Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

gaps diet καντιντα και αλλεργίες


miriki

Recommended Posts

Kάνω ένα copy paste από το διπλανό θέμα των οικολογικών.

Διαβάστε όσοι θέλετε άρθρο στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ, αναφερεται πολύ στην Candida Albicans:

 

Tα παραγματικά αίτια του καρκίνου

 

http://alttherapy.blogspot.gr/2012/10/blog-post_1279.html?spref=fb#axzz2AFcE1pP9

Yugup3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kάνω ένα copy paste από το διπλανό θέμα των οικολογικών.

Διαβάστε όσοι θέλετε άρθρο στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ, αναφερεται πολύ στην Candida Albicans:

 

Tα παραγματικά αίτια του καρκίνου

 

http://alttherapy.blogspot.gr/2012/10/blog-post_1279.html?spref=fb#axzz2AFcE1pP9

 

αυτο το αρθρο ηταν που επεισε τον αντρα μου...

fBaep3.png

 

uwK7p3.png

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος απο εσας αν η (μαγειρικη) σοδα που πωλειται στα φαρμακεια ειναι καταλληλη για εσωτερικη ληψη και χωρις αλουμινιο-η ειναι ενα εντελως χημικο προιον?

Link to comment
Share on other sites

Tοσες μερες που τρωγαμε ωμο τον κροκο δεν ειχαμε θεμα. Σημερα το πρωι εβαλα κροκο στις τηγανιτες και τωρα βλεπω πολλα μιρα σπιθουρακια στον κορμο, στηθος και κοιλια. Να υποθεσω ειναι ο ψημενος κροκος? Τωρα τι κανω? Συνεχιζω τον ωμο και σταματω για 2 βδομαδες τον μαγειρεμενο?

 

 

 

Η μηπως ειναι το fermented cod oil που ξεκινησε να δεχεται εδω και 2-3 μερες? Υπαρχει τετοια περιπτωση? Ειχε φαει ομως κι αλλη φορα ψαρια (σαρδελες) χωρις προβλημα. Στο προσωπο ειναι καθαρος.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα τωρα την κρεμα μου (με καλλιεργεια κεφιρ) και δεν ξυνισε ακομα.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λυπαμαι μονο που δεν εφαρμοσα νωριτερα ολα οσα εμαθα,ωστε να γλιτωσουμε κατι ατελειωτες κρισεις υστεριας του μικρου μου,ειδικα αμεσως μετα απο ξυπνημα....

 

βαλε την διατροφη στην καθημερινοτητα σας,μην αγοραζεις καν τα απαγορευμενα,να μην υπαρχουν στο σπιτι,και προσπαθησε οταν ειστε εξω ο μικρος να εχει φαει κατι λιγο πριν,ή παιρνε του μαζι κατι ληγκαλ.

και καλα κουραγια...

 

Kι εμένα μετά από ξύπνημα την έπιαναν οι πολύ δυνατές κρίσεις συνήθως. Θυμάμαι τα πρωινά όταν ήμουν έγκυος, να μην μπορώ να την σηκώσω αγκαλιά και να κάθομαι στο πάτωμα να την σφίγγω στην αγκαλιά μου και να καθόμαστε εκεί μέχρι και μισάωρο μέχρι να ηρεμήσει (τις καλές μέρες). Γιατί τις κακές δεν ηρεμούσε. Τις περισσότερες φορές είχα δουλειές οπότε σηκωνόμουν κάποια στιγμή και της πέρναγε μέχρι το μεσημέρι :-(

 

Πριν κοιμηθεί σήμερα μας είπε καληνύχτα και λέω στον άντρα μου, το ξεπέρασε και το καληνύχτα. Όποτε άκουγε αυτήν την λέξη την έπιαναν κλάματα και τρομάζαμε να την συνεφέρουμε... :shock:

 

 

Συμφωνώ απόλυτα με αυτό που γράφεις για τα ψώνια. Η διατροφή (η όποια διατροφή) ξεκινάει από το s/m. Αν φεύγεις από εκεί με βλακείες, αργά ή γρήγορα θα τις φας.

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα τωρα την κρεμα μου (με καλλιεργεια κεφιρ) και δεν ξυνισε ακομα.

 

Eγώ ξανατρώω αυτή τη στιγμή :mrgreen: και είναι ελαφρώς ξυνή.

Μην περιμένεις να ξυνίσει σαν το κεφίρ, κρέμα είναι αυτή.

Είναι καταπληκτική, με λίγο μέλι από ρεϊκι και κανέλα είναι όνειρο!

