Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Επαφές στην (συζυγική ή μη) σχέση (ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ)


Πόσο συχνά έχετε επαφές με τον/την σύζυγο (ΟΧΙ στην εγκυμοσύνη)  

543

  1. 1. Πόσο συχνά έχετε επαφές με τον/την σύζυγο (ΟΧΙ στην εγκυμοσύνη)

    • σπάνια εώς καθόλου (1 φορά το δίμηνο + πιο σπάνια)
      88
    • λίγες φορές (1 φορά το μήνα)
      123
    • μερικές φορές (3-4 φορές το μήνα)
      200
    • αρκετές φορές (1-2 φορές την εβδομάδα)
      340
    • πολλές φορές (σχεδόν κάθε μέρα, περισσότερες φορές μέσα στην εβδομάδα)
      172


Recommended Posts

Όταν γέννησα το γιο μου είχαμε αποξενωθεί για κανένα τετράμηνο.

Μέσα στους πρώτους 4 μήνες,άντε να είχαμε 5-6 επαφές!

Είχα πέσει με τα μούτρα στο μωρό και τον είχα ξεχάσει τον καλό μου :-(

 

Έμαθα για μια κοπέλα που ο άντρας της την απάτησε με άλλη

Συνήλθα.

Επανήλθαμε στα κανονικά μας :)

 

Με δύο παιδία κυμαινόμαστε στις 3-4 φορές την εβδομάδα.

Ικανοποιητικά αν και καμία σχέση με τις καυτές νύχτες του παρελθόντος :lol:

The family that plays plays together stays together Παύλος 10/01/08 Εβελίνα 20/01/11

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 172
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • monos

    monos 11 δημοσιεύσεις

  • jo89

    jo89 9 δημοσιεύσεις

  • pitsoulis

    pitsoulis 8 δημοσιεύσεις

  • gd36

    gd36 6 δημοσιεύσεις

εμεις πριν το παιδι το καναμε καθε μερα.μπορει και περισσοτερες.θυμαμαι καμια φορα μεσα στην αγρια νυχτα εκει που κοιμοταν του εκανα επιθεση!!!!!!οταν γεννησα το ειχαμε ξεχασει το αθλημα αλλα πως να το κανεις οταν εχεις ενα μωρο που μενει ξυπνιο 16 ωρες απο κολικους?μετα επανηλθαμε σιγα σιγα και οταν το παιδι πηγε στο δικο του δωματιο το καναμε 2-3 φορες τη βδομαδα.υπαρχουν φορες ομως που μες τη βδομαδα δε το κανουμε καθολου και αλλες που το κανουμε μερα παρα μερα.αναλογα τα κεφια παει τελικα!!!!!

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα το 2(Μια φορά τον μήνα).Πραγματικα σας ζηλεύω όλες ! ! ! ! Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι ο άντρας μου είναι gay :oops::oops::oops:.... Εϊμαστε μαζί 4,5 χρόνια...το πρώτο εξάμηνο εγώ έμενα Καλαμάτα αυτός Αθήνα αλλά κάθε Σκ που ερχόταν εξασκούσαμε το άθλημα με πολύ όρεξη...Από τότε που μείναμε μαζί το πρώτο εξάμηνο από 1-2 φορές την εβδομάδα και μετά 1 φορά τον μήνα και αν....! ! ! !Καλά από τότε που έμεινα έγκυος και μέχρι τώρα ζήτημα είναι να έχουμε βρεθεί 3 φορές παρόλο τον ελέυθερο χρόνο μας...:evil::evil::evil:

ld19p2.png
Link to comment
Share on other sites

Πριν το παιδι κολασηηηηηη,μετα το παιδι αμαρτια τωρα ενα γλυκος παραδεισος...με το μωρο και την πεθερα στο διπλα δωματιο δεν μπορεις και πολλα αλλα οταν γινονται ειναι πολυ ωραια...τωρα που θα μετακομισουμε θα γινει χαμος,μαλλον θα τον βλεπω σαν το κοκκινο πανι ειμαι και ταυρινα και καταλαβενεται;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με τον άνδρα μου το μόνο πρόβλημα που δεν έχουμε στην σχέση μας είναι αυτό!! Ακόμα και τώρα με παιδί 3-4 φορές την εβδομάδα απαραιτήτως .... δεν μπορώ να πω ποτέ οχι σε αυτό το θέμα κορίτσια!!!!:P:p:p:oops:

Όλα τα άλλα αφήστε τα ...τα έχω γραψει κιόλας...άσπρο μαύρο στις απόψεις μας και τις συμπεριφορές μας....

