Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γενέθλια θέμα Άριελ η μικρή γοργόνα!


Recommended Posts

βγαινουν ακριβα σε σχεση με της αμερικης, σχεδον 2πλη τιμη...ψαχνοντας ομως ολο και κατι θα ανακαλυψω. ευχαριστω για τη βοηθεια!

 

Γενικά τα ελληνικά sites βγαίνουν πιο ακριβά από τα αμερικάνικα ή αυστραλέζικα (το θυμάμαι από πέρσυ που τσέκαρα τις τιμές για το παρτυ μας και τελικά κατέληξα να τα πάρω από το Τζάμπο γιατί επιπλέον δεν προλάβαινα κιόλας).

Εγώ πάντως έχω σταμπαρει το Party City το οποίο έχει μεγάλη ποικιλία και καλές τιμές. Ελπίζω να ειναι και αξιόπιστο γιατί μάλλον από εκεί θα παραγγείλω για φέτος. Δες αυτό για τη μικρή Γοργόνα (εχει και βιντεάκι στην αρχή) http://www.partycity.com/product/little+mermaid+party+supplies.do?sortby=ourPicks&pp=60&size=all&navSet=169767

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ πάντως έχω σταμπαρει το Party City το οποίο έχει μεγάλη ποικιλία και καλές τιμές. Ελπίζω να ειναι και αξιόπιστο γιατί μάλλον από εκεί θα παραγγείλω για φέτος. Δες αυτό για τη μικρή Γοργόνα (εχει και βιντεάκι στην αρχή) http://www.partycity.com/product/little+mermaid+party+supplies.do?sortby=ourPicks&pp=60&size=all&navSet=169767

 

καλημερα!:P

αυτο εχω σταμπαρει! αν θες να παραγγειλεις για φετος εγω ψαχνω συνεταιρο να το κανουμε μαζι για να μοιραστουμε τα μεταφορικα...αλλιως θα χωσω τη συναδελφο που θα παει εξωτερικο. αν μπορουσα να το αποφυγω θα ηταν καλυτερα. αλλα δε πληρωνω 16δολ μεταφορικα για κατι που κανει το πολυ αλλα 15!!!!!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΚΑΛΕ MVX ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ. αφου τους ειχα ρωτησει και στο facebook και μου παν οχι!!!!! τα μεγαλα μεταφορικα που ειχα δει ηταν στο αμαζον....οποτε απο εκει μονο η συναδελφος μπορει να τα φερει...η αν εχουμε κανα συγγενη στην αμερικη!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΚΑΛΕ MVX ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ. αφου τους ειχα ρωτησει και στο facebook και μου παν οχι!!!!! τα μεγαλα μεταφορικα που ειχα δει ηταν στο αμαζον....οποτε απο εκει μονο η συναδελφος μπορει να τα φερει...η αν εχουμε κανα συγγενη στην αμερικη!

 

 

κοίταξε και στο ebay συνήθως βρίσκεις και σε καλές τιμές

[/url]

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοίταξε και στο ebay συνήθως βρίσκεις και σε καλές τιμές

εχω κοιταξει κι εκει. αυτα που θελω κανουν πχ 15 ευρω και τα μεταφορικα το πιο απλο 17 δολαρια ( και τα εχεις σε κανενα μηνα στη καλυτερη). οι αλλες τιμες για μεταφορικα πιο συντομα ειναι πανω απο 34 δολαρια!!!!!!xazo den einai?

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Μα εγώ διαβάζω ότι δε στέλνει εκτός ΗΠΑ http://www.partycity.com/transitinput.do

 

ΝΑΙ ΚΑΛΕ MVX ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ. αφου τους ειχα ρωτησει και στο facebook και μου παν οχι!!!!! τα μεγαλα μεταφορικα που ειχα δει ηταν στο αμαζον....οποτε απο εκει μονο η συναδελφος μπορει να τα φερει...η αν εχουμε κανα συγγενη στην αμερικη!

 

Μμμ αυτό δεν το έιχα τσεκαρει η εξυπνίδου...;) κρίμα ρε γμτ γιατί το είχα ξεχωρίσει αυτό...τώρα φτου και από την αρχή ψάξιμο...:(

Το AMAZON είπες ότι έιναι ακριβό; Εννοώ το amazon.com όχι το αγγλικο γιατί λόγω λίρας μαλλον θα βγαίνει παραπάνω...http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_ss_i_4_7?url=search-alias%3Daps&field-keywords=party+supplies+birthday&sprefix=party+s#/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Daps&field-keywords=party+supplies+birthday+mermaid&rh=i%3Aaps%2Ck%3Aparty+supplies+birthday+mermaid

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μαριγουλα μολις μπηκα και επελεξα αυτο που εβαλες το λινκ. προχωρησα τη παραγγελια ως το τελος για να δω τι βγαζει το αμαζον. Τελικα μια απο τα ιδια. 44 δολαρια παραγγελια 55 δολλαρια για την αποστολη....ε παλι δε συμφερει!!!!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Μαριγουλα μολις μπηκα και επελεξα αυτο που εβαλες το λινκ. προχωρησα τη παραγγελια ως το τελος για να δω τι βγαζει το αμαζον. Τελικα μια απο τα ιδια. 44 δολαρια παραγγελια 55 δολλαρια για την αποστολη....ε παλι δε συμφερει!!!!

