Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

Ναι... μια που υπάρχει κοινωνικό κράτος και τεράστιο επίδομα ανεργίας... να το κάνεις!!!!!!!!!!χαχαχαχαχαχαχα

 

Δεν θα το κάνω μόνη μου, θα με στείλουνε.. :mrgreen:

 

Να σε πω, από Σεπτέμβρη θα πιούμε κι εκείνο τον καφέ έτσι;

Τώρα μίλησα και με το γιατρό, παλεύει να βολέψει να μας δει όλους πριν φύγει για διακοπές.

Πήρα το ΟΚ να τον δέσω σε καρότσι ή κάθισμα αυτοκινήτου (χαλαρά όμως μου είπε) γιατί είναι ΠΟΛΥ κινητικός και μ' έχει ψοφήσει ένα μήνα τώρα!! :roll:

 

Εσύ πόσο καιρό δεν τον έβαζες;

 

(κορίτσια συγνώμη για τα άσχετα)

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 4,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να ρωτήσω κάτιτις που με απασχολεί??

 

Λοιπόν το πιθανότατο σενάριο για μένα είναι την Αριάδνη μου να την πάρουν στην πρώτη μου επιλογή καθώς δεν τον έχουν δηλώσει πολλοί τον σταθμό.

Η Δανάη όμως μάλλον τον χάνει αυτόν το σταθμό. Πιθανότατα δεν θα την πάρουν πουθενά ή αν την πάρουν θα είναι σε άλλο σταθμό.

 

Ξέρει καμία αν μπορεί το ένα παιδί να "τραβήξει" το άλλο στον ίδιο σταθμό?

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγω κατι τωρα?οταν μια μαμα εχει τρια παιδια,με υψηλα μορια,ειναι δυνατον να μπουνε και τα τρια παιδια?ενταξει ειπαμε το κρατος να βοηθησει καπως αλλα ειναι δικαιο να μπουνε και τα τρια?ποια η αποψη σας?

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγω κατι τωρα?οταν μια μαμα εχει τρια παιδια,με υψηλα μορια,ειναι δυνατον να μπουνε και τα τρια παιδια?ενταξει ειπαμε το κρατος να βοηθησει καπως αλλα ειναι δικαιο να μπουνε και τα τρια?ποια η αποψη σας?

 

Αν έχει κάνει και για τα τρία αίτηση, ναι.

 

Πως ακριβώς θα βοηθηθεί αυτή η γυναίκα αν μπει μόνο το 1; Τα άλλα τι θα τα κάνει, αν δουλεύει ή θέλει να δουλέψει; :roll:

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να ρωτησω και εγω κατι τωρα?οταν μια μαμα εχει τρια παιδια,με υψηλα μορια,ειναι δυνατον να μπουνε και τα τρια παιδια?ενταξει ειπαμε το κρατος να βοηθησει καπως αλλα ειναι δικαιο να μπουνε και τα τρια?ποια η αποψη σας?

 

 

Αυτο ειναι και το νοημα των επιπλεον μοριων που παιρνει.Αν εμπαινε πχ μονο το ενα, που ακριβως θα ηταν η προνοια που δειχνει το κρατος για τις τριτεκνες;Να μην λεμε και κουφα πραγματα τωρα...:shock:

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα ολες θελουμε να μπουνε ολα τα παιδια μας,στο δωρεαν προγραμμα.απο την αλλη πιστευω οτι οσες δουλευουμε λιγο πολυ θα τα στελναμε με πληρωμη τα παιδια μας σε παιδικους,ετσι δεν ειναι?το προγραμμα σου δινει μια ανασα,δε θα καλυπτει τα ιδιωτικα κολεγια.γιατι εδω στην περιοχη μου,μονο ιδιωτικα μπηκαν στο προγραμμα.οκ να ηταν δημοτικοι σταθμοι να το καταλαβω.

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που δικαιούσαι κάτι, το δικαιούσαι.

 

Δεν διευκολύνει καμία μαμά αν βάζει περιορισμό στο ΠΟΣΑ παιδιά δέχεται το πρόγραμμα.

