Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδίατρος Χαλάνδρι Αγία Παρασκευή Χολαργός


sunsun

Recommended Posts

Καλησπέρα! Έχω διαβάσει καλά λόγια για τον Χριστόπουλο και ήθελα να ρωτήσω τις μανούλες που τον ξέρουν κατά πόσο είναι διαθέσιμος, αν απαντάει στο τηλέφωνο - γενικά αν είναι εύκολο να τον βρεις...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 128
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...
Καλημέρα peony, στείλε μου κι εσύ τα στοιχεία της γιατρού σου. Αν ειναι η ίδια με της tarshou θα σας ενημερώσω :)

 

Σ'ευχαριστώ.

καλησπερα!Να χαιρεσαι το μωρακι σου!μπορεις να μου στειλεις σε μηνυμα το ονομα,τηλ και διευθυνση της παιδιατρου στο χολαργο;ειναι συμβεβλημενη με τοδημοσιο;εισαι ευχαριστημενη;:P

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Προσωπικά θα ήθελα να πω για τον κ. Χριστόπουλο πως δεν μου αρεσε καθόλου σαν γιατρός. Ήταν το μωράκι μου 17 ημερών όταν τον κάλεσα να έρθει σπίτι μου για να τον πρωτο-εξετάσει (συστημένη κιόλας) και μου απάντησε αν θα μπορούσα να πάω εγώ στο ιατρείο γιατί ήταν στην περίοδο των Χριστουγέννων και θα τον ταλαιπωρούσε η κίνηση στους δρόμους.

Επίσης, σε κάποιο πρόβλημα που αντιμετώπισα με διάρροια του μικρού όταν ήταν 1,5 μηνών, με το ζόρι απάντησε στο τηλ. και μου μίλησε με τελείως απαξιωτικό τρόπο, σαν να μη ξέρω τι μου γίνεται με το παιδί.

Φυσικά τον άλλαξα αμέσως!!!

Πριν μια βδομάδα (οι κουμπάροι μου έχουν τον ίδιο παιδίατρο επειδή είναι υπέρ της ομοιοπαθητικής), έστειλε το παιδί τους από ασχετοσύνη στο νοσοκομείο...

ΠΡΟΣΟΧΗ λοιπόν...

Νομίζω πως σαν νέα μάνα οφίλω να πω τη γνώμη μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Και εμείς έχουμε τον Χριστόπουλο (ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!!!) και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι. Πρώτα από όλα δεν δίνει αντιβιώσεις για πλάκα, ούτε καν αντιπυρετικά αν δεν έχει το παιδί πάνω από 38.5. Είναι πολύ καθησυχαστικός και ήρεμος άνθρωπος, ειδικά σε νέα μαμά που δεν ξέρει. Αν δεν θέλεις ομοιοπαθητικά, δεν σου δίνει -εμείς δεν έχουμε κάνει προφίλ για ομοιοπαθητική. Το μόνο του "μείον" είναι ότι δεν μπορείς να τον βρεις εύκολα στο τηλέφωνο, μπορείς όμως να αφήσεις μήνυμα και να σε πάρει εκείνος. Τον συστήνω ανεπιφύλακτα!

an1cCxjVM0V1210ODU4ODM4amR8NTQ1NTg3OWRhfEx5ZGlhIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε όλους. Ψάχνω για έναν καλό παιδίατρο σε μια από αυτές τις περιχές (Χολαργό, Παπάγου, Αγ.Παρασκευή).

 

Έχω μια παιδίατρο η οποία παρακολουθεί το πρώτο μου παιδί αλλά δεν είμαι αρκετά ικανοποιημένη από την συμπεριφορά της. Τώρα είμαι έγκυος στο δεύτερο και θα ήθελα να αλλάξω.

 

Θα ήθελα κάποιον που πέρα από την επίσκεψη στο ιατρείο του, να είναι και στο τηλέφωνο συνεργάσιμος και ομιλητικός και να ακούει τι έχεις να ρωτήσεις. Και βέβαια αν χρειαστεί (σε περίπτωση ανάγκης) να έρθει και από το σπίτι.

