Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τι δωρα για 14χρονο


Recommended Posts

πλησιαζει το πασχα και φετος παλι δεν ξερω τι να αγορασω στην 14χρονο βαπτηστηρι μου. Εκτος απο ηλεκ. παιχνιδια (αλλα εχω ξαναπαρει και οι γονεις δεν θα χαρουν εαν το ξανακαω) και χατζιλικι που και αυτο το κανω τακτικα....

 

Καποια ιδεα???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δε μας γραφεις ποια ειναι τα ενδιαφεροντα του (εκτος απο τα ηλεκτρονικα,ευχομαι να εχει και αλλα...).Γενικως ειμαι της αποψης οτι τα δωρα που κανουμε σε καποιον πρεπει να αρμοζουν στα ενδιαφεροντα του ασχετα απο τα δικα μας και απο το αν συμφωνουμε μαζι του...εμενα μ'αρεσουν πολυ τα βιβλια ,αλλα αμα ξερω οτι καποιος δε διαβαζει,δεν του δινω ποτε ενα βιβλιο για δωρο,ειναι σαν να του κανω κηρυγμα και το κηρυγμα ποτε δεν πιανει...εξαιρεση αποτελεσε η περσινη χρονια που κλεινοντας τα σχολεια εκανα δωρο στους μαθητες μου (που τελειωναν το δημοτικο)απο ενα βιβλιο,αλλο για κοριτσια αλλο για αγορια ,σχετικα μικρα,ευκολοαναγνωστα και τους ειπα οτι αυτο τους το δινω για να με θυμουνται και οποτε θελουν το διαβαζουν,τελικα δε γνωριζω τι εκαναν αλλα και σε εναν αλλο να το εδιναν να το διαβασει κατι θα ηταν και αυτο...αλλος ομως ο ρολος της δασκαλας και αλλος τωρα της νονας!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να του πάρεις μια καλή αθλητική φόρμα.

Αν έχεις καιρό να τον δεις ρώτα ύψος βάρος κλπ γιατι ψηλώνουν γρήγορα:P:p

 

Μια αθλητική φόρμα (ξέρεις πάνω-κάτω) πάντα είναι χρήσιμη και στα παιδιά αρέσουν τέτοια δώρα.

1YKQp3.png

 

Θα 'ρθει το θαυματάκι μου...

Link to comment
Share on other sites

πλησιαζει το πασχα και φετος παλι δεν ξερω τι να αγορασω στην 14χρονο βαπτηστηρι μου. Εκτος απο ηλεκ. παιχνιδια (αλλα εχω ξαναπαρει και οι γονεις δεν θα χαρουν εαν το ξανακαω) και χατζιλικι που και αυτο το κανω τακτικα....

 

Καποια ιδεα???

 

 

Αθλητικά παπούτσια ή φόρμες όπως έγραψε η κοπέλα πριν, ρούχα μπουφάν κ.τ.λ.

Γιατί δεν συννενοήσε με τη μαμά του; Τι ανάγκες έχει;

natassa + tasos = 15 years together

 

" Να θυμάσαι ότι κάθε άνθρωπος που συναντάς, κάτι φοβάται, κάτι αγαπά και κάτι έχει χάσει"

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ για ρούχα/παπούτσια θα έλεγα. Και η δικιά μου είναι περίπου στην ίδια ηλικία και έχει ξεκινήσει να ασχολείται πολύ με ντύσιμο κτλ.;Όσα και να έχει δεν της φτάνουν. Τις τελευταίες φορές μου ζήτησε από μόνη της All Star.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εκτός από τα ηλ. παιχνίδια, έχει άλλα ενδιαφέροντα; Ας πούμε θα μπορούσες να του κάνεις δώρο μια μέρα στο πλανητάριο να πάει μαζί με ένα φίλο του..Ή στην έκθεση με τους δεινόσαυρους, ή στο Αττικό Ζωολογικό Πάρκο, ή εισητήρια για μια ταινία 3D, μια ημέρα σε καρτοδρόμιο ή για paintball με τους φίλους του, ιππασία κτλ. Να του κάνεις δώρο μια εμπειρία δηλαδή :)

 

"Πού να σε κρύψω γιόκα μου να μη σε φτάνουν οι κακοί

σε ποιο νησί του ωκεανού, σε ποια κορφή ερημική..."

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τα ηλ. παιχνίδια, έχει άλλα ενδιαφέροντα; Ας πούμε θα μπορούσες να του κάνεις δώρο μια μέρα στο πλανητάριο να πάει μαζί με ένα φίλο του..Ή στην έκθεση με τους δεινόσαυρους, ή στο Αττικό Ζωολογικό Πάρκο, ή εισητήρια για μια ταινία 3D, μια ημέρα σε καρτοδρόμιο ή για paintball με τους φίλους του, ιππασία κτλ. Να του κάνεις δώρο μια εμπειρία δηλαδή :)

 

Και συνεχίζοντας τη σκέψη της φίλης, η οποία είναι πολύ ωραία, μπορείτε αυτές τις εμπειρίες να τις μοιραστείτε, να πάτε μαζί...

a9X0p3.pngmrSbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα απο οσα διαβασα παραπανω (που ειναι ΠΟΛΥ καλες ιδεες ολες), ενθουσιαστηκα με το Αττικο Ζωολογικο Παρκο.. Εχουμε κι εμεις ετησια καρτα και πηγαινουμε συνεχεια, οποτε θα του εκανα δωρο μια ετησια καρτα να πηγαινει οποτε θελει.. Για τιμες μπορεις να δεις εδω: http://www.atticapark.com/zoo-visitus/5dIF/Tickets

 

Επισης θα μου αρεσε πολυ ενα καλο βιβλιο (εγω στην ηλικια αυτη, ειχα 'λιωσει' τα βιβλια της Ζωρζ Σαρρη και της Λοτης Πετροβιτς - Ανδρουτσοπουλου)..

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω για τις ιδεες σας. Σκεφτομαι τα εισιτηρια, πρεπει ομως να παω απο εκει να τα παρω?(πχ Allou)?

Σκεφτηκα και ενα βιβλιο Guiness - δεν διαβαζει πολυ και νομιζω οτι αυτο το βιβλιο θα ηταν ωραιο γιατι ολοι ριχνουν μια ματια εαν το βρουν.

Εαν εχεται ακομη αλλες ιδεες......

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
  • 7 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...