Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

Βρε μακάρι να μπορούμε να το πάρουμε και από κει! Θα γλυτώσουμε πολύ ταλαιπωρία...

 

 

Όχι!! το γράφει και πιο πάνω η Angelmama η εντολή τοποθέτησης καθώς και τα συνοδευτικά έντυπα εντολής τοποθέτησης θα εκδοθούν από την Ε.Ε.Τ.Α.Α. και θα τα χορηγήσουν στις ωφελούμενες δηλαδή όσες περάσουμε, μέσω των Δομών δηλαδή των παιδικών σταθμών που θα πάρουν τα παιδάκια μας!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 4,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τέλεια! Τότε εκτυπώνουμε τα χαρτιά από τον εκτυπωτή και θα τα πάμε κατευθείαν στον παιδικο!!!

Καλά πιστεύω θα έχουν και οδηγίες...Την Παρασκευή δεν είπαμε βγαίνουνε τα αποτελέσματα?

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites

Εστειλε ο αντρουλης μου στις 7+30 το φαξάκι μια χαρα....

Τωρα τις πηρα τηλεφωνο...να μαθω αν το παρέλαβαν (λαθος μου....παιρνω αργα το ξερω) και τι μου λεει....Παρτε αυριο στις 2!!! Δηλαδη της λεω αν δεν το εχεις παραλάβει εγω τι θα κανω παλι αυριο στις 2? Δεν προλαβαίνω κουριερ..... Ε μου λεει σιγα τι αγχωνεσαι θα μας ξαναστειλεις φαξ την Τεταρτη....

γκρρρρρρρρρρρρρρρρ

 

Κalamaraki, τελικά έβγαλες άκρη?

 

Εστειλα κι εγώ fax από την Δευτέρα, δεν κατάφερα να πιάσω γραμμή για να μου δωσουν αριθμό πρωτοκόλλου, και σήμερα μου είπαν ότι θα πάρω στις 7 το απόγευμα για να μου το δώσουν :shock::shock::shock:.

 

Ελπίζω τις υπερωρίες τους να μην τις πληρώνουμε εμείς :twisted:!!!!!!

 

Όταν την ρώτησα αν δεν το έχουν λάβει τι θα γίνει, μου είπε

"ΘΑ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΛΑΒΕΙ" :confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν ξερω αν το ξερετε αλλά εγω πηγα εχθες στον σταθμο του αγ νικολαου στο ιλιον κ ειναι πολυ καλα.

βεβαια ειναι λιγο ακριβουτσικα αλλά ειναι καλά κατα τα αλλά.

εκει παιρνουν απο 2 ετων και πανω αλλα θα παρουν κ την μικρη μου που σεπτεμβρη θα ειναι 16 μηνων-εχουν αλλο ενα 17μηνο αγορακι.

κανω καλα λετε? η θα τις τρωει απο τα μεγαλύτερα?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σήμερα αναρτήθηκαν κάποιοι στατιστικοί πίνακες στο www.eetaa.gr . Λέτε να έχουμε σήμερα τους πίνακες που μας αφορούν?

 

βασικα το διαβασα και ειναι οπως το πες στατιστικα στοιχεια.

δε νομιζω να μας χρησιμευσει ετσι κ αλλιως το συγκεκριμενο.

παντως δε νομιζω να τους βαλουνε τους πινακες μας νωριτερα, αυτο θα ηταν πολυ σοκαριστικο γεγονος για το δημοσιο!!!:cool::cool::cool::cool::cool:

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

http://www.eetaa.gr/paidikoi_stathmoi/e-book/HTML/

 

για δείτε λίγο!!!απο τις 30.000 αιτήσεις οι 10.717 έγιναν στην κεντρική μακεδονία και στην Αττική μόνο 3.000!!!

άντε να μπούμε εμείς εδω στην θεσσαλονίκη!!!!

ολόκληρη Αττική έγιναν μόνο 3.000!!!είναι δυνατόν?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://www.eetaa.gr/paidikoi_stathmoi/e-book/HTML/

 

για δείτε λίγο!!!απο τις 30.000 αιτήσεις οι 10.717 έγιναν στην κεντρική μακεδονία και στην Αττική μόνο 3.000!!!

