Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

γλαστρακια -κουβαδακια για μπουμπουνιερα!!!!!


malouni

Recommended Posts

ακριβο ειναι..

ναι για τωρα ακριβο ειναι. δικιο εχεις. αλλα σε ενα μηνα που ανοιγει ο καιρος και βγαινουν κι αλλα φυτα θα ειναι πιο χαμηλα η τιμη. αν ηταν να μου βγει 2 ευρω σιγα μη το εκανα.... τωρα η μανα του καλου μου θα πληρωσει τα λουλουδια και δε ξερω τι εχει πει με τον ανθοπωλη που ειναι και συγγενης της. αρα δε μπορω να πω με σιγουρια....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 175
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

στο πριστερι εμενα αθηνα... τωρα αποκεντρωθηκα!!!!

αλλα νομιζω ολα τα φυτωρια εχουν καλες τιμες!!!! εκεινο το φυτωριο ειχε και φτηνες πηλινες γλαστρες γι αυτο μου ειχε κανει εντυπωση...

 

κοντα στο περιστερι ειμαι, στειλε πληροφοριες!

Link to comment
Share on other sites

ναι για τωρα ακριβο ειναι. δικιο εχεις. αλλα σε ενα μηνα που ανοιγει ο καιρος και βγαινουν κι αλλα φυτα θα ειναι πιο χαμηλα η τιμη. αν ηταν να μου βγει 2 ευρω σιγα μη το εκανα.... τωρα η μανα του καλου μου θα πληρωσει τα λουλουδια και δε ξερω τι εχει πει με τον ανθοπωλη που ειναι και συγγενης της. αρα δε μπορω να πω με σιγουρια....

 

τα θελω για 8 μαη ..ποτε να δω λες;

Link to comment
Share on other sites

κοντα στο περιστερι ειμαι, στειλε πληροφοριες!

 

λοιπον.... το φυτωριο που πηγαινα εκει ηταν κοντα στο μπουρναζι, σχεδον πανω στη κωνσταντινουπολεως, προς τη πλευρα της θηβων. δε θυμαμαι πως λενε και μια μεγαλη εκκλησια εκει κοντα για να σε κατατοπισω. θα ρωτησω το καλο μου μολις σχολασει το απογευμα και θα σου πω.

αν θες πηγαινε και τωρα σε φυτωρια να δεις τι λουλουδακια παιζουν και τι τιμες και μπορεις να συννενοηθεις με καποιο για τη ποσοτητα και την ημερομηνια που τα θες. αν παρεις πολλα κομματια λογικα θα κανουν και καλυτερη τιμη. καλα, μπορεις να πας σε κανα δυο να παρεις προσφορες κι αποφασιζεις οταν θα εχεις μια γενικη εικονα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, επειδή δεν έχει τύχει ποτέ να δω από κοντά τέτοιες μπομπονιέρες:

Απ' ότι ξέρω τα φυτώρια στα δίνουν τα φυτά είτε σε μικρά πλαστικά γλαστράκια, είτε σε σακουλάκια. Αυτά βάζετε μεσα στα τσίγκινα κουβαδάκια ή κάνετε μεταφύτευση?

Δεν ξερένονται τα φυτά μέχρι που να τα δώσουμε? Εάν για παράδειγμα η βάφτιση είναι Κυριακή, πότε τα φέρνουμε σπίτι για να συναρμολογήσουμε τις μπομπονιέρες? Θα πρέπει να τα ποτίσουμε?

Οταν έχεις τραπέζι ΟΚ, τα βάζεις μπροστά στον καθένα και είναι SUPER. Εάν τα μοιράσεις στην εκκλησία είναι βολικό?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να ρωτήσω κάτι, επειδή δεν έχει τύχει ποτέ να δω από κοντά τέτοιες μπομπονιέρες:

Απ' ότι ξέρω τα φυτώρια στα δίνουν τα φυτά είτε σε μικρά πλαστικά γλαστράκια, είτε σε σακουλάκια. Αυτά βάζετε μεσα στα τσίγκινα κουβαδάκια ή κάνετε μεταφύτευση?

Δεν ξερένονται τα φυτά μέχρι που να τα δώσουμε? Εάν για παράδειγμα η βάφτιση είναι Κυριακή, πότε τα φέρνουμε σπίτι για να συναρμολογήσουμε τις μπομπονιέρες? Θα πρέπει να τα ποτίσουμε?

Οταν έχεις τραπέζι ΟΚ, τα βάζεις μπροστά στον καθένα και είναι SUPER. Εάν τα μοιράσεις στην εκκλησία είναι βολικό?

