Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καταστήματα με είδη βάφτισης


renik

Recommended Posts

Α ναι, ο Σοφρωνάς είναι πολύ ωραίο μαγαζί. Μοιάζει με το Agrinvest στο στυλ. Άλιμος μάλλον είναι...

 

ΟΚ για το άλλο, περιμένω να πάρεις τον κατάλογο μήπως και τα έχει τα γλυφ του mytree και βολευτώ κι εγώ :D Merci

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Koρίτσια ο Σωφρονάς είναι όντως στον Αλιμο. Μένω πολύ κοντά και κάτι συμπληρώματα που χρειάστηκα σε κορδέλες πήγα εκεί. ΠΡΟΣΟΧΗ στις τιμές γιατί είναι αρκετά πιο ακριβός από τα καταστήματα του κέντρου.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα,

 

Βρήκα εξυπηρέτηση και πολύ καλές τιμές στο edit admin στο Μαρούσι. edit admin ,απέναντι από την Εθνική. Αν συγκρίνει κανείς τον ποδαρόδρομο στην Αθήνα, συν του να παω να τα παρω μόνη μου,προτιμώ να τα πάρω έτοιμα.Ασε που στο edit admin σου τα φέρνουνε σπίτι.Όπως και πέρυσι στη βάφτιση της φίλης μου που τα αγόρασε από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Υποσχέθηκα στην Aggeloudia να το βάλω αν και θυμάμαι έχει ξαναγραφτεί κάπου αλλά δεν μπόρεσα να το βρω..

Υπάρχει στο Π. Φάληρο μια αποθήκη με είδη γάμου-βάπτισης που λέγεται Φωτιάδης. Πρέπει να είναι κάτι σαν το Adorex απ'οτι έχω καταλάβει. Έχει λίγο παλιομοδίτικα πράγματα αλλά έχει καλές τιμές και είναι και μια κοπέλα που φτιάχνει ωραία πραγματάκια (λαμπάδες, ζωγραφιστά κουτιά για τα βαφτιστικά). Έχει καλές τιμές στα κουφέτα.

Παν. Φωτιάδης

Αχιλλέως & Ναυπλίου 35 Π.Φάληρο

210 9829883 9834146 9836771

Κλείνει στις 3.30 τις καθημερινές και τα Σάββατα πιο νωρίς (12 νομίζω...)

 

Γεια σου Micnat! Επειδή μένω κοντά στο Π. Φάληρο Ο Φωτιάδης που λές είναι όντως σαν την adorex. Όσον αφορα τα ζωγραφιστά κουτιά που λες εγώ ξέρω ενα μαγαζί που είναι λίγο πιο πάνω το Εφ που η κυρία που το έχει φτιάχνει χειροποίητα πράγματα και πολύ οικονομικά..Το ξέρω γιατί και εγώ είχα κλείσει απο εκεί μαζί με την νονά (αδερφή μου) όλο το πακέτο για την βάπτιση της κορούλας μου πέρσι! Αν θέλετε σας δίνω πληροφορίες πάντως δεν νομίζω ο Φωτιάδης να φτιάχνει χειροποίητα πράγματα εκτός και αν άλλαξε κάτι απο περσι και δεν το ξέρω :oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Micnat! Επειδή μένω κοντά στο Π. Φάληρο Ο Φωτιάδης που λές είναι όντως σαν την adorex. Όσον αφορα τα ζωγραφιστά κουτιά που λες εγώ ξέρω ενα μαγαζί που είναι λίγο πιο πάνω το Εφ που η κυρία που το έχει φτιάχνει χειροποίητα πράγματα και πολύ οικονομικά..Το ξέρω γιατί και εγώ είχα κλείσει απο εκεί μαζί με την νονά (αδερφή μου) όλο το πακέτο για την βάπτιση της κορούλας μου πέρσι! Αν θέλετε σας δίνω πληροφορίες πάντως δεν νομίζω ο Φωτιάδης να φτιάχνει χειροποίητα πράγματα εκτός και αν άλλαξε κάτι απο περσι και δεν το ξέρω :oops::oops:

Δεν το ξέρω το μαγαζί που λες, ο Φωτιάδης πρόπερσυ που είχα ψωνίσει για την βάφτιση της κόρης μου κάτι ψιλά, δεν είχε χειροποίητα, φέτος που πήγα κάνει και μπουμπουνιέρες έτοιμες, και ζωγραφιστά κουτιά και λαμπάδες, γι᾽αυτό το είπα.. Θα ανεβάσω και φωτό της λαμπάδας που πήρα τη Δευτέρα να τη δείτε. Μου φανήκαν όμορφα. Οπότε από πέρισυ εσύ, πρόπερσυ εγώ, αλλάξανε :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αύριο βαπτίζουμε κι εμείς το αγγελούδι μας, το τι τρέξιμο έριξα αυτές τις

μέρες εσείς που ήδη το περάσατε καταλαβένετε! δεν ξέρω αν επιτρέπεται

να αναφέρουμε σχετικά με όλα αυτά τα καταστήματα συμπεριφορές, τιμές

και εντυπώσεις.

 

παράγγειλα την λαμπάδα από το my tree (80 ευρώ) και μου την έδωσαν έτσι!

στο χέρι, χωρίς ένα κουτάκι, μια διαφανή έστω σακούλα κάπως τέλος πάντων... στο τέλος μετά από παράκληση μου μού την έδωσαν μέσα σε μια σακούλα σκουπιδιών! είναι δε ο χειρότερος φιόγκος που έχω δει στη ζωή μου

απίστευτη προχειροδουλειά και τσαπατσουλιά!

 

τις καλύτερες εντυπώσεις από εξυπηρέτηση, αντιμετώπιση και συμπεριφορά

προς τον πελάτη την ένοιωσα στο Μάμμωνα, στο NewMan και στις κοπέλες

στο Άτλας Πακέτο.

 

κρίμα πάντως για το my tree, και τους κάνουμε τόση τζάμπα διαφήμιση

για τα γλειφουτζούρια τους ουφφφ... (κι εγώ από κει πήρα)

[url=http://lilypie.com][img]http://b2.lilypie.com/DLGCp3/.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξέρω το μαγαζί που λες, ο Φωτιάδης πρόπερσυ που είχα ψωνίσει για την βάφτιση της κόρης μου κάτι ψιλά, δεν είχε χειροποίητα, φέτος που πήγα κάνει και μπουμπουνιέρες έτοιμες, και ζωγραφιστά κουτιά και λαμπάδες, γι᾽αυτό το είπα.. Θα ανεβάσω και φωτό της λαμπάδας που πήρα τη Δευτέρα να τη δείτε. Μου φανήκαν όμορφα. Οπότε από πέρισυ εσύ, πρόπερσυ εγώ, αλλάξανε

 

Μάλλον έχω μείνει πίσω τότε!! :D:D

Link to comment
Share on other sites

Bionic βεβαιως και τα αναφερουμε.......γι αυτο και υπαρχει το συγκεκριμενο τοπικ.......επισης να γνωριζουμε τις ελεεινες συμπεριφορες....... :evil:

 

Παντως για το συγκεκριμενο καταστημα πιστευω οτι ειναι καλο μονο για τις ιδεες του.......κοστολογει πολυ ακριβα μερικα πραγματα.......

 

Τους πινακες πχ με το ονομα τους δινει 60 ευρω ενω ειναι κακοζωγραφισμενοι κι ελεεινοι!!!!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

gerakina, καλημέρα και καλή εβδομάδα...

σου προτείνω το άτλας-πακέτο (κλασσικά) και στην περιοχή της Θέρμης απέναντι από τα κοιμητήρια το success - εξαρτάται βέβαια και το τι θέλεις... είμαι στην διάθεση σου για οτιδήποτε χρειαστείς

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

είμαι νέο μέλος στην παρέα σας και απλά θέλω να σας ευχαριστήσω,

με βοηθήσατε απίστευτα!

Εμείς Βαφτίζουμε την κορούλα μας στις 30/11/08, και το αποφασίσαμε την προηγούμενη Κυριακή γιατί η νονά μας είναι έγκυος.