Δύο πράγματα πρέπει να δίνουμε στα παιδιά μας, βαθιές ρίζες και γερά φτερά!!!

Link to comment
Share on other sites

παντως επειδη τυχαινει να εχω πολλους αντρες φιλους-απο μικρη τα πηγαινα καλυτερα με τους αντρες-πως ειναι στον ανθρωπο. ειναι καποιοι που δεν μπορουν ρε παιδι μου να αντεξουν. αυτοι λοιπον πρεπει οπωσδηποτε να το κανουν εακομα κ μονοι τους. ειναι καποιοι που προτιμουν τις αγκαλιτσες κ τα χαδακια κ τις συζητησεις. εξαρταται που θα πεσεις. παντως για ολους ισχυει πως τα πρωτα χρονια τα περνας ανασκελα.τα πρωτα 5-6.κ επειδη στα νιατα μου υπηρξα το τριτο προσωπο-δυστυχως κ το μετανοιωνω ακομα- ξερω πως κ καθε μερα να κανει ο αλλος με την γυναικα του αν ειναι να την κανει θα την κανει. εμεις ημασταν οικογενειακοι φιλοι κ ηξερα πως το κανανε 3-4 φορες την εβδομαδα ε με εμενα το εκανε καθε μερα.

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα πολλές φορές!!! Τουλάχιστον 3 φορές τη βδομάδα μέχρι που ξεκίνησε η εγκυμοσύνη. Όταν με το καλό γεννήσω είμαι σίγουρη πως θα αλλάξω κατηγορία θα πάω σε 1-2 φορές..Πολύ είπα??? Μάλον!!!

Link to comment
Share on other sites

Λογω θηλασμού έχω ένα θέμα και ψήφισα 1-2 φορές.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λογω θηλασμού έχω ένα θέμα και ψήφισα 1-2 φορές.

 

Το ίδιο ακριβώς θέμα έχω και γω (ξηρασία) σε σημείο που πονάω πολύ δηλαδή!!! Ούτε και τα βοηθητικά δεν κάνουν κάτι... Τι θα γίνει το χάλι μου δεν ξέρω!

eNortjKzUjI0MjAztVSyBlwwFXYC1A,,39.png
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς θέμα έχω και γω (ξηρασία) σε σημείο που πονάω πολύ δηλαδή!!! Ούτε και τα βοηθητικά δεν κάνουν κάτι... Τι θα γίνει το χάλι μου δεν ξέρω!

 

Κατάλαβα.......Κι εγώ έχω ένα μικρό θεματάκι αλλά κάπως τα καταφέρνουμε...

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Προ εγκυμοσύνης είχαμε επαφές τουλάχιστον μία φορά τη μέρα.. Τα σαββατοκύριακα, περισσότερες..

Τώρα με το μωρό πέσαμε στις 2-3 φορές την εβδομάδα.

Ελπίζουμε να "βελτιωθούμε" όταν πάει το μωρό στο δικό του δωμάτιο, μιας και για την ώρα το έχουμε δίπλα μας.

Ο χρόνος θα δείξει..

Πάντως η διάθεση υπάρχει!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Θα σας στείλω:

τελευταία επαφή Δεκέμβριος του 2005!!!!!!!!!!!

Εγκυμοσύνη (με σπερματέγχυση) το 2006 και γέννηση της κορούλας μου (της λατρείας μου!!!!!!!!!!!!!!).

Τώρα προσπάθειες για δεύτερο παιδάκι (με σπερματέγχυση φυσικά).

 

Πριν από το 2005, επαφές μερικές φορές το χρόνο.

Γιατί δε χώριζα τότε; Ακόμα αναρωτιέμαι.

 

Γιατί δε χωρίζω τώρα; Γιατί είναι τέλειος μπαμπάς.

 

Αν αντέχω; Ο άνθρωπος αντέχει τα πάντα.

 

Καλώς ήρθα στο forum, και σύντομα νέα στην ενότητα "υποβοηθούμενη αναπαραγωγή"

Link to comment
Share on other sites

Αμάν βρε παιδάκι μου.

