Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΟΨΙΜΟ ΤΣΙΓΑΡΟΥ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 82
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπορεί να σου φαίνεται αστείο αλλά σημασία δεν έχει αν θα φας 1000 γλυφιτζούρια, εσύ σκέφτεσαι ΟΚ έκοψα το κάπνισμα, θα τα κάψω στο γυμναστήριο. Δεν είναι έτσι όμως. Το νόημα του να κόψεις το κάπνισμα δεν είναι να αφήσεις μια εξάρτηση και να πέσεις σε άλλη πχ φαγητό γυμναστική

αλλά να ζήσεις μια ζωή χωρίς καμμιά εξάρτηση!

Τουλάχιστο όχι κάποια εξάρτηση που θα στην προκαλέσει το κόψιμο του τσιγάρου.

 

Δεν ξέρω να στέλνω βίντεο αν ήξερες να μου πεις πως ευχαρίστως.

 

Ανμπορώ να σου φανώ χρήσιμα να σου πω μερικά κομμάτια από το βιβλίο μέχρι να το πάρεις πες μου, τί θα ήθελες να ακούσεις (κοιμήθηκε το παιδί και είναι χαρά μου να ξαναδιαβάζω αυτό το βιβλίο που με έσωσε...)

 

Περιττό να σου πω ότι ο άντρας μου καπνίζει (όχι μες το σπίτι) και ότι όταν το έκοψα τον έβαλα να εξαφανίζει τα τσιγάρα του ώστε να περάσουν οι πρώτες δύσκολες μέρες της σωματικής στέρησης.

Τώρα πια αν ξεχνάει το πακέτο σε κοινή θέα του το βάζω στο τσαντάκι του κι αυτό για να μη το ξεχάσει, όχι γιατί θέλω να το καπνίσω.

Επίσης σε κάποιες αρκετά δύσκολες καταστάσεις (μου έπεσαν βλέπεις όλα μαζί...)έφτασα κι έβαλα το τσιγάρο στο στόμα μου, πρίν το ανάψω σκέφτηκα όλα όσα έχω διαβάσει 10άδες φορές στο βιβλίο. Εβγαλα το τσιγάρο από το στόμα και συνέχισα τη ζωή μου κανονικά, χωρίς να ξεσπάσω πουθενά, ούτε στο φαγητό ούτε αλλού.

Σκέφτηκα από μέσα μου "δε θα σε βοηθήσουν σε τίποτε αυτά, δεν λύνονται έτσι τα προβλήματα, αντίθετα αν καπνίσεις θα έχεις άλλο ένα πρόβλημα μετά να λύσεις..."

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω και κάτι ακόμη, επειδή δεν είναι η πρώτη φορά που το έκοψα τώρα να ξέρεις ότι αν το ξαναρχίσεις θα καπνίζεις πολύ πιο πολύ, θα νιώσεις χάλια, εάν καταφέρεις να το ξανακόψεις θα είναι με τεράστιες θυσίες, γιατί θα έχεις μέσα σου την αμφιβολία "αφού λύγισα και το ξανάρχισα θα το ξανακάνω και τώρα".

Εκμεταλέυσου λοιπόν το ότι είναι η πρώτη σου φορά, αξίζει να γίνει σωστά!

 

Πάντως όταν το έχεις ήδη κόψει ξέρεις ότι μπορείς να το κάνεις και δεύτερη, αυτό είναι ένα καλό.

Κανένα άλλο καλό δεν έχει το να το ξαναρχίσεις...

Μάλιστα υπάρχει και περίπτωση καπνιστή, ο περιστασιακός καπνιστής, που είναι και από τις χειρότερες...

 

αχ πάρε το βιβλίο, έτσι μου έρχεται να το ανοίξω και να στα γράφω :)

Πραγματικά είσαι σε κρίσιμη φάση και είναι πολύ πιο εύκολα με τη σωστή βοήθεια.

Αξίζει!

Είχα πάρει κι άλλο ένα που δεν με βοήθησε και αγνοώ που βρίσκεται !