 

Εγώ ένα έχω, αλλά άλλες έχουν 2 και 3, τι θα τα κάνουν δηλαδή; Αν ζορίζονται οικονομικά;

Στο κάτω κάτω αυτά τα χρήματα είναι από φόρους που - θέλω να πιστεύω - πληρώνουμε όλοι.

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βλέπω σαν μια προσπάθεια να γίνουμε λίγο ...Σουηδία

Όλοι θα έπρεπε να μπορούσαμε να στείλουμε όλα τα παιδιά μας σε κάποιον δημοτικό παιδικό σταθμό (κοινωνική πολιτική) Αφού για κάποιους λόγους που όλοι γνωρίζουμε... στην Ελλάδα ζούμε, αυτο δεν γίνεται, τότε υπάρχει αυτή η επιχορήγηση - επιδότηση ώστε και εμείς να μπορέσουμε να πάμε τα παιδιά μας σε παιδικό σταθμό, αλλά και οι σταθμοί να πάρουν κάποια χρήματα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια και εμένα δεν μου πέρασαν τον 5ο παιδικό σταθμό. Τι κόλπα είναι αυτά?

 

Το ίδιο έχει γίνει και με την δική μου αίτηση.

Το γελοίο είναι ότι έχουν ξεχάσει τον τρίτο σταθμό. οπότε γράφουν:

1. μπλα μπλα μπλα

2. μπλα μπλα μπλα

4. μπλα

5. μπλα

Λετε να έχω θέμα?

 

Λοιπον κοριτσια δωστε βάση μεγάλη...........

Μολις εκλεισα το τηλεφωνο με μια ευγενικότατη κοπέλλα, μασουλουσε η καημενη κιολας χαχα, που μου εξηγησε τι θα κανουμε εμεις που εχουν λειψά ή λάθος τα στοιχεια μας περασμένα στις εν δυνάμη ωφελούμενες γυναικες!

 

Κατεβάζουμε το χαρτι της ενστασης, το συμπληρώνουμε συμφωνα με τις οδηγιες , τον αριθμο του κεπ κτλπ , γράφουμε ως αιτιολογια επι λεξη τι γράφτηκε λαθος ή τι δεν γραφτηκε περάστηκε στην κατάσταση μας και βαζουμε και συννημένη την 1η σελίδα(αυτη την θελουν για να δουν τα στοιχεια μας) και την σελίδα με τις δομές(παιδικους σταθμους αν αυτους δεν μας πέρασαν) της μηχανογραφημένης αιτησης αυτης που εκτυπωσε το ΚΕΠ οχι της χειρογραφης της δικής μας, Το στελνουμε Φαξακι την Δευτερα και ολα καλα! ααααααααααααααα

και μου ειπε να κρατησουμε και το αποδεικτικο του φαξ.....

 

Ελπιζω να σας βοήθησα να καταλαβετε

Οτι απορια εδω...σφυρίξτε μου!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αντι..... εγω λεω να το κανεις....

Δεν ειναι τιποτα! ενα φαξακι ειναι

Καντο μη σου πουνε μετα οταν παρεις τα χαρτια της επιδότησης....να ειναι αλλο επιθετο κτλπ....και θα τραβας τα μαλλιά σου....

 

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αλλα τωρα τα εχω παρει εμενα εχουν κανει λαθος το ονομα του παιδιου.

δηλ:αντι να ειναι πχ:παπαδοπουλος γιωργος εχουν γραψει : Β ΓΙΩΡΓΟΣ

πηρα τηλ και το σηκωσε μια κυρια και μου ειπε να την παρω τηλ την αλλη εβδομαδα κατα τις 28/07 να της πω παλι το ονομα να το διορθωσει.

τωρα ομως με αυτα που γραφει το καλαμαρακι ανυσηχησα.

μαλλον θα ξαναπαρω τη δευτερα και ισως χρειαστει να τρεχω και εγω για λαθος δικο τους.:evil:

Link to comment
Share on other sites

Αυτη στις πληροφοριες με ξεπέταξε το πρωι και μενα με το αλησμονητο μην ανυσηχεις εφοσων εισαι στις ωφελουμενες.............!