 

Σαφώς και δεν συμφέρει, εγώ μαλλον τελικά θα καταφύγω στις κλασικές και πιο οικονομικές λύσεις τύπου Jumbo, ή Μουστάκα. Έχουν τα πολύ κλασικά αλλά τι να κάνουμε;; Προσωπικά δεν έχω λεφτά για πέταμα και η μικρή μου είναι πολύ μικρή για να στενοχωρηθεί αν το πιατακι και το ποτηράκι είναι Ντόρα ή μίκυ...;) ;)

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα

βαρεθηκα να ψαχνω που εχει τα πιο φτηνα πιατακια και τετοια και αν στελνουν εδω κ ποσο και λοιπα.

Θα προσπαθησω να το κανω οπως σκεφτηκα με τη φιλη που θα παει αμερικη αλλα πρεπει να εχω εναλλακτικη.Οσο το ζεσταινομαι τοσο πιο πολυ μαρεσει η εναλλακτικη που σας λεω!

Σκεφτηκα λοιπον:

Χαρτοπετσετες φουξια και μπλε δεμενες με napkin holder Που θα τυπωσω με την αριελ.

Σουπλά με την Αριελ ( αφου δεν θα εχω αριελ πιατακια)

πιατακια γαλαζομπλε και ποτηρακια ασορτι (καπως οπως το κανει και σε μια φωτο παραπανω "Princess Ariel and her Party Box of Treasures.....")

τραπεζομαντηλο γαλαζομπλε που πανω λεω να βαλω το φουξια ρανερ που μου περισσεψε απο τα βαφτισια με κοχυλια κ λευκες πετρουλες αναμεσα. 26708_425530328712_820123712_4286679_1776490_n.jpg*(περιπου σαν αυτο αλλα σε μπλε πανω φανταστειτε το)

μπαλονια μπλε φουξια

αχυρο-χορτο πως το λενε αυτο που εχω σε φουξια και λαχανι

και ισως και μια γυαλα με πετρουλες διαφορες που εχω μαζεψει-κρατησει απο διακοσμησεις σε γαμους κλπ κ να ριξω μεσα 2-3 ψαρακια ( ψευτικα εννοειται )

 

Μεγαλο ρολο θα παιξει τελικα που θα γινει το παρτυ. εξω η σε σπιτι. (το δικο μας δε χωραει οποτε σκεφτομαστε εναλλακτικες σε καμια θεια...)

 

Τι λετε να τα κανω μονη μου? τα περισσοτερα υλικα απο αυτα τα εχω ηδη!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια να τα κάνεις! Οι ιδέες σου είναι πολύ ωραίες και να σου πω κάτι.. στο τέλος δεν ξέρω πόσοι τελικά βλέπουν τα πιατάκια! Βέβαια υπάρχει και η άποψη με την οποία συμφωνώ απόλυτα ότι "τα κάνω πρώτα για εμένα και μετά για τους άλλους".. Πάντως ό,τι και να κάνεις αφού το κάνεις με αγάπη θα είναι υπέροχο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

βαρεθηκα να ψαχνω που εχει τα πιο φτηνα πιατακια και τετοια και αν στελνουν εδω κ ποσο και λοιπα.

Θα προσπαθησω να το κανω οπως σκεφτηκα με τη φιλη που θα παει αμερικη αλλα πρεπει να εχω εναλλακτικη.Οσο το ζεσταινομαι τοσο πιο πολυ μαρεσει η εναλλακτικη που σας λεω!

Σκεφτηκα λοιπον:

Χαρτοπετσετες φουξια και μπλε δεμενες με napkin holder Που θα τυπωσω με την αριελ.

Σουπλά με την Αριελ ( αφου δεν θα εχω αριελ πιατακια)

πιατακια γαλαζομπλε και ποτηρακια ασορτι (καπως οπως το κανει και σε μια φωτο παραπανω "Princess Ariel and her Party Box of Treasures.....")

