Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

οι πολυυυυυυ καλες πεθερες!!!!!


maria-giannis

Recommended Posts

του αντρα μου ειναι δευτερος γαμος και θελανε να παρουμε τα βουνα και τα λαγκαδια για να μη μας δει κανεις οτι παντρευομαστε και δε μπορεσει μετα να ξεπλυνει τη ντροπη!!!!!!χωριατες!πριν μερικους μηνες ειχα μια αποβολη χωρις να ξερω οτι ειμαι εγκυος,πραγμα ομως που δε σημαινει οτι δε με επιρεασε.οταν ο αντρας μου το ειπε στη πεθερα μου η απαντηση της ηταν,ε ενταξει μωρε δεν εισασταν ετοιμοι για δευτερο δε πειραζει την αλλη φορα!ε τι να πεις....

 

 

θα τρελαθωωωωωωωωωωωωωω.....πρεπει να κανουμε παρεα ;) και του δικου μου δευτερος γαμος ειναι κ μαλιστα του λεγανε να μην με παντρευετει πριν τα 35 του και οταν θα γινει γαμος να ειμαστε μονο 5 ατομα :shock::shock::shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 203
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

θα τρελαθωωωωωωωωωωωωωω.....πρεπει να κανουμε παρεα ;) και του δικου μου δευτερος γαμος ειναι κ μαλιστα του λεγανε να μην με παντρευετει πριν τα 35 του και οταν θα γινει γαμος να ειμαστε μονο 5 ατομα :shock::shock::shock:

οσο πανε και αυξανονται οι συμπτωσεις!σε μας λεγανε οτι ειναι πολυ νωρις,να μη καλεσουμε κοσμο(να πω οτι ενα χρονο μεναμε στο χωριο και μεις,ειχαμε φυγει απο αθηνα αλλα δεν αντεχοντουσαν και ξαναρθαμε!)γιατι ντρεπονται να ξαναδωσουν προσκλητηρια και μετα να μη κανουμε τραπεζι αλλα να βγουμε με τους γονεις και με τους κουμπαρους για φαγητο!!!!!!:shock::shock::shock::shock::shock::shock:εχε χαρη που γεννηθηκε ο γιαννης και στο γαμο ΕΓΩ δεν ηθελα να κανω γλεντια για να μη ταλαιρωρηθει το παιδι.ασε που η μανα μου το γαμο θα τον δει απο το βιντεο γιατι ο μικρος ειχε τρομαξει τοσο πολυ απο τη βαπτιση με το παπα που ειχε πλανταξει στο κλαμα!ηρεμουσε,πηγαινε να αλλαξει βαρδια η πεθερα μου να ερθει και μενα η μανα μου μεσα και ξαναπλανταζε!στον αρραβωνα μας δε δωσανε ουτε ενα ευρω ολα η μανα μου τα πληρωσε αλλα εδω απαιτησα τα 450 ευρω που θα πηγαινανε ολα τα φαγητα του κρεββατιου,η τουρτα μας και η τουρτα του γιαννη να πληρωθουν μισα μισα!λες και ειμαστε μα....κες εμεις!ασε που ο πεθερος μου εχει προβλημα με τα προπποτζιδικα.ολη μερα εκει τη βγαζει χαλωντας λεφτα που ΔΕΝ εχει.και μετα μας λεει εγω δεν εχω λεφτα να δωσω ουτε για το παιδι ουτε για το γαμο.καλα στη γεννα δε το συζητω.το νοσοκομειο κοστισε 5000 ευρω,τα οποια πληρωθηκαν απο εμας τη μαμα μου και τη γιαγια μου.εκεινος εδωσε χωρις καμια υπερβολη 22 ευρω να παρει ενα γαλα του παιδιου.και δε το ηπιε κιολας!!!!!!!