Καλως ήλθες με ένα μήνυμα - βόμβα!

Αναρωτιέμαι γιατί τόσο λίγες επαφές, ειδικά προ παιδιών εποχή...

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

felippa έχετε κάποιο πρόβλημα αναπαραγωγής και καταφεύγετε στη βοήθεια της επιστήμης;

Το προσπαθήσατε μόνοι σας;

 

Αν η απάντηση είναι αρνητική και στα δύο...μου φαίνεται πραγματικά παράξενο αυτό που σου συμβαίνει :shock:

The family that plays plays together stays together Παύλος 10/01/08 Εβελίνα 20/01/11

 

Link to comment
Share on other sites

Οταν τα φτια3αμε ητανε καθημερινο και 2-3 φορες , παντρευομαστε εγκυος εγω ,καπου μπλοκαρα δεν,.... για πολυ καιρο ,.Γενναω μου ερχεται η διαθεση , εκεινος υπομονετικος και υποστηρικτικος ( η ψυχουλα του η3ερε ή εστω καποιο αλλος μελος του σωματος του :D;)) , στην αρχη του δωσαμε και καταλαβε , επειτα με πιασανε τα ψυχολογικα μου , αρχησαμε καυγαδες ιστοριες , καναμε κανα 4μηνο να συνελθουμε , ειχαμε αραιες επαφες , κανμουμε το 2ο μωρο και παλι οχι πολλα , μετα τη γεννα ψηλοεπανηλθαμε αλλα γενικα μεχρι και πριν απο 7-8 μηνες ημασταν στο περιπου , δεν ημουνα στα καλυτερα μου ψυχολογικα , εχασα και τον πατερα μου , αλλα πραγματικα εδω και καποιο διαστημα περιπου μεετα την παλλινδρομη νοιωθω οτι βρηκα το δρομο μου , ειμαστε και παλι οπως στην αρχη , ισως οχι καθημερινα (με τι κουραγιο αραγε με 2 μικρα παιδια ) αλλα ειμαστε στις 1-3 φορες τη βδομαδα και μας αρεσει .

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Θα σας στείλω:

τελευταία επαφή Δεκέμβριος του 2005!!!!!!!!!!!

Εγκυμοσύνη (με σπερματέγχυση) το 2006 και γέννηση της κορούλας μου (της λατρείας μου!!!!!!!!!!!!!!).

Τώρα προσπάθειες για δεύτερο παιδάκι (με σπερματέγχυση φυσικά).

 

Πριν από το 2005, επαφές μερικές φορές το χρόνο.

Γιατί δε χώριζα τότε; Ακόμα αναρωτιέμαι.

 

Γιατί δε χωρίζω τώρα; Γιατί είναι τέλειος μπαμπάς.

 

Αν αντέχω; Ο άνθρωπος αντέχει τα πάντα.

 

Καλώς ήρθα στο forum, και σύντομα νέα στην ενότητα "υποβοηθούμενη αναπαραγωγή"

 

Το ότι είναι τέλειος μπαμπάς δεν έχει σχέση με το πώς είσαστε μεταξύ σας. Αν δεν υπάρχει επαφή -και δε μιλάω για κάποιους μήνες που όλα τα ζευγάρια περνάνε την κρίση τους, -αλλά για 6 χρόνια σχεδόν, για μένα σημαίνει ότι υπάρχει σοβαρό πρόβλημα. Ισως θα ήταν καλό να πάτε να δείτε κάποιον που θα μπορούσε να σας βοηθήσει, έναν σύμβουλο γάμου, μήπως και βρεθεί λύση. Είναι κρίμα να καταδικάζεις τον εαυτό σου έτσι, δυστυχώς δεν ζουμε για δεύτερη φορά.

s-age.pngs-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα σας στείλω:

τελευταία επαφή Δεκέμβριος του 2005!!!!!!!!!!!

Εγκυμοσύνη (με σπερματέγχυση) το 2006 και γέννηση της κορούλας μου (της λατρείας μου!!!!!!!!!!!!!!).

Τώρα προσπάθειες για δεύτερο παιδάκι (με σπερματέγχυση φυσικά).

 

Πριν από το 2005, επαφές μερικές φορές το χρόνο.