 

Θα με βοηθούσατε πάρα πολύ!

8HH6p3.png
Link to comment
Share on other sites

Eπίσης μπορειτε να δείτε τα παρακατω ποστ

 

Παιδίατρος στον Χολαργό

Ενας καλος παιδιατρος υπαρχει? (Βόρεια Προάστια)

καθως και να επιλεξετε σε μια λιστα απο παιδιατρους ανα περιοχή , ταμειο και όποιο άλλο κριτηριο σας εξυπηρετεί

στο ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ ΠΑΙΔΙΑΤΡΩΝ

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση

απο την ομάδα moderators

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

αγαπητά μέλη, δεν απαγορευεται η δημοσιευση αληθινών μαρτυριών

για καλά προιόντα/υπηρεσίες κτλ.

 

αυτό που απαγορεύετεαι είναι να δημοσιευσει καποιος διαφημιση απο την οποία έχει ο ίδιος κέρδος.

ή να δημοσιεύσει δυσφήμιση απο την οποία προκύπτει δόλος ή χαρακτηρισμοί που ζημιώνουν την όποια επιχείριση

 

 

Η προτροπή για να σας στείλει καποιος πμ, οδηγεί στο να είναι άχρηστο το θέμα αυτό, για μελλοντικούς χρήστες καθώς το θέμα δεν θα περιέχει πληροφορίες!

 

 

παρακαλούμε λοιπόν, αν μπορείτε

να μην προτρέπετε τα μέλη να σας στείλουν πμ ή ότι θα στείλετε εσείς πμ,

και

να δημοσιεύετε πληροφορίες τις οποίες πιστεύετε οτι θα βοηθήσουν μελλοντικά τους ανανγώστες

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση

απο την ομάδα moderators

 

Link to comment
Share on other sites

Tελικά εγώ που άρχισα και το θρεντ κατέληξα σε μια παιδίατρο που την ανέφερε παραπάνω η nikol76, την κα Νικολή στο Γέρακα/Χολαργο. Τώρα ξαναδιαβάζοντας το ερώτημα μου 3 χρόνια μετά βλέπω ότι η παιδίατρός μας είνια ακριβώς όπως την έψαχνα, υπέρ του θηλασμού και δεν δίνει φάρμακα με το παραμικρό. Το κυριότερο, είναι πάρα πολύ συζητήσιμη.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει ένας παιδίατρος στ Κ.Χαλάνδρι, είναι υπέρμαχος του θηλασμού και είναι και ομοιοπαθητικός επίσης!

λέγεται Χριστόπουλος Σπύρος και είναι φοβερός

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...
αγαπητά μέλη, δεν απαγορευεται η δημοσιευση αληθινών μαρτυριών

για καλά προιόντα/υπηρεσίες κτλ.

 

 

Η προτροπή για να σας στείλει καποιος πμ, οδηγεί στο να είναι άχρηστο το θέμα αυτό, για μελλοντικούς χρήστες καθώς το θέμα δεν θα περιέχει πληροφορίες!

 

παρακαλούμε λοιπόν, αν μπορείτε

να μην προτρέπετε τα μέλη να σας στείλουν πμ ή ότι θα στείλετε εσείς πμ,

και

να δημοσιεύετε πληροφορίες τις οποίες πιστεύετε οτι θα βοηθήσουν μελλοντικά τους ανανγώστες

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα!!! :?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
ΓΝΩΡΙΖΕΙ καποια μανουλα καποιον καλο παιδιατρο στον χολαργο?:rolleyes:

 

Ξανθή Δεδούκου. Διεύθυνση: Λ.ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 248. Τ.Κ.: 155 61.

ΧΟΛΑΡΓΟΣ Τηλέφωνο: 6522134.

Είμαστε πολύ ευχαριστημένοι. Προσεχτική και επιμελής, όχι φάρμακα χωρίς λόγο, γλυκομίλητη με τα παιδιά.

4rV2p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ξανθή Δεδούκου. Διεύθυνση: Λ.ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 248. Τ.Κ.: 155 61.

