Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ερωτικές επαφές, σεξ στην εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Vassop , απο οτι έχω διαβάσει ναι, όπως και το σπέρμα!Βέβαια έγω δεν είμαι ειδικός όποτε καλύτερα να ρωτήσεις το γυναικολόγο σου.

 

Εμείς πάλι , μέχρι να κλείσει ο 3ος τίποτα γιατί φοβόμαστάν, μετά ομως μέχρι τον 8ο κανονικά ( με προσοχή βέβαια στις στάσεις και όχι να τελειώνει μέσα)! Στον 8ο δεν κάναμε γιαί είχα ακούσει οτι είναι ο πιο επικίνδυνος μήνας και στον 9ο είχε μεγαλώσει πολύ η κοιλιά μου και ο άντρας μου ... φοβότανε! Από επίθυμία ... κόκκινο :oops: ... Φταίγανε οι ορμόνες. Οι 40 μέρες πέρασαν όντως αργά..., πιο πολύ για τον άντρα μου, αλλά είχαμε και πολύ ξενύχτι οπότε δεν προλάβαινες και να σκεφτείς. Το δύσκολο όμως ήταν την πρώτη φορά, μάλλον και η δεύτερη μετά τις 40, γιατί εγώ τουλάχιστον πόναγα πολύ...λες και ήταν πιο στενά απο πριν... :roll: Μετά όμως όλα καλά, και μπορώ να πω καλύτερα απο ποτέ :oops::oops::D:D:roll::roll::lol::lol:

Ειστε η ζωη μου: Θεοδώρα 3ων, Στελα 2, Μπεμπης-Αποστολος!

Νεκταριε Σ' ΑΓΑΠΩ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οι 40 μέρες πέρασαν όντως αργά..., πιο πολύ για τον άντρα μου, αλλά είχαμε και πολύ ξενύχτι οπότε δεν προλάβαινες και να σκεφτείς.

 

όταν λες 40 μέρες εννοείς μετά τη γέννα,ε???

 

άλλο πακέτο αυτό. :lol:

1Iik.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τελικά κι εδώ είναι από ζευγάρι σε ζευγάρι...

βλέπω ότι σε μερικά ζευγάρια φοβούνται οι γυναίκες και σε άλλα πάλι οι άντρες. Κι εμείς το είχαμε ρίξει στην δίαιτα, αλλά κάποια στιγμή δεν άντεξα χα χα...

το καταευχαριστήθηκα :oops: και τώρα τουλάχιστον δεν φοβάμαι πια! :lol:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

ΑΧΧΧΧ μια απο τα ίδια. Στο πρώτο τρίμηνο μας ειχε πει οχι ο γιατρός. Μετά ναι αλλά με προσοχή. Ελα μου εγω ήθελα ο συζηγος φοβόταν!!! βρε καλέ βρε χρυσέ τίποτα. Τωρα αρχιζουμε κατι προκαταρκτικα... σαν παιδάκια που μαθαίνουν το σεξ κάνουμε. χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το πρωτο τριμηνο (διμηνο ουσιαστικα γιατι τον πρωτο μηνα δεν το 3ερεις οτι εισαι εγκυος ) απαγορευετε διοτι η μητρα ειναι στη λεκανη χαμηλα , επειτα οταν ανεβει στην περιοχη της κοιλιας στο δευτερο τριμηνο και μετα επιτρεπεται εφοσον ειναι ολα στην εγκυμοσυνη . Στην πρωτη δεν καναμε συχνα με το Πανο επειδη φοβομασταν , δεν νομιζω οτι θα ισχυσει το ιδιο και στη δευτερη μολις ληξει το "εμπαργκο" :lol:

Link to comment
Share on other sites

το πρωτο τριμηνο (διμηνο ουσιαστικα γιατι τον πρωτο μηνα δεν το 3ερεις οτι εισαι εγκυος ) απαγορευετε .....quote]

 

αχ, έλα που δεν το ξέραμε και έπαθα αποκόληση, και μετα όχι κοκό και για τους 9 μήνες :cry::cry:

.png.png
Link to comment
Share on other sites

καλά όσο μεγαλώνει η κοιλιά σίγουρα δυσκολεύουν τα πράγματα...