Σκέφτομαι πως αλλάξανε τόσο πολύ οι γευστικές μου συνήθειες τους τελευταίους μήνες, ακόμη και η υπέροχη τούρτα σοκολάτας που έφτιαξε η Fairy's Mom μου φάνηκε πολύ γλυκιά για να φάω, συνεχώς σκέφτομαι ξινό κεφίρ/γιαούρτι/κρέμα και τουρσιά, και τζατζίκι με μπόλικο σκόρδο!

 

Για τον κρόκο δεν ξέρω, είναι δυνατόν να τον πείραξε ο μαγειρεμένος;

Κάνε τεστ στον καρπό του απόψε με λίγο μελάτο αυγό.

Και αύριο δοκιμάζεις και το λάδι πάλι στον καρπό.

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Tοσες μερες που τρωγαμε ωμο τον κροκο δεν ειχαμε θεμα. Σημερα το πρωι εβαλα κροκο στις τηγανιτες και τωρα βλεπω πολλα μιρα σπιθουρακια στον κορμο, στηθος και κοιλια. Να υποθεσω ειναι ο ψημενος κροκος? Τωρα τι κανω? Συνεχιζω τον ωμο και σταματω για 2 βδομαδες τον μαγειρεμενο?

 

 

 

Η μηπως ειναι το fermented cod oil που ξεκινησε να δεχεται εδω και 2-3 μερες? Υπαρχει τετοια περιπτωση? Ειχε φαει ομως κι αλλη φορα ψαρια (σαρδελες) χωρις προβλημα. Στο προσωπο ειναι καθαρος.

Δεν νομίζω να είναι το λαδάκι. Κάνεις τεστ ευαισθησίας σε κάθε καινούριο?

 

Σταμάτα τον μαγειρεμένο για 3 μέρες και ξαναβάλτον. Αν ξαναβγάλει θα περιμένεις 2 βδομάδες σίγουρα.

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια κ εμενα με βλεπουν λιγο σαν την τρελη του χωριου ,η μαμα μου ας πουμε ,ο συζυγος μου ειναι ο απολυτος καντιντα τυπος και πολυ λυπαμαι που δεν μπορω να τον πεισω να ξεκινησει αλλαγη στη διατροφη του.Γνωριζει πολυ καλα τα βλαβερα τροφιμα κτλ αλλα αρνειται συνειδητα να ακολουθησει μια προσεγμενη διατροφη.Το μονο καλο ειναι οτι δεν μου φερνει αντιρρηση σε αυτα που εχω καθιερωσει στον μικρο κα στον εαυτο μου ,θα λεγα οτι το θαυμαζει κιολας αλλα για τον εαυτο του δεν θελει τιποτα απο αυτα που κανω.Τα πεθερικα μου εχουν 2 φουρνους στις Σερρες εαν σας λεει κατι αυτο για τις διατροφικες συνηθειες του.Οπως μου λεει κ ο ιδιος "εχω φαει στη ζωη μου 5 εκατομμυρια τυροπιτες κ μπουγατσες,τι να αλλαξω τωρα δεν μπορω":lol:

Του μιλαω συνεχεια για την γκαπς και μετα αφου συμφωνει μου λεει κανε οτι θες ωραια τα λες παω να παρω τσιγαρα και να παρω κ ενα κανταιφι με παγωτο :lol::lol:Αυτοσαρκαζεται κιολας οποτε τρωει τις χαζομαρες και μου λεει "αγαπη τωρα ζηταει η καντιντα γλυκο ε?":lol:

Οποτε εχω φτασει πια στο σημειο που σχεδον μαγειρευω μονο για τον μικρο κ μενα κ ο αντρας μου συνηθως μονος του γιατι πολυ απλα οτι καλο φτιαχνω δεν το θελει προτιμαει μακαρονια συνεχεια και ρυζια και ψωμια ,τα γνωστα...

Το δε ψυγειο μας εχει στο ενα ραφι ολο σοκολατες και αηδιες και το αλλο τουρσι ,λιπος απο ζωμους ταπερακια κτλ:lol:

Το ιδιο με τα ραφια των ντουλαπιων.στο ενα μπισκοτα σοκολατες κτλ και το αλλο μελια ταχινι λαδια καρυδας,ξηρους καρπους :lol:

Εγω μετα απο 3 χρονια αποχης φυσικα δεν ζηλευω αλλα ουτε κ ο μικρος γιατι δεν τα χει φαει ποτε και δεν τα ξερει.

