Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

εμενα με παρακολουθει η κ. Ποπη Καπριδακη στο ιατρικο κεντρο Αθηνων. Πολυ καλη γυναικα, δεν σε αγχωνει καθολου! 50 ευρω παιρνει στην επισκεψη.

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 202
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλημέρα και καλό μήνα! Εγώ πήγα στην Μιχαηλίδου πριν 2 μήνες (για μία ακόμη γνώμη) και έπαιρνε 80 (με απόδειξη) και 60 χωρίς απόδειξη...δεν περιμένεις πολύ στην συγκεκριμένη γιατρό (απο άποψη χρόνου)

Πηγαίνω όμως συστηματικά στον Αγ. Σάββα για παρακολούθηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα, εγω ένα έχω να πω η κα Μιχαηλίδου είναι εξαιρετικη γιατρος! Με παρακολουθει Χρόνια, απο όταν ήταν αν. Διευθύντρια της κλινικής μαστού του Αγιου Σάββα. Παρακολουθει και τη μητέρα μου Χρόνια αλλα και τη θεία μου, την οποία μάλιστα και χειρουργησε πριν απο δύο Χρόνια . Συμπτωματικά με εξέτασε και πρόσφατα στο ιατρείο της και ενω ήταν κλεισμενα όλα τα ραντεβού της, εξετάστηκα κανονικά την ώρα που είχα ραντεβού.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς για την Καρυδα έχω ακούσει αρνητικά σχόλια απο τη θεία μου, η οποία τελικώς και ευτυχώς χειρουργηθηκε απο την κα Μιχαηλίδου πριν απο περίπου δύο Χρόνια στο Νέον Αθηναιον.

Link to comment
Share on other sites

Για μαστολόγο δε μπορω να πω , για χειρουργό μαστού όμως εχω να πω τα καλύτερα για τον κ. Πολυχρόνη που περισυ ηταν στο Ντυναν. Ευχομαι να μη σας χρειαστει ποτε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νομίζω έχεις μπερδευτεί... Μαστολογος και χειρουργός μαστού είναι το ίδιο πράγμα! Οι μαστολογοι χειρουργουν παθήσεις μαστού εάν το κρίνουν αναγκαίο.

Το μόνο που έχω να προσθέσω είναι ότι πρέπει η καθεμιά μας να εξετάζεται απο γιατρό με τον οποίο αφενός αισθάνεται άνετα και αφετέρου τον εμπιστεύεται ως επιστήμονα λόγω γνώσεων που προέρχονται κυρίως απο εμπειρία και σχετικά με αυτο το νοσοκομείο Ντυναν και άρα οι γιατροί που ασχολούνται με το συγκεκριμένο αντικείμενο (μαστος) στο νοσοκομείο δεν Νομίζω ότι έχουν αξιόλογη εμπειρία... Προσοχή! Σημασία έχει να εξετάζεται ουσιαστικά και ΌΧΙ τυπικά !!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς για την Καρυδα έχω ακούσει αρνητικά σχόλια απο τη θεία μου, η οποία τελικώς και ευτυχώς χειρουργηθηκε απο την κα Μιχαηλίδου πριν απο περίπου δύο Χρόνια στο Νέον Αθηναιον.

 

Μάλιστα ενώ της είχαν πει ότι επρεπε να κάνει ολική αφαίρεση του μαστού η κα Μιχαηλίδου ακολούθησε άλλη μέθοδο και διατήρησε το στήθος της ,κάτι το οποίο βοήθησε αρκετά τη θεία μου ψυχολογικά και μάλιστα της έκανε θαυμάσια τομή με αποτέλεσμα δυο χρόνια μετα να μη φαίνεται σχεδόν τίποτα (αργότερα έμαθα ότι η κα Μιχαηλίδου) είχε ειδικότητα Μαστλογου και Πλαστικης Χειρουργού. Η θεία μου πάντως μόνο εικόνισμα δεν την έχει κάνει!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 3 months later...

Διαφημίσεις

Καλή Χρονιά!

 

daskala, σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Έμεινες ικανοποιημένη από τον Αθανασά? Σαν επιστήμονας και σαν άνθρωπος? Πως τον βρίσκει κανείς - μέσω 1535?

 

Κάποιο άλλο κορίτσι για τον χειρούργο-μαστολόγο Κονδύλη στο Μεταξά?

Link to comment
Share on other sites

ποια η γνωμη σας για τους μαστολογους του αγιου σαββα....ποιοι ειναι καλοι και ποιοι οχι?

 

Ολοι ειναι πολυ καλοι. Εχω φιλο γιατρο που εργαζεται στο νοσοκομειο, και παντα πηγαινω εκει για να κανω τσεκ απ. Κορυφη θεωρειται ο Σιμιτζης, ο οποιος ειναι και πολυ συμπαθης ως ανθρωπος.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα,

 

με λένε Μαργαρίτα και είμαι 33 ετών και νέα μαμά...