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

οσο πανε και αυξανονται οι συμπτωσεις!σε μας λεγανε οτι ειναι πολυ νωρις,να μη καλεσουμε κοσμο(να πω οτι ενα χρονο μεναμε στο χωριο και μεις,ειχαμε φυγει απο αθηνα αλλα δεν αντεχοντουσαν και ξαναρθαμε!)γιατι ντρεπονται να ξαναδωσουν προσκλητηρια και μετα να μη κανουμε τραπεζι αλλα να βγουμε με τους γονεις και με τους κουμπαρους για φαγητο!!!!!!:shock::shock::shock::shock::shock::shock:εχε χαρη που γεννηθηκε ο γιαννης και στο γαμο ΕΓΩ δεν ηθελα να κανω γλεντια για να μη ταλαιρωρηθει το παιδι.ασε που η μανα μου το γαμο θα τον δει απο το βιντεο γιατι ο μικρος ειχε τρομαξει τοσο πολυ απο τη βαπτιση με το παπα που ειχε πλανταξει στο κλαμα!ηρεμουσε,πηγαινε να αλλαξει βαρδια η πεθερα μου να ερθει και μενα η μανα μου μεσα και ξαναπλανταζε!στον αρραβωνα μας δε δωσανε ουτε ενα ευρω ολα η μανα μου τα πληρωσε αλλα εδω απαιτησα τα 450 ευρω που θα πηγαινανε ολα τα φαγητα του κρεββατιου,η τουρτα μας και η τουρτα του γιαννη να πληρωθουν μισα μισα!λες και ειμαστε μα....κες εμεις!ασε που ο πεθερος μου εχει προβλημα με τα προπποτζιδικα.ολη μερα εκει τη βγαζει χαλωντας λεφτα που ΔΕΝ εχει.και μετα μας λεει εγω δεν εχω λεφτα να δωσω ουτε για το παιδι ουτε για το γαμο.καλα στη γεννα δε το συζητω.το νοσοκομειο κοστισε 5000 ευρω,τα οποια πληρωθηκαν απο εμας τη μαμα μου και τη γιαγια μου.εκεινος εδωσε χωρις καμια υπερβολη 22 ευρω να παρει ενα γαλα του παιδιου.και δε το ηπιε κιολας!!!!!!!

 

οταν γεννησα δεν εβαλαν ουτε ενα ευρω...να κανει ο πεθερος 3 πακετα τσιγαρα καθε μερα εχει λεφτα ομως...μεχρι τωρα ουτε σταυρο δεν μου πηραν εστω ενα ασημενιο...:shock: και οταν εγινε κατι σοβαρο και επρεπε ολοι να δωσουμε λεφτα...τα περιμεναν ολα απο μας...και επειδη τους ειπα πως δεν πρεπει εμεις να πληρωνουμε για ολους ημουν και εγκυος τοτε κι ενω δωσαμε αρκετα λεφτα λεει ο πεθερος μου : κατσε τι δωσατε εσεις?????????? :shock::shock::shock::shock:

Link to comment
Share on other sites

αχ, βρε παιδια, εγω παντως σας θαυμαζω οσες το ριχνετε στην πλακα..

εγω το παιρνω κατακαρδα, που π.χ. τωρα στην εγκυμοσυνη με εχουν γραμμενη.. τι κι αν ποναω.. τι κι αν εχω αιμοραγιες.. τι κι αν υποφερω.. και να τα υποννοουμενα απο πεθερα και κουνιαδα "αχ, θα μας φερνει ο κωστας(συζυξ) τη μπεμπα οταν θα σαι στη δουλεια" κλπ.. του τυπου, ας βλεπουμε εμεις τα παιδια και εσυ δεν πας να πεθανεις καλυτερα?? πειτε μου κι εμενα το κολπο...

 

να απαντας χωρις να φοβασαι κανεναν...εγω εδω και καιρο αρχισα να τους τα χωνω........;)

Link to comment
Share on other sites

Κανείς της ψυχιατρικής δεν διαβάζει αυτές τις ενότητες?

Να δώσει μια πιο επιστημονική συμβουλή? Κανένα χαπάκι για την εκάστοτε πεθερα?

Εμας μας έχει απαγορέψει να κοιτάμε το παιδί στα μάτια για να μην το ματιάσουμε...

Πάλι καλά που υπάρχει και αυτη η ενότητα, να διαβάζουμε τι άλλο θα μπορούσαμε να πάθουμε ώστε να είμαστε προετοιμασμένοι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κανείς της ψυχιατρικής δεν διαβάζει αυτές τις ενότητες?

Να δώσει μια πιο επιστημονική συμβουλή? Κανένα χαπάκι για την εκάστοτε πεθερα?

Εμας μας έχει απαγορέψει να κοιτάμε το παιδί στα μάτια για να μην το ματιάσουμε...

Πάλι καλά που υπάρχει και αυτη η ενότητα, να διαβάζουμε τι άλλο θα μπορούσαμε να πάθουμε ώστε να είμαστε προετοιμασμένοι...

ε ρε τι αλλο θα ακουσουμε!!!!

