Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΝΕΕΣ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ ΙΑΣΩ!


irallada

Recommended Posts

Ούτε εμείς έχουμε πλέον επίδομα από τον ΕΟΠΥΥ. Το παίρνει απ΄ ευθείας το μαιευτήριο. Εξ΄ ου και το "ειδικό" τιμολόγιο που μας παρέχει.

Πλέον στο ΙΑΣΩ δεν υπάρχουν 6κλινα. Τα χώρισαν με "ψευτότοιχο" στη μέση και τα ονόμασαν τρίκλινα. (Γιατί αλλιώς, μετά τη σύμβαση που υπέγραψαν με ΕΟΠΥΥ, θα έπρεπε να μη μας χρεώνουν). Επίσης τα παλιά τρίκλινα (τα κανονικά δηλαδή), τα ονόμασαν "τρίκλινα superior". Φοβεροί επιχειρηματίες έτσι???

 

καλά δεν ξέρω να γελάσω ή να κλάψω?

 

και για να καταλάβω δηλαδή... (εδώ δεν μπορώ γελάω)..... τί διαφορά έχει το τρίκλινο πρώην εξάκλινο από το τρίκλινο superior? παιδιά δεν αντέχω τις π@π@αριές.. έλεος δηλαδή!!!!!! όλα για το χρήμα :rolleyes:

FPh8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλά δεν ξέρω να γελάσω ή να κλάψω?

 

και για να καταλάβω δηλαδή... (εδώ δεν μπορώ γελάω)..... τί διαφορά έχει το τρίκλινο πρώην εξάκλινο από το τρίκλινο superior?

Στο τηλέφωνο μου ειχαν πει πως τα superior έχουν διαφορετική διαταξη στα κρεββατια κ συνεπώς έχουν περισσότερο χώρο...(είναι ούτως ή άλλως και μεγαλύτερα από τα απλά 3κλινα)

Ίσως και να είναι έτσι αλλά πιο πολύ θα συμφωνήσω με τα δικα σου λόγια:

παιδιά δεν αντέχω τις π@π@αριές.. έλεος δηλαδή!!!!!! όλα για το χρήμα :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Στο τηλέφωνο μου ειχαν πει πως τα superior έχουν διαφορετική διαταξη στα κρεββατια κ συνεπώς έχουν περισσότερο χώρο...(είναι ούτως ή άλλως και μεγαλύτερα από τα απλά 3κλινα)

Ίσως και να είναι έτσι αλλά πιο πολύ θα συμφωνήσω με τα δικα σου λόγια:

 

όρκο δεν παίρνω αλλά επειδή παίζει πολύ περπάτημα μετά από την καισαρική για να λειτουργήσει το έντερο, η βόλτα μου ήταν να πηγαίνω γύρω γύρω τον όροφο και να χαζεύω μέσα τα δωμάτια και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θυμάμαι η μόνη διαφορά να είναι η "τρύπα" στη μέση του τοίχου που σου επέτρεπε να δεις και τα απέναντι κρεβάτια???? Αφού σκεφτόμουν κιόλας ότι ίσως να ήταν καλύτερα το εξάκλινο από άποψη χώρου γιατί στα τρίκλινα αισθανόμουν οτι θα με έπνιγαν οι τοίχοι.... τί να πώ τώρα????

FPh8p3.png
Link to comment
Share on other sites

όρκο δεν παίρνω αλλά επειδή παίζει πολύ περπάτημα μετά από την καισαρική για να λειτουργήσει το έντερο, η βόλτα μου ήταν να πηγαίνω γύρω γύρω τον όροφο και να χαζεύω μέσα τα δωμάτια και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θυμάμαι η μόνη διαφορά να είναι η "τρύπα" στη μέση του τοίχου που σου επέτρεπε να δεις και τα απέναντι κρεβάτια???? Αφού σκεφτόμουν κιόλας ότι ίσως να ήταν καλύτερα το εξάκλινο από άποψη χώρου γιατί στα τρίκλινα αισθανόμουν οτι θα με έπνιγαν οι τοίχοι.... τί να πώ τώρα????

 

 

Ακριβώς αυτό. Στο τρίκλινο-πρώην εξάκλινο έχουν κάνει συνθήκες χειρότερες του εξάκλινου που σε αναγκάζουν να τις πληρώνεις για καλύτερες.

Αν έλειπε ο πρόσθετος τοίχος οι λεχώνες θα είχαν περισσότερο χώρο να αναπνεύσουν.

ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!

s-age.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
όρκο δεν παίρνω αλλά επειδή παίζει πολύ περπάτημα μετά από την καισαρική για να λειτουργήσει το έντερο, η βόλτα μου ήταν να πηγαίνω γύρω γύρω τον όροφο και να χαζεύω μέσα τα δωμάτια και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θυμάμαι η μόνη διαφορά να είναι η "τρύπα" στη μέση του τοίχου που σου επέτρεπε να δεις και τα απέναντι κρεβάτια???? Αφού σκεφτόμουν κιόλας ότι ίσως να ήταν καλύτερα το εξάκλινο από άποψη χώρου γιατί στα τρίκλινα αισθανόμουν οτι θα με έπνιγαν οι τοίχοι.... τί να πώ τώρα????

 

εγω κοριτσια πετυχα και εποχη με τα 6κλινα και τωρα πριν 16μερες εποχη με 3κλινα....για μενα ηταν καλυτερα οπως τα εκαναν τωρα....γιατι οταν ηταν 6κλινο εβλεπες και απεναντι τι γινοταν την νυχτα σε ξυπναγανε γιατι παρακολουθουσαν ολες τις κοπελες (δεν ειχες μονο τις δυο κοπελες ειχες τις πεντε), το επισκεπτηριο ηταν παλι επι εξι....σκεψου να βλεπεις και τους απεναντι επισκεπτες γινοταν πανικος, στο 3κλινο τουλαχιστον ειχες μονο των αλλω δυο κοπελιων που ηταν διπλα σου.....αυτο που δεν μου αρεσε εμενα τωρα ηταν οτι ξεχναγανε να μαζεψουν τα μωρα....τα εφερναν και αν δεν επαιρνες εσυ τηλεφωνο για να ερθουν να τα παρουν τα ξεχναγαν,βλεπεις εχουν μειωσει και προσωπικο......γενικα στις κλησεις ειχαν ενα θεμα.....υπηρχε στιγμη που ειχα παει στην ρεσεψιον στον οροφο μου και δεν υπηρχε καμια κοπελα....γενικα υπηρχε ενα θεμα.....

καθε μερα ολο και περισσοτερες εκπληξεις....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
αν ειναι στον εοππυ τιμες κ. α .....ευχαριστω πολυ

ναι έχει τιμες με εοπυυ

 

πάρε τηλ στο 6902000 ζητα το τμημα εξυπηρετησης πελατων το ωραριο ειναι 8-3 και να μάθεις λεπτομέρεις

 

καλη συνεχεια:lol:

Link to comment
Share on other sites

ναι έχει τιμες με εοπυυ

 

πάρε τηλ στο 6902000 ζητα το τμημα εξυπηρετησης πελατων το ωραριο ειναι 8-3 και να μάθεις λεπτομέρεις

 

καλη συνεχεια:lol:

 

σε ευχαριστω πολυ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Καλησπέρα κορίτσια! Γνωρίζει καμμία τις τιμές που ισχύουν τώρα στο ΙΑΣΩ; Γέννησα πρώτη φορά στις 31-3-12 και πλήρωσα με βάση το τιμολόγιο του ΕΟΠΥΥ. Τώρα που καταργήθηκε το επίδομα τοκετού τί ισχύει; Είμαι πάλι έγκυος και θα ήθελα να ξέρω τί με περιμένει!!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Γνωρίζει καμμία τις τιμές που ισχύουν τώρα στο ΙΑΣΩ; Γέννησα πρώτη φορά στις 31-3-12 και πλήρωσα με βάση το τιμολόγιο του ΕΟΠΥΥ. Τώρα που καταργήθηκε το επίδομα τοκετού τί ισχύει; Είμαι πάλι έγκυος και θα ήθελα να ξέρω τί με περιμένει!!!:rolleyes:

 

 

Το επιδομα τοκετου δεν εχει καταργηθει,και τωρα με βαση το τιμολογια του ΕΟΠΥΥ θα πληρωσεις

 

 

http://www.genna.gr/maieutirio-iaso-times-gennas-timokatalogos-2013/

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια! δηλαδη αντι να παρεις το επιδομα. συμψηφιζεται και δεν πληρωνεις το νοσοκομειο?ή καταλαβα κατι λαθος?

 

 

Στο νοσοκομειο πληρωνεις την διαφορα μεταξυ δωματιου και επιδοματος

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...