Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΦΟΒΕΡΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ ΒΑΠΤΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΔΗ ΓΑΜΟΥ


CHRISA

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους!

 

Επειδή δεν ήξερα σε ποιον να πρωτοαπαντήσω στα ερωτήματα περί βαπτιστικών, μαρτυρικών κλπ αποφάσισα να σας πώ τί ανακάλυψα πάνω στην προσπάθεια μου να οργανώσω την βάπτιση του γιου μου.

Όπως όλες μας έψαχνα κάτι πρωτότυπο, καλόγουστο, όμορφο και οικονομικό.

Και τί βρήκα 2 νέες κοπέλες (Έρση & Ελευθερία) γεμάτες όρεξη για να σου στύσουν μια ονειρεμένη βάπτιση και πάνω από όλα σε πολύ καλές τιμές! :P:P:P

 

Το μαγαζί τους βρίσκεται στο Αιγάλεο ακριβώς στην στάση του ΜΕΤΡΟ.

Τα στοιχεία του μαγαζιού είναι: "ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΠΑΡΑΜΥΘΙ" στην οδό Παπαναστασίου 22 και το τηλέφωνο είναι το 210-5907434.

 

Πραγματικά αν πάτε δεν θα χάσετε. Ελπίζω να σας βοήθησα έστω και λίγο.

 

Άντε να μας ζήσουν και καλή επιτυχία στην οργάνωση της βάπτισης!

 

Φιλικά

Χρύσα :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σε όλους!

 

Επειδή δεν ήξερα σε ποιον να πρωτοαπαντήσω στα ερωτήματα περί βαπτιστικών, μαρτυρικών κλπ αποφάσισα να σας πώ τί ανακάλυψα πάνω στην προσπάθεια μου να οργανώσω την βάπτιση του γιου μου.

Όπως όλες μας έψαχνα κάτι πρωτότυπο, καλόγουστο, όμορφο και οικονομικό.

Και τί βρήκα 2 νέες κοπέλες (Έρση & Ελευθερία) γεμάτες όρεξη για να σου στύσουν μια ονειρεμένη βάπτιση και πάνω από όλα σε πολύ καλές τιμές! :P:P:P

 

Το μαγαζί τους βρίσκεται στο Αιγάλεο ακριβώς στην στάση του ΜΕΤΡΟ.

Τα στοιχεία του μαγαζιού είναι: "ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΠΑΡΑΜΥΘΙ" στην οδό Παπαναστασίου 22 και το τηλέφωνο είναι το 210-5907434.

 

Πραγματικά αν πάτε δεν θα χάσετε. Ελπίζω να σας βοήθησα έστω και λίγο.

 

Άντε να μας ζήσουν και καλή επιτυχία στην οργάνωση της βάπτισης!

 

Φιλικά

Χρύσα :wink:

 

χρυσα, αγορασες δηλαδη απο κει το σετ βαπτιστικα-κουτι-λαμπαδα-λαδοπανα-εσωρουχα? θα ηθελες να μου πεις τιμη γι΄αυτα γιατι μου πεφτει λιγο μακρυα το μαγαζι, να δω αν αξιζει να τις επισκεφτω. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αφου μπορουμε να παραθετουμε και στοιχεια για μαγαζια η' οτι αλλο καλο βρισκουμε, μολις επεστρεψα απο μια εξισου φοβερη κοπελα και επαγγελματια,

που εκτος απο το οτι εχει καταπληκτικα σχεδια σε βαφτιστικα για κοριτσια και για αγορια, ειδικα τα κοριτσιστικα που ειδα, ονειρεμενα, με δαντελες, πουλιες

και σχεδια που δεν τα εχω ξαναδει, (εχει και καποια επωνυμα....)

αναλαμβανει και στολισμο εκκλησιας και δεξιωσης, αλλα με λογικες τιμες!

DREAM SHOP (GAMOS-BAFTISH)

Κα Ελευθερια τηλ. 210-5321600 / 6944557056

(εχει και διαφημιση στο καινουριο τευχος του περιοδικου Βαφτισης)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

virginia μας!!! πες μας τιμες!!!! εκει ποναει το θεμα!!! που ειναι αυτη??

400-700ΕΥΡΩ, ΑΛΛΑ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 500Ε ΕΓΩ ΒΡΗΚΑ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ!!!!