Γιατί δε χώριζα τότε; Ακόμα αναρωτιέμαι.

 

Γιατί δε χωρίζω τώρα; Γιατί είναι τέλειος μπαμπάς.

 

Αν αντέχω; Ο άνθρωπος αντέχει τα πάντα.

 

Καλώς ήρθα στο forum, και σύντομα νέα στην ενότητα "υποβοηθούμενη αναπαραγωγή"

Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιατι υποβαλεις τον εαυτο σου σε αυτο το μαρτυριο ....

εισαι νεος ανθρωπος μπορεις να ζησεις χωρις σεξ και ερωτα ? αμα ναι τοτε εγω παω πασο και δεν λεω απολυτως τιποτα . Γιατι δεν κανετε σεξ ? υπαρχει καποιο ανατομικο ή σωματικο προβλημα ? αυτο θα ητανε κατανοητο αλλα θα μπορουσε να διορθωθει .

Το οτι ειναι ενας τελειος μπαμπας δεν μου λεει κατι , και μενα ο αντρας μου ειναι τελειος μπαμπας , ο καλυτερος , ομως για μενα περα απο αυτο ειναι ο συντροφος μου , ο εραστης μου , ο αντρας μου . Ο γαμος ειναι ερωτικη σχεση , δεν παντρευεσαι τον κολητο σου και ζειτε σαν αδελφακια .... αποψη μου παντα ...

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Aν υπάρχει πρόβλημα που οδηγηθήκαμε στην υποβοηθούμενη αναπαραγωγή; Η αποχή!!!!!!!! Το 2005 είχαμε όλες κι όλες 3 επαφές, εκ των οποίων στηντρίτη έμεινα έγκυος, αλλά παλινδρόμησε την 6η εβδομάδα. Ήταν και η τελευταία μας επαφή. Ακολούθως έμεινα έγκυος με σπερματέγχυση (στη 2η προσπάθεια). Τώρα, όπως είπα, προσπαθούμε ξανά γιατί κι οι δυο θέλουμε 2ο παιδάκι.

Δυστυχώς είναι ένα θέμα που δεν το συζητάμε. Και λόγω αμηχανίας δεν το συζητάω με κανέναν, για αυτό ήθελα να τα μοιραστώ.

Να σημειώσω ότι είμαι 37 κι αυτός 10 χρόνια μεγαλύτερος.

Δεν ξέρω αν μου λείπεο το sex (συνήθισα να ζω χωρίς αυτό), όσο μου λείπει η επιβεβαίωση σαν γυναίκα.

Link to comment
Share on other sites

Aν υπάρχει πρόβλημα που οδηγηθήκαμε στην υποβοηθούμενη αναπαραγωγή; Η αποχή!!!!!!!! Το 2005 είχαμε όλες κι όλες 3 επαφές, εκ των οποίων στηντρίτη έμεινα έγκυος, αλλά παλινδρόμησε την 6η εβδομάδα. Ήταν και η τελευταία μας επαφή. Ακολούθως έμεινα έγκυος με σπερματέγχυση (στη 2η προσπάθεια). Τώρα, όπως είπα, προσπαθούμε ξανά γιατί κι οι δυο θέλουμε 2ο παιδάκι.

Δυστυχώς είναι ένα θέμα που δεν το συζητάμε. Και λόγω αμηχανίας δεν το συζητάω με κανέναν, για αυτό ήθελα να τα μοιραστώ.

Να σημειώσω ότι είμαι 37 κι αυτός 10 χρόνια μεγαλύτερος.

Δεν ξέρω αν μου λείπεο το sex (συνήθισα να ζω χωρίς αυτό), όσο μου λείπει η επιβεβαίωση σαν γυναίκα.

