Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

γλαστρακια -κουβαδακια για μπουμπουνιερα!!!!!


malouni

Recommended Posts

Κορίτσια μήπως ξέρετε για Σεπτέμβριο τι μικρό φυτάκι θα μπορούσα να βάλω σε αυτά τα κουβαδάκια? Να είναι ανθεκτικά. Λατρεύω το βασιλικό αλλά το Σεπτέβριο δεν θα υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 175
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μήπως ξέρετε για Σεπτέμβριο τι μικρό φυτάκι θα μπορούσα να βάλω σε αυτά τα κουβαδάκια? Να είναι ανθεκτικά. Λατρεύω το βασιλικό αλλά το Σεπτέβριο δεν θα υπάρχει.

 

Και εγώ το έψαξα για βασιλικό και μου είπαν ότι δεν θα αντέξει! Θα κοιτάξω για κάποιο άλλο φυτό! Αν μάθω κάτι θα σε ενημερώσω!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μήπως ξέρετε για Σεπτέμβριο τι μικρό φυτάκι θα μπορούσα να βάλω σε αυτά τα κουβαδάκια? Να είναι ανθεκτικά. Λατρεύω το βασιλικό αλλά το Σεπτέβριο δεν θα υπάρχει.

 

Και εγώ το έψαξα για βασιλικό και μου είπαν ότι δεν θα αντέξει! Θα κοιτάξω για κάποιο άλλο φυτό! Αν μάθω κάτι θα σε ενημερώσω!

 

Kι εγω σήμερα θα πάω σε ένα ανθοκήπιο που το έχει γνωστός οπότε θα μου πει με ασφάλεια τί θα έιναι καλό για την εποχή και όμορφο συγχρόνως.

θα σε ενημερώσω κι εγώ αν μάθω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης χτες είχα πάει στο Carefour Μαρινόπουλος και είχε τσίγκινα κουβαδάκια (χωρίς χρώμα) 1 ευρώ τα μικρά-μικρά και 1,5 ευρώ τα μεσαία! Για όποιον ενδιαφέρετε!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Επίσης χτες είχα πάει στο Carefour Μαρινόπουλος και είχε τσίγκινα κουβαδάκια (χωρίς χρώμα) 1 ευρώ τα μικρά-μικρά και 1,5 ευρώ τα μεσαία! Για όποιον ενδιαφέρετε!

εγω θελω να βρω κουβαδακια για να βαλω ενα στη μεση καθε τραπεζιου και μεσα αμμο και γλειφιτζουρια .αυτα κανουν η ειναι πολυ μικρα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να τα και τα δικά μας κουβαδάκια με το βασιλικό.

 

nr0mvavywp0oei97jcmw.jpg

Φτιάξαμε και κάποιες για τα παιδάκια.

 

oy8shjqaz3wtzaayryil.jpg

Αυτοί είναι οι βασιλικοί του Γιώργου

 

lnaq76pbr77t6aiurz2e.jpg

Και εδώ μαζί με το γλυκάκι του.

 

Με το καλό και στις υπόλοιπες.

Link to comment
Share on other sites

artemis?!

Τη λεβάντα την έχεις σκεφτεί?

Εγώ την σκεφτόμουν σαν εναλλακτική αν δεν έβρισκα βασιλικούς.

Τώρα για το αν η εποχή δεν είναι κατάλληλη δεν γνωρίζω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

artemis?!

Τη λεβάντα την έχεις σκεφτεί?

Εγώ την σκεφτόμουν σαν εναλλακτική αν δεν έβρισκα βασιλικούς.

Τώρα για το αν η εποχή δεν είναι κατάλληλη δεν γνωρίζω...

 

Δεν το είχα σκεφτεί! Θα ρωτήσω την Τετάρτη. Ευχαριστώ!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Να τα και τα δικά μας κουβαδάκια με το βασιλικό.

 

nr0mvavywp0oei97jcmw.jpg

Φτιάξαμε και κάποιες για τα παιδάκια.