ΡΟΥΧΟ ΤΟ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΟ ΠΕΡΙΠΟΥ 220-240Ε ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΙΟ ΑΠΛΑ , ΑΛΛΑ ΣΤΟΛΙΣΜΕΝΑ ΜΕ ΝΕΡΑΙΔΕΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ...

"ΠΟΙΟ ΑΠΛΑ " ΕΝΝΟΩ ΚΟΥΤΙ ΓΙΑ ΤΑ ΒΑΦΤΙΣΤΙΚΑ, ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΑΠΟΘΗΚΕΥΤΙΚΟ ΧΩΡΟ,

ΕΙΧΕ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΖΑ ΚΑΙ

ΕΠΙΠΛΟ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΜΕ ΣΚΑΜΠΟΥΔΑΚΙ ΑΣΟΡΤΙ, ΥΠΕΡΟΧΟ,

ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΕΙΣ???????

ΚΑΙ ΣΤΟΛΙΣΜΟ ΚΟΛΥΜΠΗΘΡΑΣ!!!!

Α, ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΣΑΣ ΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΝΟΥΜΕΡΟ ΘΕΛΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΤΩΝ ΜΩΡΩΝ, ΕΙΤΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ, ΕΙΤΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΑ...

ΕΙΔΑ ΕΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ ΓΙΑ ΜΩΡΟ ΤΡΙΩΝ ΜΗΝΩΝ!!!!!!

ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΑΙΔΑΡΙ.

Link to comment
Share on other sites

πες τε μας βρε κορίτσια και τιμές για μπομπονιέρες στολισμούς κλπ γιατί πέφτουν μακρυά και να μην τρε΄χουμε άδικα τόσο μακρυά. Πάντως εγώ που ρώτησα στα lapin δεν μου φάνηκαν τόσο ακριβά συγκεκριμένα για όλο το σετ με ρούχα trussardi κομπλέ ζήτησαν 700 ευρώ και η λαμπάδα και η δερμλάτινη βαλίτσα είναι εκπληκτικές.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

πες τε μας βρε κορίτσια και τιμές για μπομπονιέρες στολισμούς κλπ γιατί πέφτουν μακρυά και να μην τρε΄χουμε άδικα τόσο μακρυά. Πάντως εγώ που ρώτησα στα lapin δεν μου φάνηκαν τόσο ακριβά συγκεκριμένα για όλο το σετ με ρούχα trussardi κομπλέ ζήτησαν 700 ευρώ και η λαμπάδα και η δερμλάτινη βαλίτσα είναι εκπληκτικές.

Μελινακι, εγω τελικα εκλεισα στολισμο για το κεντρο, στις ροτοντες στο κεντρο κουκλες πορσελανινες νεραιδες εκπληκτικες (20εκ) , φαναρακια, ρεσω, ροδοπεταλα, κρυσταλλακια και δεσιμο πετσετας και βεβαια ρανερ σα τρια χρωματα η' δαντελα, μονο 15 ευρω το τραπεζι, εκει που σου ειχα πει,

και στολισμο στον χωρο τριγυρω με φαναρακια και διαφορα εφε!!!

αν παρεις τηλ την κοπελα πιθανον να μπορει να ερθει και σπιτι σου με το λαπτοπ να σου δειξει.......

Link to comment
Share on other sites

θα την πάρω τηλέφωνο και ελπίζω να μπορεί να ερθει στο σπίτι. Αυτό το περιοδικό βάπτισης που το βρίσκω? Εχω ψάξει και δεν υπάρχει και εχθές που είδα.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θα αξίζει ή θα είναι μάπα? Το περσινό το babybloom νομίζω είχε μόνο διαφημίσεις και ήταν όλα ντεμοντέ. Περισσότερα είχε στο partyguide παρά εκεί. Το λέω γιατί είναι και ακριβό.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εορασα τον ετησιο οδηγο Βαπτισης και ειναι μαπα και κανει 5ευρω!!!μονο διαφημισεις κανενα αρθρο και πανω απο ολα καμμια τιμη. χαλια εντελως. :twisted:

ο αστερης μας, ηρθε στη ζωη 29/10/07!!!!

η τοσοδουλα μας,ηρθε στη ζωη 14/11/09!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!