Το καλο λοιπον με τον μικρο μου ειναι πως κ χθες εφαγε το γκαπς μεσημεριανο του αδιαμαρτυρητα και γενικα δεν αντιδρα οταν του λεω οχι σε παξιμαδι πχ .Ευτυχως που εξ αρχης δεν ετρωγε σνακ απαγορευτικα μονο στο μεσημεριανο ειναι το αγχος μου το οποιο φαινεται να πηγαινει καπως καλα και φυσικα θα χρειαστει να μεινει κ νηστικος ιδιως οταν θα χω τιποτα οσπρια για μεσημεριανο αλλα οκ θηλαζει τουλαχιστον...

Τωρα για τον μπαμπα μας στεναχωριεμαι πουδεν πειθεται να κανει κ αυτος κ τον καταλαβαινω γιατι ειναι συνηθεια 20 χρονων κ πανω...

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πειτε μου κοριτσια μου εσεις που ξερετε θελω να παρω το nourishing traditions και τα προβιοτικα οχι τα biocult αλλα τα adult και τα baby biotic,υπαρχει καποιο σαιτ που να τα χει αυτα να τα παραγγειλω ολα μαζι (και το βιβλιο κ τα προβιοτικα)?

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Eγώ ξανατρώω αυτή τη στιγμή :mrgreen: και είναι ελαφρώς ξυνή.

Μην περιμένεις να ξυνίσει σαν το κεφίρ, κρέμα είναι αυτή.

Είναι καταπληκτική, με λίγο μέλι από ρεϊκι και κανέλα είναι όνειρο!

Σκέφτομαι πως αλλάξανε τόσο πολύ οι γευστικές μου συνήθειες τους τελευταίους μήνες, ακόμη και η υπέροχη τούρτα σοκολάτας που έφτιαξε η Fairy's Mom μου φάνηκε πολύ γλυκιά για να φάω, συνεχώς σκέφτομαι ξινό κεφίρ/γιαούρτι/κρέμα και τουρσιά, και τζατζίκι με μπόλικο σκόρδο!

 

 

Me ΑΓΧΩΝΕΙ το γεγονος αν θα γινει η σωστη ζυμωση και θα την καταλαβω μη κανω ζημια στη ιντρο.

 

Καλα εγω εχω μεγαλωσει λατρευοντας ολα αυτα που αναφερεις!

 

Οπως ειπα αρχισε επιτελους ο μικρος να τρωει την καψουλα του cod oil. Tην τρωει και τη μασαει κυριολεκτικα! Δε μου λετε τι δοσολογια δινουμε> Μια ειναι αρκετη?

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

 

Σταμάτα τον μαγειρεμένο για 3 μέρες και ξαναβάλτον. Αν ξαναβγάλει θα περιμένεις 2 βδομάδες σίγουρα.

 

Αυτο θα κανω......περιεργα τα σπιθουρακια παντως σημερα που τα εβλεπα δεν ειχαν ιδιαιτερο χρωμα, ηταν στο χρωμα του δερματος.

 

 

Καλα φιλεναδα εσκασα απο το φαι χθες. Τωρα φαγαμε και την υπεροχη παπια σου με τα φασολακια μας συνοδευτικα!!! Εισαι καταπληκτικη μαγειρισσα, σου βγαζω το καπελο, τυχεροι ο αντρας σου και οι κορες σου!!! Εβαλα ενα κιλο στα σιγουρα!!!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια, ποιά προβιοτικά παίρνετε?

 

η αδερφή μου πλέον υποφέρει απο διάφορα (ημικρανίες απίστευτες - συνήθως στη φάση ωορηξίας αλλά και λόγω εντονου στρες - τις οποίες αντιμετωπίζει κυρίως με ενέσιμη μορφή φαρμάκου όσο κι αν φωνάζω αλλά μάλλον τώρα "επιασαν τόπο" οι φωνές - δε μπορεί πια να φαει τίποτα με κρεμμύδι, σκόρδο, φέτα, μακαρόνια, της προκαλούν όλα πόνο στο στομάχι και κάποιες φορές κάνει εμετό), της είχα μιλήσει και παλιότερα για gaps αλλά δυστυχώς δεν εχει καθόλου μα καθολου χρόνο να ετοιμάζει ιδιαιτερο διατροφικό πρόγραμμα για την ίδια (περιμένω να παρω μετάθεση και τουλάχιστον να τη βοηθησω όσο μπορώ σχετικά με τη διατροφή αλλά κι εγω δεν έχω ασχοληθει ιδιαίτερα και μου είναι επισης δύσκολο με τόσο περίεργα ωραρια εργασίας που έχω). Τωρα πια πείστηκε πως πρεπει να κάνει κάτι και άμεσα.