Θέλω να αναφέρω πως οι φίλοι μου με βοήθησαν πάρα πολύ και έχω τα πάντα παραγγείλει μέσα σε μια εβδομάδα εκτός από τα γλυκάκια!

Super?!

Επίσης θέλω να σας πω ότι επιεδή είμαι Internetakias τρελός, πολλά από τα sites και τα μαγαζιά που προτείνετε όντως έχουν πολύ καλές τιμές, αλλά επειδή εγώ εκτός απο κάτι κουβαδάκια που θα φτιάξω για τα πιτσιρίκια με γλυκά, δεν προλάβαινα να φτιάξω μόνη μου τις μπομπονιέρες, μέσα σε μια εβδομάδα γύρισα σχεδόν όλη την Αθήνα, κάθε απόγευμα μετά τη δουλειά.

Και τελικά μια συγκεκριμένη μπομπονιέρα με νεραϊδα που την έβρισκα στην πιο φθηνή της τιμή 2,80€, την βρήκα στην Ρόμβης με 1,60€, τρελλή διαφορά έτσι.? 200 Μπομπονιέρες 320€.

DSC04533.jpg

Φωτογράφος φίλος, φίλης όλο το πακέτο, (150 φωτο, 3 dvd, cd των φωτο) 450€.

Μακέτα προσκλητηρίων από μια φίλη γραφίστρια δώρο.

Εκτύπωση απο τον συνεργάτη τυπογράφο της εταιρίας που δουλεύω 150 προσκλητήρια 50€. Σύνολο μέχρι στιγμής 820€ πολύ καλά. δεν είναι?

Επίσης εγώ βοηθήθηκα πολύ από τα sites http://www.baptisis.gr και το http://www.elxisdoro.com.

Θέλω προτάσεις για γλυκάκια !!! :D:D:wink:

 

Υ.Γ.: Ευχαριστώ, την Δήμητρα, την Λούλα, την Κλαίρη και όλες εσάς.

 

vsFvp2.png

 

Epnrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ο Μαμμωνάς όντως είναι πολύ εξυπηρετικός. Εγώ τα υλικά τα πήρα από το ADOREX αλλά το μετανοιωσα. Τους έσκασα 300? και μου συμπεριφερόντουσαν λες και μου έκαναν χάρη. Οι πωλήτριες δεν μου έδιναν σημασία, τις έψαχνα για να ρωτήσω τιμές και ένας κωλόγερος (ο ιδιοκτήτης) με κοιταγε με μισό μάτι και στο τέλος μου είπαν κιόλας οτι μου έδωσαν σε τιμές χονδρικής!! Ψέμματα! Τους είχα τηλεφωνησει και είχα ρωτήσει τιμές λιανικής και μου τα χρέωσαν το ίδιο!Άσε που μου έστειλαν 1 κουτί λιγοτερο με μπουκαλάκια και τους είχα ήδη πληρώσει γιατί μένω στην επαρχία και μου τα έστειλαν με πρακτορείο.Ευτυχώς το παραδέχτηκαν και μου το έστειλαν αλις θα γινόταν χαμος!Αν δεν με πίεζε ο χρόνος θα το έψαχνα περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Στελλα31 για γλυκά περα από τα κλασσικά προφιτερόλ, παστακια μπορείς να κανεις και κάτι άλλο. Δε σου συνιστώ γλυκό του κουταλιού αν δεν έχεις χρόνο και όρεξη να φτιάξεις (μπορείς βέβαια να παραγγείλεις), εγώ έφτιαξα μόνη μου για τους μεγάλους. Για τα παιδιά παρήγγειλα από το ζαχαροπλαστείο μεγάλα τρουφάκια τυλιγμένα σαν καραμέλα με κορδελίτσες μπλε και πράσινες (όπως τα χρώμα όλης της βάφτισης). Στο ζαχαροπλαστείο μου είχαν πει οτι μπορούν να τυλίξουν ετσι όποιο γλυκό θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια νεα πολυ ενδιαφερουσα διευθυνση για οσους εξυπηρετουνται απο το Περιστερι.