 

πάντα τα περιοδικά για βάπτιση ή γάμο έχουν μόνο διαφημίσεις. Ο ρόλος τους είναι να διαφημίσουν τα μαγαζιά και όχι να δώσουν τιμές (δυστυχώς για εμάς).

 

όποια θέλει πάρα πολύ καλές τιμές σε τέτοια είδη ας επικοινωνήσει μαζί μου να σας δώσω παραπέρα πληροφορίες.

Φιλιά :lol:

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε κοριτσια... καλα τα λετε ολα αυτα...

site δεν εχουν τα μαγαζια που λετε;;; να ριξουμε καμια ματια; :)

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μην παρεξηγηθώ!

και εγώ μια τρελλή μαμά είμαι που προσπαθεί να οργανώσει όσον το δυνατόν καλύτερα την βάπτιση του γιου της.

Απλά έχω φάει πολλές ώρες για βαπτιστικά και στολισμό. Για αυτό ξέρω αρκετά μαγαζιά και τιμές.

 

Όποια θέλει την βοήθεια μου εδώ είμαι να την δώσω.

 

Φιλιά

Χρύσα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αν εχεις κανα καλο κ οικονομικο μαγαζι για στολισμο αιθουσας δε μας το λες κ εμας? Τρεχω σε διαφορα αλλα τα περισσοτερα εχουν κατι τρελες τιμες...

Link to comment
Share on other sites

γράψτα στο site για όλους γιατί δηλαδή δεν μπορούμε να δημοσιοποιούμε στοιχεία που μαζεύουμε από έρευνα αγοράς

΄Να μην πω δηλαδή ότι στο πακέτο που πήγα προχθές ήταν απαράδεκτες οι κοπέλες μέσα και όταν έμαθαν ότι είμαι λιανική μου έδιναν ότι τιμή μπορείτε να φανταστείτε για να φύγω/ Σας πληροφορώ ότι πήγε γνωστή που έχει μαγαζί και για ένα κουτί που έλεγαν 3€ το δίνουν 0,30 αυτό δεν είναι κλοπή? Να΄τα αγοράζουν δηλαδή τόσο φτηνά και νατα μεταπωλούν σε εμάς με 300% κέρδος? Απαράδεκτο που γίνονται αυτά.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

ξέχασα να σας πώ ότι τελικά επειδή μου την έδωσε πήγα σε τοπικά μαγαζιά εκεί που θα γίνει η βάφτιση και η κυρία στην Ν, Μάκρη νου έδωσε για το ίδιο μπαλόνι (ένα μεγάσλο για την πισίνα με μικρέ μπαλονάκια και καραμέλες την μισή τιμή και παρακάτω από αυτά που είχα δεί. Επίσης βρήκα ένα ανθοπωλέιο δίπλα στο κ΄τημα που ο άνθρωποσ κάνει φοβερή δουλειά με μισές τιμές που ζητόυσαν . Τον στολισμό θα τον κάνω μόνη. Στα τραπέζια θα βάλω τσίγκινα κουβαδάκια από τζάμπο 0,90 ευρώ πήγα ριζόχαρτα σε λαχανί από τον Διονυσόπουλο τα 30 τεμάχια 1,5 € και παρήγγειλα και γλυφιντζούρια ζαχαρωτά αλογάκια που 1,20 το ένα που είναι σε ξυλαράκια διακοσμημένα με κορδέλες. Ολες οι εταιρειές μου ζητούσαν 35 ευρώ για κάτι τέτοιο. Το μόνο που έμεινε είναι οι μπομπονιέρες αλλα σκέφτηκα να πάρω σκέτα κουτάκια με κορδέλες που βρήκα με 0,30 και να φτιάξω βραχιολάκια με γαλάζια στοιχεία που είδα στην βιτρίνα του nikolis για τους άντρες θα βάλω κομπολογάκια ποιο φτηνά θα μου βγεί και θα είναι και πολύ ωραία να φορεθούν.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΜΕΛΙΝΑ... δε μου στελνεις με πμ απο που παρηγγειλες τα γλιφιτζουρια...

ψαχνω κι εγω... οχι απαραιτητα αλογακια...

