Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πονοι στο πλευρο


Recommended Posts

Ειμαι πολυ ανησυχη καθως εδω και μια εβδομαδα ταλαιπορουμε απο πονο στο δεξι πλευρο!βρισκομαι στο πεμπτο μηνα και πριν μια εβδομαδα ειχα ενα φρικτο πονο στο αριστερο πλευρο οπου μεσα σε μια νυχτα και με πολυ ιδρωτα περασε και δεν με ξαναεπιασε ομως μετα απο 2 μερες με επιασε πονος στο δεξι πλευρο οχι τοσο εντονος οσο ο προηγουμενος ομως με ταλαιπωρει εδω και μια εβδομαδα.Τα μεσημερια με πιανει ριγος και το βραδυ ιδρωνω φρικτα!χθες μαλιστα το βραδυ ξαφνικα ξυπνησα με ριγος και με πυρετο 37,7.μετα απο 3 ωρες ιδρωτα αλλαζα συνεχεια μπλουζες επεσε μονος του!Ειμαι σε απογνωση.Οι γατροι δεν μου λενε τιποτα ο παθολογος μου λεει μυικος!Μυικος πονος με πυρετο?δεν ξερω τι εχω ζω μια φρικη!Και ολα πηγαινανε τοσο καλα!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγώ πάντως 8 ώρες στο γραφείο πονάω συνέχεια στο αριστερό πλευρό ψηλά, ο γιατρός μου είπε ότι είναι από την πίεση του εντέρου που πιέζει τα άλλα όργανα προς τα πάνω, είναι αρκετά ενοχλητικό αλλά δε με φοβίζει πλέον, αυτό με τον πυρετό που λες δεν ξέρω,άσε λίγο να δεις και μετά ξαναπές το στο γιατρό

1FdQp2.png
Link to comment
Share on other sites

zoi εδω και 1 μηνα με εχουν ταλαιπωρησει πολυ οι γιατροι με τα ιδια περιπου συμπτωματα, μια και ειχαν ακριβως την αντιθετη αντιμετωπιση με το δικο σου το γιατρο. Τελικα δεν ειχα τιποτα, αλλα πληρωσα 2000 συνολικα (!!!!) ευρω σε εξετασεις.Τωρα παρατηρω το ποσο ανοιξαν τα πλευρα μου, ειναι εντυπωσιακο. Γι αυτο πονουσα, ηταν οντως μυικο...Διαβασα οτι στον 5ο πολλες αδυνατες κυριως κοπελες υποφερουν απο παρομοιους πονους.

 

Ομως αν επιμεινει ο πυρετος, πιστευω οτι θα επρεπε να ρωτησεις κι εναν πνευμονολογο να σε ακροαστει.

 

ΥΓ: Σε καμμια περιπτωση ομως μην τον αφησεις να σου κανει εξετασεις οπως σπινθιρογραφημα (κατι σαν ακτινογραφια αλλα σου δινουν να καταπιεις και ισοτοπα) ή αξονικη, αυτα απαγορευονται!! Και παντα να ενημερωνεις το γυναικολογο σου...

 

περαστικα σου ευχομαι

Link to comment
Share on other sites

Το ποσο ανοιγουν πλευρα θωρακας και γενικα ολο το σωμα ειναι εκπληκτικο.Ολος ο πονος που αισθανεσαι ειναι γιατι ανοιγουν σιγα σιγα τα πλευρα σου γιατι μεγαλωνει και το μωρακι σου.Μην ανυσηχεις καθολου.Οπυρετος μπορει να ειναι πο το αγχος σου και μονο.Και εγω στην εγκυμοσυνη ανεβαζα κατα διαστηματα δεκατα απο το αγχος μου.Μην ανυσηχεις για τιποτα..ολα πανε μια χαρα.Με το καλο να παρεις αγκαλια το μωρακι σου

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...