Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

διακοσμηση τραπεζιων


demmie

Recommended Posts

καλησπερα, ψαχνω να βρω τι να βαλλω επανω στα τραπεζια για τη βαφτιση του μικρου κ ολα αυτα που μου προτεινουν ειναι λιγο ακριβα. το θεμα μας ειναι θαλασσινο καραβακια κοχυλια αστεριες ...

πως θα σας φαινοταν αν εβαζα κουβαδακια πλαστικα τσουγκρανεα φορτηγακια, ξερετε αυτα που παιζουν τα μικρα μας στη θαλασσα. ειναι καλη ιδεα ή θα φανει χαλια;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μια ωραία ιδέα θα ήταν να φτιάξεις γλειφιτζούρια, η ζαχαρωτά σε κουπάτ σχέδια καραβάκια, αστερίες κλπ κλπ σε διάφορα χρώματα.....

 

Και μετά αυτα να τα καρφωσεις μέσα σε ένα καραβάκιή ένα μεγαλο κοχύλι (πλαστικό ή πολυεστέρινο) που θα έχεις βάλει αφρολεξ ενδιάμεσα για να στέκονται τα γλυφιτζούρια...Σκέψου το είναι μια ωραία καλοκαιρινότατη ιδέα και καταλληλη με το θέμα του πάρτυ σου.....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ψαχνω να βρω τι να βαλλω επανω στα τραπεζια για τη βαφτιση του μικρου κ ολα αυτα που μου προτεινουν ειναι λιγο ακριβα. το θεμα μας ειναι θαλασσινο καραβακια κοχυλια αστεριες ...

πως θα σας φαινοταν αν εβαζα κουβαδακια πλαστικα τσουγκρανεα φορτηγακια, ξερετε αυτα που παιζουν τα μικρα μας στη θαλασσα. ειναι καλη ιδεα ή θα φανει χαλια;

 

Αν έπαιρνες μπλε γλαστράκια με λουλούδια για την μέση του τραπεζιού;

 

Τα κουβαδάκια με τις τζουγκράνες μου φαίνονται κάπως για πάνω σε τραπέζι φαγητού....

.pngy3DLp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ψαχνω να βρω τι να βαλλω επανω στα τραπεζια για τη βαφτιση του μικρου κ ολα αυτα που μου προτεινουν ειναι λιγο ακριβα. το θεμα μας ειναι θαλασσινο καραβακια κοχυλια αστεριες ...

πως θα σας φαινοταν αν εβαζα κουβαδακια πλαστικα τσουγκρανεα φορτηγακια, ξερετε αυτα που παιζουν τα μικρα μας στη θαλασσα. ειναι καλη ιδεα ή θα φανει χαλια;

 

αν βαλεις κ λουλουδακια στο φορτηγο ειναι πολυ ωραια ιδεα κ πρωτοτυπη! παρε κ μερικους αστεριες ;π εξω που ειναι φθηνοι κ σκορπισε στο τραπεζι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τα γλαστρακια με τα λουλουδια τα σκεφτηκα αλλα με το ολο θεμα μας που ειναι η θαλασσα ταιριαζει να βαλλω λουλουδι;

κ τι λουλουδι;

 

κατο λευκο ισα να δειξει οτι το φορτηγακι το εβαλες αντι για γλαστρακι

Link to comment
Share on other sites

θα σου έλεγα να πας στα jumbo να αγοράσεις αυτά τα κουβαδάκια τα τσίγκινα που έχει σε μπλε χρώμα να τα γεμίσεις μέσα με χαρτί αφής και τούλι μπλέ ίσως σε λίγο διαφορετικές αποχρώσεις έτσι ώστε να έχεις αρμονία στο χρώμα και να αγοράσεις διάφορα διακοσμητικά από το Jumbo που να έχουν σχέση με την θάλασσα π.χ κοχύλια αστερίες έναν ανεμο κάτι πως τα λένε αυτά που γυρίζουν με τον αέρα

πέρσι στην βάφτιση της μικρής είχα φτιάξει κάτι τέτοιο με θέμα πεταλούδες και όολοι ενθουσιάστηκαν φαντάσου ότι αγόρασα τα πράγματα και τα έφτιαξα μέχρι το μεσημέρι (θα σου βάλω φώτο όταν πάω σπίτι)

Επίσης μία γυάλα διαφανής έστω και ρηχή ίσως απο τα Jumbo (έχω καιρό να πάω δεν ξέρω αν έχει τώρα) και μέσα να βάλεις πάλι κοχύλια αστερίες και αν δεν κάνω λάθος από εκεί μπορείς να αγοράσεις και ζελέ με χρώμα για να το βάλεις μέσα