ΧΟΛΑΡΓΟΣ Τηλέφωνο: 6522134.

Είμαστε πολύ ευχαριστημένοι. Προσεχτική και επιμελής, όχι φάρμακα χωρίς λόγο, γλυκομίλητη με τα παιδιά.

 

Σευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

και εγω στην ξανθη παω τα μικρα μου.σεπτεμβριο που ηρθα απο θεσσαλονικη μου την συστησε η αδερφη μου και εχω μεινει παρα πολυ ευχαριστημενη.και τωρα που γεννησα και ο μικρος μου 13 ημερων μπηκε στο νοσοκομειο μου σταθηκε παρα πολυ.και απανταει και στα τηλ που το θεωρω πολυ βασικο......αυτα και απο μενα.......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εγω στην ξανθη παω τα μικρα μου.σεπτεμβριο που ηρθα απο θεσσαλονικη μου την συστησε η αδερφη μου και εχω μεινει παρα πολυ ευχαριστημενη.και τωρα που γεννησα και ο μικρος μου 13 ημερων μπηκε στο νοσοκομειο μου σταθηκε παρα πολυ.και απανταει και στα τηλ που το θεωρω πολυ βασικο......αυτα και απο μενα.......

 

Ευχαριστω πολυ Βασιλικη! Να σου ζησει το μωρακι σου

Link to comment
Share on other sites

και εγω στην ξανθη παω τα μικρα μου.σεπτεμβριο που ηρθα απο θεσσαλονικη μου την συστησε η αδερφη μου και εχω μεινει παρα πολυ ευχαριστημενη.και τωρα που γεννησα και ο μικρος μου 13 ημερων μπηκε στο νοσοκομειο μου σταθηκε παρα πολυ.και απανταει και στα τηλ που το θεωρω πολυ βασικο......αυτα και απο μενα.......

 

Από περιέργεια ρωτάω Βασιλική, της μιλάς στον ενικό?

Γιατί εγώ, από σεβασμό, κρατιέμαι, αν και της έχω αδυναμία! :lol:

4rV2p3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Μου έχουν συστήσει την συγκεκριμένη παιδίατρο. Αλλα επειδη μεχρι τωρα η αναζητηση παιδιάτρου δεν μας πήγε καλά ηθελα να ρωτήσω αν την γνωρίζεται? Εχω ραντεβού μαζί της την άλλη εβδομάδα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

DFR πως πηγε η επισκεψη με την παιδιατρο???Η Χρυσούλα ηταν και δικη μου παιδιατρος και τωρα εχει αναλαβει και την κορουλα μου..οπως καταλαβαινεις την εμπιστευομαι παρα πολυ και η αληθεια ειναι πως με στηριξε πολυ και τον πρωτο καιρο που γεννησα γιατι η μικρουλα μου ειχε διαφορα προβληματακια,ηταν παντα διαθεσιμη και οσο για τον θηλασμο με το ζορι με αφησε να κοψω το θηλασμο στον 4ο μηνα και αυτο γιατι το παιδακι μου σταματησε να δεχεται το γαλα μου και επεμεινα εγω παρα πολυ γιατι ο θηλασμος ειχε φτασει να μας αγχωνει μαμα και κορη αντι να μας ηρεμει....και δεν φορτωνει τη μικρη και με φαρμακα ασκοπα!

OVGqp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα! Ψάχνω για καλό παιδίατρο στην περιοχή του Χαλανδρίου ή και γύρω περιοχές όπως Βριλλήσια, Αγ.Παρασκευη.. Εάν κάποια γνωρίζει να είναι και κάποιος στο ΙΚΑ Κ.Χαλάνδρι ακόμα καλύτερα!!!

Περιμένω τις προτάσεις σας!

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση

απο την ομάδα moderators

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια... Ειναι λιγο νωρις για να ψαχνω για παιδιατρο αλλα αφου επεσα πάνω στο θέμα.