 

Τον τελευταίο καιρό έχω ψηλαφίσει κάτι στον δεξί μου μαστό και θέλω να απευθυνθώ σε κάποιον μαστολόγο στην περιοχή της Αθήνας. Μήπως κάποιος από εσάς έχει να μου προτείνει κάτι?

 

Ευχαριστώ πολύ.....

Link to comment
Share on other sites

Καρυδά ειρήνη

Λ.Αλεξάνδρας 192 β ( κοντά στο μετρό στάση αμπελόκηποι)

2106428895

 

Ειναι και στο υγεία στο κέντρο μαστού και είναι πραγματικά πάρα πάρα πολύ καλή. Να φανταστεις όταν είχαμε πάει στο ιατρείο της είχε ασθενείς που έρχονταν από επαρχία για αυτή.

 

Ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

εγώ με την μητέρα μου απευθυνθήκαμε στην κυρία Αναστασάκου Κορνηλία. Η μητέρα μου έπιανε κάτι στον αριστερό μαστό της και βρήκαμε την γιατρό στο internet, μας μίλησε για βιοψία χωρίς χειρουργείο πράγμα που κάναμε και εμείς. Της έκανε τη βιοψία στο ιατρείο της με τοπική με μια ειδικη βελονα και ένα πιστόλι, χωρίς ολική νάρκωση, βλέποντας τον ογκο στον υπερηχο. Δεν την πονεσε καθόλου, την επόμενη μέρα είχαμε κιόλας τα αποτελέσματα. Ήταν καρκίνος, την χειρούργησε και της έκανε ογκοπλαστική και εκτός αυτού της έκανε λεμφαδένα φρουρό που είναι η σύγχρονη μέθοδος και έτσι γλιτώσαμε την μαστεκτομή. Λίγο καιρό αργότερα έκανα και εγώ βιοψία με πιστόλι στο ιατρείο της αλλά ευτυχώς είναι ένα απλό ινοαδένωμα, φυσικά δεν χρειάστηκε χειρουργείο.. Μας είπε πως ο σύγχρονος τρόπος είναι πρώτα η βιοψία με πιστόλι και μετά αν χρειάζεται το χειρουργείο, μας ενέπνευσε μεγάλη εμπιστοσύνη και θα την συνέστηνα ανεπιφύλακτα!

 

Εύχομαι και εγώ με τη σειρά μου να μην είναι κάτι σοβαρό....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

θελω να κανω επαναληπτικο υπερηχο μαστου και να το δει και ειδικος μαστολογος. Θα βρισκομαι στην Αθηνα γυρω στις 21-23/2 αλλα επειδη δεν εχω ιδεα απο γιατρους Αθηνων δεν ξερω που ν απευθυνθώ. Μενω επαρχεια (σε νησι) και δεν υπαρχει μαστολογος εδω. Διαβασα για διαφορα ονοματα στο topic αλλα δεν εχω σχηματισει αποψη. Μπορει καποια να με βοηθησει? Ειχα κανει στη Θεσ/νικη τον Αυγουστο 2011 την 1η μου μαστογραφια (καθαρη) και συνοδευτηκε απο υπερ/μα μαστων (καποιες κυστες και 1 ιναδενωμα) και τοτε ο μαστολογος τα βρηκε αναξιολογα αλλα μου ειπε επαναληψη υπερηχου σε 6 μηνες. Δεδομενου οτι το Μαρτιο θελω να κανω τη 2η εξωσωματικη, θελω να ξερω αν ολα καλα με το μαστο. Καποιοσ καλοσ αλλα οχι ακριβος μαστολογος κατα προτιμηση στους Αμπελοκηπους ή καπου κεντρο? Σκεφτηκα και απο οικονομικη αποψη να κλεισω ραντεβου στον Αγ. Σαββα που διαβασα στις απαντησεις σας οτι εχει καλους γιατρους. Πως γινεται? θα πληρωσω τον υπερηχο και την επισκεψη εκει? θα μου κλεισουν για το διαστημα που θελω? Ή ν απευθυνθω σε ιδιωτη για να μην ταλαιπωρουμαι με τα νοσοκομεια και την αναμονη?

Καθε μερα και μια καινουρια εκπληξη...:eek:

NvfJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αποφασισα να μη μπλεξω με τα νοσοκομεια, μια που θα βρισκομαι εκτακτως προς το τελος Φεβρουαριου στην Αθηνα γι αλλεσ δουλειες, και να παω σε ιδιωτη μαστολογο. Ημουν αναμεσα στις Μιχαηλιδου και Καρυδα. Τελικα εκλεισα στην πρωτη καί απο οικονομικη αποψη (80ευρω/επισκεψη) αλλα και επειδη, απ οτι μου ειπε η γραμματεας της, αν χρειαστω επαναληψη υπερηχου θα το κρινει η ιδια μετα την εξεταση και το ιστορικο μου και με στελνει, λεει, αμεσα σε ιδιωτ. διαγνωστικο που συνεργαζεται. Ξερετε ποιο ειναι αυτο το ακτινοδιαγνωστικο και που βρισκεται? Ενω η Καρυδα παιρνει 120ευρω/επισκεψη και μου ειπε να εχω μαζι μου τον επαναληπτικο υπερηχο. Σε ποιο νοσοκομειο ειναι τωρα η Μιχαηλιδου? Παλιοτερα ηταν στο αντικαρκινικο, Αγ. Σαββα? Πιστευω να επελεξα σωστα!