 

βαζεις το φυτο οπως ειναι με το γλαστρακι στο τσιγγινο κουβαδακι. οχι μεταφυτευση....

αν τα εχεις πιο νωρις στο σπιτι πρεπει και να τα ποτισεις αλλιως θα μαραθουνε...

οσο για την εκκλησια, αν φτιαξεις εξω ενα ομορφο τραπεζι με κερασματα και τις μπομπο θα ειναι πολυ ωραιο... αλλιως στο τραπεζι ενα για το καθενα....

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μπουνιτσα!Εχω βαφτιση Σαββατο και εχω φυτωριο τελικα κοντα στο σπιτι μου.Να ετοιμασω τα κουβαδογλαστρακια απο μια βδομαδα πριν και Σαββατο πρωι που ειναι ανοιχτα να παω να παραλαβω τα φυτα?

Επισης κουβαδακι λαστρακι τυπου τζαμπο το μεγαλο φανταζομαι μεγεθος ε?Αν εχω ομως 60 τετοια ΠΟΥ να τα βαλω???δεν χωρανε σε καλαθι...νομιζω?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 4 εβδομάδες μετά...
Δηλαδη μπουνιτσα!Εχω βαφτιση Σαββατο και εχω φυτωριο τελικα κοντα στο σπιτι μου.Να ετοιμασω τα κουβαδογλαστρακια απο μια βδομαδα πριν και Σαββατο πρωι που ειναι ανοιχτα να παω να παραλαβω τα φυτα?

Επισης κουβαδακι λαστρακι τυπου τζαμπο το μεγαλο φανταζομαι μεγεθος ε?Αν εχω ομως 60 τετοια ΠΟΥ να τα βαλω???δεν χωρανε σε καλαθι...νομιζω?

 

βρε κοριτσια και εγω αυτο ηθελα να ρωτησω πιο μεγεθος απο το τζαμπο?το μεγαλο ή το μικρο κουβαδακι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
βρε κοριτσια και εγω αυτο ηθελα να ρωτησω πιο μεγεθος απο το τζαμπο?το μεγαλο ή το μικρο κουβαδακι?

 

εγω πηρα το μικρο,50 λεπτα.ειχα βαλει το κορδελακι στο χερουλι απο πριν κ 1-2 μερες πριν εβαλα τον βασιλικο.επειδη τα καλαθια δεν μου φτανανε πηρα απο την λαικη κατι ξυλικα κασονια που ειχαν στους παγκους κ τα εβαλα εκει!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

καλησπερα!

επαναφερω το θεμα γιατι με ενδιαφερει πολυ...καθως προγραμματιζω την βαφτιση της κορης μου τον μαιο πρωτα ο θεος.

οποια κοπελα, απο αυτες που εκαναν την βαφτιση των παιδιων τους με μπομπονιερες γλαστρακια με βασιλικο, μπορει να μου δειξει φωτογραφιες με τις μπομπονιερες ετοιμες για να παρω καμια ιδεα θα με βοηθουσε απιστευτα πολυ...

 

επισης ηθελα να ρωτησω ποσο αντεχουν οι βασιλικοι χωρις ποτισμα.

 

σας ευχαριστω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

επαναφερω το θεμα γιατι με ενδιαφερει πολυ...καθως προγραμματιζω την βαφτιση της κορης μου τον μαιο πρωτα ο θεος.

οποια κοπελα, απο αυτες που εκαναν την βαφτιση των παιδιων τους με μπομπονιερες γλαστρακια με βασιλικο, μπορει να μου δειξει φωτογραφιες με τις μπομπονιερες ετοιμες για να παρω καμια ιδεα θα με βοηθουσε απιστευτα πολυ...

 

επισης ηθελα να ρωτησω ποσο αντεχουν οι βασιλικοι χωρις ποτισμα.

 

σας ευχαριστω!!!!!

 

θα προσπαθησω να βαλω αλλα χωρις δευτερη σκεψω ειναι πανεμορφα,μην ανησυχεις καθολου!οι βασιλικοιπαρολο που λεγανε οτι θελουν ποτισμα ειδα οτι αυτοι που περισσεψαν δεν παθαν τιποτα για μερες.παρε ενα κουβαδακι απο τζαμπο κ κανε δοκιμη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θα προσπαθησω να βαλω αλλα χωρις δευτερη σκεψω ειναι πανεμορφα,μην ανησυχεις καθολου!οι βασιλικοιπαρολο που λεγανε οτι θελουν ποτισμα ειδα οτι αυτοι που περισσεψαν δεν παθαν τιποτα για μερες.παρε ενα κουβαδακι απο τζαμπο κ κανε δοκιμη.