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ

δεν προλαβαίνω σήμερα

να πάω να το ψάξω

ελπίζω αύριο

http://thepreppersite.com/uploads/Allen_Carr-Easy_Way_To_Stop_Smoking.pdf

 

εδώ το pdf στα Αγγλικά όμως, δεν βρίσκω κάτι στα Ελληνικά :|

 

γράψε στο google, έχει και το βίντεο αλλά και πάλι στα Αγγλικά. Εγώ το έχω στα Ελληνικά αν θες. Αλλά δε ξέρω να στέλνω...το είχα κατεβάσει από Ελληνικό τρακερ.

 

α και κάτι τελευταίο γιατί σταματημό δεν έχω λες και το έκοψα εγώ χαχαχαχ

εννοείται με το βιβλίο συνεχίζεις κανονικά όλες σου τις δραστηριότητες, και σε χώρους με καπνιστές πας κτλ. Μόνο σπίτι σου πετάς τα τσιγάρα σου!

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Nαι, ε? Προς το παρόν καταναλώνω πολλές πορτοκαλάδες και κατσικίσιο γάλα. Και βασανίζομαι με το κ*λ*τσίγαρο!

καλό κάνουν οι πορτοκαλάδες στο μωράκι σου! Φυλλικό οξύ!

Καλύτερα που δεν καταναλώνεις ζάχαρη, είναι ο σίγουρος τρόπος να αυξήσεις το βάρος σου κόβωντας το τσιγάρο...

Ο διαιτολόγος μου είχε πεί να τρώω φρούτα όποτε θέλω να καπνίσω, δεν το έκανα ποτέ όμως. Δε με βόλεψε.

Γιατί δεν τρως ζάχαρη? Αν είναι λόγω σακχάρου τότε να ξέρεις ο χυμός πορτοκάλι δεν είναι και το καλύτερο, καλύτερα να φας ολόκληρο το φρούτο.

 

προσπαθω να στο στειλω (το βίντεο περίληψη του βιβλίου) για δες ερχεται?Skybeam στο στέλνω εδώ και ώρα, μήπως δεν είσαι online εκεί ενώ πρέπει?? Ειμαι άσχετη με attachment :(

 

 

Επεξεργάστηκαν by dimmi
pros Skybeam

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τον ελληνικό καφέ τον ευχαριστιέμαι πιο πολύ τώρα, μου μυρίζει υπέροχα !!!!!!!!

 

Κουράγιο κοπελιά τον έφαγες τον γάιδαρο.. κάτι τρίχες έχουν μείνει και αυτές με ψαλίδα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Σευχαριστω!!

Πιστεψε πιο πολυ στον εαυτο σου, ολα στο μυαλο σου ειναι εξαλλου. Το σωμα σου σε λιγο θα το εχει αποβαλει εντελως, η συνηθεια της κινησης ομως και η υποτιθεμενη αναγκη για τσιγαρο δυσκολα βγαινουν απο το μυαλο. Αλλα αν το πιστεψεις μπορεις να τα καταφερεις!

Εγω με 'κοροιδευω', οταν θελω να καπνισω σκεφτομαι ''να καπνισω? Αφου δεν καπνιζω, ποτε δεν καπνιζα, οχι δεν θα καπνισω'' και το αποβαλω απο τη σκεψη μου. Αληθεια καπως ετσι περασαν 5 μηνες. Και καπνιζα κοντα στα 2 πακετα για 10 χρονια! Αφου μπορω εγω τοτε ολοι μπορουν!

Η μονη νεα μου συνηθεια ειναι τσιχλες (την πρωτη βδομαδα εφαγα 3-4 με νικοτινη μετα το γυρισα στις απλες). Στην αρχη ετρωγα πολλες τωρα το εχω ελατωσει στις 2-3 τη μερα.

Σε δυο μερες κλεινεις μια βδομαδα, συγχαρητηρια! Και οσο για το μελλον που αναρωτιεσαι, σιγουρα σημερα δυσκολευτηκες λιγο λιγοτερο απο οτι την πρωτη μερα, ε σιγα σιγα θα το σκεφτεσαι ολο και πιο αραια!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν τρως ζάχαρη? Αν είναι λόγω σακχάρου τότε να ξέρεις ο χυμός πορτοκάλι δεν είναι και το καλύτερο, καλύτερα να φας ολόκληρο το φρούτο.