ή κάτι τέτοιο σε μπλέ γαλάζιο

http://4.bp.blogspot.com/_-T9199HG7RY/SkhvZF-hkLI/AAAAAAAAAQI/bawcUmEFHuI/s320/shell-aquarium-l.jpg

http://www.provagamou.gr/upload_images/articles/articles/deksiosi/gamos_thalassa_beach_centerpiece.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θα σου έλεγα να πας στα jumbo να αγοράσεις αυτά τα κουβαδάκια τα τσίγκινα που έχει σε μπλε χρώμα να τα γεμίσεις μέσα με χαρτί αφής και τούλι μπλέ ίσως σε λίγο διαφορετικές αποχρώσεις έτσι ώστε να έχεις αρμονία στο χρώμα και να αγοράσεις διάφορα διακοσμητικά από το Jumbo που να έχουν σχέση με την θάλασσα π.χ κοχύλια αστερίες έναν ανεμο κάτι πως τα λένε αυτά που γυρίζουν με τον αέρα

πέρσι στην βάφτιση της μικρής είχα φτιάξει κάτι τέτοιο με θέμα πεταλούδες και όολοι ενθουσιάστηκαν φαντάσου ότι αγόρασα τα πράγματα και τα έφτιαξα μέχρι το μεσημέρι (θα σου βάλω φώτο όταν πάω σπίτι)

Επίσης μία γυάλα διαφανής έστω και ρηχή ίσως απο τα Jumbo (έχω καιρό να πάω δεν ξέρω αν έχει τώρα) και μέσα να βάλεις πάλι κοχύλια αστερίες και αν δεν κάνω λάθος από εκεί μπορείς να αγοράσεις και ζελέ με χρώμα για να το βάλεις μέσα

ή κάτι τέτοιο σε μπλέ γαλάζιο

http://4.bp.blogspot.com/_-T9199HG7RY/SkhvZF-hkLI/AAAAAAAAAQI/bawcUmEFHuI/s320/shell-aquarium-l.jpg

http://www.provagamou.gr/upload_images/articles/articles/deksiosi/gamos_thalassa_beach_centerpiece.jpg

η πρωτη φωτο μου αρεσει πολυ. ωραια ιδεα σε ευχαριστω κ περιμενω τις φωτο που ειπεσ

Link to comment
Share on other sites

σκέψου μπλέ ..........την φώτο την βάζω για να πάρεις μια ιδέα για τι εννοώ .........μπορείς να βάλεις αστερίες και κοχύλια και ανεμόμυλος:P

http://i137.photobucket.com/albums/q210/Access_photos/kalathi.jpg

Link to comment
Share on other sites

σκέψου μπλέ ..........την φώτο την βάζω για να πάρεις μια ιδέα για τι εννοώ .........μπορείς να βάλεις αστερίες και κοχύλια και ανεμόμυλος:P

http://i137.photobucket.com/albums/q210/Access_photos/kalathi.jpg

 

 

καλά απίστευτα αυτες οι συνθέσεις ε? έμεινα άφωνη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν εβαζες τσιγγινο κουβαδακι (jumbo κατασταση) γερμενο στο πλαι κι απο μεσα να χυνεται καποιο ειδος αμμου, πετραδακια, κοχυλια κτλ;;;; γαλαζιο κουβαδακι κι απο μεσα λευκη αμμος πχ....

 

τα τραπεζομαντηλα λευκα θα ειναι;;;;

Link to comment
Share on other sites

Μπουκιτσα τελειο.... ;);)

 

αυτα τα κουβαδακια του jumbo εχουν πολλες χρησεις.... στη βαφτιση του γιου μου εδωσαν ρεσιταλ.....

παντως τα εχω κανει μεχρι και ψωμιερα σε τραπεζι, τα μεγαλα....

Link to comment
Share on other sites

τα γλαστρακια με τα λουλουδια τα σκεφτηκα αλλα με το ολο θεμα μας που ειναι η θαλασσα ταιριαζει να βαλλω λουλουδι;

κ τι λουλουδι;

 

Αν ζωγραφίσεις κάτι θαλασσινό πάνω στα γλαστράκια

πχ αστερίες, κάβουρες, καραβακια κλπ;

 

 

Αggeloudia μου,πού μπορώ να βρω κουτιά χάρτινα?

 

Ικέα ίσως...

.pngy3DLp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κοριτσια καλημερα. ηθελα και εγω καμμια ιδεα για τραπεζι. μπομπο εχουμε κρεμαστρες κοριτσακια και το κουτι του νονου εχει κοριτσακια απεξω. ηθελα κατι οικονομικο και ωραιο για την διακοσμηση των τραπεζιων. σκεφτομουν χαρτοπετσετες με κοριτσακι ή να γραψω το ονομα (αλλα πως???) στο καθε πιατο και ενα γελιφιτζουρι ή κατι αλλο. ή να βαλω κατι στη μεση του τραπεζιου??τι λετε?η βαπτιση ειναι 18/09/2010

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...