τραπεζομαντηλο γαλαζομπλε που πανω λεω να βαλω το φουξια ρανερ που μου περισσεψε απο τα βαφτισια με κοχυλια κ λευκες πετρουλες αναμεσα. 26708_425530328712_820123712_4286679_1776490_n.jpg*(περιπου σαν αυτο αλλα σε μπλε πανω φανταστειτε το)

μπαλονια μπλε φουξια

αχυρο-χορτο πως το λενε αυτο που εχω σε φουξια και λαχανι

και ισως και μια γυαλα με πετρουλες διαφορες που εχω μαζεψει-κρατησει απο διακοσμησεις σε γαμους κλπ κ να ριξω μεσα 2-3 ψαρακια ( ψευτικα εννοειται )

 

Μεγαλο ρολο θα παιξει τελικα που θα γινει το παρτυ. εξω η σε σπιτι. (το δικο μας δε χωραει οποτε σκεφτομαστε εναλλακτικες σε καμια θεια...)

 

Τι λετε να τα κανω μονη μου? τα περισσοτερα υλικα απο αυτα τα εχω ηδη!

 

Φυσικά και να τα κάνεις μόνη σου!Μ'αρέσουν περισσότερο τα χειροποίητα παρά τα έτοιμα.Κ εγώ με το θέμα που έχω διαλέξει δεν υπάρχει τίποτα σχετικό σε πιατάκι ποτηράκι αλλα θα βάλω στα χρώματα που διάλεξα κ στα ποτηράκια θα κολλήσω αυτοκόλλητο με το θέμα μας με κορδελίτσα.

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Και εγώ θα συμφωνήσω ότι μου αρέσουν τα home-made περισσότερο και ότι μπορείς φτιάξτο μόνη σου, μιας και έχεις και τα υλικά ένας λόγος παραπάνω!

Όταν είδα την φωτογραφεία μου ήρθε η εξής ιδέα:

Τι θα έλεγες να στολίσεις και τον τοίχο έτσι; Δηλαδή να πάρεις αυτό το "δίχτυ" σε φούξια και ροζ να ντύσεις ένα χαρτόκουτο το οποίο θα έχεις κόψει σε ακανόνιστο σχήμα (να μην φαίνεται σαν ορθογώνιο κάδρο). Μετά θα μπορούσες να κολλήσεις επάνω κάποια παράσταση της Αριέλ εκτυπωμένη σε χαρτονάκι μαζί με πέτρες ή κοχύλια;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι θεμα εχεις εσυ?

 

Άσε πονεμένη ιστορία διάλεξα το ξωτικό-μωρό.Δε μπορούσα κ εγώ να διαλέξω έναν χιονάνθρωπο,έναν Αι Βασίλη, το πιο δύσκολο πήγα κ διάλεξα.Αλλά όπως είπα θα τα φτιάξω όλα μόνη μου.

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

v&a καθώς έψαχνα διάφορα στο ίντερνετ βρήκα αυτά που μπορεί να σου φανούν χρήσιμα http://family.go.com/disney/pkg-disney-character-fun/pkg-disney-princess-ariel/

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κλινουμεμ περισσοτερο να γινουν τα γενεθλια εξω σε παιδοτοπο οχι ομως για φαγητο αλλα για καφε οι γονεις και τα παιδια με τοστ-πορτοκαλαδα η τις αλλες στανταρ παροχες του παιδοτοπου. Θα ρωτησω αν μπορω να φερω τα δικα μου γλυκα οποτε να κανω

1.τα σουβλακια-μαρσμελους και

2.καπκεικς,.

Τωρα απο τα υπολοιπα μπορω να κανω

 

3.αριελ μεγαλη να φτιαξω μαι κατασκευη να βαλω σε σταντ στο τραπεζι της τουρτας (εκτυπωση και κομμενη γυρω γυρω) και

4.τα σταντ των σουβλακομαρσμελοους με το φελιζολ, γυρω να ειναι κομμενα σε σχημα κυμματα (απο χαρτονι μπλε)...

επισης λεω να κανω

5. χαρτοπετσετες φουξια μπλε με κουταλακι μαζι για τη τουρτα δεμενα με napkin ring με την αριελ που θα τυπωσω παλι.

 

προεραιτικα θα δω τι μπορω να κανω με τα τραπεζακια-τραπεζομαντηλα εκει για να βαλω την ωρα της τουρτας τουλαχιστον το διχτυ με τα κοχυλια, η να ναι μερος της αριελ κατασκευης?

 

τι αλλο θα μπορουσα να κανω δεδομενου πως δε θα εχουμε φαι? κανενα διακοσμητικο αλλο? σαν τι που να μπορουσε να μπει σε παιδοτοπο????