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

Mια και διάβασα τα σχόλια για τα έθιμα ας σας πω και εγώ το δικό μου να παθετε πλάκα!!:evil: Η πεθερά μου, καθότι άνθρωπος των εθίμων (μη χέ%#%ω) με έβαλε όταν μετά απο τον γάμο γυρίσαμε στο σπίτι μας, στο κατόφλι του σπιτιού μου να την προσκυνήσω 3 φορές...:twisted:! Και δεν μπορούσα να πω και τίποτα γιατι είχαμε και κάμερα!! Αλλα και εγώ σε κάθε σκύψιμο είπα, να με αγαπάτε, να με τιμάτε και να με σέβαστε....:mrgreen::mrgreen:. Μα που ζούνε!! Και μετά μιλάτε και εσείς...πφφφ

Link to comment
Share on other sites

Mιάς και διάβασα τα σχόλια για τα έθιμα ας σας πω και εγώ το δικό μου να παθετε πλάκα!!:evil: Η πεθερά μου, καθότι άνθρωπος των εθίμων (μη χέ%#%ω) με έβαλε όταν μετά απο τον γάμο γυρίσαμε στο σπίτι μας, στο κατόφλι του σπιτιού μου να την προσκυνήσω 3 φορές...:twisted:! Και δεν μπορούσα να πω και τίποτα γιατι είχαμε και κάμερα!! Αλλα και εγώ σε κάθε σκύψιμο είπα, να με αγαπάτε, να με τιμάτε και να με σέβαστε....:mrgreen::mrgreen:. Μα που ζούνε!! Και μετά μιλάτε και εσείς...πφφφ

 

πλακα κανεις!!!!!!!!!!!!!!:!::!::?:?

Link to comment
Share on other sites

πλακα κανεις!!!!!!!!!!!!!!:!::!::?:?

 

Και όμως όχι καλή μου Aria! Αλλα έπρεπε να έχω το σημερινό μυαλό να δεις τι θα γινόταν...Ασε πολλά έχω μετανιώσει που δεν έκανα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και όμως όχι καλή μου Aria! Αλλα έπρεπε να έχω το σημερινό μυαλό να δεις τι θα γινόταν...Ασε πολλά έχω μετανιώσει που δεν έκανα!!!!

 

Οι πιο πολλες(για να μην σου πω ολες)εδω μεσα εχουμε μετανιωσει για πραγματα που δεν καναμε..........!!!

apHGp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

[/color]Οι πιο πολλες(για να μην σου πω ολες)εδω μεσα εχουμε μετανιωσει για πραγματα που δεν καναμε..........!!!

 

Έχω, εδώ και μισό περίπου χρόνο, που τα λέω χύμα κ τσεκουράτα και έχω βρει την ησυχία μου. Καλύτερα να σε φοβούνται παρά να σε ανεβαίνουν και να σε περνάνε για μαλθακή....:rolleyes:. Νομίζω πως οι περισσότερες (πεθερές) δεν έχουν καταλάβει οτι με τον νέο γάμο δεν αυξάνονται τα μέλη της οικoγενειας τους αλλα μια νέα οικογένεια αρχίζει την δική της πορεία. Απο εκεί τουλάχιστον αρχίζουν τα δικά μου θέματα!!!

Link to comment
Share on other sites

Mια και διάβασα τα σχόλια για τα έθιμα ας σας πω και εγώ το δικό μου να παθετε πλάκα!!:evil: Η πεθερά μου, καθότι άνθρωπος των εθίμων (μη χέ%#%ω) με έβαλε όταν μετά απο τον γάμο γυρίσαμε στο σπίτι μας, στο κατόφλι του σπιτιού μου να την προσκυνήσω 3 φορές...:twisted:! Και δεν μπορούσα να πω και τίποτα γιατι είχαμε και κάμερα!! Αλλα και εγώ σε κάθε σκύψιμο είπα, να με αγαπάτε, να με τιμάτε και να με σέβαστε....:mrgreen::mrgreen:. Μα που ζούνε!! Και μετά μιλάτε και εσείς...πφφφ

ο χριστος και η παναγια!!!!!!!ε οχι και ετσι!δε ξερω αν εσεις το εχετε αλλα εγω στο γαμο επρεπε να φιλησω το χερι του πεθερου μου!!εννοειται πως δεν το φιλησα,ουτε καν τον κοιταξα!πηγα κατευθειαν στον αντρουλη μου του εδωσα ενα φιλι στο στομα για σπασιμο(ναι γιατι πριν το γαμο πρεπει στο μαγουλο αλλο παλυ και τουτο!)και μετα φιλησαμε μαζι το παιδι μας!ετσι για να βλεπουν οτι θα κανουμε οτι θελουμε εμεις οχι οτι μετα το γαμο θα μας οριζουν κιολας!