εγώ πάντως ξέρω ζευγάρια που μέχρι το τέλος δεν τους πτόησε τίποτε :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

το πρωτο τριμηνο (διμηνο ουσιαστικα γιατι τον πρωτο μηνα δεν το 3ερεις οτι εισαι εγκυος ) απαγορευετε .....quote]

 

αχ, έλα που δεν το ξέραμε και έπαθα αποκόληση, και μετα όχι κοκό και για τους 9 μήνες :cry::cry:

 

Εγώ στο πρώτο μου δεν είχα καμία απαγόρευση από το γιατρό. Και σεξ έκανα(μόνο που μου επέβαλε προφυλακτικό), και στη μηχανή του άντρα μου ανέβαινα. Τώρα λίγο η αμνιοκέντηση, λίγο κάτι συσπάσεις, το ξέχασα το άθλημα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το πρωτο τριμηνο (διμηνο ουσιαστικα γιατι τον πρωτο μηνα δεν το 3ερεις οτι εισαι εγκυος ) απαγορευετε .....quote]

 

αχ, έλα που δεν το ξέραμε και έπαθα αποκόληση, και μετα όχι κοκό και για τους 9 μήνες :cry::cry:

 

Εγώ στο πρώτο μου δεν είχα καμία απαγόρευση από το γιατρό. Και σεξ έκανα(μόνο που μου επέβαλε προφυλακτικό), και στη μηχανή του άντρα μου ανέβαινα. Τώρα λίγο η αμνιοκέντηση, λίγο κάτι συσπάσεις, το ξέχασα το άθλημα...

 

Ή εγώ έχω πονηρέψει ή αυτό είναι πονηρό !! :lol::lol: Εδώ και 2 βδομάδες τίποτα, δεν έχω όρεξη και ο άνδρας μου φοβάται και το έχει στο μυαλό του. Όνειρα πάντως βλέπω :lol:

g4BDp3.pngyCdLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα ο γιατρός μου είπε ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, απλώς να μην κάνουμε και τίποτα ακροβατικά :lol: και να μην εκσπερματώνει ο άντρας μέσα, γιατί αυτό προκαλεί συσπάσεις της μήτρας. Κατά τα άλλα μπορούμε άφοβα μέχρι να γεννήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμας ο γιατρος μας ειπε απο την αρχη οτι μπορουμε αρκει να μην κανουμε .......... ακροβατικα.....χιχιχιχι.

Για τη μηχανη ομως μου εβαλε παγο απο την πρωτη μερα, μου απαγορευσε να ανεβαινω ακομα και για πεντακοσια μετρα :cry: ηταν πολυ καθετος σε αυτο...

[/url]

s-age.png

και η Μπουλιτα μου ηρθε στον κοσμο 09/07/2008

Link to comment
Share on other sites

Αχ.....εμεις οταν πρωτοεκανα το τεστ σταματησαμε τις ποδηλαταδες μεχρι να παμε στον γιατρο να δουμε το μαιμουδακι μας, λογω φοβου του αντρα μου πιο πολυ......οταν πηγαμε στο γιατρο μας το απαγορευσα ρητα λογω του οτι ο πλακουντας μου ειναι πολυ χαμηλα και μπορει να προκαλεσουμε ζημια στο νινακι μας, και συγχρονως επειδη η συλληψη μας ηταν υποβοηθουμενη την εκανε πολυτιμη.....

Βεβαια πρεπει να ομολογησω πως εχω απιστευτες ορεξουλες.............αλλα υπαρχουν εναλλακτικοι τροποι μικροαπολαυσης.......... :oops::wink: προεχει η μαιμουδιτσα μας..... :wink:

Fagm.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ααααα και εμεις εχουμε ξεχασει το "αθλημα" αυτο σε ολη την εγκυμοσυνη.