Μου είπε πως θα κόψει τελείως τη ζαχαρη, ζυμαρικά και ψωμί και της είπα να πάρει προς το παρόν έτοιμο κεφιρ, μέχρι να παω και να της φτιάχνω εγω (δεν ξέρω αλλά θα μάθω)

 

Είμαι πολύ στενοχωρημένη με όλα αυτά:(

 

Αν σας είναι εύκολο δώστε μου λίγες οδηγίες, τουλάχιστον να ξεκινησουμε απο κάπου.

Δεν έχω και πολύ χρόνο να διαβάσω όλες τις σελίδες που έχετε γράψει:oops:

gNrhp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι πως αλλάξανε τόσο πολύ οι γευστικές μου συνήθειες τους τελευταίους μήνες, ακόμη και η υπέροχη τούρτα σοκολάτας που έφτιαξε η Fairy's Mom μου φάνηκε πολύ γλυκιά για να φάω, συνεχώς σκέφτομαι ξινό κεφίρ/γιαούρτι/κρέμα και τουρσιά, και τζατζίκι με μπόλικο σκόρδο!

Μαζί γράφαμε χθες και σήμερα είδα το μήνυμα σου! :P

 

Δεν είναι φοβερό πώς δεν μας λείπουν όλα αυτά που κάποτε θεωρούσαμε απαραίτητα? Είναι ελάχιστες οι φορές που ζηλεύω κάτι και αυτό είναι συνήθως αλμυρό πχ ο μουσακάς της μαμάς που λέγαμε.

Η τούρτα είναι τόσο γλυκιά που άρεσε και στους γείτονες μου (δεν λείπουν ποτέ τα ζαχαρώδη σνακ από το σπίτι τους) και μάλιστα μου ζήτησαν συνταγή! Οπότε σε ένα Ρόζυ θα φαινόταν σαν πετιμέζι. :lol: Την επόμενη φορά θα φτιάξω κάτι πιο άγλυκο να επανορθώσω που δεν απόλαυσες το γλυκό :wink:

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πειτε μου κοριτσια μου εσεις που ξερετε θελω να παρω το nourishing traditions και τα προβιοτικα οχι τα biocult αλλα τα adult και τα baby biotic,υπαρχει καποιο σαιτ που να τα χει αυτα να τα παραγγειλω ολα μαζι (και το βιβλιο κ τα προβιοτικα)?

Από όσο ξέρω όχι. Αλλά στο bookdepository θα το βρεις χωρίς μεταφορικά.

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπα αρχισε επιτελους ο μικρος να τρωει την καψουλα του cod oil. Tην τρωει και τη μασαει κυριολεκτικα! Δε μου λετε τι δοσολογια δινουμε> Μια ειναι αρκετη?

Εγω δίνω το υγρό οπότε δεν ξέρω. ΑΛλά πάνω γράφει συνήθως δόση. Και στα παιδιά είναι η μισή των ενηλίκων. Εγώ παίρνω 1κσ και στην μεγάλη δίνω 1κγ

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλα φιλεναδα εσκασα απο το φαι χθες. Τωρα φαγαμε και την υπεροχη παπια σου με τα φασολακια μας συνοδευτικα!!! Εισαι καταπληκτικη μαγειρισσα, σου βγαζω το καπελο, τυχεροι ο αντρας σου και οι κορες σου!!! Εβαλα ενα κιλο στα σιγουρα!!!

Αχ και να συμμεριζόταν την γνώμη σου η μεγάλη μου. Σήμερα δεν έφαγε την δική της πάπια. Περνάει φάση που έχει σιχαθεί το κρέας μάλλον:?

Εφαγε μόνο τα ντοματίνια και τις ελιές της Ρόζυ. Θα έτρωγε και τα φασολάκια αλλά δεν της άρεσαν γιατί ήταν μαγειρεμένα με μανιτάρια. Που το καταλαβαίνουν μου λέτε?

Η μικρή πάλι που είναι λιγόφαγη το καθάρισε το πιάτο της. Ίσως να φταίνε τα μανιτάρια που της έβαλα μέσα. Ασπρο μαυρο αυτές οι δύο!

 

Ρόζυ έδωσα στις κόρες μου το νοστιμότατο τουρσί σου. Η μεγάλη το έφαγε με το ζόρι σαν αντάλλαγμα για την σοκολάτα που θα φάει το απόγευμα σε μία επίσκεψη.

Η μικρή πάλι αν την άφηνα θα το έτρωγε όλο! :lol:

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια, ποιά προβιοτικά παίρνετε?