Καθε μερα και μια καινουρια εκπληξη...:eek:

NvfJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αποφασισα να μη μπλεξω με τα νοσοκομεια, μια που θα βρισκομαι εκτακτως προς το τελος Φεβρουαριου στην Αθηνα γι αλλεσ δουλειες, και να παω σε ιδιωτη μαστολογο. Ημουν αναμεσα στις Μιχαηλιδου και Καρυδα. Τελικα εκλεισα στην πρωτη καί απο οικονομικη αποψη (80ευρω/επισκεψη) αλλα και επειδη, απ οτι μου ειπε η γραμματεας της, αν χρειαστω επαναληψη υπερηχου θα το κρινει η ιδια μετα την εξεταση και το ιστορικο μου και με στελνει, λεει, αμεσα σε ιδιωτ. διαγνωστικο που συνεργαζεται. Ξερετε ποιο ειναι αυτο το ακτινοδιαγνωστικο και που βρισκεται? Ενω η Καρυδα παιρνει 120ευρω/επισκεψη και μου ειπε να εχω μαζι μου τον επαναληπτικο υπερηχο. Σε ποιο νοσοκομειο ειναι τωρα η Μιχαηλιδου? Παλιοτερα ηταν στο αντικαρκινικο, Αγ. Σαββα? Πιστευω να επελεξα σωστα!

 

H Mιχαηλίδου ήταν παλαιότερα στον Αγ. Σάββα και συγκεκριμένα Αν. Διευθύντρια της κλινικής μαστού του Αγ. Σάββα.

Είναι αρκετά καλή στη δουλειά της (ΔΕΝ το αμφισβητώ) απλά είναι αρκετά φιλοχρήματη θα έλεγα και σε "συστήνει" εκεί που θέλει!!!! για εξετάσεις περαιτέρω. Όμως ΔΕΝ αμφισβητώ ΚΑΘΟΛΟΥ μα καθόλου την εμπειρία της και και και....εξάλλου έχω πάει και εγώ και πολύ δικά μου κοντινά άτομα.

Σου εύχομαι ΟΛΑ να πάνε καλά!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ Barbie για την αμεση απαντηση. Σιγουρα θα ειναι εμπειρη, λογω Αγ.Σαββα και απ οσα εχω διαβασει γι αυτην απο δω μεσα, αλλα και με βολευει να με στειλει αμεσα σε διαγνωστικο που εμπιστευεται για να μην ψαχνομαι μονη μου. Αλλωστε δεν ειναι η μονη που συστηνει. Οσο για τα χρηματα , το χω παρει αποφαση οτι για την υγεια μας δουλευουμε. Ας ειναι καλοι επιστημονες αλλα και ανθρωποι οι γιατροι στους οποιους εμπιστευομαστε την υγεια μας, και ολα τ αλλα βρισκονται... Ευχομαι και σε σενα οτι καλυτερο!

Καθε μερα και μια καινουρια εκπληξη...:eek:

NvfJp2.png

Link to comment
Share on other sites

KAT76, Είναι αλήθεια ότι όταν έχουμε ένα πρόβλημα δεν υπολογίζουμε τα χρήματα και το ξέρω , γιατί και εγώ το κάνω....

 

Περιμένουμε να μας πεις ευχάριστα νέα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οντως ο Μισιτζης(ετσι λεγεται, ειναι γιατρος της μαμας μου)θεωρειται κορυφη αλλα μονο συμπαθης δεν ειναι..!φωναζει συνεχεια και προσβαλει τις γυναικες!ενταξει μπορει να βλεπει πολλες και η καθεμια να ειναι το μακρυ της και το κοντο της αλλα δεν πρεπει να μιλαει ετσι..Παρολαυτα ειναι κορυφη ο ανθρωπος, δεν πιανεται!η μαμα μου χειρουργηθηκε πριν 2 χρονια, της εκανε ογκεκτομη και αφαιρεση 5 λεμφαδενων και ειναι μια χαρα!Ασε που της εκανε και πλαστικη και δεν φαινεται τιποτα ουτε απο το μαγιω!!!

και επειδη ΓΙΑΤΡΟ τον θελουμε και οχι φιλο σαν γιατρος λοιπον ειναι αψογος!

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...