 

Στην Παναγη Τσαλδαρη 62, Περιστερι

τηλ 2105772754

 

Ανοιξε το καλοκαιρι ενα καταστημα με ειδη συσκευασιας το ΚΟΥΤΙ

που πουλαει χονδρικη λιανικη.....

 

Εχει πολυ μεγαλη ποικιλια σε κουτια (δεν εχω δει πουθενα μεγαλυτερη (μαλιστα επειδη εχει ο ιδιος ο ιδιοκτητης εργοστασιο που κατασκευαζει κουτια) σου φτιαχνει οτι θες απο μεγαλη ποικιλiα χαρτιων......

 

Μεχρι και κουτια με μελισσουλες σε ροζ και γαλαζιο ειδα!!!!:D

 

Εχει ποικιλια απο κορδελες, κορδονια και γαζες, τουλια κλπ σε σχεδια και χρωματα που δεν εχω δει αλλου......

 

Επισης υλικα για μπομπονιερες, μαρτυρικα κλπ..........μερικα ηταν εντελως ασυνηθιστα σχεδια με οτι εχω δει ως τωρα.....

 

Χαρτια αφης (στις τιμες του newman)

Διακοσμητικα φωτακια

Τσαντες δωρων πολυ ομορφες και πρωτοτυπες

Διαφορα διακοσμητικα

 

Μου ειπε οτι αυτος πουλαει τα υλικα για βαφτισεις γαμους κλπ και αν θες μπορει να αναλαβει μια κοπελα να τα φτιαξει με κοστος 15 λεπτα το τεμαχιο.......

 

 

 

Γενικως εμεινα ενθουσιασμενη...........εχει υπεροχα κουτια και για την διακοσμηση του παιδικου δωματιου......

 

Τσεκαρετε το αν περασετε!!! :wink:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ψάχνω κουτί ή πουγκί για το προσκλητήριο του Άγγελου! Θα περάσω άυριο από το μαγαζί στο Περιστέρι! Ευχαριστούμε Vera!!!

By the way, άλλη ιδέα για το προσκλητήριο; Είναι τετράγωνο 16x16! :D

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσάκια μου σας έχω και την προσκληση!

Ιδέα και το κείμενο δικά μου, υλοποίηση κολλητή γραφίστρια, εκτύπωση πλήρωσα 90€ και φακέλους (ριζόχαρτο λαχανί), 40€ για 100τεμ.

 

Είμαι σε αναζήτηση γλυκών και δημιουργίας βιβλίου ευχών...!

 

Μάκια :wink::D

 

PROSKLITIRIO.jpg

vsFvp2.png

 

Epnrp2.png

Link to comment
Share on other sites

gerakina, καλημέρα και καλή εβδομάδα...

σου προτείνω το άτλας-πακέτο (κλασσικά) και στην περιοχή της Θέρμης απέναντι από τα κοιμητήρια το success - εξαρτάται βέβαια και το τι θέλεις... είμαι στην διάθεση σου για οτιδήποτε χρειαστείς

 

Κορίτσια που είναι το ατλας πακέτο ???

.png.png
Link to comment
Share on other sites

pinkblue, καλημέρα και θα ήθελα να σου εξαρχής ότι μου αρέσει πολύ το nickname σου!!!! Το κατάστημα είναι στην Μορκεντάου, που είναι το στενό δεξιά της Μητροπόλεως κάτω προς παραλία στο ύψος της κλινικής Γαληνού... φιλιά

Link to comment
Share on other sites

pinkblue, καλημέρα και θα ήθελα να σου εξαρχής ότι μου αρέσει πολύ το nickname σου!!!! Το κατάστημα είναι στην Μορκεντάου, που είναι το στενό δεξιά της Μητροπόλεως κάτω προς παραλία στο ύψος της κλινικής Γαληνού... φιλιά

 

ευχαριστώ πολύ asteraki μου

 

όσο για το nickname Pink για την Χριστινούλα μου

Blue για τον Δημητράκη μου :wink::wink::wink:

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Σας εύχομαι τα καλύτερα για τα ζουζουνάκια σας.

