Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΩΡΑ ΜΟΝΤΕΛΑ??????


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 147
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

εγω θα την εκανα ευχαριστως!!!!!οταν ημουν μικρη με ζητησαν να κανω διαφημιση στα ΝΟΥΝΟΥ γαλατα και δεν ηθελαν οι δικοι μου.τι ωραια που θα ενιωθα τωρα βλεποντας εκεινες τις διαφημισεις....

578611j1nly6hq0l.jpg691278l0h4xhyt8z.gif
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αυτού του είδους 'εκθεση' σε αυτές τις τρυφερές ηλικίες δεν προσφέρει τίποτα ουσιαστικό και θετικό στο παιδί... Μια φωτογράφηση δεν θα ήταν απαραίτητα κακό αλλά η μία φέρνει την αλλη και αν ακόμη δεν κινδυνεύουν τα βρέφη εως 2χρονών οπως λέει το bizeli κινδυνεύουν οι μαμάδες και οι λοιποί συγγενείς :wink: οπότε άστο καλύτερα..

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο δεν έχεις άδικο Σοφία γιατί οι συνήθης ύποπτοι που την ψωνίζουν είναι οι γονείς και οι συγγενείς. Αλλά επειδή λόγω επαγγελματος έχω δει φωτογραφίσεις, σε τόσο μικρές ηλικίες μέχρι 1 έτους δεν είναι τόσο ταλαιπωρία όσο νομίζεις και επειδή πάντα τα συνοδεύουν οι μαμαδες/μπαμπαδες περνάνε αρκετά καλά. Απλά πρέπει να τύχεις σε σοβαρή δουλειά με επαγγελματίες.

Link to comment
Share on other sites

Μπιζελακι τι ακριβως δουλεια κανεις??τον φουντουκο τον ζητησαν για φωτογραφιση ..επειδη και εγω εχω καποιες επαφες με τον χωρο της διαφημισης παντα ελεγα οτι τον ζητανε γιατι ειναι γιος μου και τους απερριπτα.τωρα πηγα να εμφανισω κατι φωτογραφιες και μου τον ζητησε για φωτογραφιση μια κοπελα ασχετη.

ο αντρας μου δεν θελει κατηγορηματικα.

εγω θελω να πω την αληθεια αλλα φοβαμαι της συνεπειες οποιες και αν ειναι αυτες.

πιο μικρος μπηκε σε 2 εφημεριδες στις βρεφικες πανες και οκ γελασαμε..αλλα μηπως το παρατραβαω?δεν ταλαιπωρηθηκε φυσικα γιατι τον φωτογραφισαμε εμεις..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εμενα θα μου αρεσε να δω το μπουλουκακι σε καμια διαφημηση.... (αυτο που λεγαμε οτι την εχει ψωνισει η μαμα... :oops: )

Τι να κανω? Αφου ειναι πανεμορφο το παιδι μου...

Όλοι μου λένε να το παω αλλα δεν το επιδιωκω.. Ισως αν μου τυχαινε κατι να ελεγα ναι.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λόγω επαγγέλματος, έχω κανει πολλές φορές casting μωρών και παιδιών για φωτογράφηση ρούχων. στη συνέχεια, πάντα παραυρισκόμουν στη φωτογράφιση. τα μικρά γενικώς κατα βάση το διασκεδάζουν. ναι, κουράζονται. ναι, ταλαιπωρούνται. όμως είναι σαν να περνούν ένα απόγευμα σε παιδική χαρά ή να ξεφαντώνουν σε παιδικό πάρτυ / παιδότοπο.

στην εμπειρία μου, δεν θυμάμαι να πιέστηκε κανένα μωρό/παιδί. έτυχε βέβαια να αποχωρήσουν από την φωτογράφηση έτσι απλά γιατί ειχαν ξυπνήσει στραβά...

 

για το χατηρι ενός φίλου φωτογράφου, επέτρεψα την γυμνή φωτογράφηση της μαγουλήθρας μου επάνω σε μία νερο-μπουκάλα. ο φωτογράφος την ήθελε να κοιμάται....αλλά σαφώς αυτό δεν γινόταν. ζεστάναμε σε καυτό νερό όλη την μπουκάλα ώστε να είναι ευχάριστη στη μπέμπα...και μάλιστα ήταν 'ωρα ύπνου. είχαμε συννενοηθεί πως αν έβλεπα κατιτίς που με άγχωνε..΄.ούτε ένα καρέ!!! τελικά η μαγουλήθρα ξεκαρδίστηκε. ειλικρινα δεν ξέρω γιατί αλλά της φάνηκε πολύ διασκεδαστικό. ο φωτογράφος μετά τη ζητούσε αγκαλιά όλη την ώρα!!