Όχι, από σάκχαρο οκ, λόγω κορτιζόνης δεν κάνει να τρώω γλυκά (ε, καλά τώρα, προχτές τσάκισα κάτι κουλουράκια αλλά γενικά τα αποφεύγω...)

Το πήρα το link, ευχαριστώ!

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να σου φαίνεται αστείο αλλά σημασία δεν έχει αν θα φας 1000 γλυφιτζούρια, εσύ σκέφτεσαι ΟΚ έκοψα το κάπνισμα, θα τα κάψω στο γυμναστήριο. Δεν είναι έτσι όμως. Το νόημα του να κόψεις το κάπνισμα δεν είναι να αφήσεις μια εξάρτηση και να πέσεις σε άλλη πχ φαγητό γυμναστική

αλλά να ζήσεις μια ζωή χωρίς καμμιά εξάρτηση!

Τουλάχιστο όχι κάποια εξάρτηση που θα στην προκαλέσει το κόψιμο του τσιγάρου.

 

Δεν ξέρω να στέλνω βίντεο αν ήξερες να μου πεις πως ευχαρίστως.

 

Ανμπορώ να σου φανώ χρήσιμα να σου πω μερικά κομμάτια από το βιβλίο μέχρι να το πάρεις πες μου, τί θα ήθελες να ακούσεις (κοιμήθηκε το παιδί και είναι χαρά μου να ξαναδιαβάζω αυτό το βιβλίο που με έσωσε...)

 

Περιττό να σου πω ότι ο άντρας μου καπνίζει (όχι μες το σπίτι) και ότι όταν το έκοψα τον έβαλα να εξαφανίζει τα τσιγάρα του ώστε να περάσουν οι πρώτες δύσκολες μέρες της σωματικής στέρησης.

Τώρα πια αν ξεχνάει το πακέτο σε κοινή θέα του το βάζω στο τσαντάκι του κι αυτό για να μη το ξεχάσει, όχι γιατί θέλω να το καπνίσω.

Επίσης σε κάποιες αρκετά δύσκολες καταστάσεις (μου έπεσαν βλέπεις όλα μαζί...)έφτασα κι έβαλα το τσιγάρο στο στόμα μου, πρίν το ανάψω σκέφτηκα όλα όσα έχω διαβάσει 10άδες φορές στο βιβλίο. Εβγαλα το τσιγάρο από το στόμα και συνέχισα τη ζωή μου κανονικά, χωρίς να ξεσπάσω πουθενά, ούτε στο φαγητό ούτε αλλού.

Σκέφτηκα από μέσα μου "δε θα σε βοηθήσουν σε τίποτε αυτά, δεν λύνονται έτσι τα προβλήματα, αντίθετα αν καπνίσεις θα έχεις άλλο ένα πρόβλημα μετά να λύσεις..."

 

Μου φαίνεται αστείο γιατί ειναι. Η διαφορά του τσιγάρου με όλα τα υπόλοιπα είναι ότι στο τσιγάρο εθίζεσαι. Στα άλλα όχι.

Είναι 6η μέρα

ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙ

και ήδη δεν καταναλώνω τα ίδια με τις πρώτες μέρες !!! :-)

 

Σε ευχαριστώ πολύ για όλα !

Για να δούμε αν θα κλείσω εβδομάδα.

Το σκ το φοβάμαι λόγω αλλαγής προγράμματος, από την άλλη η πρώτη μου ημέρα ήταν η Κυριακή οπότε......... !!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω το κοινότυπο: Ολα είναι στο μυαλό μας!!!

Ένα κλικ θα κάνει και θα το ξεχάσει.... Απλά πρέπει να προσπαθήσεις να βρεις το κλικ...

Ενα λόγο δυνατό για τον οποίο θες να το κόψεις!!