Μια απαγορευοταν,μια ειχα ορεξεις και δεν ειχε ο συζυγος,μια ειχε ο συζυγος και δεν ειχα εγω,τωρα με την κοιλια στο στομα δεν τολμαμε,φοβομαστε και επισης ο συζυγος ντρεπεται απο την κορουλα του που ειναι μεσα στην κοιλια :lol::lol::lol:

Ευτυχως που υπαρχουν και εναλλακτικες μεθοδοι ευχαριστησης :oops::D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μηπως ν' ανοιγαμε κι ενα τοπικ για το σεξ μετα την εγκυμοσυνη; Δεν ξερω βρε παιδια αλλα τιποτα δεν ειναι πια το ιδιο. Η λιμπιντο εχει πιασει πατο και στους δυο μας... Μια η κουραση, μια το μωρο που εχεις την εγνοια μην ξυπνησει, μια οι προτεραιοτητες που εχουν αλλαξει... Χαθηκε ο ερωτισμος καπου εκει αναμεσα σε ταισματα και αλλαγες πανας...Νομιζα οτι μολις χρονισει το παιδι θα επανελθουμε στους κανονικους μας ρυθμους αλλα μας εχει παρει η κατω βολτα. Εσεις πως την βγαζετε σ' αυτο τον τομεα; Και δεν ειναι οτι δεν υπαρχουν ευκαιριες..ορεξη δεν υπαρχει... Γιατι; Τι αλλαζει τελικα; Το βραδυ αισθανομαστε τοσο κουρασμενοι που το μονο που ονειρευομαστε ειναι ενα ζεστο παπλωμα. Χαλια...

Link to comment
Share on other sites

Βρε σεις μην απογοητευεστε!!!Μετα την γεννα θελει πολυ εως αρκετο χρονο για να επανελθετε στα φυσιολογικα σας!

Κατάρχην η κουραση ειναι ο πιο ανασταλτικος παραγοντας αλλα και η ελλειψη ορεξης ειναι εντελως φυσιολογικη....

Εμενα προσωπικα μου πηρε 2 ολοκληρα χρονια μετα την γεννα για να αισθανθω οπως παλια.....

Και φυσικα τα βηματα σας πρεπει να ειναι μικρα μικρα καθε φορα και ισως και απογοητευτικα ορισμενες φορες αλλα μην το βαζετε κατω....θα ερθει η στιγμη που ολα θα γινουν οπως παλια με την μονη διαφορα οτι τωρα μεσα στο σπιτι θα υπαρχει παντα και το μωρακι σας! :D

yHVLp3.png G2Hmp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εμεις αντιμετωπισαμε ενα προβληματακι γυρω στους 4-5 μηνες επειδη εγω εχανα τα ΄κιλα της εγκυμοσυνης και οντας με πολυ βαρος δεν ενοιωθα αρκετα ερωτικη , μολις εχασα τα πολλα πολλα επανηλθα πληρως , εντα3ει δεν γινεται και καθε μερα οπως πριν το μπεμπη αλλα δεν το εχουμε βγαλει και απο τη ζωη μας , μπορει να τυχει βδομαδα με 1 μονο φορα αλλα μπορει να τυχει και βδομαδα με 3-4 , τωρα ποθ ειμαι ξανα εγκυος οπως ειπα και ποιο πανω δεν κανουμε για τοθλαχιστον 1,5 μηνα ακομα μεχρι νεοτερας απο το γυναικολογο

Link to comment
Share on other sites

εντα3ει δεν γινεται και καθε μερα οπως πριν το μπεμπη

 

Καθε μερα;;;;;!!!!