 

κι εγώ σκέφτομαι πως μια μέρα θα της δείξω όλα τούτα....και θα το φχαριστιόμαστε παρέα!!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κατι που θα το ηθελα παρα πολυ. Οχι συστηματικα αλλα θα μου αρεσε να ειναι κατι που θα θυμαται αργοτερα. Γιατι ειναι ενας κουκλος βεβαια (ουυυυυ ψωναρα, χαζομαμα, κλπ :lol::lol: ).

 

Ειμαι ψωνισμενη με το γιο μου ειναι γεγονος. :D

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 εβδομάδες μετά...

Σαν ψωνισμένη μάνα κι εγώ θα ήθελα - μόνο όμως για 1 φορά- να δω την κουκουνέλα μου να φιγουράρει σε περιοδικό. Αλλά όπως είπαν και οι προηγούμενες δεν ξέρω κανέναν καλό και σοβαρό επαγγελματία και φοβάμαι πολύ την ταλαιπωρία και την κούραση που μπορεί να τραβήξει η μικρή μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

εμενα μου ειπαν να κανει φωτογραφηση η μικρη πριν κανα χρονο για παιδικη μοδα ρουχα δεν το κρυβω οτι μου αρεσε η ιδεα,αλλα το μωρο μου αν και ομορφο ηταν μες στην γκρινια γιαυτο το απορριψαμε :D:D

5db512b769.pngae89dcbaef.png σας αγαπω πολυ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω να σας πω πασαρελα δεν θα τα πηγαινα.

Οσο για καμμια διαφημιση ή να παρει μερος στα ζουζουνια, να τραγουδαει και να χορευει (αργοτερα να το θελει και η ιδια) ανετα θα την πηγαινα!

Ας ελπισουμε μονο να μην παρει την παραφωνια μου!!! :oops:

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι μαμάδες είμαστε ψωνισμένες με τα μωρά μας :lol::lol::lol::lol: και θα θέλαμε να τα δούμε από την ποιό μικρή φωτογραφία ως και γιγανταφισες στους δρόμους αλλά ξερω γω ρε γμτ πολύ ταλαιπωρία για τα μικρά και τελικά να τα εκθέσουμε; αυριο-μεθαυριο μπορεί να μας βρίσουν!!

το οικονομικό μέρος δεν το συζητώ... συνήθως είναι πολύ λίγα τα χρήματα (αλλά και πάλι θα τα έβαζα στο λογαριασμό του!! αν ποτέ υπεκυπτα......)

 

Πάντως όποια ακολουθήσει το δρόμο της δημοσιότητας για το μικρό της (όποιος κι αν είναι αυτός, πασαρελα, φωτο κλπ) να ξέρετε πως από 3 χρονων και μετά τα παιδια αγχόνονται, την ψωνίζουν και περνανε δύσκολα, σε σχετικό θεμα σε μια εκπομπη λεγανε πως μπορεί να είναι λογος πρωιμης παιδικης ανορεξιας......

 

baby2007 κάνε μια έρευνα στο google

και όταν βρω τηλ από γνωστες μου θα σου γραψω

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 3 εβδομάδες μετά...

και τον δικο μου τον ζητησανε για φωτογραφιση παιδικων ρουχων αλλα δεν τον πηγα. οταν θα ειναι ωριμος να αποφασισει μονος του ας κανει οτι θελει εχει χρονια μπροστα του.εχω δει το κοριτσακι καποιας γνωστης που εκανε φωτογραφηση πριν 7 χρονια οταν ηταν 3 χρονων και επαθα πλακα ολη την ημερα μιλαει γι' αυτο το πραγμα (δεν το θυματε αλλα βλεπει τις φωτογραφιες) και η μυτη της ξυνει τον ουρανο και αυτης και της μαμας της.

iz6mqfx4psjhl3bk.png

cf7d8aac48.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...