Εγώ μετά από 18 χρόνια φανατικού καπνίσματος (1 πακέτο την ημέρα ίσως και παραπάνω), μόλις έμεινα έγκυος αποφάσισα ότι θα το κόψω και δεν θα το ξαναρχίσω ποτέ... και τα κατάφερα. Είχα πολλές φορές προσπαθήσει και παλιότερα αλλά κάτι γινόταν και το ξαναρχιζα. Στην εγκυμοσύνη όμως είχα μεγάλη θέληση και καλό έλεγχο του εαυτού μου. Κοιμόμουν πολλές ώρες και όταν ήθελα τσιγάρο έπινα νερό ή πορτοκαλάδα.

Αν τη στιγμή που θέλεις τσιγάρο σκεφτείς κάτι πολύ δυνατό και πολύ θετικό, θα δεις ότι θα αποκτήσεις αυτοκυριαρχία και θα σε βοηθήσει.

Καλή δύναμη!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω το κοινότυπο: Ολα είναι στο μυαλό μας!!!

Ένα κλικ θα κάνει και θα το ξεχάσει.... Απλά πρέπει να προσπαθήσεις να βρεις το κλικ...

Ενα λόγο δυνατό για τον οποίο θες να το κόψεις!!

Εγώ μετά από 18 χρόνια φανατικού καπνίσματος (1 πακέτο την ημέρα ίσως και παραπάνω), μόλις έμεινα έγκυος αποφάσισα ότι θα το κόψω και δεν θα το ξαναρχίσω ποτέ... και τα κατάφερα. Είχα πολλές φορές προσπαθήσει και παλιότερα αλλά κάτι γινόταν και το ξαναρχιζα. Στην εγκυμοσύνη όμως είχα μεγάλη θέληση και καλό έλεγχο του εαυτού μου. Κοιμόμουν πολλές ώρες και όταν ήθελα τσιγάρο έπινα νερό ή πορτοκαλάδα.

Αν τη στιγμή που θέλεις τσιγάρο σκεφτείς κάτι πολύ δυνατό και πολύ θετικό, θα δεις ότι θα αποκτήσεις αυτοκυριαρχία και θα σε βοηθήσει.

Καλή δύναμη!!!

 

Ευχαριστώ

Αυτό λέω και εγώ..

το ξεχνάω για 3 ώρες...

και το συνειδητοποιώ !!!!!!!!!!!!!!!!

 

:-)

 

έτσι για την ιστορία εγώ κάπνιζα (καλός ο αόριστος ε??? :-) ) 22 χρόνια !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://thepreppersite.com/uploads/Allen_Carr-Easy_Way_To_Stop_Smoking.pdf

 

εδώ το pdf στα Αγγλικά όμως, δεν βρίσκω κάτι στα Ελληνικά :|

 

γράψε στο google, έχει και το βίντεο αλλά και πάλι στα Αγγλικά. Εγώ το έχω στα Ελληνικά αν θες. Αλλά δε ξέρω να στέλνω...το είχα κατεβάσει από Ελληνικό τρακερ.

 

α και κάτι τελευταίο γιατί σταματημό δεν έχω λες και το έκοψα εγώ χαχαχαχ

εννοείται με το βιβλίο συνεχίζεις κανονικά όλες σου τις δραστηριότητες, και σε χώρους με καπνιστές πας κτλ. Μόνο σπίτι σου πετάς τα τσιγάρα σου!

 

Ευχαριστώ

καλούτσικα είναι τα αγγλικά μου

θα το διαβάσω !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Νιώθεις να το έχεις ξεπεράσει ?

Δεν μου φτάνει η σημερινή πίκρα αγχώνομαι και για το μέλλον.

Δηλαδή αν δεν το ξεπεράσω και νιώθω πάντα την έλλειψη... ε αυτό πια ειναι βασανιστήριο...

:-(

 

Με βοηθάει οτιδήποτε άλλο απο χυμούς..

Τους σιχαίνομαι..