Λοιπον εγω ψάχνω παιδιατρο στο Χαλανδρι που να ειναι και ομοιοπαθητικος και να υποστηρίζει ΠΟΛΥ το θηλασμο, γιατι θα προσπαθησω να θηλασω και διδυμα οποτε πρεπει πραγματικα να εχω υποστήριξη...

Μεχρι τωρα εχω διαβασει ολα αυτα που γραψετε για το Χριστοπουλο και αποφασισα οτι οταν ερθει η ωρα θα παω να τον γνωρίσω. Εχω ομως και μια ακομα απορεια: Τι αποψη εχει για τα κατοικιδια στο σπιτι?

Δεν φανταζομαι να παω και να μου πει τιποτα του στυλ να διωξω το σκυλο?

Εχει κανει καμια σας τετοια συζητηση μαζι του?

c12e25debb.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα και απο εμενα!

Εχω ενα μωρο 5 μηνων και θηλαζω αποκλειστικα!

Διαβασα τα post που εχουν αναρτηθει για το θεμα που εθεσα και εγω αλλα δυστυχως σε πολυ λιγα ελεγαν τα στοιχεια του γιατρου για να μπορουμε να τα δουμε και εμεις!

οποια μπορει να με βοηθησει ας στειλει εδω τα στοιχεια του...

ψαχνω για παιδιατρο εξαιρετικα φιλικο προς τον θηλασμο(ειναι ενας απο τους λογους που αλλαζω την δικη μου) και φυσικα οικονομικος γιατι οι εποχες ειναι δυσκολες!:)

Μπορει να μου πει καποια κοπελα που εχει τον Χριστοπουλο ποσο χρεωνει την επισκεψη στο ιατρειο του???:?

Link to comment
Share on other sites

Εμεις πηγαίνουμε στην Ιατράκη στην Αγια Παρασκευή. ειναι στην αγία ιωάννου .Εγω θηλάζω τον γιο μου 7 μήνες και τον υποστηρίζει τον θηλασμό. Αν σε ενδιαφέρει να σου στείλω στοιχεία και τιμή σε πμ. Εγω άλλαξα τρεις πριν καταλήξω σε αυτή. Ειναι πολύ φιλικήμε το μωρό και την βρίσκουμε πάντα στο τηλ και μας μιλάει πάντα πολύ καλά χωρίς να ενοχλείται|( το λέω γιατι το θεωρω βασικό και ο ένας απο αυτούς που αλλάξαμε αν και είναι πολύ καλός δεν τον βρίσκαμε ποτέ και αν και εφόσον απαντούσε το τηλ ήταν πάντα πολύ βιαστικός και απότομος)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα!

Εχω ενα μωρο 5 μηνων και θηλαζω αποκλειστικα!

Διαβασα τα post που εχουν αναρτηθει για το θεμα που εθεσα και εγω αλλα δυστυχως σε πολυ λιγα ελεγαν τα στοιχεια του γιατρου για να μπορουμε να τα δουμε και εμεις!

οποια μπορει να με βοηθησει ας στειλει εδω τα στοιχεια του...

ψαχνω για παιδιατρο εξαιρετικα φιλικο προς τον θηλασμο(ειναι ενας απο τους λογους που αλλαζω την δικη μου) και φυσικα οικονομικος γιατι οι εποχες ειναι δυσκολες!:)

Μπορει να μου πει καποια κοπελα που εχει τον Χριστοπουλο ποσο χρεωνει την επισκεψη στο ιατρειο του???:?

 

Εχω μια υπεροχη γιατρο χωρις να κανω διαφημιση πραγματικα και με χει παρει τηλεφωνο να ρωτησει και εχει ερθει στο ιατρειο αλλες ωρες να με εξηπηρετησει, την βρηκα λιγο πριν μετακομισω απο χολαργο για πειραια την βρηκα τυχαια ειναι συμβεβλημενη με το ικα και δεν μου χει παρει ποτε χρηματα την βρηκα ομως οταν ειχα σταματησει αν θυμαμαι λιγο πριν διακοψω ειναι υπερ!! Λεγεται Κλελια Σπ. τσενε. Αν σε ενδιαφερει πες μου να σου πω τηλ. :-D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...