιατί δεν εμπιστευόμουν κανενα μετα αλλά η μύτη μου είναι πρησμενη, θα έλεγα. Οι πλαστικοί χειρούργοι είναι μεγαλη φαρα. Αλληλουποστηρίζονται και άκρη δεν μπορείς να βγάλεις.

Για τον Παυλιδέλη έχω ακούσει καλά αλλά όπως είπα δεν εμπιστευομαι κανενα.

Μαι φίλη μου πήγε στο Κουτσογιωργα που θεωρειται καλός και της έκανε μεγαλη ζημιά στα ματια.

Αλήθεια ποιός είναι αυτός που έβγαλε η Τατιάνα χθες που έκανε μεγαλο κακό σε ένα κορίτσι η οποία έβαλε σιλικόνη στο στήθος;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχω κανει πλαστική στη μύτη πριν 20 χρόνια και ήταν αποτυχημενη αισθητικά. Δεν θέλω να το θυμαμαι. Δεν εκανα επανεπεμβαση γιατί δεν εμπιστευόμουν κανενα μετα αλλά η μύτη μου είναι πρησμενη, θα έλεγα. Οι πλαστικοί χειρούργοι είναι μεγαλη φαρα. Αλληλουποστηρίζονται και άκρη δεν μπορείς να βγάλεις.

Για τον Παυλιδέλη έχω ακούσει καλά αλλά όπως είπα δεν εμπιστευομαι κανενα.

Μαι φίλη μου πήγε στο Κουτσογιωργα που θεωρειται καλός και της έκανε μεγαλη ζημιά στα ματια.

Αλήθεια ποιός είναι αυτός που έβγαλε η Τατιάνα χθες που έκανε μεγαλο κακό σε ένα κορίτσι η οποία έβαλε σιλικόνη στο στήθος;

 

σε ποιόν είχες κάνει την επέμβαση?? ...καταλαβαίνω πως νιώθεις, αλλά μην στεναχωριέσαι, αν είναι μόνο πρησμένη και κατά τα άλλα φαίνεται φυσιολογική, όλα είναι οκ....πραγματικά, θα έδινα τα πάντα για την τεράστια μύτη μου!!! :P...για τον Παυλιδέλη έχω ακούσει κι εγώ, θα πάω κάποια στιγμή και θα σας ενημερώσω....αλλά μερικοί τον θάβουν για την συμπεριφορά του προς αυτούς στην πρώτη επίσκεψη....δεν ξέρω....δεν είδα τι έβγαλε η Τατιάνα, αλλά πάω στοίχημα ότι δεν ανέφερε όνομα....σε αυτήν την χώρα τα προσωπικά δεδομένα κλπ ισχύουν μόνο όταν "βολεύει" κάποιους.... μα είναι δυνατόν να κρύβουν τους "χασάπηδες"????!!!!! ....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχω κανει πλαστική στη μύτη πριν 20 χρόνια και ήταν αποτυχημενη αισθητικά. Δεν θέλω να το θυμαμαι. Δεν εκανα επανεπεμβαση γιατί δεν εμπιστευόμουν κανενα μετα αλλά η μύτη μου είναι πρησμενη, θα έλεγα. Οι πλαστικοί χειρούργοι είναι μεγαλη φαρα. Αλληλουποστηρίζονται και άκρη δεν μπορείς να βγάλεις.

Για τον Παυλιδέλη έχω ακούσει καλά αλλά όπως είπα δεν εμπιστευομαι κανενα.

Μαι φίλη μου πήγε στο Κουτσογιωργα που θεωρειται καλός και της έκανε μεγαλη ζημιά στα ματια.

Αλήθεια ποιός είναι αυτός που έβγαλε η Τατιάνα χθες που έκανε μεγαλο κακό σε ένα κορίτσι η οποία έβαλε σιλικόνη στο στήθος;

 

δεν νομιζω να αλληλουποστηριζονται...το αντιθετο...ειναι ανταγωνιστηκοι και πολυ μαλιστα...πολλοι λενε οτι μου εχουν ερθει πολλα ατομα για επανορθωτικη απο τον ταδε γιατρο...για να διξουν οτι ο ταδε πχ εχει κανει πολλες αποτυχιμενες και πανε σε αυτον που ειναι ο πιο φοβερος και εκπληκτικοτρομερος κτλπ

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να αλληλουποστηριζονται...το αντιθετο...ειναι ανταγωνιστηκοι και πολυ μαλιστα...πολλοι λενε οτι μου εχουν ερθει πολλα ατομα για επανορθωτικη απο τον ταδε γιατρο...για να διξουν οτι ο ταδε πχ εχει κανει πολλες αποτυχιμενες και πανε σε αυτον που ειναι ο πιο φοβερος και εκπληκτικοτρομερος κτλπ

 

Αν γίνει η στραβή κανενας δεν καταθέτει εναντίων συναδελφων σΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ. Το παν και στην Τατιάνα το ξερω και από τη δική μου περιπτωση.