 

Η ηλικία δεν έχει σχέση με την ερωτική επιθυμία. Πιστεύω πάντως ότι θα έπρεπε να το συζητήσετε για να βρείτε τι φταίει. Εντάξει εσύ όπως λες έχεις συνηθίσει χωρίς το sex, αυτός αλήθεια τι κάνει; Το έχεις σκεφτεί ποτέ; Αν ήμουν στη θέση σου θα το σκεφτόμουν, γιατί συνήθως οι άντρες το βλέπουν διαφορετικά το θέμα sex. Πάντως κάτω από αυτές τις συνθήκες, εγώ δε θα προχώραγα στην απόκτηση ενός ακόμα παιδιού. Σίγουρα πέρασα και εγώ "εποχές ξηρασίας", λόγω εγκυμοσύνης, λόγω γέννας και μου πήρε αρκετό καιρό για να επανέλθω. Αλλά βρε κοπέλα μου έξι χρόνια χωρίς τίποτα, χωρίς επιθυμία κάτι συμβαίνει. Πρώτα από όλα δεν είναι σωστό για σένα. Συζητησέ του το. Μπορεί και αυτός να θέλει να μιλήσετε.

s-age.pngs-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα σας στείλω:

τελευταία επαφή Δεκέμβριος του 2005!!!!!!!!!!!

Εγκυμοσύνη (με σπερματέγχυση) το 2006 και γέννηση της κορούλας μου (της λατρείας μου!!!!!!!!!!!!!!).

Τώρα προσπάθειες για δεύτερο παιδάκι (με σπερματέγχυση φυσικά).

 

Πριν από το 2005, επαφές μερικές φορές το χρόνο.

Γιατί δε χώριζα τότε; Ακόμα αναρωτιέμαι.

 

Γιατί δε χωρίζω τώρα; Γιατί είναι τέλειος μπαμπάς.

 

Αν αντέχω; Ο άνθρωπος αντέχει τα πάντα.

 

Καλώς ήρθα στο forum, και σύντομα νέα στην ενότητα "υποβοηθούμενη αναπαραγωγή"

απειλησε τον οτι θα βρεις γκμενο κι αν δεν κανει κατ αλλα θελει να μεγαλωνετε μαζι τα παιδια κανε μια παραλληλη σχση χωρις ομως να δινεις δικαιωματα παραεξω. χωρις παρεξηγηση αλλα τοσα χρονια αποχη γιαμια νεα γυναικα ειναι πολλα, εχεις κι εσυ αναγκες.

κατι αδιακριτο μηπως ειναι ομοφυλοφιλος? εχω ενα φιλο γκευ που εχει παντρευτει την κοπλλητη του και εχουν κ δυο παιδακια με αυτο τον τροπο αλλα εχουν ξεκαθαρισει με τη γυναικα του οτι καθενας τη ζωη του.

Link to comment
Share on other sites

εμεις πριν την πρωτη εγκυμοσυνη τουλαχιστονμια φορα τη μερα, ετα τη γεννα, παλι σχεδον καθε μερα απλα αλλαξαμε ωρες, δεν το αφηναμε παντα για το βραδυ που ημασταν πτωματα (εχει τυχει να ειμαι τοσο κομματια που να σκεφτομαι "αντε τελειωνε να κοιμηθω") αλλα το απογευμα που κοιμοταν η μικρη ή το πρωι ή ακομα κ μεσα στη νυχτα. θυμαμαι τους πρωτους μηνες που την ειχαμε ακομα στο δωματιο μας εβαζα ενα σεντονακι στα καγκελα της κουνιας μην ξυπνησει το παιδι και μας δει!

τωρα με το δευτερο δεν ξερω τι θα γινει, βεβαια εμεις δεν εχουμε ουτε 5 χρονια μαζι κ ειμαστε ακομα στα μελια.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς τόσο συχνά, ούτε όταν είμαστε στα μέλια!!!!!!!!!!

Δεν πιστεύω οτι είναι ομοφυλόφυλος, κάθε άλλο.

όσο για παράλληλη σχέση, εδώ δεν υπάρχει χρόνος για ύπνο τώρα με το παιδί και τη δουλειά, πόσο μάλλον για γκόμενο!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς τόσο συχνά, ούτε όταν είμαστε στα μέλια!!!!!!!!!!

Δεν πιστεύω οτι είναι ομοφυλόφυλος, κάθε άλλο.

όσο για παράλληλη σχέση, εδώ δεν υπάρχει χρόνος για ύπνο τώρα με το παιδί και τη δουλειά, πόσο μάλλον για γκόμενο!!!!!!!!!!!

 

Πάντως είναι περίεργο γιατί αυτός τι κάνει, δεν έχει επιθυμίες ή ανάγκες; Για ψάξτο λίγο περισσότερο να δεις τι τρέχει.

s-age.pngs-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...