 

Μου είπε πως θα κόψει τελείως τη ζαχαρη, ζυμαρικά και ψωμί και της είπα να πάρει προς το παρόν έτοιμο κεφιρ, μέχρι να παω και να της φτιάχνω εγω (δεν ξέρω αλλά θα μάθω)

 

Είμαι πολύ στενοχωρημένη με όλα αυτά:(

 

Αν σας είναι εύκολο δώστε μου λίγες οδηγίες, τουλάχιστον να ξεκινησουμε απο κάπου.

Δεν έχω και πολύ χρόνο να διαβάσω όλες τις σελίδες που έχετε γράψει:oops:

Τα biokult

 

Το κεφίρ δεν είναι τπτ! Απλά το βάζεις με γάλα και γίνεται μόνο του. Τα έτομα δεν προσφέρουν και τίποτα αξιόλογο.

 

Σε συμβουλεύω τα εξής:

Να ξεκινήσει να κόβει σταδιακά τροφές και όχι μπαμ και κάτω. Πρώτα την ζάχαρη, μετά την γλουτένη και τέλος το άμυλο.

Να ξεκινησει να τρωει προβιοτικά, τουρσιά, κεφίρ, γιαούρτια, επίσης ξεκινώντας σταδιακά. Μην πιει πχ ένα ποτήρι κεφίρι την 1η φορά. Θα ξεκινήσει με κουτάλι. Στην αναγκη μέχρι να πας, ας παίρνει έτοιμα.

Να πάρετε προμήθειες από καλό μέλι και αμύγδαλα τώρα που είναι η εποχή τους γιατί μετά θα τα ακριβοπληρώνετε.

Να αγοράσεις το βιβλίο!!!!!!

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ:)

 

τα biokult απο που τα αγοράζετε?

 

 

ευτυχως πρόσβαση σε καλό μέλι έχουμε:)

αμύγδαλα απο που παίρνετε?

 

 

στο βιβλίο έχει και συνταγές ή κάποιο δείγμα εβδομαδιαίου προγράμματος διατροφής?

gNrhp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Μαζί γράφαμε χθες και σήμερα είδα το μήνυμα σου! :P

 

Δεν είναι φοβερό πώς δεν μας λείπουν όλα αυτά που κάποτε θεωρούσαμε απαραίτητα? Είναι ελάχιστες οι φορές που ζηλεύω κάτι και αυτό είναι συνήθως αλμυρό πχ ο μουσακάς της μαμάς που λέγαμε.

Η τούρτα είναι τόσο γλυκιά που άρεσε και στους γείτονες μου (δεν λείπουν ποτέ τα ζαχαρώδη σνακ από το σπίτι τους) και μάλιστα μου ζήτησαν συνταγή! Οπότε σε ένα Ρόζυ θα φαινόταν σαν πετιμέζι. :lol: Την επόμενη φορά θα φτιάξω κάτι πιο άγλυκο να επανορθώσω που δεν απόλαυσες το γλυκό :wink:

 

Arese πολυ στον αντρα μου (φουρνος γκρεμιστηκε!) και στον μεγαλο. Εχεις γραψει καπου αναλυτικα συνταγη?

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Ρόζυ έδωσα στις κόρες μου το νοστιμότατο τουρσί σου. Η μεγάλη το έφαγε με το ζόρι σαν αντάλλαγμα για την σοκολάτα που θα φάει το απόγευμα σε μία επίσκεψη.

Η μικρή πάλι αν την άφηνα θα το έτρωγε όλο! :lol:

 

Τι τουρσι ηταν?

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ:)

 

τα biokult απο που τα αγοράζετε?

 

 

ευτυχως πρόσβαση σε καλό μέλι έχουμε:)

αμύγδαλα απο που παίρνετε?

 

 

στο βιβλίο έχει και συνταγές ή κάποιο δείγμα εβδομαδιαίου προγράμματος διατροφής?

 

Ναι εχει και συνταγες. Αν θες αλλες συνταγες κι εχεις pinterest θα σου στειλω λινκ να ακολουθησεις ενα σχετικο board που ξεκινησα. Επισης εχουμε μια ομαδα στο φεις οπου βαζουμε λινκ.

 

Το μελι επιτρεπεται μονο αν ειναι αθερμο κι ανεπεξεργαστο αλλιως ειναι τροφη για μυκητες. Αν ειναι κι αφιλτραριστο αξιζει το βαρος του σε χρυσο!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

τέλεια, στείλε μου λινκ σε πμ

 

το μελάκι είναι άθερμο και ανεπεξέργαστο σίγουρα:)

για αφιλτράριστο δε γνωρίζω αλλά θα μάθω

 

κάνω παραγγελία το βιβλίο τώρα:mrgreen:

gNrhp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...