όλα τα άλλα είναι ευπρόσδεκτα !!! :-)

 

Για το μελλον αγχωνομαι κι εγω και για την ακριβεια δε νομιζω να υπαρχει καποιος που να μην αγχωνεται οτι θα το ξαναρχισει. Αυτο το καλοκαιρι μου ετυχαν πολλες αναποδιες και πολλες φορες γουσταρα να καπνισω και ειχα την ευκαιρια αφου γυρω μου καπνιζαν. Κι ομως δεν εκανα τελικα τρακα:shock:

Εγω το εκοψα πριν μεινω εγγυος γιατι με 2,5 πακετα την ημερα δε νομιζω να εμενα ποτε εγγυος. Οι χυμοι με βοηθησαν εμενα ισως και γιατι ηταν καλοκαιρι κι ηθελα κατι δροσιστικο. Αν το εκοβα τωρα θα αντικαταστουσα τους χυμους με milko κανονικο ή χωρις ζαχαρη,ξυνογαλο αριανι, γιαουρτακια με φρουτα, καροτα και αγγουρακι κομμενα σε λωριδες με ξυδι, παστελακια, δημητριακα με γαλα, τσιχλες, ακομα και παγωτο χωρις ζαχαρη. Η ευκολη λυση ειναι οι σοκολατα βεβαια, αλλα...δε νομιζω να ενδεικνυται.

Link to comment
Share on other sites

Για το μελλον αγχωνομαι κι εγω και για την ακριβεια δε νομιζω να υπαρχει καποιος που να μην αγχωνεται οτι θα το ξαναρχισει. Αυτο το καλοκαιρι μου ετυχαν πολλες αναποδιες και πολλες φορες γουσταρα να καπνισω και ειχα την ευκαιρια αφου γυρω μου καπνιζαν. Κι ομως δεν εκανα τελικα τρακα:shock:

Εγω το εκοψα πριν μεινω εγγυος γιατι με 2,5 πακετα την ημερα δε νομιζω να εμενα ποτε εγγυος. Οι χυμοι με βοηθησαν εμενα ισως και γιατι ηταν καλοκαιρι κι ηθελα κατι δροσιστικο. Αν το εκοβα τωρα θα αντικαταστουσα τους χυμους με milko κανονικο ή χωρις ζαχαρη,ξυνογαλο αριανι, γιαουρτακια με φρουτα, καροτα και αγγουρακι κομμενα σε λωριδες με ξυδι, παστελακια, δημητριακα με γαλα, τσιχλες, ακομα και παγωτο χωρις ζαχαρη. Η ευκολη λυση ειναι οι σοκολατα βεβαια, αλλα...δε νομιζω να ενδεικνυται.

 

Λοιπόν η λύση για το άγχος του μέλλοντος είναι το βιβλίο που μου πρότειναν εδώ.

Είναι καταπληκτικό !

Με βοηθάει πολύ !

Τα αγγλικά μου είναι πολύ καλύτερα από ότι φανταζόμουν και κάνω και πρακτική ! :-)

Το συνιστώ με την σειρά μου σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κι εγώ στον αγώνα για άλλη μια φορά!!

Αυτή τη φορά έχω πεισμώσει όμως!!Είμαι σίγουρη πως δε θα το ξαναβάλω στο στόμα μου!Το σιχάθηκα..κι όταν μου ρχεται να καπνίσω θυμάμαι αυτή την υπερβολή μου με το κάπνισμα να καπνίζω με έναν καφε 6-7 τσιγάρα στη καθισιά και να μπουχτίζω!!

Είμαι στην 2η μέρα ακόμα!

Εύχομαι σε όλες μας καλή ευκολία σε όλο αυτό!Δεν είναι καθόλου εύκολο για μερικούς ανθρώπους!Με δυνατή θέληση όμως πιστεύω όλα γίνονται πιο εύκολα!Και είναι η μοναδική φορά που έχω τόση θέληση!Ουφ!Τα είπα!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κι εγώ στον αγώνα για άλλη μια φορά!!