 

κατερινα σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου..θα περιμενω τις φωτο σου αν μπορεσεις τελικα να τις βαλεις...

 

μπουνιτσα δεν καταλαβα τι εννοεις...:oops:

Link to comment
Share on other sites

κατερινα σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου..θα περιμενω τις φωτο σου αν μπορεσεις τελικα να τις βαλεις...

 

μπουνιτσα δεν καταλαβα τι εννοεις...:oops:

 

είχα κι εγώ βασιλικούς στη βάφτιση του γιου μου.... αλλά δεν έχω φωτό να βάλω....

είχα βάλει το γλαστράκι μέσα σε παρτοκαλί και γαλάζια κουβαδάκια τσίγκινα από το jumbo....

 

ήταν πολύ όμορφα γιατί το πράσσινο του βασιλικού έδενε και με το πορτοκαλί και με το γαλάζιο!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καπως ετσι το σκεφτομαι και εγω απλα τα τσιγκινα κουβαδακια να ειναι φουξια καθοτι εχω κοριτσακι...:D

 

ειχες κανενα θεμα με το ποτισμα των βασιλικων;

 

θελω να πω ποτε τους πηρες απο το φυτωριο και ποσο σου κρατησαν χωρις ποτισμα;

 

επισης πηρες τον βασιλικο σε γλαστρακι απο το φυτωριο και το εβαλες μεσα στο τσιγκινο ετσι;

 

ολο ερωτησεις ειμαι....:roll:

Link to comment
Share on other sites

επισης πηρες τον βασιλικο σε γλαστρακι απο το φυτωριο και το εβαλες μεσα στο τσιγκινο ετσι;

 

 

Μου έχουν δώσει σε μια βάφτιση τον βασιλικό σε γλαστράκι φυτωρίου, αυτό το πλαστικό,το οποίο ήταν τυλιγμένο σε άσπρη και λιλά γάζα,με κορδέλες από τις οποίες κρεμότανε ένα πουγκάκι με τα κουφέτα.Είναι μια λύση για όσες δεν θέλουνε να τα βάλουνε σε κουβαδάκι.

Link to comment
Share on other sites

ειχες κανενα θεμα με το ποτισμα των βασιλικων;

 

θελω να πω ποτε τους πηρες απο το φυτωριο και ποσο σου κρατησαν χωρις ποτισμα;

 

 

η βάφτιση ήταν Απρίλιο.... δε χρειάστηκαν πότισμα... τους πήραμε 2 μερες πριν...

αλλά και να χρειαστεί τους ποτίζεις εσύ λίγο!!!!

 

επισης πηρες τον βασιλικο σε γλαστρακι απο το φυτωριο και το εβαλες μεσα στο τσιγκινο ετσι;

 

 

ναι ναι!!!! σωστά!!!!

Link to comment
Share on other sites

 

Μου έχουν δώσει σε μια βάφτιση τον βασιλικό σε γλαστράκι φυτωρίου, αυτό το πλαστικό,το οποίο ήταν τυλιγμένο σε άσπρη και λιλά γάζα,με κορδέλες από τις οποίες κρεμότανε ένα πουγκάκι με τα κουφέτα.Είναι μια λύση για όσες δεν θέλουνε να τα βάλουνε σε κουβαδάκι.

 

πολύ καλή ιδέα!!!!!!!

 

ή το τυλίγεις με λινάτσα και τις κορδελες στα χρωματα που θες!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Εισαι πολυ κοντα στην Ν. Ιωνια. Να πας Ανατολης 8 τηλ 2121014316. ειναι ενα καλλιτεχνικο δημιουργικο εργαστηριο γαμου και βαπτισης, θα σε εξυπερετησουν φανταστικα. Εκει εχω κλεισει και εγω τη βαπτιση της κορης μου. Μπορουν να φτιαξουν οτι θελεις αλλα και να διαλεξεις απο μοναδικες και πρωτοτυπες ιδεες γιατι ειναι εργαστηριο και εχει τιμες χονδρικης. Απο οτι θυμαμαι εχει τα κουβαδακια που ψαχνεις. Ειμαι πολυ ευχαριστημενη και απο οτι βλεπεις το συστηνω σε ολους.

 

 

Το βλέπουμε ότι το συστήνεις σε όλους...όπως επίσης μπορεί κάποιος να δει πολύ εύκολα,αν το ψάξει στο google,ότι το μαγαζί που προτείνεις λέγεται "Μετά χαράς",όπως είναι και το nickname σου...πόσο τυχαίο μπορεί να είναι αυτό??

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...