 

oy8shjqaz3wtzaayryil.jpg

Αυτοί είναι οι βασιλικοί του Γιώργου

 

lnaq76pbr77t6aiurz2e.jpg

Και εδώ μαζί με το γλυκάκι του.

 

Με το καλό και στις υπόλοιπες.

 

 

επιεικως ΤΕΛΕΙΑ! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

aftes oi mpoumpounieres einai para poly teleies!!

 

mou les se parakalw apo pou agorases ta koubadakia me to ksilino xerouli?

kai episis pws exeis sterewsei ta koufeta giati den mporw na katalavw kala apo tin foto. exeis valei kolla h aplws sterewnontai apo to touli-kordela?

 

efxaristw poly.

 

 

nr0mvavywp0oei97jcmw.jpg

Φτιάξαμε και κάποιες για τα παιδάκια.

 

oy8shjqaz3wtzaayryil.jpg

Αυτοί είναι οι βασιλικοί του Γιώργου

 

lnaq76pbr77t6aiurz2e.jpg

Και εδώ μαζί με το γλυκάκι του.

 

Με το καλό και στις υπόλοιπες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 11 months later...

που μπορω να βρω καποιο λουλουδακι (βασιλικο ισως) ν ακανω μπομπονιερα για βαφτιση;ειδα στο τζαμπο κουβαδακι τσιγκινι με 50 λεπτα,συμφερει λετε μαζι με το λουλουδι;

Link to comment
Share on other sites

A μαλιστα!!!

βαφτιζουμε το ποντικομικρουλη μας τον απριλη. θα παρω το κοουβαδακι το τσιγγινο που ειδες στο jumbo σε πορτοκαλι και γαλαζιο χρωμα. μεσα θα βαλω βασιλικο. ο βασιλικος κανει τωρα περιπου 1 η 1,5 ευρω. αργοτερα μπορεις να τους βρεις και 0,50 λεπτα. επισης ο βασιλικος μπορει και να ειναι αλλο λουλουδι αναλογα την εποχη. σαν ιδεα μου αρεσει πολυ. προτιμω τα ζωνατανα πραγματα.....

Link to comment
Share on other sites

A μαλιστα!!!

βαφτιζουμε το ποντικομικρουλη μας τον απριλη. θα παρω το κοουβαδακι το τσιγγινο που ειδες στο jumbo σε πορτοκαλι και γαλαζιο χρωμα. μεσα θα βαλω βασιλικο. ο βασιλικος κανει τωρα περιπου 1 η 1,5 ευρω. αργοτερα μπορεις να τους βρεις και 0,50 λεπτα. επισης ο βασιλικος μπορει και να ειναι αλλο λουλουδι αναλογα την εποχη. σαν ιδεα μου αρεσει πολυ. προτιμω τα ζωνατανα πραγματα.....

 

ακριβο ειναι..

Link to comment
Share on other sites

μαζι τα ¨κυνηγαμε" τα θεματα!!!!

Πολυ ωραια ιδεα ομως αυτο με το γλασταρακι ετσι και το φυτο μεσα~~~

 

χα χα! ετσι ειναι!σκεφτομαι μηπως παραφορτωνομαι κ τι να πρωτοκανω στο τελο;. αν βρω με 50 λεπτα οκ,αλλιως ακριβο βγαινει,εκανα κ κρεμαστες..παει πολυ!τι εκανες με τη λαμπαδα;

Link to comment
Share on other sites

Με χωμα κανονικα στο γλαστρακι?

ναι ρε κανονικα κι ειναι και μεγαλουτσικο το φυτο..... με 0,50 βρισκεις ωραια φυτα και με λουλουδακια πανω.... μου αρεσουν τα φυτα και ασχολουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

σε ποια περιοχη;

στο πριστερι εμενα αθηνα... τωρα αποκεντρωθηκα!!!!

αλλα νομιζω ολα τα φυτωρια εχουν καλες τιμες!!!! εκεινο το φυτωριο ειχε και φτηνες πηλινες γλαστρες γι αυτο μου ειχε κανει εντυπωση...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...