Αυτή τη φορά έχω πεισμώσει όμως!!Είμαι σίγουρη πως δε θα το ξαναβάλω στο στόμα μου!Το σιχάθηκα..κι όταν μου ρχεται να καπνίσω θυμάμαι αυτή την υπερβολή μου με το κάπνισμα να καπνίζω με έναν καφε 6-7 τσιγάρα στη καθισιά και να μπουχτίζω!!

Είμαι στην 2η μέρα ακόμα!

Εύχομαι σε όλες μας καλή ευκολία σε όλο αυτό!Δεν είναι καθόλου εύκολο για μερικούς ανθρώπους!Με δυνατή θέληση όμως πιστεύω όλα γίνονται πιο εύκολα!Και είναι η μοναδική φορά που έχω τόση θέληση!Ουφ!Τα είπα!

 

Μακάρι,

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

 

να μπαίνεις εδώ να τα λέμε να ξεδίνουμε !!

:-)

 

εγώ είμαι στην 11η μέρα !

και νιώθω υπέροχα

αγχώνομαι μήπως την πατήσω.... ξανά..

διαφορετικά νιώθω πραγματικά εξαίσια !!!!

 

σταμάτησα και να τρώω γλυκά σαν τρελή..

το γλιτωσα νομίζω το ζάχαρο !!

χαχαχααα

 

για ρίξε μια ματιά στο βιβλίο που μου προτείνουν λίγο παραπάνω, εμένα παρόλο που δεν ξεκίνησα την προσπάθεια με το βιβλίο με βοηθάει πολύ !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια θελει απλα θεληση..απετυχα σε 2 προσπαθειες(8, 16 ημερες αποχης αντιστοιχα) αλλα πετυχα στην τριτη προσπαθεια που σκυλιασα:lol:

 

μην το βαζετε κατω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα κοριτσια!Πραγματικα θελει να εχεις θεληση και ψυχικη δυναμη για να το κοψεις!Εχω 4 μηνες που το εκοψα,απο τοτε που εμεινα εγκυος στην ουσια,μετα απο 12 χρονια!Δε μου λειπει καθολου πραγματικα!Σκεφτομαι πως συμπεριφερομουν οταν καπνιζα και τρελενομαι!Ημουν νυχτερινη στη δουλεια και σε 8 ωρες κανπιζα 25 τσιγαρα γιατι δεν ειχα τι να κανω!Και αλλα πολλα!Γι αυτο αναρωτηθειτε ποσες φορες νιωσατε απαισια και πειτε πως ειναι ενας καλος λογος για να συνεχισετε την προσπαθεις!ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑΑΑΑΑΑΑ

0QVLp2.pngkdBmp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα! εγω καπνιζα σχεδον 12 χρονια.Δεν ηθελα να το κοψω ποτε!Ειχα πει αν και εφοσον μεινω εγκυος σιγουρα θα το κοψω αλλα πιο πριν ουτε για αστειο.Μου αρεσε. Ε, οταν λοιπον εμεινα εγκυος δεν ξανακαπνισα, εχει περασει χρονος, μαζι μου το εκοψε μαχαιρι και ο συζυγος που καπνιζε πανω απο 20 χρονια.Απο τα 13 του. Χωρις καμια βοηθεια! Φυσικα δεν σκεφτηκα ποτε να καπνισω οσο ημουν εγκυος, ουτε οταν θηλαζα. Εγω μπορω να βλαπτω τον εαυτο μου οσο θελω, το μωρακι μου δε φταιει! Φυσικα και το σκεφτομαι αλλα ηταν παρα πολυ ευκολο να το κοψουμε!Για αυτο αξιζει η προσπαθεια κ ειναι μεγαλη η διαφορα στη ζωη μας...Καλη επιτυχια λοιπον κ δυναμη!!!!

3otVp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια θελει απλα θεληση..απετυχα σε 2 προσπαθειες(8, 16 ημερες αποχης αντιστοιχα) αλλα πετυχα στην τριτη προσπαθεια που σκυλιασα:lol:

 

μην το βαζετε κατω

 

πόσο καιρό το έχεις κόψει ?

 

εγώ πριν από χρόνια τα είχα καταφέρει για 22 μέρες...