Τωρα που πηρα στο 2131320600 της ζήτησα καποιον που να εχει χρονο να μιλήσουμε....

Και εννοειτε με πέταξε στο ευγενέστατο κοριτσι που μιλησαμε....

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμεις ειχαμε κανει την αιτηση και την πηγαμε εκει κατευθειαν στα κεντρικα στην αθηνα.μου φαινεται θα πεταχτω καλυτερα απο κοντα΄δευτερα ή τριτη.μη γινει καμια βλακεια απο λαθος δικο τους.

και μου κανει εντυπωση γιατι ετσι οπως το εχουν γραψει Β ΓΕΩΡΓΙΟΣ ειναι κουλο το Β δεν εχει καμια σχεση με εμας και φυσικα ενα γραμμα σκετο δεν ειναι επιθετο.

Link to comment
Share on other sites

Εχετε διαπιστώσει κάτι?

 

Ο πίνακας των δυνητικά ωφελούμενων γυναικών για την Θεσσαλονίκη το 2009-2010 ήταν 338 σελίδες ενώ ο ίδιος πίνακας σήμερα (για το 2010-2011 δηλαδή) είναι 670 σελίδες :shock::shock::shock:

 

...και έχουν χρησιμοποιήσει το ίδιο μέγεθος γραμματοσειράς!!!!! :roll:

 

Προσπαθώ να πάρω λίγο θάρρος η καψερή ότι θα περάσω κι εγώ και πέφτω πάνω σε κάτι τέτοιες ...αλήθειες :-(

Link to comment
Share on other sites

εγω να δειτε που επαθα τη πλακα της ζωης μου. ειναι 150 σελιδες στο νομο/ τις πιανω λοιπον μια μια και αρχιζω και καταγραφω σε ενα txt στον υπολογιστη για την 1β κατηγορια, ποιοι εχουν δηλωσει ποιους σταθμους και ποσα μορια εχουν.....και εχω φτασει στη σελιδα 85 και πρεπει να αλλαξω πισι ( καθομουν σε αλλουνου)...οποτε το σωζω και παω στο αλλο....και ολα τα ΓΡΑΜΜΑΤΑ βγαινουν ερωτηματικα!!!!!!! αδικα εκανα τοσο κοποοοο!!!!! τα νευρα μουυυ!!!!!

Παντως απο οσο ειδα ο σταθμος που εχω βαλει εγω 1η επιλογη δεν τον εχουν πολυδιαλεξει....μεχρι τη σελιδα 85 δηλαδη:confused::confused::confused::confused:...εχει 30 θεσεις κι εγω πανω κατω μετρησα να τον εχουν βαλει πρωτο 10 ατομα με το ζορι.

ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ: μετραω πιο πολυ εγω που εχω πχ 45 μορια και τον εχω βαλει πρωτο, Η καποιος αλλος που τον εχει 2ο ή 3ο και εχει 120 μορια ας πουμε????

Βοηθηστε με οι εμπειρες μη πεσω σε κανα χαντακι απ τη τσαντιλααααα:cool::cool::cool::cool:

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

το λογικο ειναι πως οι θεσεις καλυπτονται ως εξης. Εσυ εχεις δηλωσει πρωτο το σταθμο Α και εχεις 45 μορια, εγω εχω δηλωσει τον ιδιο σταθμο Α σε δευτερη επιλογη αλλά εχω 80 μορια αρα αν εγω καταφερω και βαλω τον μικρο στον σταθμο πρωτης επιλογης μπαινεις εσυ, αν η δικη μου πρωτη επιλογη καλυφθει απο αλλους με περισσοτερα μορια, μπαινω εγω στο σταθμο Α που εχουμε δηλωσει και οι δυο. Εγω αυτο καταλαβαινω.