άντε να μπούμε εμείς εδω στην θεσσαλονίκη!!!!

ολόκληρη Αττική έγιναν μόνο 3.000!!!είναι δυνατόν?????

 

 

μονο 3000:?: εντυπωση μου κανει!!

Link to comment
Share on other sites

πήρα τηλέφωνο και μου είπαν αύριο το απόγευμα οι τελικοί πίνακες...αγωνία...

 

πώς και απάντησαν;;; μπράβο!!

εγώ οταν βγήκαν οι προσωρινοί πίνακες που καλούσα δεν απαντούσε κανείς!! πάλι καλα που υπαρχει το forum και μου απαντήσατε εσείς κορίτσια!!

Link to comment
Share on other sites

αν πάτε στο τέλος στα συμπεράσματα θα δείτε ότι λέει οτι οι περισσότεροι επιλέξαν δημόσιους σταθμούς και ειδικά οι ανωτέρου εκπαιδευσης.

Ακόμα λέει ότι το 11-12 θα ξεκινήσουν ποιο μπροστά τις αιτήσεις και ότι για φέτος θα μείνουν ακάλυπτες θέσεις σε σταθμούς εξαιτίας της άνισης κατανομής των αιτήσεων!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για φέτος θα μείνουν ακάλυπτες θέσεις σε σταθμούς εξαιτίας της άνισης κατανομής των αιτήσεων!!

 

....φετος θα μεινουν οι κενες θεσεις? γιατι φαινεται πως υπαρχουν χιλιαδες παραπανω αιτησεις απο τις θεσεις! θα εκρινα λογικο πχ αν δε με παρουν εκει που χω δηλωσει και αν υπηρχε θεση κενη σε σταθμο που δεν εχω δηλωσει, να ενημερωνομουν καπως πως εκει εκει κι εκει εχει θεσεις κενες ωστε να δω αν με βολευει και να παω να γραφτω τελικα ....και να μη μεινει και κενη θεση ωστε να επωφεληθουν οσοι περισσοτεροι μπορουν!...

( εεεε λεμε τωρα για εναν φανταστικο κοσμο αγγελικα πλασμενο !)

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

κι εμενα μου εκανε εντυπωση αυτο με τη κεντρικη μακεδονια σε σχεση με ολες τις αλλες περιοχες...φοβερη διαφορα απο τους αλλους!

 

Mάλλον είμαστε πιο άφραγκοι εδώ. :rolleyes:

 

αν πάτε στο τέλος στα συμπεράσματα θα δείτε ότι λέει οτι οι περισσότεροι επιλέξαν δημόσιους σταθμούς και ειδικά οι ανωτέρου εκπαιδευσης.

 

Κι εγώ θα ένιωθα πιο εμπιστοσύνη σε δημοτικό σταθμό. Αλλά δε μας πήρανε δυστυχώς.

 

....φετος θα μεινουν οι κενες θεσεις? γιατι φαινεται πως υπαρχουν χιλιαδες παραπανω αιτησεις απο τις θεσεις! θα εκρινα λογικο πχ αν δε με παρουν εκει που χω δηλωσει και αν υπηρχε θεση κενη σε σταθμο που δεν εχω δηλωσει, να ενημερωνομουν καπως πως εκει εκει κι εκει εχει θεσεις κενες ωστε να δω αν με βολευει και να παω να γραφτω τελικα ....και να μη μεινει και κενη θεση ωστε να επωφεληθουν οσοι περισσοτεροι μπορουν!...

( εεεε λεμε τωρα για εναν φανταστικο κοσμο αγγελικα πλασμενο !)

 

Μάλλον εννοεί άνισα γεωγραφικά.

Ίσως Αθήνα που δεν έγιναν πολλές αιτήσεις, ενώ εδώ οι αιτήσεις είναι περισσότερες απ' τις θέσεις; :confused:

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια ξερει καμια τι γινεται αν καποια χαζη μαμα δεν προλαβε να κανει αιτηση?

