Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μαύρο δέρμα στον ομφαλό.


Recommended Posts

:wink: Το κοριτσακι μου ειναι 7 μηνων και εχει ενα τμημα του δερματοσ στον ομφαλο πολυ σκουρο χρωμα,σχεδον μαυρο.Εχει συμβει αυτο σε καποιο απ τα μωρακια σας;;;;;;

Ειναι κατι κακο;;:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αυτό το είχε και η ζουζου μου και δεν ήταν τίποτα . Φαντάσου που δεν θυμάμαι τη μου είχε πει η γιατρός μου, πάντως μετά από κάτι μήνες έφυγε μονο του.Να χαιρεσε την μπουμπου σου.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αναφέρεσαι στην μέλανα γραμμή όπου μερικά παιδάκια εμφανίζουν. Είναι απόλυτα φυσιολογικό και η δική μου κόρη το είχε, μιας και δεν την έκανα εγώ στην εγκυμοσύνη, της έφυγε λίγο πριν τον χρόνο.

O5X4p2.png 

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ,ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΑΥΤΟ.Η ΚΟΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΟΜΦΑΛΟ ΕΝΑ ΤΜΗΜΑ ΤΟΥ ΔΕΡΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΜΑΥΡΟ.ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΕΝΤΩΣΕΙΣ ΤΟΝ ΟΜΦΑΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΚΑΛΑ.ΑΦΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΠΕΣΕ Ο ΟΜΦΑΛΟΣ ΕΚΑΝΕ ΟΜΦΑΛΟΚΗΛΗ ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΕ ΧΡΩΜΑ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΟΥ ΔΕΡΜΑΤΟΣ.Η ΟΜΦΑΛΟΚΗΛΗ ΠΕΡΑΣΕ,ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΟΧΙ.:-(

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εμενα εχει αλλα οσο παει ο καιρος τοσο λιγοτερο φαινεται..

Ο παιδιατρος την κοιταει συνεχεια επειδη του το λεω και μου ειπε πως δεν ειναι ανησυχητικο. Μου ειπε πως θα πρεπει να τον ενημερωσω μονο αν δω τον αφαλο της να αιμορραγει ή να εκκρινει οποιουδηποτε χρωματος υγρο με εντονη δυσοσμια. Ειπε πως μονο τοτε υπαρχει προβλημα, ειτε συνοδευεται απο πυρετο ειτε οχι.

Αλλα επειδη ισως κανω λαθος και εσυ μιλας για κατι διαφορετικο, στην επομενη επισκεψη σας, ρωτησε τον να δουμε τι θα σας πει!

Να σου ζησει! :D

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ,ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΑΥΤΟ.Η ΚΟΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΟΜΦΑΛΟ ΕΝΑ ΤΜΗΜΑ ΤΟΥ ΔΕΡΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΜΑΥΡΟ.ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΕΝΤΩΣΕΙΣ ΤΟΝ ΟΜΦΑΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΚΑΛΑ.ΑΦΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΠΕΣΕ Ο ΟΜΦΑΛΟΣ ΕΚΑΝΕ ΟΜΦΑΛΟΚΗΛΗ ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΕ ΧΡΩΜΑ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΟΥ ΔΕΡΜΑΤΟΣ.Η ΟΜΦΑΛΟΚΗΛΗ ΠΕΡΑΣΕ,ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΟΧΙ.:-(

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ...

 

 

ετσι ακριβως κ της μιας της δικιας μου... δεν της ειχαν κοψει σωστα τον ομφαλο κ εκανε ομφαλοκηλη κ ηταν κ μαυρος μεσα, σαν να εχει βρωμια... η ομφαλοκηλη μας εφυγε καπου στους 6 μηνες κ η μαυριλα ειναι λιγοτερο απο 2μηνο... εφ΄οσων δεν βγαζει υγρο ο ομφαλος κ δεν τρεχει αιμα, δεν ειναι τιποτα.

t7XLp3.png
Link to comment
Share on other sites

σε μας το κομματι αυτο ηταν δερμα απο το τμημα του αφαλου που ειχε "πεσει".

μετα το μπανιο εβαζα σε μια μπατονετα λιγο ελαιολαδο και το εβαζα οσο πιο μεσα μπορουσα,σε 2-3 μερες απο την πρωτη φορα που το εκανα,βγαζοντας την μπατονετα απομακρυνθηκε και αυτο.

ελπιζω να βοηθησα:)

fBaep3.png

 

uwK7p3.png

Link to comment
Share on other sites

ετσι ακριβως κ της μιας της δικιας μου... δεν της ειχαν κοψει σωστα τον ομφαλο κ εκανε ομφαλοκηλη κ ηταν κ μαυρος μεσα, σαν να εχει βρωμια... η ομφαλοκηλη μας εφυγε καπου στους 6 μηνες κ η μαυριλα ειναι λιγοτερο απο 2μηνο... εφ΄οσων δεν βγαζει υγρο ο ομφαλος κ δεν τρεχει αιμα, δεν ειναι τιποτα.

off topic. Σοφάκι είδα το τικεράκι σου.

Έφτασαν 10 μηνών τα δικά σου :shock:;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και η κορη μου εμφανισε ομφαλοκηλη και μετα αυτο το σκουρο δερμα οπως λες κι εσυ..δεν ειναι κατι μας ειπε ο γιατρος για το οποιο πρεπει να ανησυχουμε..κι εγω το ειχα παθει οταν ημουν μωρο χωρις εμφανιση ομφαλοκηλης..τωρα πια εχει μεινει λιγο πιο σκουρο απ οτι το υπολοιπο δερμα και δε φαινεται γιατι ειναι αρκετα μεσα ο ομφαλος..στην εγκυμοσυνη μονο το προσεξα γιατι απ το φουσκωμα ειχε βγει εξω..

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...