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

Έχω, εδώ και μισό περίπου χρόνο, που τα λέω χύμα κ τσεκουράτα και έχω βρει την ησυχία μου. Καλύτερα να σε φοβούνται παρά να σε ανεβαίνουν και να σε περνάνε για μαλθακή....:rolleyes:. Νομίζω πως οι περισσότερες (πεθερές) δεν έχουν καταλάβει οτι με τον νέο γάμο δεν αυξάνονται τα μέλη της οικoγενειας τους αλλα μια νέα οικογένεια αρχίζει την δική της πορεία. Απο εκεί τουλάχιστον αρχίζουν τα δικά μου θέματα!!!

 

Αχου ετσι ακριβως και η πεθερουλα μου..δεν εχει αντιληφθει ακομα οτι η οικογενεια που εφτιαξα με το γιο της περιλαμβανει εμενα το γιο της και το μωρο...νομιζει οτι ειμαστε 4...και οχι μονο αυτο αλλα θελει να κανει και κουμαντο.Θεωρει οτι αυτη τα ξερει ολα και πρεπει να ηγειται.

 

Και ποσο μου τη σπαει που συνεχως μιλαει στο α πλυθηντικο προσωπο...το παιδι μας...το σπιτι μας...

 

Αλλα κι εγω σκυλα εγινα αλλιως θα μας ειχε διαλυσει.Χιλιες φορες να σε φοβουνται παρα να σε καπελωνουν.

Link to comment
Share on other sites

Αχου ετσι ακριβως και η πεθερουλα μου..δεν εχει αντιληφθει ακομα οτι η οικογενεια που εφτιαξα με το γιο της περιλαμβανει εμενα το γιο της και το μωρο...νομιζει οτι ειμαστε 4...και οχι μονο αυτο αλλα θελει να κανει και κουμαντο.Θεωρει οτι αυτη τα ξερει ολα και πρεπει να ηγειται.

 

Και ποσο μου τη σπαει που συνεχως μιλαει στο α πλυθηντικο προσωπο...το παιδι μας...το σπιτι μας...

 

Αλλα κι εγω σκυλα εγινα αλλιως θα μας ειχε διαλυσει.Χιλιες φορες να σε φοβουνται παρα να σε καπελωνουν.

 

 

Να υποθέσω οτι μένετε κοντα;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω οτι μένετε κοντα;;;;;;

 

Πιο κοντα δε γινεται....αλλα ευτυχως σε λιγο καιρο τελειωνουμε το σπιτακι μας να φυγουμε απο διπλα της να ηρεμησω.

 

Σκεψου οτι ακομα και οταν μιλαγε για το σπιτι που χτιζουμε....ελεγε "το σπιτι μας"...βλεπεις το ειχε σιγουρακι οτι θα την περναμε να ερθει να μεινει κι αυτη μαζι μας.

Μετα της βλακειες που εκανε...της κοπηκε ο βηχας και εχει μαζευτει αρκετα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πόσο σε νιώθω ρε Νίκη. Με την διαφορά οτι εγώ δεν μετακομίζω! Αλλα έβαλα τάξη στα σούρτα-φερτα. Κομμένες και οι βραδυνές επισκέψεις!!!Άντε γιατί...

Link to comment
Share on other sites

Αχου ετσι ακριβως και η πεθερουλα μου..δεν εχει αντιληφθει ακομα οτι η οικογενεια που εφτιαξα με το γιο της περιλαμβανει εμενα το γιο της και το μωρο...νομιζει οτι ειμαστε 4...και οχι μονο αυτο αλλα θελει να κανει και κουμαντο.Θεωρει οτι αυτη τα ξερει ολα και πρεπει να ηγειται.

 

Και ποσο μου τη σπαει που συνεχως μιλαει στο α πλυθηντικο προσωπο...το παιδι μας...το σπιτι μας...

 

Αλλα κι εγω σκυλα εγινα αλλιως θα μας ειχε διαλυσει.Χιλιες φορες να σε φοβουνται παρα να σε καπελωνουν.

καλα εμενα οποτε αναφεροταν στον γιαννη τον ελεγε "γιε μου"!!!τι μου λετε τωρα!το ποσο με ενοχλουσε δε λεγεται!!!!

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλα εμενα οποτε αναφεροταν στον γιαννη τον ελεγε "γιε μου"!!!τι μου λετε τωρα!το ποσο με ενοχλουσε δε λεγεται!!!!

 

Α κι εμενα ετσι τον λεει...και ολα τα εγγονια της ετσι τα λεει,"γιε μου" ή "κορη μου".Αλλα δε λεω τπτ...δε χρειαζεται να πω...το μωρο που με τη μια κλαιει και θελει την αγκαλια της μαμας του ειναι η καλυτερη απαντηση μου.