εκείνη την εποχή έβαφα το σπίτι μου..

όταν ο μάστορας επέμενε πως του είχα δώσει την άδεια να βάψει ροζ τα κουφώματα του σπιτιού μου.. με ένα βροντερό: "ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Η ΧΙΟΝΑΤΗ" άναψα τσιγάρο !!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα κοριτσια!Πραγματικα θελει να εχεις θεληση και ψυχικη δυναμη για να το κοψεις!Εχω 4 μηνες που το εκοψα,απο τοτε που εμεινα εγκυος στην ουσια,μετα απο 12 χρονια!Δε μου λειπει καθολου πραγματικα!Σκεφτομαι πως συμπεριφερομουν οταν καπνιζα και τρελενομαι!Ημουν νυχτερινη στη δουλεια και σε 8 ωρες κανπιζα 25 τσιγαρα γιατι δεν ειχα τι να κανω!Και αλλα πολλα!Γι αυτο αναρωτηθειτε ποσες φορες νιωσατε απαισια και πειτε πως ειναι ενας καλος λογος για να συνεχισετε την προσπαθεις!ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑΑΑΑΑΑΑ

 

το βιβλίο που μου προτείναν εδώ λέει πως δεν χρειάζεται δύναμη θέλησης..

και ότι είναι εύκολο και ευχάριστο να το κόψεις...

 

έχω λυσσάξει με αυτό το βιβλίο λες και το έγραψα εγώ !

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα μαστε και θα τα λέμε!Είμαι εδώ και συνεχίζω!!

 

Μπραβο sissy!Και ετσι να συνεχισεις!Δε θα μας καθορισει αυτο τις ζωες μας!Μπορουμε και χωρις αυτο!

0QVLp2.pngkdBmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα μαστε και θα τα λέμε!Είμαι εδώ και συνεχίζω!!

 

Μπραβο sissy!Και ετσι να συνεχισεις!Δε θα μας καθορισει αυτο τις ζωες μας!Μπορουμε και χωρις αυτο!

 

Έτσι μπράβο κορίτσια !

Είμαι στην 13η μέρα και κόλλησα και μια συνάδελφο το μικρόβιο να το κόψει το σιχαμένο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

:-)

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο μπαμπουρακι!! Και σε ολες μας που το κοψαμε!

Απλα βγαλε απο το μυαλο σου την προοπτικη να το ξαναρχισεις, μην σκεφτεσαι 'κι αν δεν τα καταφερω, κι αν το ξαναρχισω' , οχι δεν παιζει τετοιο σεναριο. Πιστεψε το εσυ μεσα σου οτι δεν παιζει τετοιο σεναριο και τοτε ακομα και σε μια δυσκολη στιγμη δεν θα στραφεις σε αυτο γιατι πολυ απλα το εχεις κοψει, τελεια και παυλα! Και το εχεις κοψει εδω και καιρο, μισο μηνα κιολας, ετσι να το βλεπεις και θα δεις για ποτε θα περασουν 3 μηνες, 6 μηνες κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο μπαμπουρακι!! Και σε ολες μας που το κοψαμε!

Απλα βγαλε απο το μυαλο σου την προοπτικη να το ξαναρχισεις, μην σκεφτεσαι 'κι αν δεν τα καταφερω, κι αν το ξαναρχισω' , οχι δεν παιζει τετοιο σεναριο. Πιστεψε το εσυ μεσα σου οτι δεν παιζει τετοιο σεναριο και τοτε ακομα και σε μια δυσκολη στιγμη δεν θα στραφεις σε αυτο γιατι πολυ απλα το εχεις κοψει, τελεια και παυλα! Και το εχεις κοψει εδω και καιρο, μισο μηνα κιολας, ετσι να το βλεπεις και θα δεις για ποτε θα περασουν 3 μηνες, 6 μηνες κτλ...

 

ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ

ΕΓΩ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΜΕ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ

Τ Ε Λ Ο Σ

 

ΑΠΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΛΙΓΟ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟ ΑΝΕΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...