Link to comment
Share on other sites

Κουκλα τα ερωτηματικα διορθώνονταιιιιιιιιιιιι

πανε στις επιλογες γλώσσας και ξαναδιαλεξε ή ελληνικα αυτα τα ισο που λεει ή αγγλικα και θα στα βγαλει

ασε εκανα τα παντα, δε διορθωνονται...ηταν σωσμενα σαν ASCII σε Noteepad και επειδη ηταν ελληνικα τα διελυσε. προσπαθησαμε τα παντα...καλα κρασια! ε θα περιμενω τι να κανω, θελω αλλες 800 ωρες να τα ξανακανω!!!!:confused:

απλα αν ξερετε αυτο που ρωταω απο πανω καποια ας μου πει΅@;)

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

κι εγω πανω κατω μετρησα να τον εχουν βαλει πρωτο 10 ατομα με το ζορι.

ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ: μετραω πιο πολυ εγω που εχω πχ 45 μορια και τον εχω βαλει πρωτο, Η καποιος αλλος που τον εχει 2ο ή 3ο και εχει 120 μορια ας πουμε????

Βοηθηστε με οι εμπειρες μη πεσω σε κανα χαντακι απ τη τσαντιλααααα:cool::cool::cool::cool:

 

Θεωρώ ότι έχει την ίδια λογική με τις πανελλήνιες..

παράδειγμα:

αυτός που έχει 120 μόρια θα περάσει στην 1η επιλογή.

αρα δεν σε ενδιαφέρει

αυτός που έχει λιγότερα από εσένα

δεν σε ενδιαφέρει γιατί τον "νικάς" :P

αυτοί που έχουν παραπάνω από εσένα και το έχουν 1η επιλογή

σε "νικάνε" :-(:shock::shock: (οπότε μέτρα πόσοι είναι. αν είναι περισσότεροι από τις θέσεις του σταθμού.... πας στην 2η επιλογή)

αυτοί που έχουν παραπάνω από εσένα αλλά τον σταθμό τον έχουν 2η- 3η -4η επιλογή

δεν ξερεις - δεν απαντάς. πρεπεί να κάνεις την ίδια δουλειά και για αυτους οπότε θα έρθει 30/7 και θα σου το πουμε εμείς :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αχ εγώ κάθισα χθες με τον άντρα μου μέχρι αργά και τελικά έτσι όπως τα βγάλαμε δεν μπαίνει πουθενά η μικρή μου και ας έχω 46,30 μόρια....:cry::cry::cry:

Επίσης πέρσι στο νόμο Λάρισας ήταν 67 σελίδες και φέτος 124!!!!!Οι ιδιωτικοί σταθμοί ήταν 5 με 52 θέσεις και αρκετοί ήταν οι δημοτικοί...Εγώ είχα δηλώσει τους ιδιωτικούς και ο τελευταίος που μπαίνει, αν τα υπολογίσαμε σωστά, έχει 48,89 μόρια..Βέβαια δεν πρέπει να καλύπτονται οι 96 θέσεις που είχαν οι δημοτικοί οπότε ίσως μας δώσουν επιλογή σε δημοτικό κι ας μην τον είχα βάλει...Για να δούμε...Εγώ πάντως απογοητεύτηκα πολύ...Περίμενα να μπει κάπου...

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερες....μπηκαμε και εμεις στην λιστα των επιτυχοντων με 50 κατι μορια....μια ερωτηση...η μεγαλη μου εχει δυο ονομα και δε τα γραψανε σωστα τα γραψανε αναποδα....δηλ αντι για ελενη μαρια γραψανε μαρια ελενη....τωρα εγω πρεπει να το διορθωσω οπως εγραψε το καλαμαριον ή να το αφησω ετσι οπως ειναι???αφου ειναι δικο τους λαθος παντου ειναι γραμμενο σωστα στην αιτηση στο πιστοποητικο οικ.καταστασης κλπ......επισης μετρησα ποσες εχουν δηλωσει πρωτη επιλογη αυτον που θελω και εγω πρωτο και με περισσοτερα απο μνα μορια ειναι τρεις...δε νομιζω να μη μπουμε ετσι???αληθεια οι δημοτικοι σταθμοι δε θα παρουν παιδια εκτος του προγραμματος???

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...