 

 

μπορει να τυχει βδομαδα με 1 μονο φορα αλλα μπορει να τυχει και βδομαδα με 3-4 ,

 

Το 1 φορα την εβδομαδα ειναι το προβλημα σου δηλαδη;;;;;; :shock::shock: Πρεπει επειγοντως να κανω μια συζητησουλα με τον αντρα μου!! :evil:

 

Για την ιστορια ειπαμε χθες να ζεστανουμε τα αιματα... Καποια στιγμη πεταγομαι στην τουαλετα και λεω ας ριξω και μια ματια στο μωρο πριν επιστρεψω στο συζυγικο...στιβο... Ε, λοιπον ηταν ορθια στο κρεβατι της και με κοιταζε!! Μου κοπηκαν τα ηπατα!! Μες στο σκοταδακι εκει που νομιζεις οτι κοιμαται να παραμονευει πισω απ' την πορτα ορθια και ορεξατη!! Προφανως την ξυπνησαμε...Την παιρνω στο κρεβατι μας και μεχρι να την κοιμισω ο αντρας μου ροχαλιζε!! Αααααααυτα!!

Link to comment
Share on other sites

Ε, λοιπον ηταν ορθια στο κρεβατι της και με κοιταζε!! Μου κοπηκαν τα ηπατα!! Μες στο σκοταδακι εκει που νομιζεις οτι κοιμαται να παραμονευει πισω απ' την πορτα ορθια και ορεξατη!! Προφανως την ξυπνησαμε...Την παιρνω στο κρεβατι μας και μεχρι να την κοιμισω ο αντρας μου ροχαλιζε!! Αααααααυτα!!

:) και τα νευρακια τσαταλακια , εχει τυχει και τετοιο περιστατικο ή να αρχησει να κλαιει διαδοχικα ανα 10 λεπτα χααχαχαχαχ εχει πλακα ομως τα σκατουλια μαςςςςςςςςς ζωη να εχουνε

Link to comment
Share on other sites

Προφανως την ξυπνησαμε...Την παιρνω στο κρεβατι μας και μεχρι να την κοιμισω ο αντρας μου ροχαλιζε!! Αααααααυτα!!

 

Δηλαδή εμείς με δυο μικρά θα το ξεχάσουμε τελείως το σπορ μάλλον...:(

 

Αφού κάναμε και τα δυο παιδιά μας άλλωστε δε θα υπάρχει και λόγος... :?:D

Link to comment
Share on other sites

Παντως εχει σημασια και πως το εχεις συνδιασει μεσα στο κεφαλι σου το σεξ και πως το εχεις ενταξει στο προγραμμα σου. Για εμας επι σειρα ετων ηταν η καταληξη μιας ευχαριστης βραδυνης εξοδου (βγαιναμε συχνα) η η καταληξη μια ησυχης βραδυας στο σπιτι με ποτακι, κερακια, μουσικη (που επισης συνεβαινε συχνα) Τωρα ουτε εξοδοι υπαρχουν (πολυ αργα εννοω) ουτε και ησυχα βραδυα με ποτακι και αραλικι...Αρα, εχει διαταραχθει καπως η κατασταση. Επομενως πρεπει και να επαναπροσδιοριστει...Εδω σας θελω!!!

Link to comment
Share on other sites

κοιτα εξοδους ουτε εμεις εχουμε , παρα μονο καθημερινο περπατημα στο Cosmos το εμπορικο στη θεσνικη και καφεδακι εκει , ουτε εχουμε που να αφησουμε το μπεμπη για ποιο αργα ουτε δηλαδη εχω και ορεξη να τον αφησουμε . Ενταξει δεν μπορω να πω οτι μου λειπουνε κιολας οι εξοδοι , εχουμε κανονισει με τον πανο εναλαθξ ανα βδομαδα να κραταει το μπεμπη και να βγαινω για καφε με φιλες μου και την αλλη βδομαδα να κραταω εγω τον μπεπμπη απογευμα για να βγαινει εκεινος . Βραδακια σπιτι ομως με κερακια και κρασακι εχουμε μετα που θα κοιμηθει το πιτσιρικι , Τωρα παλι κομενο και το κρασι με την εγκυμοσυνη , παντως πλακα πλακα ιοταν εισαι εγκυος κοβεις τα 3 ποιο ωραια πραγματα τσιγαρο , αλκοολ , σεξ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...