Δεν είμαι μαμά αλλά ετοιμάζομαι να γίνω νουνά και το διασκεδάζω πάρα πολύ

Η κολλητή μου ,η μαμά, που δεν έχει ιδέα από τεχνολογία μου ζήτησε να κάνω μια έρευνα αγοράς μέσω internet.

Δείτε τι ανακάλυψα

edit admin διαφήμιση

υπεροχο να εισαι νονα

Link to comment
Share on other sites

stella31 μου αρέσει πολύ το προσκλητήριο σου!Κάτι τέτοιο σκεφτόμουνα και εγώ..Επειδή δεν έχω χρόνο να ψάξω όλα τα θέματα μήπως εχει φτιαξει κάποια κάτι παρόμοιο μόνη της?θα μπορούσα να το εκτυπωσω εγώ αν έβρισκα ένα ωραίο χαρτί?

Πεταλουδιτσα μου εισαι η ζωη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας εύχομαι τα καλύτερα για τα ζουζουνάκια σας.

Δεν είμαι μαμά αλλά ετοιμάζομαι να γίνω νουνά και το διασκεδάζω πάρα πολύ

Η κολλητή μου ,η μαμά, που δεν έχει ιδέα από τεχνολογία μου ζήτησε να κάνω μια έρευνα αγοράς μέσω internet.

Δείτε τι ανακάλυψα

 

πολύ ωραίες δημιουργίες έχει η σελίδα που προτείνεις!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια γειά σας

Είμαι σχετικά νέα στην παρέα σας αν και "σας παρακολουθώ" αρκετό καιρό λόγω της βάφτισης που του μωρού της καλύτερής μου φίλης. Αποφασίσαμε να φτιάξουμε τα προσκλητήρια και τις μπομπονιέρες μόνες μας. Έτσι άρχισα να διαβάζω και να βλέπω τα αριστουργήματα που πραγματικά φτιάχνετε. Και δεν το λέω για να κολακέψω καμία αλλά πραγματικά είναι τέλειαααα. Σήμερα λοιπόν μπήκα στο site ενός καταστήματα με μπομπονιέρες και προσκλητήρια και τι είδα!!! Ένα μεγάλο ποσοστό των προσκλητηρίων που πουλά είναι αυτά που έχετε φτιάξει και δείχνετε. Κορίτσια δεν ξέρω αν το σκέφτομαι λάθος αλλά εμείς εδώ δεν τα φτιάχνουμε για εμπορικούς λόγους, έτσι δεν είναι; Το θεώρησα... άδικο. Δεν ξέρω αν συμφωνείτε αλλά νομίζω ότι δεν είναι σωστό.

Φιλάκια

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γειά σας

Είμαι σχετικά νέα στην παρέα σας αν και "σας παρακολουθώ" αρκετό καιρό λόγω της βάφτισης που του μωρού της καλύτερής μου φίλης. Αποφασίσαμε να φτιάξουμε τα προσκλητήρια και τις μπομπονιέρες μόνες μας. Έτσι άρχισα να διαβάζω και να βλέπω τα αριστουργήματα που πραγματικά φτιάχνετε. Και δεν το λέω για να κολακέψω καμία αλλά πραγματικά είναι τέλειαααα. Σήμερα λοιπόν μπήκα στο site ενός καταστήματα με μπομπονιέρες και προσκλητήρια και τι είδα!!! Ένα μεγάλο ποσοστό των προσκλητηρίων που πουλά είναι αυτά που έχετε φτιάξει και δείχνετε. Κορίτσια δεν ξέρω αν το σκέφτομαι λάθος αλλά εμείς εδώ δεν τα φτιάχνουμε για εμπορικούς λόγους, έτσι δεν είναι; Το θεώρησα... άδικο. Δεν ξέρω αν συμφωνείτε αλλά νομίζω ότι δεν είναι σωστό.

Φιλάκια

ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΑΙΤ ΑΥΤΟ???????????? :shock::roll::roll::roll:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...