Link to comment
Share on other sites

σε ποιόν είχες κάνει την επέμβαση?? ...καταλαβαίνω πως νιώθεις, αλλά μην στεναχωριέσαι, αν είναι μόνο πρησμένη και κατά τα άλλα φαίνεται φυσιολογική, όλα είναι οκ....πραγματικά, θα έδινα τα πάντα για την τεράστια μύτη μου!!! :P...για τον Παυλιδέλη έχω ακούσει κι εγώ, θα πάω κάποια στιγμή και θα σας ενημερώσω....αλλά μερικοί τον θάβουν για την συμπεριφορά του προς αυτούς στην πρώτη επίσκεψη....δεν ξέρω....δεν είδα τι έβγαλε η Τατιάνα, αλλά πάω στοίχημα ότι δεν ανέφερε όνομα....σε αυτήν την χώρα τα προσωπικά δεδομένα κλπ ισχύουν μόνο όταν "βολεύει" κάποιους.... μα είναι δυνατόν να κρύβουν τους "χασάπηδες"????!!!!! ....

 

Κλινακης λεγοταν, μακριά.

Για τον Σκούρα έχω ακούσει και γω καλά. Αλλά δεν έχω δει δουλειά του. Του Παυλιδελη έχω δει. Καλή θα έλεγα. Ο Παυλιδελης έχει κάνει και επανεπεμβασεις σε πολλες.

Link to comment
Share on other sites

ρε κορίτσια εμάς μας ήρθε σήμερα το μπουγιουρντί από την κλινική και κουφαθήκαμε! 7000 ευρώ μας χρέωσαν για ενα ρινικό διαφραγμα! ο γιατρός που υποτίθεται ειναι και γνωστός μας χρεωσε 3000 ευρώ! Ελλάς στο μεγαλείο σου! Επειδή έχουμε ιδιωτική ασφάλιση είπαν μάλλον να μας γα@@@@@@!...και να πω ότι πήγαμε και σε καμια λουξ κλινική πάει στο δίαολο αλλά μια τρύπα ήταν! Καλά αν δεν μας τα καλύψουν ολα θα τους τρέχω στα δικαστήρια λέμε και εννοείται κόβεται η ιδιωτική!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα εγγραφη μονο και μονο για να σας πω τι πρεπει να προσεξετε στην ρινοπλαστικη.εκανα πριν 4 μηνες και επειδη σε οτι κανω,προσπαθω να ειμαι τελειος,δεν ειμαι ευχαριστημενος,αν και η μυτη που μου εφτιαξε ειναι μια χαρα.πρωτον,του ζητησα να μου την σηκωσει.μου την σηκωσε,αλλα στον 3ο μηνα επεσε λιγακι.επισης ξεχασα να του πω να την σκαψει επανω(πολυ βασικο αυτο,,δεν υπαρχει ρινοπλαστικος που να εχει σκαψει το επανω μερος,για αυτο και οσες μυτες δεν εχουν σκαμενο το επανω μερος εκ γενετης,βγαινουν χαλια).οπως φανταζεστε δεν την εσκαψε :? και βγηκε ενα μακρουλο πραγμα(τωρα που σας το ειπα,ψαξτε να βρειτε εαν υπαρχει πλαστικος στον κοσμο αμερικη,βραζιλια,ελλαδα που να εχει σκαψει το επανω μερος της μυτης).

σας προτεινω να κανετε αυτο που κανω εγω τωρα.βγαλτε μια φωτο στο προφιλ σας και πηγαινετε στην ζωγραφικη.παρτε τις γραμμες και φτιαξτε την μυτη σας,αλλα φανταστειτε απλα πραγματα που να γινονται.δειξτε την στον γιατρο και ρωτηστε τον εαν μπορει να την κανει,απο την απαντηση θα καταλαβετε.

ΑΛΛΑ ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΦΤΙΑΞΤΕ ΤΗΝ ΜΥΤΗ ΣΑΣ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κι από μένα. Εγώ σας προτείνω ανεπιφύλακτα τον κ. Μακρυπίδη. Έκανα σε αυτόν ρινοπλαστκή επέμβαση πριν 5 μήνες και έμεινα πάρα πολύ ικανοποιημένος. Ο άνθρωπος είναι χειρουργός ΩΡΛ και τον προτίμησα γιατί με κέρδισε από την πρώτη επίσκεψη στο ιατρείο του. Η σχέση με τον γιατρό ήταν η καλύτερη και όπως μου λένε όλοι οι φίλοι μου, η επέμβαση ήταν απολύτως επιτυχής.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα!εγω εκανα επεμβαση στη μυτη μου πριν 2 χρονια στη θεσ/νικη σε εναν πολυ καλο ωρλ που χειρουργει στον Αγιο Λουκα.... μελανιασα γυρω απο τα ματια αλλα αυτο κρατησε περιπου μια εβδομαδα.... για να καταλαβεται οταν μετα απο μια εβδομαδα πηγα θεσ/νικη να βγαλω τν ναρθηκα ηπια και καφε στην αριστοτελους χωρις να φαινεται τπτ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...