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κλινουμεμ περισσοτερο να γινουν τα γενεθλια εξω σε παιδοτοπο οχι ομως για φαγητο αλλα για καφε οι γονεις και τα παιδια με τοστ-πορτοκαλαδα η τις αλλες στανταρ παροχες του παιδοτοπου. Θα ρωτησω αν μπορω να φερω τα δικα μου γλυκα οποτε να κανω

1.τα σουβλακια-μαρσμελους και

2.καπκεικς,.

Τωρα απο τα υπολοιπα μπορω να κανω

 

3.αριελ μεγαλη να φτιαξω μαι κατασκευη να βαλω σε σταντ στο τραπεζι της τουρτας (εκτυπωση και κομμενη γυρω γυρω) και

4.τα σταντ των σουβλακομαρσμελοους με το φελιζολ, γυρω να ειναι κομμενα σε σχημα κυμματα (απο χαρτονι μπλε)...

επισης λεω να κανω

5. χαρτοπετσετες φουξια μπλε με κουταλακι μαζι για τη τουρτα δεμενα με napkin ring με την αριελ που θα τυπωσω παλι.

 

προεραιτικα θα δω τι μπορω να κανω με τα τραπεζακια-τραπεζομαντηλα εκει για να βαλω την ωρα της τουρτας τουλαχιστον το διχτυ με τα κοχυλια, η να ναι μερος της αριελ κατασκευης?

 

τι αλλο θα μπορουσα να κανω δεδομενου πως δε θα εχουμε φαι? κανενα διακοσμητικο αλλο? σαν τι που να μπορουσε να μπει σε παιδοτοπο????

 

 

Ισως να έκανες καμιά μπαλονοκατασκευή !!!

[/url]

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

μαλλον δεν υπαρχει τετοια δυνατοτητα για να κανω κατι ωραιο εδω... ειναι δυσκολο ειμαστε επαρχια και οι επιλογες παρα παρα πολυ περιορισμενες. δε νομιζω να μου αρεσουν απο οτι εχω δει ως σημερα.

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Το δίχτυ με τα κοχύλια θα έλεγα να το κάνεις με την κατασκευή της Αριέλ.Επίσης έχεις σκεφτεί να κάνεις banner για τους τοίχους γύρω γύρω?

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

επειδη θα γινει μαλλον σε παιδοτοπο σαββατο πρωι για καφε, δε μπορω να βαλω στους τοιχους οτι θελω! οποτε μεγαλες κατασκευες και banner αποκλειονται ετσι κ αλλιως.

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

τελειωσα τη προσκληση και εκανα και καρτελακια για τα δωρακια των παιδιων, δευτερα πανε για εκτυπωση. Επισης μια κοπελα θα μου δωσει κουπ πατ να κανω μπισκοτα με θαλασσινο θεμα!!!! ενθουσιαστηκα!!!! οποτε μαλλον δε θα κανω και καπκεικ ( γιατι ειναι και λιγο καπως να τα κουβαλαω μαζι στο παιδοτοπο ενω οι ιδιοι πουλανε κεκακια!!!!)...Οποτε λεω να κανω εκτος απο τα μπισκοτα και σουβλακι μαρσμελοους αφου ειχαν τρελη επιτυχια στα προηγουμενα γενεθλια... τελος για τη τουρτα του σχολειου θα κανω 2 λεπτες βασεις απο κεικ και αναμεσα θα βαλω κρεμα ζαχ/κης απο πανω εχω 2 επιλογες. η χρωμματιστο γλασο σαν θαλασσα και να βαλω παιχνιδι αριελ, η γλασο και σμαρτις μου θα σχηματισω το ονομα της κορης μου και θα βαλω και μια αριελ ( αυτα τα παιχνιδια τουρτας θα τα παρω μεθαυριο απο μαγαζι που προμηθευει ζαχ/στεια....) Τωρα μενει μονο η τουρτα του παιδοτοπου που θα την παμε εμεις... Για κατασκευη εχω σκεφτει κατι αλλα θα το κανω να δω πως θα βγει δε λεω ακομα τπτ!!!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σου που πρόλαβες κι έκανες κάτι !! Ελπίζω να ανάρρωσες τώρα . Να σου δώσω κι εγώ μια ιδέα που την είχα κάνει μια χρονιά σε γενέθλια μας . Δεν ξέρω αν επιτρέπεται στον παιδότοπο . Μπορείς να πάρεις ένα μεγάλο μπαλόνι και να βάλεις μέσα σοκολατίτσες , καραμελίτσες τυλιχτές , γκοφρετάκια και τέτοια διάφορα να το φουσκώσεις και να το κρεμάσετε κάπου στον παιδότοπο . Έπειτα με μια καρφίτσα να το σκάσετε και όλα τα παιδάκια θα κυλιούνται στο πάτωμα για να πάρουν ότι πέσει!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...