μπορει πχ να δει που εμειναν κενες θεσεις κ να παει?

 

Όχι, εκπρόθεσμα δεν μπορείς να μπεις.

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μια απορια που μου ρθε ...εχω δηλωσει σαν τελευταια επιλογη εναν σταθμο που στις παροχες του δεν εχει τη μετακινηση....παιζει να εχει μετακινηση αλλα να μη την εντασσει στο προγραμμα και να χρειαστει να τη πληρωσουμε? εχει τυχει σε καμια μαμα κατι τετοιο? (οχι τιποτα αλλο αλλα στη πειοχη που ειναι φαινεται κουφο να μην εχει σχολικο...) δε με πειραζει να τη πληρωσω ΑΝ ΜΠΩ εστω και εκει...αλλα να μπω και να χρειαζεται καθε μερα τετοιο ταξιδι πηγαινε ελα τρεχοντας προς και απο τη δουλεια μου, ειναι πολυ δυσκολο!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μια απορια που μου ρθε ...εχω δηλωσει σαν τελευταια επιλογη εναν σταθμο που στις παροχες του δεν εχει τη μετακινηση....παιζει να εχει μετακινηση αλλα να μη την εντασσει στο προγραμμα και να χρειαστει να τη πληρωσουμε? εχει τυχει σε καμια μαμα κατι τετοιο? (οχι τιποτα αλλο αλλα στη πειοχη που ειναι φαινεται κουφο να μην εχει σχολικο...) δε με πειραζει να τη πληρωσω ΑΝ ΜΠΩ εστω και εκει...αλλα να μπω και να χρειαζεται καθε μερα τετοιο ταξιδι πηγαινε ελα τρεχοντας προς και απο τη δουλεια μου, ειναι πολυ δυσκολο!

 

Μάλλον το πληρώνεις, γιατί ούτως ή άλλως επιπλέον κόστος είναι η μετακίνηση.

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

βασικα προχτες που το συζητουσαμε καταληξαμε στο συμπερασμα μαζι με μια κοπελα που ηδη ειχε παρει μερος περσι, πως οταν περιγραφεται στη λιστα δομων το τι προσφερει ο σταθμος και αναφερει εκει τη μετακινηση, τοτε δε τη πληρωνεις εξτρα...!!!!!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μια απορια που μου ρθε ...εχω δηλωσει σαν τελευταια επιλογη εναν σταθμο που στις παροχες του δεν εχει τη μετακινηση....παιζει να εχει μετακινηση αλλα να μη την εντασσει στο προγραμμα και να χρειαστει να τη πληρωσουμε? εχει τυχει σε καμια μαμα κατι τετοιο? (οχι τιποτα αλλο αλλα στη πειοχη που ειναι φαινεται κουφο να μην εχει σχολικο...) δε με πειραζει να τη πληρωσω ΑΝ ΜΠΩ εστω και εκει...αλλα να μπω και να χρειαζεται καθε μερα τετοιο ταξιδι πηγαινε ελα τρεχοντας προς και απο τη δουλεια μου, ειναι πολυ δυσκολο!

 

Κι εγω έβαλα 2 σταθμούς που δεν περιλαμβάνει την μετακινηση και το πληρώνεις εξτρα!!

600? ο ένας 650? ο άλλος!!(το χρόνο).

Ενω ο πρώτος που έβαλα σε επιλογή το περιλαμβάνει!!

Link to comment
Share on other sites

βασικα προχτες που το συζητουσαμε καταληξαμε στο συμπερασμα μαζι με μια κοπελα που ηδη ειχε παρει μερος περσι, πως οταν περιγραφεται στη λιστα δομων το τι προσφερει ο σταθμος και αναφερει εκει τη μετακινηση, τοτε δε τη πληρωνεις εξτρα...!!!!!

 

Ναι, παιδάκι μου, αν ΔΕΝ αναφέρεται σου λέω.

Το αναφέρουν συνήθως σαν έξτρα. Εγώ απ' αυτούς που δήλωσα, κανένας δεν το παρέχει μέσω του προγράμματος πάντως.

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...