Link to comment
Share on other sites

καλα εμενα οποτε αναφεροταν στον γιαννη τον ελεγε "γιε μου"!!!τι μου λετε τωρα!το ποσο με ενοχλουσε δε λεγεται!!!!

 

Αφιερωμένα!!!

 

Για την πεθερά

 

 

Και για τον πεθερό

http://www.youtube.com/watch?v=pxKmy2P1YX8

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

ελεος ρε glitter!!!!!!!!χαχαχαχαχαχαχα!!!παντως αυτο που τον φωναζε γιε μου το ειχα πει στον αντρα μου οτι με ενοχλουσε και μου λεει οτι ολοι ετσι μιλανε στο χωριο.και πραγματικα και η ξαδερφη του που ειναι 2 χρονια μεγαλυτερη μου οταν τον πηρα αγκαλια γιε μου τον ειπε.τι να πω ρε κοριτσια οπως μεγαλωσουν ετσι ειναι.εχουν μαθει ετσι και ετσι κανουν.ηθελα να ξερα στη πρωην του αντρα μου τα ιδια κανανε?αφου του λεω καμια φορα για πλακα οτι γιαυτο σε χωρισε η κοπελα δεν αντεχε τη μανα σου!!!!!!!οταν πηγαινανε σπιτι τους εκεινη πηγαινε σε αλλο δωματιο!δε μου κανει και εντυπωση αφου την ιδια αντιμετωπιση ειχε!!!

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

Όντως το έχουν στα χωριά. Μερικές φορές με έχουν πει κι εμένα γιε μου όταν πάω στο χωριό της μαμάς μου! Μα "γιε μου"? Ούτε καν ''κόρη μου"???

:lol::lol::lol:

 

Λοιπόν κι εσύ τον άντρα σου "γιε μου" θα τον λες! Τι ''αγάπη μου'' και κουραφέξαλα..

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρία ελπίζω ο Γιάννης σου να μην βρει μια Μαρία στην ζωή του για να πορευτεί……..Πολλές φορές λέμε πράγματα και μπροστά μας έχουμε χρόνια πολλά και εσύ και εγώ από ένα γιο που οι νύφες μας θα παρακαλάνε να είναι ΟΡΦΑΝΟΣ….. να προσέχουμε γιατί παρακαλάμε λοιπόν….. και μην μου πεις ότι εσύ και εγώ θα είμαστε διαφορετικές από τις πεθερές μας γιατί……… όσο και καλή να είσαι και να είμαι πάλι ορφανούς θα τους θέλουνε τους γιους μας…

Πραγματικά τα λέω όλα αυτά με πολύ καλή διάθεση και όχι για να ακούς εσύ αλλά και εγώ μιας και εγώ δεν διαφέρω από σένα……:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μαρία ελπίζω ο Γιάννης σου να μην βρει μια Μαρία στην ζωή του για να πορευτεί……..Πολλές φορές λέμε πράγματα και μπροστά μας έχουμε χρόνια πολλά και εσύ και εγώ από ένα γιο που οι νύφες μας θα παρακαλάνε να είναι ΟΡΦΑΝΟΣ….. να προσέχουμε γιατί παρακαλάμε λοιπόν….. και μην μου πεις ότι εσύ και εγώ θα είμαστε διαφορετικές από τις πεθερές μας γιατί……… όσο και καλή να είσαι και να είμαι πάλι ορφανούς θα τους θέλουνε τους γιους μας…

Πραγματικά τα λέω όλα αυτά με πολύ καλή διάθεση και όχι για να ακούς εσύ αλλά και εγώ μιας και εγώ δεν διαφέρω από σένα……:rolleyes:

πιστευεις οτι θα εισαι τοσο αγενης ωστε οταν θα θες να δεις το γιο σου και το εγγονι σου να μπαινεις με το κλειδακι σου στο σπιτι τους και να μη τρεχει μια?ουτε καν ενα τηλ.?πιστευεις οτι θα εχεις το δικαιωμα να κολλας το αυτι σου στη πορτα για να κρυφακουσεις τι κανουν μεσα και τι λενε?πιστευεις οτι θα πρεπει τα φαγητα σου να τρωγονται με το ζορι απο την εγκυο νυφη σου οταν θα ξερεις οτι μετα τη ταραζουν οι καουρες ολο το βραδυ για να μη παρεξηγηθεις?αν ολα αυτα τα πιστευεις τοτε δικαιολογημενα η νυφη σου θα θελει να ειναι ο αντρας της ορφανος.με πολυ καλη διαθεση παντα:rolleyes:
qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...