Σ΄ευχαριστω!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε ενδιαφέρει το σχέδιο στο γλυφιτζούρι μπορείς να αγοράσεις από την Πέτρου Ράλλη (περίπου απέναντι απο το ΡΟΥΦ) απο την αποθήκη που υπάρχει γλυφιτζούρια με 9,5€ τα 40 τεμάχια. Τα σχέδια που υπάρχουν τώρα είναι αρκουδάκια σε διαφορα χρώματα, τα πολύχρωμα που κάνουν στρογγυλό σαλιγκάρι, τα πολύχρωμα που είναι γυριστά σαν κουλουράκι σμυρνέϊκο, καρδούλες κόκκινες και κουνελάκια σε διάφορα χρώματα.

 

Εκεί θα βρείς διάφορα πραγματάκια που ίσως σου φανούν χρήσιμα.

 

Αν πάλι θες κάτι σε στύλ μπισκότου μπες στο site: http://www.sugarart.gr θα ενθουσιαστείς τόσο με τα γλυκά όσο και με τις τούρτες τους. Φοβερή δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Νεφέλη καλησπέρα,

δεν ξέρω αν θα μπορούσες να πάς μέχρι την Χαμοστέρνας στον Ταύρο ή αν σου πέφτει μακρυά αλλά υπάρχει ένα μαγαζί με κατασκευές με μπαλόνια τόσο για την εκκλησία όσο και για το πάρτυ μετά που πραγματικά είναι στην μισή τιμή απο τα άλλα (γνωστά - επώνυμα) μαγαζιά με μπαλόνια. Για να σου δώσω ένα παράδειγμα έφτιαξα πριν 2 μήνες εκεί μία μεγάλη κολώνα περίπου 2 μέτρα ύψος με την φυγούρα ενός λαγού και ενώ οι άλλοι μου ζητούσαν 90-120€ σε αυτό το μαγαζί μου κόστισε μόλις 45€. Όσον αφορά το τραπέζι έχει διάφορες ιδέες όπως λουδάκια πάνω στο τραπεζι φτιαγμένα απο μπαλόνια, διάφορα μπαλόνια με ήλιο και να στηρίζονται σε βαριδάκι διακοσμημένο με μικρότερα μπαλονακια. Οι τιμές αυτών ξεκινάνε αν θυμάμαι καλά απο 5-10€. Το καλό που έχει είναι ότι τους λές τι διαθέτεις και εκείνοι σου προτείνουν τι μπορείς να φτιάξεις.

Αν σε ενδιαφέρει πες μου να σου στείλω περισσότερα στοιχεία όπως τηλέφωνο, διεύθυνση κλπ

Link to comment
Share on other sites

Μελίνα,

 

αν δεν έχεις βρεί οικονομικά κουτάκια ή αν δεν έχεις ήδη αγοράσει τα πραγματα απο το Jumbo υπάρχει ένα μαγαζί στην Αθήνα κοντά στην αγορά ακριβώς κάτω απο την Αιόλου που έχει απίστευτα πράγματα σε ποικιλία τόσο σε κουτιά όσο και σε κορδέλες για να τα δέσεις. Επίσης έχει και αρκετά πραγματάκια για ντεκόρ. Το όνομα του μαγαζιού είναι ΛΙΛΑΣ ΑΕ.

Αν δεν έχεις βρεί κάτι πες μου να σου γράψω παραπάνω στοιχεία για το πως θα τον βρείς.

 

Επίσης μία περιοχή στην οποία είναι η πήγη των ντεκορατέρ αλλά και των τρελλομαμάδων (σαν εμάς) για να εμπνευστείς στολισμούς είναι στα κάτω Πατήσια στην οδό Ανθέων. Ενας δρόμος γεμάτος υλικά συσκευασίας και στολισμού. Εκεί βέβαια οι τιμές είναι πιο τσιμπημένες από ότι στην Αθήνα αλλά μπορείς να βρείς τι σου αρέσει και μετά να το αναζητήσεις στα μαγαζιά της Αθήνας.

 

Πες μου ποιές περιοχές σε βολεύουν για να σου πω μαγαζιά

Link to comment
Share on other sites

CHRISA

ΑΝ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ Η ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΣΤΟΝ ΤΑΥΡΟ. ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΘΑ ΒΑΦΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΧΩ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΟΣ ΣΕ 2-3 ΜΑΓΑΖΙΑ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ (ΠΕΙΡΑΙΑ) ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ. :!:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...